skip to Main Content

مشکلات رایج در سرویس آبسردکن به طور معمول 5 علت دارد. در این مقاله به این 5 مشکل که در آبسردکن ها رایج و قابل برطرف کردن هستند، می پردازیم.

دستگاه آبسردکن یکی از وسایل کاربردی است که در حال حاضر در بیش تر ادارات و مراکز دیگر استفاده میشود. این دستگاه به‌خصوص در فصل های گرم سال در خنک کردن آب آشامیدنی نقش مهمی دارد. آبسردکن نیز مانند سایر لوازم برقی و مصرفی به مرور زمانی دارای مشکلاتی می شود که در این مقاله به 5 مورد از مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد. این مشکلات در تعمیر آبسردکن به راحتی بر طرف می گردد.

مشکلات رایج در سرویس آبسردکن

سرویس آب سردکن که نشتی آب دارد

ممکن است دریچه عقب درب به صورت کامل بسته نشده باشد. شما یک نوع پیچ ریز نقره ای رنگ را می بینید که برای تخلیه آبی که قبل از حمل و نقل در آن بوده استفاده شده است. این پیچ باید به طور کامل جهت رفع نشتی آب بندی شود.

ممکن است بین نشت آب از آبسردکن و سینی تخلیه (آبریز) آن دچار اشتباه شوید.سینی تخلیه (آبریز) خود را چک کنید. سپس آن را خالی کنید تا از ریختن آب از آن قسمت به بیرون جلوگیری شود.

آب درون مخزن خنک نمی شود

گرم بودن آب درون مخزن آبسردکن یکی دیگر از مشکلات رایج در سرویس آبسردکن می باشد. یک ظرفیت خنک‌کننده در دستگاه آبسردکن وجود دارد. در داخل آبسردکن شما دو مخزن ذخیره وجود دارد که یکی برای آب سرد و دیگری برای آب گرم است. اتمام آن بستگی به مصرف شما دارد.

به یاد داشته باشید آبسردکن ها برای دوباره سرد کردن آب احتیاج به زمان دارند.به طور کلی آبسردکن ها می توانند به طور متوسط در حدود ۵/۴ لیتر آب را در یک ساعت خنک کنند.

سرویس آبسردکن که آب گرم تولید نمی کند

پشت دستگاه خود را چک کنید کلید کوچکی را می بینید که زیر آن آب گرم نوشته شده است. مطمئن شوید که این کلید به صورت (۰و۱) می باشد بر روی ۱ قرار داشته باشد.در غیر این صورت آبسردکن شما فقط آبی با دمای محیط به شما می دهد. همچنین به یاد داشته باشید این مخزن هم همانند مخزن آب سرد شما به زمان زیادی برای بازیابی احتیاج دارد. در صورتی که دکمه را فشار دادید ولی هنوز قسمت آب گرم کار نمی کند شما نیاز به تعمیرکار آبسردکن پیدا می کنید تا سرویس آبسردکن را برای شما انجام دهد.

تولید نکردن آب گرم

آبی از شیر خروجی آبسردکن خارج نمی شود

رسوب گرفتگی لوله های داخلی و یا معیوب شدن و گرفتگی شیر خروجی می تواند علت خارج نشدن آب از آبسردکن باشد. در برخی از مدل های آبسردکن با قطع شدن برق دیگر آبی از شیر خروجی خارج نمی شود. دلیل دیگر میتواند از قطع بودن آب شهر و یا نبودن آب درون مخزن آبسردکن باشد. همچنین در صورت خرابی شیر آب سرد و آب گرم، می توانید از خدمات تعمیر شیر آبسردکن آریابهکار استفاده نمایید.

طعم ناخوشایند آب

اگر برای تمیز کردن مخزن داخل آبسردکن از پارچه ی مناسبی استفاده نکنید ممکن است مخزن بوی بدی به خودش بگیرد.اگر شیرهای خود را به تازگی با یک پارچه تمیز کرده باشید ، سعی کنید از پارچه های مخصوص، نو و تمیز استفاده کنید و اجازه دهید آب از طریق شیرها به مدت ۳۰ تا ۴۰ ثانیه عبور کند تا آلودگی ها را از بین ببرد.

داخل مخزن آبسردکن را کاملا شست و شو نمایید و این کار را با آب داغ لوله کشی انجام دهید. قبل از جایگذاری دوباره آن اجازه دهید کاملا خشک شود. برای جمع‌آوری رسوبات ، آنرا با یک قطعه ای از حوله کاغذی انجام دهید. قبل از اینکه مخزن را روی آبسردکن خود نصب کنید حتما این کار را انجام دهید.

چرا آبسردکن آب را گرم نمی کند؟

پشت دستگاه خود را چک کنید کلید کوچکی را می بینید که زیر آن آب گرم نوشته شده است، این کلید به صورت ( ۰و۱ ) می باشد، مطمئن شوید که بر روی ۱ قرار گرفته باشد.

چرا آبی از آبسردکن خارج نمی شود؟

رسوب گرفتگی لوله های داخلی و یا معیوب شدن و گرفتگی شیر خروجی می تواند علت خارج نشدن آب از آبسردکن باشد.

علت طعم ناخوشایند آب آبسردکن چیست؟

اگر برای تمیز کردن مخزن داخل آبسردکن از پارچه تمیز استفاده نکنید، اگر مخزن آب رسوب گرفته و یا آب آن را برای مدت طولانی تعویض نکرده باشید آب آبسردکن طعم ناخوشاندی پیدا می کند.

4.7/5 - (3 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214