skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۹۱۰۰۶۶۷۶-۰۲۱ - ۴۵۴۳۷-۰۲۱

مشکلات رایج در سرویس و عیب یابی جاروبرقی

در این مقاله مشکلات رایج در سرویس و عیب یابی جاروبرقی بررسی می شود. با دانستن نکات ساده نگهداری از جاروبرقی و رعایت این نکات کم تر به تعمیر جاروبرقی احتیاج پیدا می کنید.

فرقی نی کند که شما یک جاروبرقی قدیمی و یا جدید در خانه داشته باشید. این دستگاه با ابعاد نه چندان بزرگ خود عملکرد ساده ای دارد. با توجه به استفاده زیاد از جاروبرقی ممکن است شما همچنان نیازمند نگهداری و در برخی مواقع تعمیر جاروبرقی باشید.

پارگی یا سوراخ بر روی خرطومی باعث کاهش قدرت مکش جارو می شود. تسمه ی پاره یا معیوب برس چرخشی جاروی شما را از کار می اندازد و آشغال ها را از روی سطوح جمع نمی کند. هر جارو برقی که نشانه هایی از فرسودگی را دارد ممکن است نیاز به سرویس و عیب یابی جاروبرقی یا تعویض قطعه مورد نظر باشد.

مشکلات رایج در جاروبرقی

مشکلات رایج در سرویس و عیب یابی جاروبرقی

عیب یابی جاروبرقی که هنگام استفاده خاموش می شود

وقتی جاروبرقی بیش از حد داغ شود سیستم حفاظتی آن به منظور صدمه ندیدن موتور، دستگاه را خاموش می کند. این سنسور زمانیکه ورودی خرطومی بسته شده باشد عمل می کند. این از مشکلات رایج در جاروبرقی است.

یکی از اشتباه ترین کارهایی که ممکن است با جاروبرقی انجام گیرد، جارو کردن گرد و غبار پی و ملات خانه می باشد. جاروبرقی های خانگی برای تمیز کردن پی و ملات ساخت و ساز طراحی نشده اند. گرد و خاک سبک و ریز می تواند به درون موتور راه یابد و باعث سوختن موتور گردد.

• بوی سوختگی و عدم چرخش برس چرخان جارو

از دیگر مشکلات رایج این است که، برس چرخان جاروبرقی نمی چرخد یا هنگام جارو کردن بوی سوختگی احساس کردید، احتمالا تسمه شکسته است و نیاز به تعویض دارد. به راحتی می توان تسمه جاروبرقی را با توجه به مدل جاروبرقی از هر فروشگاهی خریداری کرد.

•سرویس جاروبرقی که مشکل مکش دارد

1.پر شدن کیسه جاروبرقی

کیسه جاروبرقی

اگر جاروبرقی کیسه ای است، اولین کار باید مطمئن شوید کیسه پر نیست و سوراخی در کیسه ایجاد نشده باشد. درون محفظه ی نگهدارنده ی کیسه را چک کنید تا مطمئن شوید گرد و غبار از کیسه بیرون نریخته باشد.

اگر جاروبرقی مدل بدون کیسه است، از خالی بودن محفظه ی نگه دارنده ی آشغال مطمئن شوید. درز پلاستیکی محفظه را چک کنید تا آسیب، پارگی یا خشک شدگی بیش از حد نداشته باشد. در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

2.کثیفی فیلتر جاروبرقی

فیلتر جاروبرقی

اکثر جاروبرقی ها دارای چندین فیلتر می باشند که ممکن است با گرد و غبار مسدود شوند. اگراین فیلتر ها مسدود شوند، مکش جاروبرقی شما به اندازه ای که باید قدرت داشته باشد، نخواهد بود. کثیفی فیلتر از مشکلات رایج در جاروبرقی است.

همه ی فیلتر های جاروبرقی خود را چک کنید. اگر فیلتر ها قابل شستشو است، آنها را در بیاورید و با آب خالی بشویید. زیر آب بگیرید تا آبی که از فیلتر ها جاری می شود آبی صاف و زلال بدون کثیفی باشد. اطمینان یابید قبل از برگرداندن فیلتر ها به دستگاه برای استفاده، آنها کاملا خشک شده باشند. فیلتر خیس می تواند باعث سوختگی موتور جاروبرقی شما شود.اگر فیلتر مدل کاغذی باشد، شما باید با مراجعه به یکی از فروشگاه های محل خود یکی از آنها را خریداری کرده و آن را تعویض کنید.

3.خرطومی و سایر رابط ها

خرطومی

خرطومی و لوله ها را برای نبود هر نوع مانعی چک کنید. بیشتر خرطومی ها به طور کامل جدا می شوند، در این صورت به راحتی می توانید داخل خرطومی را چک کنید تا مانعی در آن نباشد. اگر متوجه جمع شدن گرد و غبار در بیرون خرطومی شده اید، احتمالا سوراخی بر روی آن ایجاد شده و نیاز به سرویس جاروبرقی خواهد بود.فراموش نکنید که جاروبرقی را برگردانید و قسمت مکش آن را که کنار برس چرخشی (برس چرخشی جارو در قسمت جلوی جاروبرقی) قرار دارد را چک کنید تا مسدود نباشد.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top