skip to Main Content

شوفاژ برقی به عنوان یکی از دستگاه های کاربردی و مهم در فصول سرد سال می باشد که اگر شما در یک اتاق یا در یک محیط سیستم گرمایشی ندارید، می توانید با خرید این دستگاه کاربردی اقدام به گرم کردن محیط مدنظر خود نمایید.

اما بدون شک یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است پیش از خرید شوفاژ برقی برای شما ایجاد شود این است که مصرف برق شوفاژ برقی چقدر است؟ آیا با خرید شوفاژ برقی، بودجه قابل توجهی را باید برای هزینه قبوض کناز بگذاریم؟ همانگونه که مطلع هستید، این سوالات کلی هستند و نمی توان در یک جمله به آن پاسخ داد.

این در حالی است که شوفاژ برقی یک دستگاه بسیار مهم می باشد که با خرید آن می توانید محیط های مختلف را گرم کنید. با این وجود در ادامه این گزارش از آریابهکار قصد داریم شما عزیزان را با میزان مصرف برق شوفاژ برقی آشنا سازیم تا بتوانید یک انتخاب مطمئن و صحیح داشته باشید و از خرید خود پشیمان نشوید.

از این رو تا پایان این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر شوفاژ برقی آریابهکار همراه ما باشید.

میزان مصرف برق شوفاژ برقی چقدر است؟

اما هنوز به پاسخ این سوال نرسیده اید؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم اولین معیار برای اطلاع از میزان مصرف انرژی شوفاژ برقی باید اطلاعات دستگاه را مطالعه کنید تا به پاسخ این سوال برسید.

میزان مصرف برق شوفاژ برقی چقدر است

لازم به ذکر است که بازه مصرف انرژی شوفاژ برقی در هر ساعت بنابر عوامل تاثیرگذار که در قسمت قبلی به آن در 4 بعد اشاره کردیم، ممکن است بین 1 الی 20 کیلووات ساعت باشد؛ از این رو هر چه میزان مصرف ساعتی شوفاژ برقی زیاد باشد، هزینه بیشتری باید بپردازید.

به همین دلیل توصیه می کنیم پیش از خرید شوفاژ برقی، از میزان مصرف برق آن نیز مطلع باشید تا با دیدن قبض برق، شوکه نشوید؛ همچنین توصیه می شود صرفا از فروشگاه های مجاز و معتبر اقدام به خرید شوفاژ برقی اورجینال و برند کنید تا با خرید شوفاژ برقی تقلبی، هزینه قبوض خود را افزایش ندهید.

عوامل مؤثر در میزان مصرف برق شوفاژ برقی

اگر شما عزیزان خانه ای خریداری کرده اید که اتاق های آن شوفاژ ندارند و یا اگر شوفاژهای شما عزیزان در خانه خراب شده است، باید شب های سرد سال را تحمل کنید؟! بدون شک پاسخ این سوال خیر می باشد!

اگر شما بخواهید شب های سرد سال را تحمل کنید، احتمالا از این موضوع مطلع هستید که ممکن است دچار بیماری های مختلف شوید. اما راهکار چیست؟ بدون شک راهکار این است که سیستم گرمایش خانه را تعمیر کنید و یا اینکه برای اتاق های کوچک اقدام به خرید شوفاژ برقی کنید.

عوامل مؤثر در میزان مصرف برق شوفاژ برقی

با این وجود اگر مایل به خرید شوفاژ برقی برای اتاق های خانه خود هستید باید بگوییم که یک دستگاه شوفاژ برقی نمی تواند یک محیط بزرگ را گرم کند؛ شوفاژ برقی صرفا توانایی گرم کردن محیط های متوسط و کوچک را داراست و اگر هدف شما از خرید شوفاژ برقی گرم کردن محیط کلی خانه است، لازم به ذکر می باشد که شوفاژ برقی پاسخگوی نیاز شما نخواهد بود.

کاربر گرامی: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیر رادیاتور برقی میتوانید مقاله چگونگی تعمیر رادیاتور برقی را مطالعه کنید.

از این رو اگر مایل به خرید شوفاژ برقی هستید، باید بگوییم که یکسری نکات را باید رعایت کنید که این نکات عبارتند از:

1. ابعاد محیط

اولین و مهم ترین جنبه ای که شما باید پیش از خرید شوفاژ برقی به آن توجه کنید، ابعاد محیطی است که می خواهید اقدام به گرم کردن آن نمایید. از این رو اگر ابعاد محیط مدنظر شما زیاد باشد، بدون شک انرژی بیشتری توسط شوفاژ برقی مصرف خواهد شد و در نتیجه فیش برق شما بیشتر و بیشتر خواهد گردید.

2. میزان مصرف انرژی دستگاه

پیش از آنکه اقدام به جعبه گشایی شوفاژ برقی کنید، توصیه می کنیم عوامل و مواردی که بر روی کارتن دستگاه نوشته شده اند را مطالعه نمایید تا بتوانید یک انتخاب مناسب داشته باشید.

میزان مصرف انرژی دستگاه

با این وجود یکی از نکاتی که باید شما پیش از خرید دستگاه اقدام به اطلاع از آن نمایید، میزان مصرف انرژی شوفاژ برقی می باشد که اگر این میزان به A نزدیک تر باشد، طبیعتا میزان مصرف انرژی شوفاژ برقی شما کم است. در غیر اینصورت باید بودجه قابل توجهی را در این زمینه برای پرداخت قبوض کنار بگذارید.

3. بازه زمانی مصرف

همانگونه که مطلع هستید، در طول روز بازه های زمانی مختلفی وجود دارند که اوج مصرف انرژی در روز می باشند و اگر شما در این فواصل زمانی اقدام به وشن کردن شوفاژ برقی کنید، مطمئنا با قبوض سنگینی روبرو خواهید شد که پرداخت آنها می تواند به بودجه شما آسیب وارد کنند! از این رو توصیه می کنیم در فواصل زمانی مذکور، کمتر از شوفاژ برقی استفاده کنید و یا دمای آنرا کاهش دهید تا انرژی کمتری مصرف کند.

4. سرد بودن بیش از حد هوا

اگر محیط بیرون از خانه، اداره و… شما بیش از حد سرد است، مطمئنا کاری که شوفاژ برقی باید انجام دهد چند برابر خواهد شد و شما نمی توانید به سادگی تمام و در کمترین بازه زمانی اقدام به گرم کردن محیط خانه کنید. از این رو طبیعتا میزان مصرف انرژی شوفاژ برقی بیشتر و بیشتر خواهد شد.

با این وجود توصیه ای که برای شما در این شرایط داریم این است که در صورت سرد بودن بیش از حد محیط بیرون، شوفاژ برقی را در یک اتاق متوسط روشن کنید تا در سریعترین حالت ممکن محیط شما گرم شود و مصرف انرژی زیاد شامل حال شما نگردد.

راهکار کاهش میزان مصرف برق شوفاژ برقی

با وجود پر مصرف یا کم مصرف بودن شوفاژ برقی، یکسری راهکارها را شما باید تدارک ببینید تا بتوانید میزان مصرف انرژی شوفاژ برقی را کاهشی کنید! اما چگونه؟ در ادامه این مقاله از آریابهکار قصد داریم تا یکسری نکات مهم را برای شما نام ببریم تا بتوانید میزان مصرف انرژی شوفاژ برقی را کاهش دهید و این نکات عبارتند از:

  1. عدم استفاده از شوفاژ برقی در بازه های زمانی طولانی مدت.
  2. استفاده از شوفاژ برقی در محیط های بسته و متوسط که راه نفوذ سرما به داخلآن وجود نداشته باشد.
  3. در ساعات اوج مصرف برق از شوفاژ برقی استفاده نکنید.
  4. لباس های خود را بر روی شوفاژ برقی خشضک نکنید.
  5. از فروشگاه های مجاز اقدام به خرید شوفاژ برقی نمایید.
امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214