skip to Main Content

مدل های مختلف آبسردکن مکانیسم یکسانی دارند. آبسردکن ها آب درون مخزن ویا آبی که مستقیم از شیر آب شهری می آید را طی گذر از لوله های خنک کننده سرد می کند و با همان دما در مخزن خود نگه می دارد. زمانی که از مخزن داخلی آبسردکن آب خارج می شود دوباره آب از طریق مخزن بالایی و یا لوله کشی آب شهری جایگزین می شود.

مدل های مختلف آبسردکن

از دیگر خاصیت های آب بهبود عملکرد قلب و جلوگیری از بروز حمله قلبی است. آب کافی در بدن باعث رفع خستگی و خواب آلودگی می شود و مهم ترین اثر آب سم زدایی بدن است. توصیه می شود روزانه 8 لیوان آب بنوشید. اکثر مردم طعم آب شیر را دوست ندارند بناربراین یکی از راه هایی که آب خنک و گوارا را در اختیار شما قرار میدهد تا دسترسی آسان تری به آب داشته باشید دستگاه آبسردکن است. پیشنهاد میکنیم مقاله نکاتی درمورد بهداشت،نگهداری و تعمیر آبسردکن را بخوانید.

آبسردکن چگونه کار می کند؟

آبسردکن ها آب درون مخزن ویا آبی که مستقیم از شیر آب شهری می آید را طی گذر از لوله های خنک کننده سرد می کند. با همان دما در مخزن خود نگه می دارد. زمانی که از مخزن داخلی آبسردکن آب خارج می شود دوباره آب از طریق مخزن بالایی و یا لوله کشی آب شهری جایگزین می شود. در بعضی از مدل های مختلف آبسردکن علاوه بر مخزن آب سرد دارای مخزن جداگانه ای برای آب گرم می باشد تا در صورت نیاز آب گرم نیز به شما بدهد. در مدل های مختلف آبسردکن قبل از ورود آب به دستگاه، فیلتری برای تصفیه آب و کاهش سختی آب وجود دارد.

بررسی مدل های مختلف آبسردکن

مدل های مختلف آبسردکن در بازار با توجه به نیاز مصرفی شما وجود دارد و در حالت کلی به دو دسته آبسردکن شیر مستقیم و آبسردکن منبع دار تقسیم می شوند. در دسته بندی جزئی تر به دو نوع فیلتر دار و بدون فیلتر تقسیم می شوند.فلیتر موجب تغییر طعم نا خوشایند آب می شود و در حالت کلی به دو نوع فیلتر اسمز و فیلتر کربنی تقسیم می شود.

1.آبسردکن مخزن دار

آبسردکن مخزن دار


در این مدل از مدل های مختلف آبسردکن ها آب از مخزنی که روی آن قرار می گیرد تامین می شود. این مخزن ها توسط شرکت های پخش مخزن در شهر توزیع می شود. آبسردکن آب درون مخزن را به 3 درجه سلسیوس می رساند. این مدل آبسردکن در محیط های شلوغ تر استفاده می شود.در بیشتر مدل های آبسردکن های مخزن دار شیر دیگری برای تامین آب گرم نیز تعبیه شده است. که برای تهیه چای و یا سار نوشیدنی های گرم مورد استفاده قرارمی گیرد.مهم ترین ویژگی آبسردکن های مخزن دار بادوام بودن ونیاز کم تر داشت به تعمیر آبسردکن مخزن داراست تنها کافی است با دستمال مرطوب چند وقت یکبار به تمیز کردن آن بپردازید.

2.آبسردکن یخچال دار

آبسرد کن یخچال دار


در بعضی از مدل های مختلف آبسردکن محفظه ی کوچکی در جلوی دستگاه برای خنک نگه داشتن مواد غذایی وجود دارد که به آبسردکن های یخچال دار معروف اند.

3.آبسردکن رومیزی

آبسردکن رومیزی


در صورتی که فضای کافی برای استفاده از آبسردکن های مخزن دار ندارید و تعدا نفرات استفاده کننده از آبسردکن کم می باشند . استفاده از آبسردکن های رومیزی یک گزینه مناسب می باشد زیرا کار کردن با آن بسیار راحت است و در تمامی طول روز آب خنک را برای شما تامین می کند.

آبسردکن رومیزی خیلی شبیه به آبسردکن مخزن دار است با این تفاوت که سایز کوچک تری دارد و به راحتی می توان از آن در پیشخوان آشپزخانه و روی کابینت استفاده کرد.نگهداری از آبسردکن رومیزی آسان است. این نوع آبسردکن ها نیز هم دارای مخزن می باشند و هم مستقیم به آب شهری وصل می شوند. عمر این دستگاه ها بالا می باشد و کم تر نیاز به تعمیر آبسردکن رومیزی پیدا می کند. در دستگاه های آبسردکن رومیزی به طور میانگین 4 لیتر آب گرم و 2 لیتر آب سرد را در ساعت فراهم می کند.

4.آبسردکن صنعتی
این نوع آبسردکن ها معمولا با بدنه استیل ضد زنگ ساخته می شوند و بیش تر در مراکز عمومی و شلوغ مانند ادرات، مساجد و مدارس مورد استفاده قرار می گیرند.آبسردکن صنعتی دمای آب را بین 5 تا 10 درجه سانتی گراد نگه میدارد. این نوع از مدل های مختلف آبسردکن از کمپرسور قوی تری مجهز شده است تا توانایی سرمایش یش تری داشته باشد. این دستگاه از مدل های مختلف تک شیر، دو شیر،سه شیر و چهر شیر ساخته شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214