skip to Main Content

این روزها با توجه به اینکه مدل های متنوعی از انواع ماشین لباسشویی به بازار ایران عرضه شده اند، اما تعداد زیادی کاربر هستند که از مدل های قدیمی ماشین لباسشویی در خانه های خود استفاده می کنند. با این وجود آیا استفاده از ماشین لباسشویی قدیمی کار سختی است؟ بدون شک خیر! در صورتی که شما از ماشین لباسشویی قدیمی استفاده کنید، مطمئن باشید که می توانید به سادگی اقدام به شستن البسه مختلف نمایید. اما اگر به تازگی اقدام به خرید ماشین لباسشویی قدیمی کرده اید، ممکن است برای شما سوال شود که نحوه استفاده از ماشین لباسشویی قدیمی چگونه است؟

در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که استفاده از این دستگاه در هر مدل و هر برند کار ساده ای است و به هیچ وجه نباید از این بابت نگران باشید. به همین دلیل در ادامه این مقاله آموزشی از مجموعه مقالات تعمیر لباسشویی تهران قصد داریم شما را با این موضوع بیشتر و بیشتر آشنا سازیم تا از این طریق بتوانید به بهترین نتیجه ممکن برسید. همراه ما باشید.

تفاوت ماشین لباسشویی قدیمی و جدید

اگر یک دستگاه ماشین لباسشویی که ساخته سال 2015 است و یک دستگاه ماشین لباسشویی که ساخته سال 2023 را کنار هم قرار دهید، در ظاهر می توانید متوجه ده ها تفاوت شوید که این تفاوت ها می توانند دستگاه جدید را نسبت به ماشین لباسشویی قدیمی متمایز کنند. اما اگر به بخش فنی این دو دستگاه مراجعه کنید، متوجه صدها تفاوت ریز و درشت در ماشین لباسشویی قدیمی و جدید خواهید شد که به هیچ وجه قابل قیاس نیستند. با این وجود ماشین لباسشویی جدید نسبت به ماشین لباسشویی قدیمی تفاوت های زیادی دارد.

تفاوت ماشین لباسشویی قدیمی و جدید

اما نکته ای که باید به شما اعلام کنیم این است که نحوه استفاده از ماشین لباسشویی قدیمی نسبت به نحوه استفاده از ماشین لباسشویی جدید بصورت کلی یکسان است! به عبارتی شاید جای دکمه ها و همچنین عنوان دکمه ها تغییر کرده باشند، اما اینگونه نیست که شما نتوانید از ماشین لباسشویی قدیمی استفاده کنید. با این وجود علیرغم تفاوت هایی که در ماشین لباسشویی قدیمی و جدید است، نباید احساس عجیبی داشته باشید که به هیچ وجه نمی توانید از ماشین لباسشویی قدیمی خود استفاده نمایید!

دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی قدیمی

بهترین منبع برای یادگیری راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی قدیمی و هر دستگاهی که شما به تازگی اقدام به خریداری آن نموده اید این است که شما به دفترچه راهنمای استفاده از آن مراجعه نمایید. با این وجود باید به اطلاع شما برسانیم که اگر مایل به آشنایی با نحوه استفاده اصولی از ماشین لباسشویی قدیمی هستید، هیچ فرقی ندارد که این دستگاه قدیمی می باشد یا جدید! اگر شما به شما دفترچه راهنمای این دستگاه مراجعه کنید، می توانید با نحوه استفاده از آن آشنا شوید و نیازی به منبع دیگر نخواهید داشت.

اما اگر دستگاه شما بدون کارتن است و یا اگر به اشتباه دفترچه آنرا گم کرده اید، جای نگرانی نیست؛ چرا که شما می توانید با جستجویی ساده در بستر اینترنت اقدام به دانلود دفترچه راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی خود نمایید تا از این طریق بتوانید به بهترین شکل ممکن از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما برای مطالعه این دفترچه زمان کافی بگذارید و سعی نکنید صرفا در بازه زمانی 2 الی 3 دقیقه آنرا رها کنید!

آموزش نصب ماشین لباسشویی قدیمی

اولین گام برای استفاده از ماشین لباسشویی قدیمی و جدید این است که این دستگاه بصورت صحیح و اصولی در آشپزخانه شما عزیزان نصب شود. به عبارتی اگر شما گران قیمت ترین ماشین لباسشویی ممکن را نیز برای خانه خود خریداری کرده باشید و اما این دستگاه بصورت اصولی نصب نشده باشد، مطمئن باشید که این دستگاه عملا کاربردی برای شما نخواهد داشت و نمی توانید از آن استفاده بهینه داشته باشید. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که پروسه نصب ماشین لباسشویی را به تکنسین های مجرب بسپارید!

آموزش نصب ماشین لباسشویی قدیمی

با این وجود اگر تجربه نصب ماشین لباسشویی را در خانه ندارید، توصیه می کنیم این دستگاه را توسط کارشناسان مجرب و متخصص نصب نمایید تا آسیبی در طول زمان به دستگاه وارد نشود؛ لازم به ذکر است که یکی از خدمات آریابهکار، نصب ماشین لباسشویی می باشد که از این طریق می توانید به بهترین شکل ممکن پروسه نصب ماشین لباسشویی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

مقالات مرتبط: طریقه استفاده از ماشین لباسشویی آبسال قدیمی

دکمه های ماشین لباسشویی قدیمی

هر چند ماشین لباسشویی شما قدیمی است و یا جدید، عملا بر روی این دستگاه 2 دکمه و یک ولوم قرار دارد که در ادامه آنها را برای شما توضیح داده ایم.

دکمه های ماشین لباسشویی قدیمی

1. دکمه پایین سمت چپ ماشین لباسشویی قدیمی

این دکمه جهت خاموش و روشن کردن ماشین لباسشویی قدیمی است. به عبارتی این دکمه، دکمه پاور (Power) ماشین لباسشویی می باشد و از این طریق شما می توانید دستگاه را روشن و خاموش نمایید.

2. دکمه پایین سمت راست ماشین لباسشویی قدیمی

اگر نوشته زیرین این دکمه را بخوانید، Start/ Pause نوشته شده است. به عبارتی شما می توانید با استفاده از این دکمه اقدام به شروع و متوقف سازی پروسه شستشوی البسه درون ماشین لباسشویی نمایید.

3. ولوم وسط ماشین لباسشویی قدیمی

این ولوم نیز جهت انتخاب برنامه شستشوی البسه مختلف در ماشین لباسشویی قدیمی است. به عبارتی برای آشنایی با این برنامه ها وانتخاب برنامه مناسب شستشوی البسه می توانید به دفترچه راهنمای این دستگاه مراجعه کنید تا با این پروسه به بهترین شکل ممکن آشنا شوید.

از این رو شما در ابتدا باید با استفاده از دکمه پایین سمت چپ اقدام به روشن کردن ماشین لباسشویی قدیمی نمایید و سپس با استفاده از ولوم روی ماشین لباسشویی قدیمی برنامه شستشوی مدنظر را انتخاب نمایید. پس از آنکه برنامه را انتخاب کردید، باید دکمه پایین سمت راست را بفشارید تا این پروسه آغاز شود. در نهایت پس از آنکه پروسه شستشوی البسه به اتمام رسید، ماشین لباسشویی قدیمی شما بصورت خودکار خاموش خواهد شد و نیازی به متوقف کردن و یا خاموش کردن ماشین لباسشویی قدیمی ندارید.

به همین دلیل توصیه می کنیم که صبر کنید تا پروسه شستشو به اتمام برسد تا دستگاه بصورت خودکار خاموش شود.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214