skip to Main Content

جاروبرقی بوش امروزه به عنوان یکی از پرفروش ترین و شناخته شده ترین جاروبرقی های موجود در بازار کشور عزیزمان است که به دلیل استقبال گسترده از این دستگاه، مدل های متنوعی از این دستگاه وارد شده اند. یکی از حیاتی ترین قطعات مندرج بر روی جاروبرق بوش، سیم جمع کن جاروبرقی بوش می باشد که اگر این قطعه بر روی دستگاهی مانند جاروبرقی وجود نداشته باشد، بدون شک مشکلات زیادی برای شما ایجاد خواهد کرد. اما یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما در خصوص این قطعه رخ دهد، نحوه بستن فنر سیم جمع کن جاروبرقی بوش است؟

در خصوص این سوال باید به اطلاع شما برسانیم که اول از همه این پروسه تماما باید توسط تکنسین مجرب و متخصص نمایندگی تعمیر جاروبرقی بوش انجام شود تا از این طریق مشکل شما بر طرف شود و پروسه عیب یابی و تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بوش شما نیز با موفقیت انجام گردد. با این وجود اگر دانش لازم و کافی در زمینه تعمیرات سیم جمع کن جاروبرقی بوش دارید و برای شما نحوه بستن سیم جمع کن جاروبرقی بوش سوال شده است، در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر جاروبرقی بوش در آریابهکار پاسخ سوال شما داده شده. همراه ما باشید.

سیم جمع کن جاروبرقی بوش چیست؟

سیم جمع کن جاروبرقی بوش به قطعه ای گفته می شود که مهم ترین وظیفه این قطعه جمع کردن سیم جاروبرقی بوش به درون این دستگاه است. به عبارتی اگر سیم جمع کن جاروبرقی بوش شما خراب باشد، به هیچ وجه سیم بیرون آمده به درون دستگاه جمع نخواهد شد. به همین ترتیب توصیه ای که برای شما داریم این است که اگر با خرابی سیم جمع کن جاروبرقی بوش روبرو شدید و دانش لازم در این زمینه را ندارید، به هیچ وجه اقدام به تعمیر این قطعه نکنید؛ چرا که خرابی این قطعه بیشتر و بیشتر خواهد گردید.

لازم به ذکر است که سیم جمع کن جاروبرقی بوش از 5 قطعه زیر مجموعه تشکیل شده است و تنها یک قطعه واحد نیست و به همین دلیل تعمیرات آن کار نسبتا دشواری می باشد و برای تعمیرات آن نیاز به ابزارهای تعمیراتی روز دنیا دارید تا از این طریق مشکل دستگاه شما به بهترین شکل ممکن بر طرف شود.

طریقه بستن فنر سیم جمع کن جاروبرقی بوش

اگر تعمیرات ابتدایی سیم جمع کن جاروبرقی بوش را انجام داده اید و اینک نوبت به بستن فنر سیم جمع کن جاروبرقی بوش رسیده است، می توانید با استفاده از توضیحاتی که در ادامه در این خصوص داده شده اند اقدام نمایید و فنر سیم جمع کن جاروبرقی بوش را ببندید. لازم به ذکر است که اصلی ترین عامل در جمع نشدن سیم جمع کن جاروبرقی بوش، خرابی فنر سیم جمع کن جاروبرقی بوش می باشد که اگر این فنر تنظیم شودف مشکل این قطعه بر طرف خواهد شد.

بنابراین توصیه می کنیم طبق مراحل گفته شده در قسمت ذیل اقدام به بستن فنر سیم جمع کن جاروبرقی بوش نمایید.

  1. در ابتدا باید سیم را به دور فنر سیم جمع کن جاروبرقی بوش بپیچید.
  2. این پروسه را باید بقدری انجام دهید تا جهت مناسب برای پیچیدن سیم دور فنر مشخص بوشد.
  3. اما اگر از این طریق موفق به بستن فنر سیم جمع کن جاروبرقی بوش نشدید، می توانید بخش فنر سیم جمع کن جاروبرقی بوش را باز کنید و سپس سیم را در آن قرار دهید.
  4. توجه داشته باشید که اگر این پروسه بدرستی انجام نشود، فنر از سیم جمع کن جاروبرقی بوش پرتاب خواهد شد و تعمیر این خرابی نیز کار ساده ای نیست.

این 4 مرحله برای بستن فنر سیم جمع کن جاروبرقی بوش می باشند که اگر 4 مرحله را به خوبی انجام دهید، مشکل شما بر طرف خواهد شد و می توانید پس از آنکه این مشکل را رفع کردید، سیم جمع کن جاروبرقی بوش را درون این دستگاه قرار دهید و سپس همانند روز اول از آن استفاده کنید. اما با نحوه بستن فنر سیم جمع کن جاروبرقی بوش آشنا نیستید، می توانید در آریابهکار انجام دهید.

علت خرابی سیم جمع کن جاروبرقی بوش

رایج ترین علت خرابی سیم جمع کن جاروبرقی بوش این است که ما عادت داریم وقتی حدودا نیم متر از سیم جاروبرقی بوش را بیرون کشیدیم، مابقی آنرا با فشار و قدرت بیشتری بیرون بکشیم. با این وجود در این مواقع ممکن است این میزان فشار مستقیما باعث از کار افتادن و خرابی گسترده در سیم جمع کن جاروبرقی بوش شود و دیگر نتوانید از این قطعه استفاده قبلی را ببرید. از این رو رایج ترین علت خرابی سیم جمع کن جاروبرقی بوش، کشیدن سیم دستگاه با فشار زیاد است.

البته یک عامل دیگر نیز در این زمینه وجود دارد که مستقیما می تواند منجر به خرابی سیم جمع کن جاروبرقی بوش شما شود! زمانیکه شما عزیزان با استفاده از انگشت پا اقدام به فشردن دکمه سیم جمع کن جاروبرقی بوش می کنید، مطمئن باشید بصورت خواسته و ناخواسته فشار قابل توجهی به سیم جمع کن جاروبرقی بوش وارد خواهد شد و حتی اگر سیم جمع کن جاروبرقی بوش شما هم آسیب نبیند، دکمه مخصوص سیم جمع کن جاروبرقی بوش خواهد شکست!

بنابراین در این شرایط بجای آنکه سیم جمع کن جاروبرقی بوش تعمیر شود، باید پروسه تعویض دکمه سیم جمع کن جاروبرقی بوش صورت گیرد تا بتوانید از این قطعه استفاده کنید. با این وجود اگر کلید سیم جمع کن جاروبرقی بوش آسیب دیده باشد، نیازی به تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بوش نخواهید داشت.

مقالات مرتبط: تعمیر و تعویض سیم جمع کن جاروبرقی بوش

تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بوش در خانه

آیا امکان تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بوش در خانه وجود دارد؟ اگر شما عزیزان دانش لازم و کافی در زمینه تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بوش دارید و می توانید این قطعه کلیدی را با استفاده از ابزارهایی که دارید تعمیر نمایید، بله. شما می توانید در خانه نیز اقدام به عیب یابی و تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی بوش نمایید تا از این طریق مشکل دستگاه شما بر طرف شود. لازم ذکر است که اگر دانش تعمیرات دارید، باید اقدام کنید و اما اگر دانش تعمیرات ندارید، باید به اطلاع شما برسانیم که تعمیر این قطعه برای شما مقدور نخواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214