skip to Main Content

تراز نبودن ماشین لباسشویی بدون شک می تواند یک عامل بسیار مهم در خرابی سایر قطعات کلیدی در ماشین لباسشویی مانند کمک فنرها، مخزن، موتور، برد و… باشد؛ چرا که اگر ماشین لباسشویی نسبت به سطح زیرین خود تراز نباشد، فشار قابل توجهی به تمام قطعات ماشین لباسشویی وارد می شود و در طول زمان می تواند منجر به خرابی این قطعات شود. از این رو در صورت تراز نبودن ماشین لباسشویی باید اقدام به تراز کردن آنها کنید. اما نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی چگونه است؟

تراز کردن ماشین لباسشویی بسیار ساده می باشد که ما در این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین لباسشویی آریابهکار سعی کرده ایم بصورت مختصر و مفید شما را با نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی آشنا سازیم.

آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی

تراز کردن ماشین لباسشویی بدون شک یکی از سوالاتی می باشد که ممکن است برای شما در حین استفاده از این دستگاه رخ دهد. با این وجود اگر به‌درستی اقدام به تراز کردن ماشین لباسشویی نکنید، مطمئن باشید که خرابی قابل توجهی برای دستگاه شما رخ خواهد داد که اگر به این خرابی توجه نکنید، می تواند هزینه تعمیرات قابل توجهی را به شما تحمیل کند. از این رو تراز کردن ماشین لباسشویی یکی از الزامات ابتدایی برای استفاده از این دستگاه است و نباید آنرا نادیده بگیرید.

آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی

اما چگونه ماشین لباسشویی را تراز کنیم؟ برای تراز کردن ماشین لباسشویی نیازی نیست که شما یک متخصص و کارشناس تعمیرات ماشین لباسشویی باشید! از این رو شما می توانید خیلی ساده اقدام به تراز کردن ماشین لباسشویی در خانه خود نمایید. به همین دلیل در ادامه این گزارش از آریابهکار قصد داریم تا شما را با نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی به‌صورت مرحله به مرحله آشنا سازیم و توصیه می کنیم حتما براساس مراحل مذکور در قسمت ذیل اقدام کنید.

توجه: اگر شرایط کافی برای تراز کردن ماشین لباسشویی ندارید، می توانید از طریق ثبت درخواست تعمیرات خود در آریابهکار، این پروسه را توسط تکنسین های مجرب ما انجام دهید.

کاربر گرامی: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرابی شفت ماشین لباسشویی میتوانید مقاله تعمیر یا تعویض شفت ماشین لباسشویی را مطالعه فرمایید.

 1. پیش از هر پروسه ای، ایمنی از هر موضوعی در اولویت می باشد؛ از این رو حتما دستگاه را از برق بکشید و سپس به مرحله دوم مراجعه کنید.
 2. تراز سنج را بر روی ماشین لباسشویی قرار دهید؛ اگر حباب تراز در قسمت وسط قرار گرفت، نیازی به تراز کردن ماشین لباسشویی نیست. اما اگر حباب در قسمت راست و چپ تراز بود، باید اقدام به تراز کردن ماشین لباسشویی کنید.
 3. اگر فرش، موکت و… در قسمت زیرین ماشین لباسشویی قرار داده اید، آنها را خارج کنید و مجددا ماشین لباسشویی را تراز کنید؛ به هیچ وجه نباید فرش و موکت زیر پایه های ماشین لباسشویی قرار داشته باشد.
 4. ضامن قفل پایه های ماشین لباسشویی را با استفاده از یک آچار باز کنید.
 5. با استفاده از یک آچار باید پایه های جلویی ماشین لباسشویی که دارای پیچ مخصوص تنظیم هستند را تنظیم کنید.
 6. از این رو اینک باید پایه های جلویی ماشین لباسشویی را در حالیکه تراز سنج بر روی ماشین لباسشویی است، تنظیم نمایید.
 7. اگر با تنظیم کردن پایه های جلویی موفق به تراز کردن ماشین لباسشویی شدید، نیازی به تنظیم پایه های عقبی ماشین لباسشویی نیست.
 8. اما اگر پایه های جلویی در این زمینه تاثیر بسزایی نداشتند، باید پایه های پشتی ماشین لباسشویی را نیز تنظیم کنید.
 9. اینک باید ضامن پایه های ماشین لباسشویی را که باز کرده بودید را ببندید.
 10. دستگاه ماشین لباسشویی را به برق متصل کنید.
 11. با روشن کردن ماشین لباسشویی و شستشوی البسه متوجه تراز شدن ماشین لباسشویی با کاهش میزان صدای آن خواهید شد.
 12. هم اکنون موفق به تراز کردن ماشین لباسشویی شدید؛ در صورتی که موفق به رفع مشکل ماشین لباسشویی نشدید، می توانید از طریق شماره 02145437 اقدام به تراز کردن ماشین لباسشویی خود کنید.

آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

برای تراز کردن ماشین لباسشویی سامسونگ در ابتدا توصیه می کنیم به دفترچه راهنمای این دستگاه مراجعه کنید تا براساس چارچوب و اصولی که در این دفترچه برای شما نوشته شده است، اقدام کنید.

آموزش تراز کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

با این وجود اگر به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ دسترسی ندارید، می توانید با استفاده از آموزش بالا به‌صورت مرحله به مرحله اقدام به تراز کردن ماشین لباسشویی سامسونگ خود کنید.

ترفند تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی

تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی از آن چیزی که تصور می کنید، بسیار ساده‌تر است و شما می توانید با کمترین دانش فنی تعمیرات اقدام به تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی نمایید. از این رو برای تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی می توانید با استفاده از 12 مرحله ای که برای شما توضیح داده شد اقدام کنید تا بدون نیاز به تکنسین تعمیرکار اقدام به تراز کردن این دستگاه کنید. اما اگر احساس می کنید دانش فنی تعمیرات ابتدایی را ندارید و از پس این مشکل بر نمی آیید، می توانید از خدمات ما استفاده کنید.

نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی بوش

چگونه ماشین لباسشویی بوش را تراز کنیم؟ اگر ماشین لباسشویی بوش دارید و احساس می کنید جدیدا صدای بسیار زیادی در حین روشن کردن ماشین لباسشویی بوش تولید و منعکس می شود، می توانید از طریق تراز کردن ماشین لباسشویی بوش این صدای اذیت کننده را برطرف کنید. با این وجود برای آشنایی با نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی بوش توصیه می کنیم به دفترچه راهنمای این دستگاه مراجعه کنید.

اما اگر به این دفترچه دسترسی ندارید می توانید با استفاده از آموزشی که در قسمت بالا داده شد، اقدام به تراز کردن ماشین لباسشویی بوش در خانه و بدون نیاز به تکنسین تعمیرکار ماشین لباسشویی بوش نمایید.

نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی بوش

کاربر گرامی: جهت آگاهی بیشتر درباره خرابی کاسه نمد و بلبرینگ ماشین لباسشویی مقاله تعویض کاسه نمد و بلبرینگ ماشین لباسشویی را به شما پیشنهاد میکنیم.

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در تهران

آریابهکار به عنوان نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در تهران با بیش از 30 سال سابقه تعمیرات تخصصی لوازم برقی خانگی با استفاده از کادری مجرب و متخصص و ابزارهای تعمیراتی روز دنیا تمام خدمات تعمیر ماشین لباسشویی را به شما عزیزان در محل شما ارائه می کند تا بتوانید مشکل را در اسرع زمان برطرف کنید و همانند روز اول از این دستگاه استفاده نمایید. با این وجود اگر با مشکل تراز نبودن ماشین لباسشویی روبرو شده اید و این مشکل تحت شرایطی رفع نمی شود، می توانید از خدمات تخصصی ما استفاده کنید.

برای ثبت درخواست خود در آریابهکار و اعزام تکنسین به محل خود می توانید از طریق شمار های مندرج با مجموعه ما تماس بگیرید تا درخواست شما بررسی و ثبت گردد.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214