skip to Main Content

تراز کردن یخچال ویرپول یکی از ابتدایی ترین و مهم ترین عملیاتی می باشد که پس از خرید و نصب این دستگاه باید انجام دهید تا مشکلی برای دستگاه شما رخ ندهد و بتوانید از این دستگاه به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

اما نحوه تراز کردن یخچال ویرپول چگونه می باشد؟ آیا خودمان در خانه می توانیم این پروسه را انجام دهیم؟ در پاسخ به سوال اول باید بگوییم که تراز کردن یخچال ویرپول کار به نسبت ساده ای می باشد که در این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر یخچال ویرپول آریابهکار آن را توضیح خواهیم داد و در پاسخ به سوال دوم نیز نظر ما مثبت است؛ چرا که این پروسه به سادگی قابل اجراس!

با این وجود اگر تاکنون تجربه تراز کردن یخچال ویرپول را کسب نکرده اید و مایلید این پروسه را بصورت دقیق و کامل انجام دهید، می توانید از طریق خدمات مجموعه ما اقدام به تراز کردن یخچال ویرپول نمایید. از این رو اگر دانش فنی تعمیرات جزئی دارید و احساس می کنید این پروسه را می توانید انجام دهید، توصیه ای که برای شما داریم این است که خارج از آموزش اقدام نکنید. همراه ما باشید.

آموزش تراز کردن یخچال ویرپول

شاید از نظر شما عزیزان تراز کردن یخچال ویرپول یک موضوع عادی بنظر برسد و اما این در حالی می باشد که تراز کردن یخچال ویرپول به عنوان یکی از مهم ترین اصول ابتدایی برای استفاده از یخچال ویرپول می باشد؛ چرا که اگر این پروسه را بصورت دقیق انجام ندهید، فشار قابل توجهی به یخچال ویرپول وارد خواهد شد که مستقیما می تواند منجر به سوختن و از کار افتادن آن شود.

با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که به هیچ وجه اقدام به جابجایی دائم یخچال ویرپول نکنید؛ چرا که این تصمیم می تواند منجر به خارج شدن یخچال ویرپول از حالت تراز شود. از این رو اگر به این موضوع اهمیت ندهید، به احتمال زیاد هزینه تعمیرات قابل توجهی را پرداخت خواهید نمود! به همین دلیل برای آنکه بتوانید از یخچال ویرپول برای چندین سال بدون هر گونه خرابی استفاده کنید، در ابتدا باید آنرا بصورت صحیح نصب کنید تا نسبت به سطح زیرین خود تراز باشد.

آموزش تراز کردن یخچال ویرپول

اما اگر یخچال ویرپول شما عزیزان به هر دلیلی از حالت تراز خارج شده است، باید از طریق روش اصولی اقدام به تراز کردن آن کنید تا مشکل از این طریق برطرف شود. با این وجود چگونه یخچال ویرپول را تراز کنیم؟ برای آشنایی با این پروسه در ابتدا توصیه ای که برای شما داریم است که به دفترچه راهنمای یخچال ویرپول مراجعه کنید تا با نحوه تراز کردن دستگاه خود براساس چارچوب تعیین شده در این دفترچه، مشکل را برطرف کنید.

از این رو اگر به این دفترچه دسترسی ندارید، می توانید طبق مراحل ذیل اقدام به تراز کردن یخچال ویرپول نمایید؛ توصیه می کنیم بصورت مرحله به مرحله پیش بروید.

  1. یخچال ویرپول را از برق بکشید و در صورتی که درب یخچال ویرپول بسته می باشد، آنرا بصورت کامل از برق بکشید.
  2. پس از گذشت 30 دقیقه، تراز سنج را در قسمت میانی بالای یخچال ویرپول قرار دهید.
  3. بررسی کنید که حباب تراز سنج در کدام قسمت قرار گرفته است.
  4. اگر حباب تراز سنج در قسمت وسط قرار داشت، به معنای تراز بودن یخچال ویرپول می باشد و نیازی به عملیات تراز کردن یخچال ویرپول ندارید.
  5. اما اگر حباب در قسمت وسط نبود، به معنای عدم تراز بودن یخچال ویرپول می باشد که باید آنرا تراز کنید.
  6. از این رو برای تراز کردن یخچال ویرپول باید قطعه پلاستیکی قسمت پایین در زیر درب را با استفاده از پیچ گوشتی باز کنید.
  7. اینک باید برای دسترسی به پایه های یخچال ویرپول، این دستگاه را به سمت عقب خم کنید.
  8. هم اکنون می توانید با چرخاندن پایه های یخچال ویرپول به سمت عقربه های ساعت و یا خلاف عقربه های ساعت تراز کنید.
  9. پس از آنکه تراز یخچال ویرپول با موفقیت انجام شد، قطعه پلاستیکی پایین درب یخچال ویرپول را در جای خود قرار دهید و ببندید.
  10. شما موفق به تراز کردن یخچال ویرپول شدید.

تراز کردن یخچال ویرپول توسط تکنسین

با توجه به آموزش بالا شما عزیزان می توانید اقدام به تراز کردن یخچال ویرپول کنید. اما اگر شاغل هستید و وقت کافی برای تراز کردن این دستگاه ندارید، می توانید از خدمات آریابهکار توسط کارشناسان برای تراز کردن یخچال ویرپول استفاده کنید تا این مشکل از دستگاه شما برطرف شود.

تراز کردن یخچال ویرپول توسط تکنسین

از این رو برای تراز کردن یخچال ویرپول می توانید از طریق شماره های مندرج تماس بگیرید تا تکنسین تعمیرکار یخچال به محل شما اعزام شود و پروسه تراز کردن یخچال ویرپول را انجام دهد.

چرا باید یخچال ویرپول را تراز کنیم؟

اگر یخچال ویرپول را تراز نکنیم، مشکلی برای این دستگاه رخ می دهد؟ بله! تراز بودن یخچال ویرپول می تواند از مشکلات مختلفی جلوگیری کند. اما این مشکلات کدام اند؟ در ادامه با رایج ترین مشکلاتی که ممکن در صورت تراز نبودن یخچال ویرپول برای شما ایجاد شود، آشنا خواهید شد.

1. صدای زیاد یخچال ویرپول

اولین و مهم ترین مشکلی که ممکن است در صورت تراز نبودن یخچال ویرپول برای شما رخ دهد این است که در صورت کار کردن کندانسور و موتور یخچال ویرپول، صدای زیادی از این دستگاه منتشر خواهد شد که می تواند آزار دهنده واقع شود.

از این رو مطلع باشید که اگر این مشکل از یخچال ویرپول برطرف نشود، می تواند عاملی مبنی بر خرابی های دیگر نیز باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم اگر از یخچال ویرپول شما صدای زیادی منعکس می شود، در اسرع زمان اقدام به برطرف کردن آن کنید.

صدای زیاد یخچال ویرپول

همچنین رایج ترین دلیل این صدای زیاد هم می تواند ناشی از عدم تراز بودن یخچال ویرپول باشد که می توانید با تراز کردن یخچال ویرپول این مشکل را برطرف کنید.

2. خراب شدن موتور یخچال ویرپول

دومین علتی که توصیه می کنیم یخچال ویرپول را تراز کنید این است که اگر یخچال ویرپول شما تراز نباشد، فشار قابل توجهی به موتور این دستگاه وارد خواهد شد که می تواند مستقیما منجر به خرابی موتور یخچال ویرپول شود. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که در صورت متوجه شدن عدم تراز بودن یخچال ویرپول، اقدام به تراز کردن آن نمایید تا این مشکل برطرف شود.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214