skip to Main Content

کمپرسور اینورتر کولر گازی یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعات در کولر گازی شما عزیزان است که نقش راهبردی دارد و در صورتی که این قطعه خراب شود، بدون شک شما نمی توانید از قابلیت های تولید سرمای کولر گازی استفاده کنید! اما با خرابی کمپرسور اینورتر کولر گازی فورا نباید آنرا تعویض کرد؛ چرا که یک قطعه گران قیمت محسوب می شود. به همین دلیل باید تست کمپرسور اینورتر کولر گازی صورت گیرد. با این وجود تست کمپرسور اینورتر کولر گازی ممکن است یکی از سوالاتی باشد که به مرور زمان برای شما عزیزان شاید رخ دهد.

به همین ترتیب در ادامه این مقاله از تعمیر کولر گازی قصد داریم شما عزیزان را با نحوه تست کمپرسور اینورتر کولر گازی آشنا سازیم. همراه ما باشید.

کمپرسور اینورتر کولر گازی چیست؟

کمپرسور اینورتر یک نوع پیشرفته از موتورهای برودتی است که در کولرهای گازی، یخچال و… استفاده می شود. این دستگاه با استفاده از انرژی الکتریکی که به نیروی مکانیکی تبدیل می کند، وظیفه انتقال حرارت از فضای داخلی به خارج را به عهده دارد. به عنوان مثال در ابتدای روشن شدن یک یخچال، در صورتی که دمای داخلی بیش از حد تعیین شده باشد، کمپرسور با بیشترین توان خود شروع به کار می کند. این فرایند باعث خنک شدن فضای داخلی یخچال می شود تا زمانی که دما به سطح مطلوب برسد. هنگامی که دما به این نقطه رسید، ادامه فعالیت کمپرسور در همان سطح توان لزومی ندارد و ممکن است منجر به سرمای بیش از حد شود.

کمپرسور اینورتر کولر گازی چیست؟

برای حفظ دمای ثابت در حد مطلوب، می بایست فعالیت کمپرسور به دقت کنترل شود. برای مثال در مدل های سنتی یخچال، ترموستاتی وجود دارد که دما را زیر نظر گرفته و در صورت رسیدن به دمای مورد نظر، جریان برق را قطع می کند تا از سرد شدن بیش از حد جلوگیری کند. با این حال با گذر زمان و ورود گرما به داخل یخچال، دما مجددا افزایش می یابد. در این مواقع ترموستات دوباره کمپرسور را فعال می کند تا دما را به میزان دلخواه کاهش دهد.

در مقابل کمپرسورهای اینورتر با هوشمندی بیشتری عمل می کنند. آنها قادرند سرعت کارکرد خود را تنظیم کنند تا دقیقا به اندازه نیاز دمای محیط را کنترل کنند. این امر باعث می شود که کمپرسورهای اینورتر به جای خاموش و روشن شدن متناوب، بتوانند با سرعت های متغیر کار کنند. نتیجه این نظم پیوسته، مصرف انرژی بهینه تر و عمر طولانی تر دستگاه به همراه دارد. همچنین این سیستم کنترل دقیق تری بر روی حفظ دمای مطلوب داخلی فراهم می کند و از نوسانات دمایی جلوگیری می کند که خبر خوشایندی می باشد.

نحوه تست کمپرسور اینورتر کولر گازی

هنگامی که با اختلال در کمپرسورهای دارای فناوری اینورتر مواجه می شویم، باید در نظر داشته باشیم که این نقص ممکن است ناشی از خود کمپرسور یا از برد کنترل اینورتر باشد. برای شناسایی بخش خراب شده در کمپرسور اینورتر، باید ابتدا یک متخصص مجرب کمپرسور را مورد ارزیابی قرار دهد و پس از اطمینان از سلامت کمپرسور، برد اینورتر را بررسی کند تا اگر مشکل از طرف برد کمپرسور اینورتر می باشد، بصورت تخصصی مورد عیب یابی و تعمیرات تخصصی قرار گیرد تا مشکل از این طریق بر طرف گردد.

لازم به ذکر است که در برد کنترل کمپرسور اینورتر، بخش های گوناگونی شامل اجزای الکترونیکی هستند که هر یک وظیفه ای مهم بر عهده دارند. به طور مثال، دیود بریج، جریان متناوب را به جریان مستقیم تغییر می دهد. همچنین ماژول راه اندازی به نام IPM وجود دارد که برای تولید ولتاژهای گوناگون به منظور کنترل سرعت موتور استفاده می شود.

از این رو جهت تست کمپرسور اینورتر، یکی از روش ها تست مقاومت سرپیچ های کمپرسور است. در این روش بایستی سرپیچ های کمپرسور به صورت جفتی با یکدیگر تست مقاومت داده شوند و همزمان، جریان الکتریکی نباید به بدنه کمپرسور ختم شود.

نحوه تست کمپرسور اینورتر کولر گازی

با این وجود برای تشخیص دقیق تر و تست کمپرسور اینورتر، استفاده از خدمات یک تکنسین متخصص به شدت توصیه می شود. لازم به ذکر است که کمپرسور به عنوان یکی از مهم ترین اجزای سیستم تهویه مطبوع، در صورت خرابی ممکن است هزینه های بالایی را به دنبال داشته باشد. به همین ترتیب اهمیت بالایی دارد که این قطعه توسط چه فردی مورد عیب یابی و تعمیرات قرار می گیرد تا از این طریق هزینه های شما کنترل شود و نیازی به خرید کمپرسور اینورتر کولر گازی نداشته باشید.

لازم به ذکر است که تست کمپرسور اینورتر کولر گازی نیاز به ابزارهای لازم و کافی و تکنسینی دارد که تجربه قبلی در این زمینه داشته باشد و با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا بتواند اقدام به تست این قطعه کلیدی و البته بسیار گران قیمت کند! به همین ترتیب اگر دانش لازم و کافی در این زمینه ندارید، بهتر است که به تکنسین های مجرب و متخصص در این زمینه اعتماد کنید تا این پروسه به بهترین شکل انجام گیرد و نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید.

مقالات مرتبط: علت بوی بد کولر گازی چیست؟

نمایندگی تعمیر کمپرسور اینورتر کولر گازی در تهران

همانگونه که توضیح داده شد، کمپرسور اینورتر کولر گازی یک قطعه خاص و البته بسیار حساس به شمار می رود که نباید تحت هیچ شرایطی به افراد بی تجربه و کم تجربه داده شود تا پروسه عیب یابی و تعمیرات آن انجام شود! با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که اگر هر گونه خرابی در کمپرسور اینورتر کولر گازی شما عزیزان رخ داد، حتما به نمایندگی تعمیر کمپرسور اینورتر کولر گازی در تهران مراجعه کنید تا مشکل قطعه شما به بهترین شکل ممکن و بدون نیاز به تعویض و یا خرید کمپرسور رفع شود.

همچنین می توانید از طریق شماره 02145437 با نمایندگی تعمیر کمپرسور اینورتر کولر گازی در تهران تماس بگیرید تا هماهنگی های لازم و کافی در این زمینه صورت گیرد. لازم به ذکر است که ما در آریابهکار به عنوان نمایندگی تعمیرات کمپرسور اینورتر کولر گازی در تهران، به همراه کادری جوان و متخصص و با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا تمام خرابی های کمپرسور اینورتر کولر گازی شما عزیزان را در ابتدا بصورت تخصصی عیب یابی خواهیم کرد و سپس تعمیرات تخصصی بر روی آنها انجام خواهد گرفت.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214