skip to Main Content

اگر به تازگی اقدام به خرید ماشین ظرفشویی کرده اید، ممکن است برای شما سوال شود که نمک ماشین ظرفشویی چیست؟ آیا این نمک همان نمک خوراکی هست؟ از کجا نمک ماشین ظرفشویی بخریم؟ قیمت نمک ماشین ظرفشویی چقدر است؟ نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی چگونه است؟ این سوالات برخی از سوالاتی هستند که برای شما در خصوص نمک ماشین ظرفشویی ایجاد خواهند شد. با این وجود در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین ظرفشویی از آریابهکار قصد داریم تا شما را با تمام جوانب نمک ماشین ظرفشویی آشنا سازیم.

نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

تصور کنید آب محل سکونت شما به هر دلیلی املاح قابل توجهی دارد که حتی اگر مقداری از آن را درون یک لیوان بریزید، پس از گذشت 3-4 دقیقه و ته نشین شدن رسوب در لیوان متوجه این خواهید شد که مقدار قابل توجهی املاح وجود دارد. در صورتی که این مقدار رسوب را مشاهده کردید اولین توصیه ای که برای شما داریم این است که اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب کنید تا از این طریق مشکلی برای سلامت شما رخ ندهد.

نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

اما اگر این آب وارد ماشین ظرفشویی شود، چه اتفاقی رخ می دهد؟ بدون شک می تواند منجر به خرابی و رسوب گرفتن ماشین ظرفشویی در طول زمان شود. اما صبر کنید! در تمام مدل های ماشین ظرفشویی محفظه ای به نام محفظه نمک ماشین ظرفشویی طراحی شده است که با استفاده از این بخش می توان آب سخت به همراه املاح بالا را فیلتر کرد تا میزان قابل توجهی مانع ورودی املاح به ماشین ظرفشویی شد.

از این رو نمک ماشین ظرفشویی صرفا قطعه ای می باشد که وظیفه کنترل آب ورودی ماشین ظرفشویی را بر عهده دارد و به همین دلیل اگر آب محل سکونت شما هم از نوع آب سخت است، می توانید از ماشین ظرفشویی استفاده کنید و نگرانی ای در خصوص رسوب گرفتن ماشین ظرفشویی نداشته باشید.

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی به چه صورت است؟

برای آشنایی با نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی توصیه می کنیم به دفترچه راهنمای استفاده از این دستگاه مراجعه کنید تا با نحوه اصولی و براساس مدل دستگاه خود آشنا شوید. اما اگر به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی خود دسترسی ندارید می توانید از طریق قسمت ذیل اقدام نمایید تا به بهترین شکل ممکن اقدام به ریختن نمک در ماشین ظرفشویی کنید. با این وجود توصیه می کنیم بصورت مرحله به مرحله پیش بروید:

  1. درب ماشین ظرفشویی را باز کنید. در کف ماشین ظرفشویی متوجه محفظه ای خواهید شد که باید نمک را در آن قسمت بریزید. لازم به ذکر است که بر روی این محفظه Salt به معنای نمک نوشته شده است.
  2. اینک باید قیف مخصوص محفظه نمک ماشین ظرفشویی را در آن قرار دهید و به آرامی نمک را به داخل این محفظه بریزید.
  3. توجه داشته باشید که نباید اقدام به پر کردن اینمحفظه کنید و باید به اندازه 2 بند انگشت در آن جای خالی وجود داشته باشد.
  4. در این مرحله باید درب مخزن نمک ماشین ظرفشویی را ببندید.
  5. چراغ و نمایشگر مخصوص نمک ماشین ظرفشویی را بررسی کنید تا مطمئن شوید به میزان کافی نمک ریخته اید.

بهترین نمک برای ماشین ظرفشویی کدام است؟

اگر مایل به خرید نمک ماشین ظرفشویی هستید، باید به اطلاع شما برسانیم که در بازار ایران برندهای مختلفی وجود دارد که نمک ماشین ظرفشویی را در مدل های متنوع عرضه کرده اند و از این طریق شما می توانید اقدام به خرید نمک ماشین ظرفشویی نمایید. با این وجود برای خرید نمک ماشین ظرفشویی صرفا توصیه می کنیم از فروشگاه های مجاز و معتبر خریداری کنید و به تاریخ انقضای آن نیز دقت کنید.

بهترین نمک برای ماشین ظرفشویی کدام است؟نکته کلیدی: اگر از ماشین ظرفشویی هفته ای یک الی سه دفعه استفاده می کنید، نیازی به این ندارید که اقدام به خرید نمک 2 کیلویی، 1.5 کیلویی و… نمایید. با این وجود توصیه می کنیم صرفا براساس میزان مصرفی که دارید اقدام به خرید نمک ماشین ظرفشویی کنید تا هم استفاده شود و هم نیازی به هزینه مجدد برای خرید نمک ماشین ظرفشویی نداشته باشید.

قیمت نمک ماشین ظرفشویی در مدل های مختلف

همانگونه که توضیح داده شد، امروزه برندها و مدل های متنوعی در کشور وجود دارند که نمک ماشین ظرفشویی را به فروش می رسانند. با این وجود اگر مایل به خرید نمک ماشین ظرفشویی هستید باید به اطلاع شما برسانیم که مدل های متنوعی در حجم و ابعاد مختلف وجود دارند که شما براساس میزان استفاده ای که دارید می توانید نسخه مدنظر خود را خریداری و استفاده کنید. با این وجود توصیه می کنیم صرفا براساس میزان استفاده ای که دارید اقدام به خرید نمک ماشین ظرفشویی کنید.

در ادامه نیز لیست قیمت نمک ماشین ظرفشویی در مدل های مختلف را درج کرده ایم.

مدل نمک ماشین ظرفشوییقیمت حدودی (تومان)
نمک ماشین ظرفشویی فینیش حجم 1.5 کیلو گرم38.000
نمک ظرفشویی فیری پلاتینیوم (Fairy Platinum) 1.5 کیلویی94.000
نمک ماشین ظرفشویی پریل 2 کیلوگرمی49.500
نمک ظرفشویی فینیش کد 001 وزن 2000 گرم60.000
نمک ماشین ظرفشویی فینیش مدل Bl01 وزن 1200 گرم38.800
نمک ظرفشویی کلارو مدل Alpen Salz وزن 1.5 کیلوگرم175.000
نمک ماشین ظرفشویی فینیش مدل Special Salz وزن 1200 گرم40.000
نمک ماشین ظرفشویی فینیش Ozel Tuz وزن 3000 گرم210.000

از نمک خوراکی می توانیم استفاده کنیم؟

این یکی از سوالاتی می باشد که ممکن است برای شما رخ دهد! اما آیا می توانیم از نمک خوراکی برای پر کردن محفظه نمک ماشین ظرفشویی استفاده کرد؟ بدون شک خیر! اگر شما از نمک خوراکی برای پر کردن محفظه نمک ماشین ظرفشویی استفاده کنید، نه تنها آب تصفیه نخواهد شد بلکه می تواند منجر به خرابی گسترده در ماشین ظرفشویی شود. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتی فکر استفاده از نمک خوراکی هم نکنید!

بنابراین اگر به فکر سلامت ماشین ظرفشویی خود هستید، باید به اطلاع شما برسانیم که فکر استفاده از نمک خوراکی را کنار بگذارید و حتی تصمیم به استفاده از آن هم نگیرید. لازم به ذکر است که نمک خوراکی بسیار ریز است و اما این در حالی می باشد که نمک ماشین ظرفشویی ساختار درشتی دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214