skip to Main Content

مشکل نشت آب از اتو بخارو نشت آب از اتو پرس، یکی از مشکلات عادی و متداولی می‌باشد که احتمالا پس از گذشت 4 یا 5 سال از خرید دستگاه و حتی زودتر ممکن است با آن روبرو شوید. طبیعتا بروز چنین مشکلی می‌تواند مشکلاتی را برای شما ایجاد کند. اما چرا آب از اتو چکه می‌کند؟ این اولین سوالی است که در صورت نشتی آب از اتو بخار و اتو پرس به ذهن شما خواهد رسید و ما قصد داریم در ادامه این گزارش از آریابهکار شما را با تمام جوانب این مشکل آشنا سازیم. همراه ما باشید.

توجه: اکثرا مشکل نشت آب از اتو پرس و اتو بخار، معمولا یک مشکل فنی و ناشی از خرابی قطعات می‌باشد که حتما باید توسط تکنسین تعمیرات اتو پرس بازبینی و عیب یابی شود.

علت نشت آب از اتو پرس
نشت آب از اتو پرس و اتو بخار

1. پر کردن بیش از حد مخزن

رایج ترین مشکلی که می‌تواند خیلی ساده منجر به نشت آب از اتو و اتو پرس شود، پر کردن بیش از حد آب مخزن دستگاه می‌باشد که طبیعتا وقتی شما به این موضوع اهمیت ندهید، هم در حین پر کردن مخزن و هم اینکه در حین استفاده از دستگاه، متوجه چکه کردن اتو پرس خواهید شد و توصیه‌ای که برای شما داریم این است دستگاه را فورا خاموش نمایید چرا که احتمال برق گرفتگی و اتصالی داخلی دستگاه وجود دارد!

مخزن اتو پرس

بنابراین بهتر است در ابتدا آب اضافی مخزن را تخلیه کنید و سپس درب را به خوبی ببندید و بدنه دستگاه را با یک دستمال خشک، به‌صورت کامل خشک نمایید. پس از گذشت 10 الی 15 دقیقه مجددا دستگاه را به برق متصل کنید و اگر مشکل چکه کردن آب وجود نداشت، از آن با خیالی آسوده استفاده کنید. اما اگر این مشکل برطرف نشد، با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس بگیرید و مشکل خودتان را مطرح نمایید تا راهنمایی‌های لازم به شما انجام شود.

بخوانید: نمایندگی تعمیر اتو پرس رادکس

2. رسوب گرفتن اتو پرس و اتو

یکی دیگر از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است به مرور زمان برای اتو پرس و یا اتو بخار شما رخ دهد، رسوب گرفتن آن و مسدودی سوراخ‌های موجود بر روی کفی دستگاه می‌باشد که در این مواقع رسوب اجازه خروج بخار تولیدی را از سوراخ‌ها نمی‌دهد و در نتیجه بخار به مراتب محبوس می‌شود و سپس در قالب قطره آب از کفی اتو و اتو پرس خارج خواهد شد. بنابراین در این مواقع مشکل از دستگاه می‌باشد که از طریق روش‌های گوناگون می‌توانید این خرابی را تعمیر و رفع کنید.

اما علت رسوب گرفتن اتو پرس یا اتو چیست؟ معمولا تنها یک علت منجر به این خرابی می‌باشد و آن هم استفاده از آب شیر یا همان آب لوله کشی برای پر کردن مخزن دستگاه است. توصیه می‌شود صرفا از آب مقطر برای استفاده از اتو پرس و اتو بخار استفاده کنید تا در طول زمان این مشکل برای شما ایجاد نشود.

همچنین اگر مایل هستید تا دستگاه شما توسط تکنسین‌های مجرب و باتجربه بالا رسوب زدایی شود، می‌توانید با تیم پشتیبانی مجموعه تماس حاصل نمایید.

3. خراب شدن ترموستات

دستگاه اتو بخار و اتو پرس از آنجاییکه با افزایش دما روبرو هستند، یک قطعه جانبی به نام ترموستات درون آنها تعبیه شده است که وظیفه کنترل دما را برعهده دارد. اما اگر ترموستات بنابر هر دلیلی دچار خرابی و فرسودگی شود، منجر به نشت آب از اتو پرس و اتو خواهد شد؛ چرا که امکان تبدیل آب به بخار کافی وجود نخواهد داشت و در نتیجه با مشکل چکه کردن اتو پرس روبرو خواهید شد. برای بازبینی و عیب یابی ترموستات اتو پرس می‌توانید دستگاه خود را به تکنسین‌های مجرب ما بسپارید.

تعمیر یا تعویض ترموستات اتو پرس

همچنین برای تنظیم ترموستات اتو پرس و اتو بخار، توصیه می‌شود دفترچه راهنمای استفاده از دستگاه خود را به خوبی مطالعه نمایید.

بخوانید: نمایندگی تعمیر اتو پرس ژانومه

4. کثیف بودن کفی اتو بخار

معمولا کثیف شدن کفی اتو بخار یا اتو پرس می‌تواند ناشی از رسوب بستن دستگاه ایجاد می‌شود که طبیعتا نشان دهنده یک هشدار جدی و همچنین افزایش رسوب در دستگاه شما می‌باشد که همین موضوع مانع خروج بخار از کفی اتو پرس و نشت آب از اتو پرس خواهد شدد. بنابراین باید مشکل اتو پرس و یا اتو بخار را به بهترین حالت ممکن بررسی نمایید. معمولا این کثیفی با استفاده از روش رسوب گیری آب + سرکه سفید، قابل حل نیست و اما می‌توانید آنرا تست کنید.

  • اگر کفی اتو پرس کثیف باشد، می‌تواند تعداد لکه زیادی را بر روی لباس‌های شما برجای بگذارد.
  • در صورت عمیق بودن و خشک شدن ذرات کثیف، اجازه دهید تا رسوب گیری توسط تکنسین‌ها انجام شود.
  • رسوب زدایی تخصصی اتو بخار و اتو پرس، در آریابهکار.

5. عدم بستن درب مخزن اتو

اگر با عجله زیاد مخزن اتو بخار را پر کنید، ممکن است از بستن درب آن غافل شوید که نتیجه این اشتباه می‌تواند خیس شدن و چکه کردن آب از اتو پرس و اتو بخار شود. با این وجود اگر درب مخزن را به خوبی نبندید و یا حتی کلا فراموش کنید، با مشکل نشت آب از اتو پرس روبرو خواهید شد که توصیه می‌کنیم در این مواقع دستگاه را از برق بکشید و سپس با استفاده از یک یا چند دستمال خشک، اقدام به خشک کردن بدنه اتو نمایید تا مشکلی برای شما رخ ندهد.

علت نشت آب از اتو پرس
نشت آب از اتو بخار و اتو پرس

همچنین اگر درب مخزن شکسته است و از اتو پرس بدون درب مخزن استفاده می‌کنید، احتمال خطر برق گرفتگی وجود دارد!

بخوانید: نمایندگی تعمیر اتو پرس بکو

6. وارد شدن ضربه شدید

یکی از نکاتی که در دفترچه راهنمای اتو بخار و اتو پرس شما نوشته شده است، این است که حتما از دستگاه در جای مناسب نگهداری کنید تا آسیب بخصوصی به آن وارد نشود! بدین معنا که شما نباید دستگاه را در محیط‌های شلوغ، مرتفع و در نزدیکی کودکان قرار دهید؛ چرا که امکان خطر جانی و همچنین خرابی دستگاه وجود دارد. معمولا زمانی که اتو بخار بر روی زمین پرتاب یا به هر طریقی ضربه شدیدی به آن وارد می‌شود، ممکن است مخزن آن خارج شود و یا ضربه ببیند.

در این صورت با مشکل نشت آب از اتو بخار و اتو پرس روبرو خواهید شد که باید آنرا کنار بگذارید و اجازه دهید تا توسط تکنسین‌های مجرب و با تجربه عیب یابی و سپس تعمیر شود.

7. تنظیمات نادرست اتو پرس

یکی دیگر از عواملی که در این گزارش به آن پرداخته ایم، تنظیمات نادرست اتو پرس یا اتو بخار می‌باشد که خیلی ساده می‌تواند منجر به نشت آب از اتو پرس و اتو بخار شود. اما چگونه؟ زمانیکه شما دمای اتو را به کمترین میزان ممکن کاهش می‌دهید، با این مشکل روبرو خواهید شد؛ چرا که بخار با شدت کمتری و به آرامی در دستگاه تولید می شود و همین پروسه می‌تواند منجر به تبدیل بخار به قطرات آب شود.

پایین بودن درجه حرارت اتو پرس

از این رو توصیه می‌کنیم دمای اتو بخار و اتو پرس را برحسب جنس لباسی که مایل به اتو کردن آن هستید، تنظیم کنید تا دمای مناسبی درون دستگاه شکل گیرد. برای اطلاع از دمای مناسب، بهتر است دفترچه راهنمای استفاده از دستگاه را با دقت بیشتری مطالعه کنید تا بتوانید بهترین دما را انتخاب و استفاده نمایید.

بخوانید: نمایندگی تعمیر اتو پرس فلر

8. شکستن یا سوراخ شدن بدنه اتو پرس

آخرین موردی که قصد داریم به آن بپردازیم، احتمال سوراخ و خراب شدن مخزن اتو بخار و اتو پرس وجود دارد! معمولا این مشکل ناشی از وارد شدن ضربه شدید و همچنین برخورد دستگاه با اشیاء تیز به وجود می‌آید. بنابراین اگر در طی روزهای اخیر مخزن دستگاه با یک شیء تیز برخورد کرده است، قطعا علت نشت آب از اتو پرس، سوراخ بودن مخزن می‌باشد که باید با قطعه جایگزین تعمویض شود.

عیب یابی نشتی آب از اتو پرس

با وجود تفاسیر بالا و همچنین بررسی یک به یک مسائل مذکور موفق به عیب یابی و رفع مشکل نشت آب از اتو بخار و اتو پرس نشده اید، تکنسین‌های مجرب و با تجربه آریابهکار آماده عیب یابی و تعمیر علت نشت آب از اتو پرس شما به‌صورت کاملا رایگان و با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا در حضور شما می‌باشند. از این رو جهت بازبینی و عیب یابی نشتی آب از اتو پرس، به شعب شرق یا غرب مجموعه آریابهکار مراجعه کنید تا مشکل شما در اسرع وقت و با بهترین کیفیت رفع گردد.

  • اعلام هزینه تعمیرات براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه.
  • استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا.
  • عیب یابی توسط تکنسین مجرب در حضور مشتری.
  • استفاده از قطعات وارداتی برند دستگاه.
  • تعمیرات تخصصی قطعات معیوب.

عیب یابی اتو پرس در تهران

تعمیرگاه نشت آب از اتو پرس در تهران

اگر اتو پرس دارید و جدیدا کفی بالایی آن دچار نشتی آب شده است، طبیعتا گویای خرابی می‌باشد که توصیه تکنسین‌های آریابهکار به شما این است حتما در اسرع وقت و بدون درنگ، اتو پرس را از برق بکشید و در همان ابتدا پیش گسترش خرابی، دستگاه را به شعب آریابهکار در شرق و غرب تهران منتقل کنید تا به‌صورت تخصصی عیب یابی آن انجام شود. همچنین عیب یابی اتو پرس شما در آریابهکار به‌صورت کاملا رایگان بازبینی و عیب یابی می‌شود.

بخوانید: نمایندگی تعمیر اتو پرس بیم

نمایندگی تعمیر اتو بخار مخزن دار

آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه درخشان در حوزه تعمیرات انواع لوازم برقی خانگی، به عنوان یکی از محبوب ترین مجموعه‌ها می‌باشد که تمام خرابی‌ها و مشکلات اتو بخار مخزن دار را به‌صورت کاملا تخصصی تعمیر می‌کند تا نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید. همچنین اگر یک قطعه از اتو بخار شما غیرقابل تعمیر می باشد و نمی توانید آنرا پیدا کنید، لازم به ذکر است که تمام قطعات اتو بخار مخزن دار شما در شعب ما به‌صورت کاملا وارداتی موجود است.

ما در آریابهکار با تیمی جوان و متخصص، آماده تعمیرات اتو بخار مخزن دار شما هستیم تا با کمترین هزینه ممکن، بتوانید همانند روز اول از دستگاه استفاده کنید.

منبع: beko

سوالات متداول

علت نشت آب از اتو پرس و اتو بخار چیست؟

معمولا مشکل نشت آب از اتو پرس ناشی از خرابی مخزن، رسوب گرفتگی، ترموستات، وارد شدن ضربه شدید و تنظیمات نادرست می باشد.

عیب یابی نشتی آب از اتو پرس چگونه است؟

مشکل نشتی آب از اتو پرس و اتو بخار می تواند ناشی از موارد مختلفی رخ دهد که در آریابهکار به‌صورت تخصصی و البته کاملا رایگان توسط تکنسین های مجرب عیب یابی می شود.

5/5 - (2 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214