skip to Main Content

اگر به تازگی اقدام به خرید ماشین ظرفشویی کرده اید، احتمالا با عناوینی اعم از نمک ماشین ظرفشویی، مایع جلا دهنده ماشین ظرفشویی و… روبرو خواهید شد و به احتمال زیاد هم برای شما سوال خواهد شد که این موارد به چه معنا هستند؟ اصلا چه لزومی است که ماشین ظرفشویی نمک داشته باشد؟ در این مقاله از آریابهکار قصد داریم شما عزیزان را با نمک ماشین ظرفشویی بصورت کامل آشنا سازیم تا بتوانید با این موضوع آشنا شوید و بهترین نتیجه ممکن برای شما حاصل گردد. از این رو در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیرات ظرفشویی تهران همراه ما باشید تا با این ماده بیشتر اشنا شوید.

نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

امروزه آب اکثر نقاط کشور از نوع آب سخت است. به عبارتی آب سخت به معنای آبی می باشد که املاح زیادی دارد و علیرغم اینکه می تواند منجر به رسوب بستن لوله های ماشین ظرفشویی شود، می تواند باعث لکه های سفید و حتی گاهی اوقات سیاه بر روی ظروف قرار داده شده بر روی محفظه داخلی ماشین ظرفشویی شود. با این وجود راهکار چیست؟ اگر چنین عاملی در کار باشد، بنابراین بهتر است از خرید ماشین ظرفشویی منصرف شویم و دیگر هزینه ای بابت خرید این دستگاه نکنیم؛ چرا که در نهایت ظروف ما به دلیل املاح آب رسوب خواهند گرفت.

نمک ماشین ظرفشویی چیست

اما جای نگرانی نیست! چرا که یک بخش در این دستگاه به نام محفظه نمک ماشین ظرفشویی وجود دارد که توانایی تبدیل آب سخت به آب نرم را دارد و از این طریق پس از اتمام پروسه شستشوی ظروف در این دستگاه، هیچ لکه ای بر روی ظرف باقی نخواهد ماند. بنابراین اگر ماشین ظرفشویی دارید و آب منطقه سکونت شما از نوع آب سخت است، باید بصورت دائم محفظه نمک ماشین ظرفشویی را مورد بررسی قرار دهید تا از این طریق صحت و سلامت دستگاه شما حفظ شود.

توجه: نمک ماشین ظرفشویی باید تاریخ انقضای لازم و کافی داشته باشد و از خالص بودن آن مطمئن باشید تا بتواند بهترین تاثیر ممکن را بگذارد.

کاربرد نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

همانگونه که گفته شد، مهم ترین کاربرد نمک ماشین ظرفشویی این است که آب سخت را تبدیل به آب نرم کند تا از این طریق هم ماشین ظرفشویی شما رسوب نگیرد و هم اینکه لکه های سفید بر روی ظروف شما ایجاد نشوند. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما برای خرید نمک ماشین ظرفشویی از فروشگاه های مجاز و معتبر اقدام نمایید تا نمک خالص و با کیفیت به شما ارائه گردد و نیازی به خرید نمک ماشین ظرفشویی دیگر نداشته باشید.

کاربرد نمک ماشین ظرفشویی چیست

بنابراین نمک ماشین ظرفشویی کاربردی دیگری که دارد این است که از لکه شدن ظروف و همچنین خط و خش افتادن بر روی آنها خودداری می کند. از این رو نمک ماشین ظرفشویی یکی از الزامات برای استفاده از ماشین ظرفشویی می باشد.

از کجا نمک ماشین ظرفشویی را خریداری کنیم؟

این سوال هر چند یک سوال پیش پا افتاده است، اما گاهی اوقات ممکن است به دام افرادی بیافتید که با قیمت پایین شما را وسوسه کنند و نمک ماشین ظرفشویی نامرغوب را به اسم برندهای خارجی خریداری کنید! با این وجود برای خرید نمک ماشین ظرفشویی باید از کجا اقدام کرد؟ برای خرید نمک ماشین ظرفشویی باید در ابتدا فروشگاه مجاز و معتبری را در سطح شهر و محل سکونت خود انتخاب نمایید که حداقل چند سال سابقه فروش لوازم جانبی ماشین ظرفشویی را دارد.

از این رو اگر شما از این فروشگاه ها اقدام به خرید نمک ماشین ظرفشویی کنید، مطمئن باشید که نمک ماشین ظرفشویی شما مرغوب است و نیازی به چک کردن اصالت آن ندارید.

همچنین توصیه ای که برای شما داریم این است که صرفا براساس نیاز خود اقدام به خرید نمک ماشین ظرفشویی کنید! به عبارتی اگر هزینه زیادی کنید، ممکن است متضرر شوید. توجه داشته باشید که حتما در صورت خرید نمک ماشین ظرفشویی از هر فروشگاه و هر برندی، حتما تاریخ انقضای آنرا مورد بررسی قرار دهید تا مشکلی برای شما رخ ندهد و بتوانید از این محصول برای چندین سال بدون هر گونه مشکلی استفاده نمایید.

مقالات مرتبط: نحوه تعمیر و تعویض ترموستات ماشین ظرفشویی

تفاوت نمک ماشین ظرفشویی و نمک خوراکی در چیست؟

دوستان عزیز، تشابه اسمی نمک ماشین ظرفشویی و نمک خوراکی به این معنا نیست که هر دو نمک یکسان هستند و می توانید از آنها برای هر دو مصرف استفاده کنید!

تفاوت نمک ماشین ظرفشویی و نمک خوراکی در چیست

لازم به ذکر است که نمک ماشین ظرفشویی هم از بعد شیمیایی و هم از بعد ساختاری با نمک خوراکی فرق دارد و شما نمی توانید صرفا با خرید نمک خوراکی از آن برای پر کردن محفظه نمک ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

سوال: آیا می توان نمک خوراکی را درون محفظه نمک ماشین ظرفشویی ریخت؟

به هیچ وجه! در صورتی که شما نمک خوراکی را درون محفظه نمک ماشین ظرفشویی بریزید، منجر به از کار افتادن دستگاه خواهید شد و عملا باید اقدام به تعمیر ماشین ظرفشویی خود در تعمیرگاه های مجاز نمایید.

سوال: آیا ابعاد نمک خوراکی و نمک ماشین ظرفشویی یکسان هستند؟

خیر. نمک خوراکی از ذرات ریزی تشکیل شده است و اما نمک ماشین ظرفشویی دارای ابعاد درشت تری می باشد و به همین دلیل این دو نمک قابل قیاس با یکدیگر نیستند.

قیمت نمک ماشین ظرفشویی چقدر است؟

برای خرید نمک ماشین ظرفشویی همانگونه که گفته شد صرفا باید به 3 نکته بسیار مهم دقت کنید که این نکته مهم عبارتند از:

  1. خرید نمک ماشین ظرفشویی از فروشگاه های مجاز و معتبر.
  2. خرید نمک ماشین ظرفشویی بر اساس میزان نیاز.
  3. بررسی تاریخ انقضای نمک ماشین ظرفشویی.

در صورتی که شما به این 3 نکته توجه کنید، عملا مشکلی برای ماشین ظرفشویی شما رخ نخواهد داد. اما ممکن است برای شما سوال شود که قیمت نمک ماشین ظرفشویی چقدر است؟ در پاسخ باید به اطلاع شما برسانیم که قیمت نمک ماشین ظرفشویی بستگی به سایر و برند تولید کننده آن دارد. بنابراین اگر مایل به خرید نمک ماشین ظرفشویی خارجی هستید، بدون شک هزینه بیشتری باید بپردازید.

همچنین قیمت حدودی نمک ماشین ظرفشویی از 60.000 تومان الی 500.000 تومان در سایزها و شرکت های مختلف است. با این وجود شما عزیزان بر اساس میزان استفاده ای که دارید، می توانید اقدام به خرید نمک ماشین ظرفشویی مناسب نمایید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214