skip to Main Content

نکات تعمیر ماشین ظرفشویی و دانستن آن ها می تواند شما را در این امر کمک کند. امروزه ساختار داخلی اکثر لوازم خانگی نسبت به گذشته جدیدتر شده‌اند و دیگر مثل قبل نمی‌توان با آزمون و خطا به تعمیر لوازم خانگی پرداخت. بسیاری از افراد با خیال اینکه تعمیر لوازم منزل کار آسانی است، دستگاه را باز می کنند، اما علاوه بر اینکه از عهده‌ی تعمیر آن بر نمی‌آیند حتی نمی‌توانند دوباره مثل قبل آن را ببندند!

یکی از مهم‌ترین علت‌های این مسئله دیجیتال شدن دستگاه‌ها است که تعمیر آن کار آسانی نیست و به دانش برنامه‌ نویسان نیاز داشته و متخصصان را می‌طلبد. این مسئله در خصوص آن دسته از لوازم خانگی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌‌گیرند، اهمیت بیشتری دارد؛ چرا که حتی با چند ساعت خراب شدن هم تمام کارهای خانه عقب می‌‌افتد. برای نمونه ماشین ظرفشویی یکی از این وسیله‌ها است. در این مقاله قصد داریم به چالش‌هاو نکات تعمیر ماشین ظرفشویی بپردازیم

1- از خرابی دستگاه اطمینان حاصل کنید

نکات قابل توجه در تعمیر ماشین ظرفشویی

اولین قدم برای حل مشکل، آن است که مطمئن شوید دستگاه خراب می باشد. در برخی از اوقات افراد متصورند که ماشین ظرفشویی خراب شده و نیاز به تعمیرات جدی دارد. غافل از آن که ممکن است علت مشکل برخی اشکالات فیزیکی مانند مشکل در دوشاخه و یا قطعی سیم برق و از این نوع مشکلات باشد. بازوهای آب‌پاش احتمالا در اثر درجه حرارت بالای آب دچار گرفتگی‌هایی شوند. و یا درصدی از رطوبت به موتور رسیده باشد که با گذشت مدتی خشک شود و دستگاه دوباره مثل اول کار کند. بنابراین هرگاه با اختلال در کار دستگاه مواجه شدید، ابتدا وضعیت فیزیکی آن را چک کنید. بخش زیادی از مشکلاتی که برای دستگاه‌های الکترونیکی از جمله ماشین ظرفشویی به وجود می‌‌آید، از طریق همین چک کردن اولیه به راحتی در منزل قابل حل است.

تعمیر ماشین ظرفشویی

2- از وضعیت گارانتی اطلاع کسب کنید

پس از اطمینان از خرابی دستگاه معمولاً اولین راهی که به ذهن همه می‌‌رسد، استفاده از گارانتی است. به هرحال مواردی مانند هزینه، استفاده از قطعات اصلی، کیفیت تعمیر و… از جمله مواردی می باشند که نیاز استفاده از گارانتی دستگاه را بیشتر می‌‌کنند. برخی از برندهای ماشین‌های ظرفشویی از زمان خرید گارانتی ندارند و برخی دیگر تا یکسال گارانتی دارند. اما برای بعضی از دستگاه‌ها گارانتی تا ده سال هم انجام می‌‌شود. اگر برگه‌ی گارانتی را پیدا کردید قبل از تماس با شماره‌ی روی آن، آن را به دقت مطالعه کنید. چرا که ممکن است مشکلی که برای دستگاه ظرفشویی شما پیش آمده، جزءِ شرایط گارانتی محسوب نشود.

3- از قطعات اصلی جایگزین استفاده کنید

اگر دستگاه شما گارانتی باشد، آنگاه در تعمیر ماشین ظرفشویی و جایگزینی قطعات اصلی مشکلی نخواهید داشت. چرا که نمایندگی‌های مجاز با دفتر مرکزی شرکت در ارتباط هستند و فقط با قطعات اصلی کار می‌‌کنند. اما اگر گارانتی ظرفشویی شما به پایان رسیده و یا اصلاً گارانتی نداشته است، در مراجعه به تعمیرگاه‌ها باید دقت کافی به خرج دهید.

بعضی از تعمیرگاه‌ها از قطعات درجه 2 و درجه 3 استفاده می‌‌کنند و این سبب می‌‌شود تا دستگاه شما دوباره پس از مدتی خراب شود. همچنین استفاده از قطعات نامرغوب در تعمیر ماشین ظرفشویی سبب می‌‌شود تا پس از مدتی سایر قطعات نیز خراب شوند و در سیستم کلی ماشین ظرفشویی اختلال به وجود آید. بهتر است قبل از انتخاب تعمیرگاه برای تعمیر ماشین ظرفشویی لیستی از تعمیرگاه‌های مجاز را به دست آورید و یا از افراد با تجربه در این زمینه اطلاعات کسب کنید. بعضی از شرکت‌ها پس از تعمیر نیز دستگاه شما را برای مدت چندماهه‌ای گارانتی می‌‌کنند و در صورت خرابی مجدد خودشان تمام مسئولیت‌ها را به عهده می‌‌گیرند. برای نمونه شرکت آریا بهکار یکی از شرکت‌های فعال در زمینه‌ی لوازم خانگی است که برای مدت 3 ماه پس از تعمیر لوازم خانگی شما را ضمانت می‌‌کند.

4- سرعت تعمیر برایتان مهم است؟

نکات قابل توجه در تعمیر ماشین ظرفشویی
1

سرعت تعمیر ماشین ظرفشویی و به طور کلی سرعت تعمیر لوازم خانگی یک مورد مهم برای افراد محسوب می‌‌شود. کافی است که فقط یک روز ماشین ظرفشویی منزل شما از کار بیفتد؛ در آن صورت با حجم عظیمی از ظرف‌های انباشته شده روبرو خواهید شد که احتمالاً باید همه‌ی خانواده دست به دست هم بدهند تا بتوانند آن‌ها را بشویند! این مورد درباره‌ی سایر لوازم خانگی مانند لباسشویی، یخچال، اتو و… نیز صادق است. در اینباره بهتر است جستجویی در اینترنت کنید و از وضعیت و مدت زمان تعمیر توسط مراکز مختلف اطلاع کسب کنید. شرکت آریا بهکار یکی از شرکت‌هایی است که در زمینه‌ی تعمیر لوازم خانگی خدمات نوینی را ارائه می‌‌دهد. شما می‌‌توانید به صورت حضوری و یا مراجعه به سایت این شرکت با انواع خدمات آن آشنا شوید. این شرکت با استفاده از متخصصان و کارشناسان مجرب لوازم خانگی را در کمترین زمان ممکن تعمیر می‌‌کند.

تعمیر ماشین ظرفشویی

بهتر است یک مرکز مشخص برای تعمیر لوازم منزل خود انتخاب کنید و تمام وسیله‌هایی را که نیاز به تعمیر دارند، به آنجا ارجاع دهید. این کار سبب می‌‌شود تا از کیفیت تعمیرات اطمینان کافی کسب کنید و برای کسانی هم که خدمات ارائه می‌‌دهند، به عنوان یک مشتری ثابت شناخته شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214