skip to Main Content

خاموش شدن حتی یک روز یخچال میتواند ما را دچار مشکل کند. در این مقاله قسمتی از سوالات مردم به همراه پاسخ در مورد نگهداری از یخچال را مورد بررسی است.
اگر نگهداری از یخچال فریزر به درستی انجام شود و نکات لازم برای استفاده از آن رعایت شود چندین سال برای شما عمر می کند بدون اینکه نیازی به تعمیر یخچال پیدا کنید.

چه میزان مواد غذایی در داخل فریزر قرار دهیم؟

نکات مفید در نگهداری از یخچال

زمانی فریزر شما کارآمد تر و بهینه تر کار خواهد کرد، که کلیه فضا های خالی داخل آن پر باشد. مواد غذایی یخزده در کنار هم به سردی هم کمک می کنند. و یخچال توان کم تری برای سرد نگه داشتن استفاده می کند و در نتیجه مصرف برق پایین می آید.

فاصله مناسب یخچال با دیوار چقدر است؟

در یخچال هایی که کویل های آن در پشت قرار دارد بهتر است فاصله 2.5 سانتی متر از دیوار قرار بگیرد تا جریان هوا در پشت یخچال بر قرار شود و در مدل هایی که کویل ها در زیر یخچال قرار دارد میتوانید یخچال را به دیوار بچسبانید.

دمای مناسب برای یخچال فریزر چقدر است؟

دمای مناسب برای قسمت یخچال بین 36 تا 38 درجه فارنهایت ( 2 درجه سانتی گراد) و برای قسمت فریزر بین 0 تا 5 درجه فارنهایت ( -15 درجه سانتی گراد) مناسب می باشد. اگریخچال فریزر شما دارای نشان گر درجه دما نیست می توانید از دما سنج برای اندازه گیری دمای داخل استفاده کنید.

بیش تر بخوانید: تنظیم دمای یخچال فریزر

یخچال فریزر را میتوان در پارکینگ قرار داد؟

در مناطقی که دمای پارکینگ کم تر از 10 درجه سانتی گراد است. استقرار یخچال در پارکینگ ایده خوبی نیست. چون هوای خنک روغن درون کمپرسور را تضغیف میکند و منجر به سرویس یخچال می شود. در دماهای زیر 1 درجه سانتی گراد، فریزر توانایی یخ زده نگه داشتن مواد را ندارد.

یخچال به طور مداوم در حال کار کردن است، چکار میتوان کرد؟

نکات مفید در نگهداری از یخچال

یخچالی که مدام در حال کار کردن است به احتمال زیاد کویل های آن کثیف شده است. یا فاصله لازم برای جریان هوا در پشت آن برقرار نشده است. ابتدا یخچال را به بیرون بکشید و آن را از برق خارج کنید. سپس کویل های آن را تمیز کنید و با فصله مناسب ( 2.5 سانتی متر) از دیوار دوباره یخچال را سر جای خودش قرار دهید.

بسته-بندی-مواد-غذایی-در-فریزر-

چرا مواد غذایی در فریزر خشک می شود؟

عامل اصلی در خشکی مواد غذایی در یخچال فریزر ورود هوا به داخل بسته بندی است. در صورتی که می خواهید مواد غذایی را بیش از چند روز در فریزر قرار دهید باید مواد غذایی را در بسته های مخصوص مانند پلاستیک های زیپ دار و یا ظروفی که قابلیت نفوذ هوا را ندارند قرار دهید.

عمر مفید یخچال فریزر چقدر است؟

عمر مفید یخچال به طور میانیگن 14 تا 17 سال است که رقم را با توجه به مدل یخچال و طریقه نگهداری و تعمیرات یخچال متغیر می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214