skip to Main Content

تعمیر مایکروفر با توجه به افزایش قیمت لوازم برقی خانگی اهمیت زیادی پیدا کرده است . توجه به نکاتی در استفاده از ماکروفر نقش مهمی در افزایش طول عمر و دوام دستگاه شما دارد. این دستگاه که امروزه در تمامی خانه ها پیدا می شود، به دفعات در طول روز مورد استفاده قرار میگیرد. علت این محبوبیت اغلب به مزایای ویژه این دستگاه در امر آشپزی باز می گردد.

مایکروفر ایمن ترین روش برای یخ زدایی مواد غذایی منجمد مثل گوشت، مرغ یا سبزیجات است. مصرف انرژی در مایکروفر در مقایسه با فر برقی و گازی بسیار کمتر است.

اما این دستگاه ممکن است در اثر استفاده نابجا دچار نقص فنی شده و به تعمیر نیاز پیدا کند. برای این منظور توصیه می شود حتما از متخصصین مجرب برای تعمیر مایکروفر کمک بگیرید. در ادامه مطلب شما را با نکاتی چند در استفاده و مراقبت از این دستگاه آشنا خواهیم کرد.

اهمیت جنس ظروف مورد استفاده در پیشگیری از تعمیر مایکروفر

اهمیت جنس ظرفتعمیر مایکروفر

فقط ظروفی که مخصوص مایکروفر هستند، باید در این دستگاه استفاده شوند. ظروف پلاستیکی معمولی برای استفاده در مایکروفر مناسب نیستند. با حرارت بالای مایکروفر، ساختار شیمیایی این ظروف تغییر می کند و مواد سمی وارد غذا می گردد. برای گرم کردن غذاهای چرب، ظروف شیشه ای ارجحیت دارند.
استفاده از ظروف فلزی یا دارای روکش فلزی و نیز فویل های آلومینیومی در مایکروفر خطرناک است. اشعه های ماکروفر را منعکس می کنند و ممکن است به خود دستگاه نیز آسیب برسانند.

نحوه نظافت و تمیز کردن مایکروفر

اهمیت نظافت برای جلوگیری از تعمیر مایکروفر

تمیز نکردن مایکروفر می تواند آسیب زیادی به دستگاه وارد کند و در نهایت منجر به نیاز تعمیر ماکروفر شود. تمیز نکردن ماکروفر باعث بو گرفتن غذاها بعد از مدتی، بو گرفتن محفظه ماکروفر و حتی اختلال در عملکرد برخی از قطعات دستگاه شود. اما با نظافت مداوم کابین دستگاه، مصرف انرژی برق کاهش، طول عمر و راندمان دستگاه ماکروفر افزایش پیدا می کند. توصیه می شود پس از هر بار استفاده، سطوح داخلی دستگاه ماکروفر را تمیز کنید.

پرهیز از جوشاندن آب

جوشاندن آب باعث نیاز به تعمیر مایکروفر

از نکات مهم در تعمیر و نگهداری مایکروفر، عدم جوشاندن آب و مایعات درون این دستگاه است. جوشاندن آب باعث ایجاد بخار آب زیادی در ماکروفر شده و دستگاه شما را با خطر زیادی مواجه می سازد.

پرهیز از پخت غذاهای چرب

خرابی ماکروفر در اثر غذای چرب - تعمیر مایکروفر

پختن غذاهای چرب مانند گوشت در ماکروفر، می تواند باعث تجمع چربی در پشت حفاظ و پوشش پلاستیکی جلو ماکروفر گردد. درنتیجه این تجمع چربی می تواند افزایش بیش از اندازه جرقه زدن و خسارت به مایکروفر را سبب گردد و هزینه هایی بابت تعمیرات ماکروفر برای شما در پی داشته باشد.

نگهداری در فضای سایه و خنک

یکی دیگر از مهم ترین نکات مربوط به نگهداری ماکروفرها دور نگه داشتن این وسیله از تابش مستقیم آفتاب است. زیرا تابش آفتاب باعث داغ شدن دستگاه می شود و در عملکرد آن تاثیر منفی گذاشته و راندمان کاری مایکروفر را کاهش می دهد.

پرهیز از روشن کردن ماکروفر خالی

روشن کردن دستگاه خالی سبب آسیب دیدن قطعات داخلی دستگاه ماکروفر می شود . مکانیسم دستگاه های مایکروفر استفاده از جریان برق برای تولید امواج است. این امواج جذب مواد غذایی شده و به انرژی حرارتی تبدیل می شود. اگر دستگاه ماکروفر بدون قرار گرفتن مواد غذایی در آن روشن شود، این امواج توسط قطعات داخلی ماکروفر جذب شده و باعث داغ کردن و آسیب رساندن به آنها می شود.

استفاده از مایکروفرها در دنیای امروز گسترش بسیار زیادی داشته است. این دستگاه با جذابیت هایی که ایجاد می نماید تبدیل به یکی از پر استفاده ترین لوازم خانگی شده است. استفاده غیر استاندارد از ماکروویو ممکن است باعث به خطر افتادن سلامتی شما شده و علاوه بر این کارکرد این دستگاه و طول عمر آن را نیز به شدت کاهش دهد.

هر چند برندهای بسیار معتبری در جهان در حال تولید و عرضه مایکروفر می باشند اما با این وجود این دستگاه ها هم از ایرادات مصون نمانده اند. در صورت خرابی این دستگاه اکیدا توصیه می شود تا از عیب یابی و باز کردن دستگاه توسط خود و یا افراد غیر حرفه ای اکیدا خودداری کنید و حتما به سرویسکار ماکروفر مجاز مراجعه کنید. زیرا می تواند منجر به آسیب رسانی به سایر قطعات دستگاه، افزایش هزینه های تعمیر، ایجاد خطر تشعشع و برق گرفتگی برای شما شود.

آریابهکار مرکز خدمات تعمیر مایکروفر

یکی از مراکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی، آریا بهکار است که با داشتن سالها سابقه در زمینه تعمیر ماکروفر از برندهای مختلف محل مورد اطمینانی برای تعمیر تضمینی و قطعی دستگاه شما است. این مرکز با در اختیار داشتن استادکاران و تعمیرکاران مجرب و آموزش دیده در زمینه تعمیر انواع لوازم خانگی توانمند است که کلیه خدمات خود را با 3 ماه گارانتی تضمین می نماید. تعویض قطعات صرفا با همتای فابریک و شرکتی، امکان تعمیر لوازم در محل، قیمت های منصفانه و تحویل دستگاه تعمیر شده در اسرع وقت از مزایای این شرکت خدماتی است. چنانچه خواهان خدمات تعمیر مایکروفر هستید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

وبسایت : Ariabehkar.com

خط ویژه: ۷۷۹۰۲۲۲۰-۰۲۱

تلفن همراه: ۰۹۱۹۰۱۱۱۲۱۴

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214