skip to Main Content

آبسردکن یخچال فریزر، یکی از حساس ترین قسمت های یخچال فریز یا ساید بای ساید به شمار می رود. گاهی آبسردکن یخچال کار نمی کند یا اینکه دچار مشکل شده است. و شما دنبال عیب و مشکل دستگاه خود نیز هستید

شرکت آریا بهکار در این مقاله نکات کاربردی در تعمیرات آبسردکن یخچال را برای شما مطرح کند. تا شما مشکلات موجود را بررسی نمایید. و در برخی موارد خود تعمیر یخچال خود را انجام دهید. در صورتی که پس از خواندن مقاله و بررسی نتوانستید مشکل پیش آمده را بررسی نمایید. با مهندسین باتجربه آریا بهکار در ارتباط باشید تا هر چه سریع تر بتوانید ایراد را برطرف کنید.

تعمیرات آبسردکن یخچالی که کار نمی کند

نکات کاربردی در تعمیرات آبسردکن یخچال

1 – فشار کم شیر ورودی خانگی:
سومین علت امکان دارد فشار آب خانه بسیار کم باشد.دریچه ورودی آبی که به ساید بای ساید یخچال فریزر وصل می شود را چک نمایید.دریچه ورودی آب نیاز به حداقل فشار 20 پی اس آی برای عملکرد مناسب دارد. جریان آب را بررسی نمایید و فشار آب ورودی را نیز آزمایش نمایید تا مشخص شود چند پی اس آی می باشد.

2– یخ زدگی لوله های درب آبسردکن یخچال
برای اینکه بتوانید به درستی تشخیص دهید لوله درون درب یخ بسته است یا نه، لوله را از قسمت زیر درب جدا نمایید. و داخل آن را فوت کنید. در صورتی که هوا عبور نکرد، یعنی آب لوله یخ بسته است. در صورتی که لوله آب یخ زده باشد، یخ را با آب کردن خارج نمائید.
لازم به ذکر است به این نکته توجه نمائید مطمئن شوید که دمای فریزر مناسب است. در صورتی که دمای فریزر شما بیش از حد سرد باشد باعث یخ زدگی لوله های آب خواهد شد.

3-مشکل در دکمه ها یا کلید آبسردکن یخچال
در صورتی که یکی از این دکمه ها یا کلیدها دچار مشکل باشد، آبسردکن یخچال کار نخواهد کرد برای متوجه شدن از بین رفتن دکمه و کلیدها از یک مولتی متر برای آزمایش اتصال هر کلید استفاده کنید. در صورتی که دکمه یا کلید اتصال نداشت آن ها را تعویض نمائید.

4-مشکل در کنترل پنل یا برد آبسردکن
چهارمین علت یکی از موارد مهمی که در تعمیرات آبسردکن یخچال مورد بررسی قرار می گیرد کنترل پنل یا برد آبسردکن می باشد.

برد یا کنترل پنل عملکرد سیستم آبسردکن یخچال را فرماندهی می کند. در صورتی که این برد دچار مشکل باشد و یا از کار نکند، تامین قدرت را به کل سیستم آبسردکن یخچال متوقف می سازد.
در صورتی که یک قسمت از برد یا کنترل پنل آبسردکن ساید بای ساید یا یخچال فریزر کار نکند، هریک از قطعات و اجزاء سیستم آبسردکن را چک نمائید. احتمال اینکه تنها قسمتی از دستگاه کار نکند بسیار زیاد است. در صورتی که کل سیستم کار نکند یعنی اینکه برد خراب است.

5 – گرفتگی فیلتر آب
ممکن است فیلتر آب مسدود باشد. می تواند جریان آب را به آبسردکن محدود نماید و عملکرد در آن را دچار مشکل نماید. برای اطمینان از کیفیت و خروجی آب آبسردکن یخچال، فیلتر آب را هر 6 ماه یکبار تعویض نمائید.

6 – اختلال در کارکرد میکروسوئیچ
زمانی که درب یخچال باز می شود میکروسوئیچ سیستم توزیع کننده یخ و آب دستگاه را خاموش می کند . در صورتی که میکروسوئیچ ها معیوب شود آبسردکن یخچال کار نخواهد کرد. برای متوجه شدن خرابی درب یا میکروسوئیچ ها از از تکنسین های متخصص در تعمیرات آبسردکن یخچال استفاده کنید.

7– دکمه ها یا کلیدهای آبسردکن
در صورتی که یکی از این دکمه ها یا کلیدها دچار مشکل شده باشد آبسردکن یخچال کار نخواهد کرد. برای متوجه شدن از بین رفتن دکمه و کلیدها از یک مولتی متر برای آزمایش اتصال هر کلید استفاده کنید. در صورتی که دکمه یا کلید اتصال نداشت آن ها را تعویض نمائید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214