skip to Main Content

هزینه تعمیر مایکروویو یکی از بخش‌های بسیار مهم جهت انتخاب تعمیرگاه مایکروفر برای هر یک از ما می‌باشد چرا که هر چه یک تعمیرگاه مجهزتر باشد و تکنسین مجرب و متخصص در آن حضور داشته باشند، قطعا هزینه تعمیرات مایکروفر شما نسبت به مراکز غیر مجاز و کم تجربه کمتر و به صرفه تر خواهد بود. با این وجود اولین نکته‌ای که ما می‌توانیم در این خصوص به شما عزیزان پیشنهاد دهیم این است که حتما به مراکز مجاز مراجعه کنید تا بدون نیاز به تعویض قطعه، مشکل شما برطرف گردد.

در این گزارش از آریابهکار قصد داریم تا هزینه و نرخ تعمیر مایکروفر در استان تهران را براساس قطعه مورد بررسی قرار دهیم تا اگر در حال انتخاب مرکز مجاز جهت تعمیرات مایکروویو خود هستید، با نرخ تعمیرات مجموعه ما آشنا شوید. لازم به ذکر است که هزینه اعلامی جهت تعمیرات دستگاه شما در آریابهکار براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه تعمیرکاران لازم خانگی می‌باشد و هیچ هزینه نامتعارفی از شما دریافت نخواهد شد.

نکته: تمامی ارقامی که در این گزارش آورده شده اند، صرفا یک بازه قیمتی می‌باشند؛ چرا که هزینه تعمیر مایکروویو در برندها و مدل‌های مختلف، یکسان نیست.

هزینه تعمیر برد مایکروفر

برد الکترونیک مایکروفر به عنوان یک عضو بسیار مهم و کلیدی برای تمام مایکروویوها و سایر لوازم برقی می‌باشد که تمام قطعات موجود در دستگاه از این قطعه دستور می‌گیرند و پس وظیفه خود را انجام می‌دهند. اما برد بنابر استفاده‌های نادرست و اشتباه می‌تواند در کسری از زمان دچار خرابی گسترده شود و کارایی خود را از دست بدهد. در این صورت طبیعتا نمی‌توانید از مایکروویو همانند گذشته استفاده کنید.

تعرفه تعمیر برد مایکروویو

اما یک نکته اساسی و بسیار مهم در این زمینه وجود دارد و آن هم تخصصی بودن برد مایکروفر می‌باشد! بدین معنا که تعمیرات برد کار هر تعمیرکاری نیست و حتما باید توسط شخصی که تجربه کافی در زمینه تعمیرات دارد، با استفاده از لوازم تعمیراتی روز دنیا بسیار دقیق و فنی تعمیر شود. در این صورت صرفا با یک تعمیر تخصصی مشکل شما برطرف خواهد شد و نیازی به خرید و تعویض برد جدید نخواهید داشت.

 • هزینه تعمیر برد مایکروفر پاناسونیک، سامسونگ و… در آریابهکار برابر با 210.000 الی 290.000 تومان می‌باشد.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات مایکروویو ال جی

هزینه تعویض فیوز مایکروویو

مایکروفرها معمولا دارای دو مدل فیوز به نام‌های حرارتی و سرامیکی هستند که هر یک از این فیوزها دارای نقش و وظیفه کاربردی در دستگاه می‌باشند و زمانیکه این فیوزها دچار خرابی شوند، قطعا عملکرد دستگاه شما مختلف خواهد شد و هیچ عملکرد مثبتی از خود نشان نخواهد داد. با این وجود به دلیل حساس بودن این فیوزها، زمانیکه دچار خرابی می‌شوند، قابلیت تعمیر ندارند و صرفا باید با قطعه جایگزین توسط تکنسین تعمیر مایکروویو تعویض شوند.

 • هزینه تعویض فیوز مایکروفر در آریابهکار برابر با 190.000 الی 280.000 تومان می‌باشد.

هزینه تعمیر مگنترون مایکروفر

تمام گرمایی که در مایکروفر شما جهت گرم کردن و یا پخت غذا تولید می‌شود، توسط قطعه بسیار مهمی به نام مگنترون صورت می‌گیرد. با این وجود اگر به هر دلیلی مگنترون مایکروفر دچار خرابی شود، با مشکل گرم نشدن غذا در مایکروفر روبرو خواهید شد و عملا یک معیوب خواهید داشت که هیچ عملکرد مثبتی برای شما ندارد! بنابراین مگنترون یک قطعه کلیدی است که سالم یا خراب بودن آن می‌تواند مؤثر باشد. اما بررسی و عیب یابی مگنترون مایکروفر، کار ساده‌ای نیست و باید با ابزارهای تعمیراتی انجام شود.

توجه داشته باشید که هزینه عیب یابی مگنترون مایکروفر در آریابهکار رایگان می‌باشد و هیچ هزینه‌ای پرداخت نخواهید کرد و اینکه ما تمام تلاش خودمان را خواهیم کرد تا به‌صورت تخصصی مشکل مگنترون را بدون نیاز به تعویض قطعه، رفع کنیم.

خدمات تعمیر مگنترون مایکروویو

 • هزینه تعمیر مگنترون در آریابهکار برابر با 310.000 الی 380.000 می‌باشد.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات مایکروویو مجیک

هزینه تعمیر ترانس مایکروفر

برای آنکه ولتاژ برق وارد مایکروفر شود و سپس در میان قطعات مایکروفر پخش گردد، ابتدا باید از ترانس عبور کند. بدین معنا که ترانس اولین بخش از مایکروفر می‌باشد که ولتاژ برق از آن عبور می‌کند و معمولا به نام ترانس‌های ولتاژ (High Voltage) شناخته شده است. اما معمولا عدم استفاده از محافظ برق استاندارد و نوسان شدید برق می‌تواند به سادگی باعث از کار افتادن ترانس مایکروویو شود!

اما اگر به موقع به شعب شرق و غرب آریابهکار مراجعه کنید، امکان تعمیر این قطعه گران‌قیمت وجود دارد؛ در غیر اینصورت باید با استفاده از قطعه جایگزین تعویض شود که متحمل هزینه بیشتری خواهید شد. با این وجود در صورت احساس کردن هر گونه خرابی در این قطعه، در اسرع وقت به شعب تعمیراتی ما مراجعه کنید تا با تعمیر تخصصی رفع گردد.

 • هزینه تعمیر ترانس مایکروویو در آریابهکار برابر با 295.000 الی 370.000 تومان می‌باشد.

تعرفه تعویض دیود مایکروفر

دیود مایکروفر یکی از قطعات پشت سر مگنترون می‌باشد که وظیفه آن تبدیل جریان متناوب به جریان مستقیم است. با این وجود دیود یک قطعه نسبتا کوچک و البته ظریف می‌باشد که وقتی فشار زیادی به مایکروفر وارد می‌شود، می‌تواند دچار خرابی شود که این خرابی می‌تواند در عملکرد مگنترون مؤثر واقع شود! به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم برای تعمیر مایکروفر به نمایندگی تعمیرات مایکروفر بوش مراجعه کنید تا علت خرابی ریشه یابی شود!

برای مثال اگر با مشکل گرم نشدن غذا در مایکروفر روبرو شده اید، خرابی مگنترون تنها یکی از چندین علت این خرابی می‌باشد که معمولا تعمیرگاه‌های غیرمجاز و کم تجربه اقدام به تعویض مگنترون با هزینه نسبتا زیادی می‌کنند. این در حالی می‌باشد که شاید مشکل گرم نشدن غذا در مایکروفر ناشی از خرابی دیود ایجاد شده است که با هزینه متعارفی قابل تعویض است. از این رو می‌توانید به شعب تعمیراتی ما مراجعه کنید تا این مشکل به‌صورت دقیق عیب یابی شود.

توجه: دیود مایکروویو به دلیل قیمت پائینی که دارد، تعمیرات آن به صرفه نیست و باید با قطعه وارداتی و برند مایکروفر شما جایگزین شود.

صدای زیاد مایکروفر به دلیل خرابی دیود

 • هزینه تعویض دیود مایکروویو در آریابهکار برابر با 200.000 الی 310.000 تومان می‌باشد.

بخوانید: نمایندگی تعمیر مایکروویو ناسیونال

قیمت کوپلینگ مایکروفر

سینی را از مایکروفر به‌صورت عمودی به سمت بالا بیاورد و سپس از محفظه داخلی دستگاه خارج کنید. دقیقا در قسمت زیرین سینی یک قطعه با 3 شیار به نام کوپلینگ قرار گرفته است که از جنس پلاستیک نسبتا مستحکم می‌باشد. اما کوپلینگ مایکروویو برخلاف تصور هر یک از ما، توانایی تحمل بار زیادی را ندارد و زمانیکه ظرف حجیم و سنگین را بر روی سینی قرار می‌دهید، می‌تواند خیلی ساده باعث خرابی کوپلینگ شود.

اما جای نگرانی وجود ندارد چرا که کوپلینگ مایکروفر از آن دسته قطعات می‌باشد که نیازی به تکنسین تعمیرات ندارد و صرفا با خرید کوپلینگ جدید براساس مدل و برند مایکروفر خودتان می‌توانید در خانه آنرا تعویض کنید. جهت اطلاع از موجود و قیمت کوپلینگ مایکروفر خودتان، با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم صورت گیرند.

 • قیمت کوپلینگ مایکروفر در سال 1403 براساس مدل و برندهای مختلف برابر با 240.000 الی 400.000 تومان می‌باشد.

نرخ تعویض میکروسوئیچ درب مایکروویو

برای آنکه درب مایکروفر به‌صورت کامل بسته شود و نتوانید آنرا در حین روشن بودن باز کنید، قطعه‌ای به نام میکروسوئچ درب مایکروویو طراحی و تعبیه شده است که با استفاده از این قطعه درب به بدنه مایکروفر چفت می‌شود و اجزاه باز شدن درب در حین روشن بودن دستگاه را نخواهد داد! چرا که اگر درب مایکروفر را باز کنید، اشعه‌های تولیدی درون محفظه داخلی دستگاه می‌توانند برای شما بسیار مضر باشند. به همین دلیل زمانیکه میکروسوئیچ خراب شود، با مشکل روشن نشدن مایکروویو روبرو خواهید شد.

همچنین میکروسوئیچ درب مایکروفر به دلیل قیمت پائینی که دارد، ارزش تعمیرات را ندارد و در مجموعه ما با استفاده از قطعه جایگزین و کاملا برند تعویض می‌شود.

میکروسوئیچ درب مایکروفر

 • هزینه تعویض میکروسوئیچ درب مایکروفر در آریابهکار برابر با 145.000 الی 160.000 تومان می‌باشد.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات جاروبرقی الکترولوکس

هزینه تعمیر ترموستات ماکروفر

یکی دیگر از قطعات مایکروویو که می‌تواند در طول زمان دچار خرابی شود و خرابی آن نیز می‌تواند منجر به بروز خرابی‌های بیشتر برای دستگاه شما گردد، ترموستات می‌باشد! مهم ترین وظیفه ترموستات مایکروویو این است که وقتی دمای دستگاه شما به هر دلیلی افزایش یافت، به‌صورت خودکار مایکروفر را خاموش می‌کند تا آسیبی به قطعات وارد نشود. اما زمانیکه این قطعه خراب می‌شود، دمای مایکروفر کنترل نخواهد شد و تبعاتی برای شما به همراه خواهد داشت.

با این وجود زمانیکه ترموستات مایکروفر خراب شده باشدف طبق تصمیم تکنسین مورد تعمیر یا تعویض قرار خواهد گرفت.

 • هزینه تعمیر ترموستات مایکروفر در آریابهکار برابر با 220.000 الی 280.000 تومان می‌باشد.

هزینه تعویض کاور میکا

کاور میکا قطعه‌ای ارزان قیمت در میان سایر قطعات مایکروفر شما می‌باشد که وظیفه پخش یکنواخت گرمای تولیدی درون مایکروفر را برعهده دارد. اما گاهی اوقات به دلیل عدم تمیز کردن به موقع و کثیف شدن کاور میکا ناشی از پریدن ذرات غذا، می‌تواند کارایی خود را از دست دهد. در این مواقع جای نگرانی وجود ندارد و شما می‌توانید صرفا با تعویض کاور میکا این مشکل را برطرف نمائید.

خرابی کاور میکا مایکروفر

 • هزینه تعویض کاور میکا مایکروویو در آریابهکار برابر با 150.000 الی 180.000 تومان می‌باشد.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات مایکروفر پاناسونیک

قیمت تعویض المنت مایکروفر

برخی از مایکروفرها دارای المنت در قسمت بالایی خود هستند که این المنت مخصوص پخت بهتر غذای شما طراحی شده است که معمولا در طول زمان به دلیل استفاده نادرست و پشت سر هم دچار خرابی می‌شود. با این وجود معمولا این قطعه خراب نمی‌شود و زمانیکه خراب شود، امکان تعمیر آن بسیار کم می‌باشد که در مجموعه ما به همراه تیم متخصص و کارشناس، خدمات تعمیر و تعویض این قطعه به‌صورت دقیق توسط افراد کارشناس صورت می‌گیرد.

 • هزینه تعویض المنت مایکروفر در آریابهکار 190.000 الی 220.000 تومان می‌باشد.

هزینه تعویض موتور گردان مایکروویو

برای آنکه غذای شما به‌صورت یکدست گرم شود، نیاز به موتور گردان دارید که این قطعه در قسمت زیرین سینی قرار دارد و منجر به چرخاندن سینی می‌شود. اما اگر این قطعه به هر دلیلی خراب شود، با مشکل نچرخیدن سینی مایکروویو روبرو خواهید شد که با خارج کردن غذا متوجه این خواهید شد که قسمتی از غذا گرم و قسمتی دیگر سرد می‌باشد! به همین دلیل این قطعه در صورت هر گونه خرابی باید مورد بازبینی دقیق و سپس تعمیر یا تعویض قرار گیرد.

خرابی موتور گردان مایکروفر

 • هزینه تعویض موتور گردان مایکروفر در آریابهکار برابر با 180.000 الی 225.000 تومان می‌باشد.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات مایکروفر میدیا در تهران

هزینه تعویض مایکروفر در یک نگاه

علیرغم توضیحاتی که در قسمت بالا درخصوص هزینه تعمیر یا تعویض برخی قطعات مایکروفر داده شد، در ادامه این بخش نیز قصد داریم تا هزینه تعمیر و تعویض قطعات مایکروویو را به‌صورت مختصر در قالب یک جدول برای شما عزیزان عنوان کنیم تا سریعتر به پاسخ سؤال خود برسید. همچنین در صورت داشتن هر گونه سؤال می‌توانید با تیم پشتیبانی مجموعه ما تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم به شما انجام شود.

قطعات مایکروفرهزینه تعمیرات مایکروفر (تومان)
تعمیر برد مایکروفر210.000 الی 290.000
تعویض فیوز مایکروویو190.000 الی 280.000
تعمیر مگنترون مایکروفر310.000 الی 380.000
تعمیر ترانس مایکروفر295.000 الی 370.000
تعویض دیود مایکروفر200.000 الی 310.000
قیمت کوپلینگ مایکروفر240.000 الی 400.000
تعویض میکروسوئیچ درب مایکروویو145.000 الی 160.000
تعمیر ترموستات ماکروفر220.000 الی 280.000
تعویض کاور میکا150.000 الی 180.000
تعویض المنت مایکروفر190.000 الی 220.000
تعویض موتور گردان مایکروویو180.000 الی 225.000

سوالات متداول

هزینه تعمیر مایکروویو در آریابهکار چگونه تعیین می شود؟

تمام هزینه های اعلامی در آریابهکار پس از عیب یابی دقیق دستگاه براساس نرخ‌نامه مصورت اتحادیه تعمیرکاران لواززم برقی خانگی اعلام می شود.

هزینه تعمیر برد مایکروفر در آریابهکار چند است؟

هزینه تقریبی تعمیرات برد مایکروفر در آریابهکار 210.000 الی 290.000 تومان می باشد.

هزینه تعمیر مگنترون در آریابهکار چقدر می باشد؟

هزینه تعمیرات مگنترون مایکروفر در آریابهکار برابر با 310.000 الی 380.000 تومان می باشد.

5/5 - (4 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214