skip to Main Content

اگر مایل به خرید چای ساز یا سماور هستید، ممکن است برای شما این سوال ایجاد شود که سماور بخریم یا چای ساز؟ کدام یک بهتر است؟ برای پاسخ دادن به این سوال باید به اطلاع شما برسانیم که تنها یک راهکار پیش روی شما می باشد و آن هم تحقیق در خصوص تفاوت های سماور و چای ساز است. از این رو ما در ادامه این مقاله از تعمیرات چای ساز آریابهکار قصد داریم شما عزیزان را با مهم ترین و اصلی ترین تفاوت های چای ساز و سماور آشنا سازیم تا با دقت بهتری بتوانید اقدام به خرید کنید.

مهمترین معیار ها در انتخاب چای ساز یا سماور

مهمترین معیار ها در انتخاب چای ساز یا سماور

1. زمان کمتر یا بیشتر؟!

در این دوران مدرن که زمان به عنوان یکی از ارزشمندترین موارد محسوب می شود، سرعت و انجام کارها در سریع ترین زمان ممکن از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از این کارها، آماده سازی چای در هر لحظه است. متأسفانه، استفاده از سماورها (به شکل برقی یا گازی) برای آماده سازی چای، زمان بیشتری را نسبت به چای سازها در بر می گیرد. بنابراین، اگر شما فرصت کافی برای آماده سازی چای خود ندارید، بهترین گزینه برای شما استفاده از چای سازها می باشد. این وسیله ها توانایی جوشاندن آب را در کوتاهترین زمان ممکن دارند و به شما اجازه می دهند چای خود را در اسرع وقت طعم دهی کنید.

بنابراین، اگر شما از افرادی هستید که زمان برایشان بسیار ارزشمند است، به شدت توصیه می شود از چای ساز استفاده کنید. با این حال، باید در نظر داشت که از این وسیله نباید انتظار داشته باشید که چایی با کیفیت و طعمی مشابه با چای تهیه شده توسط سماورهای برقی دریافت کنید.

2. مصرف انرژی

هر دو سماور برقی و چای ساز از برق برای عملکرد خود استفاده می کنند. اما، مصرف برق بالا و مصرف انرژی بالای آن ها می تواند باعث شک و تردید در انتخاب بین سماور برقی و چای ساز شود. جالب است بدانید که در بازار، انواع مختلفی از چای سازها با مصرف انرژی متفاوت موجود است. اما با این وجود، برای آماده سازی چای با چای ساز، تنها چند دقیقه زمان لازم است و شما می توانید بلافاصله پس از آماده شدن چای خود، آن را از برق جدا کنید و از مصرف بیشتر انرژی جلوگیری کنید.

لازم به ذکر است که اکثر کاربران از سماورهای گازی استفاده می کنند که از طریق گاز شهری در خانه اقدام به جوش آوردن آب و استفاده از سماور می کنند. با این وجود این در حالی است که تمام دستگاه های نسل جدید سماور با استفاده از جریان برق کار می کنند که این مورد سالم تر و مدرنیته تر است. از این رو توصیه می کنیم که اگر مایل به خرید سماور هستید، حتما اقدام به خرید نسخه برقی کنید.

در مقابل، سماور برقی باید همیشه به برق متصل باشد تا در هر لحظه از روز، بتوانید چای گرم و آب داغ داشته باشید. این به معنای مصرف بیشتر برق توسط سماور برقی نسبت به چای ساز است. با این وجود انتخاب بین سماور و چای ساز بر عهده شما است و توصیه می کنیم حتما بروشور دستگاهی که مایل به خرید آن هستید را مطالعه کنید تا دستگاهی خریداری کنید مصرف انرژی بهینه شده تری دارد!

با این وجود اگر معیار مصرف انرژی برای شما اهمیت دارد، بهتر است که پیش از خرید سماور و چای ساز اقدام به مطالعه جزئیات مصرف انرژی دستگاه خود کنید.

مقالات مرتبط:بهترین برند چای ساز خارجی

3. بررسی قیمت

با بررسی هایی که تیم آریابهکار در این خصوص انجام داده اند باید شما را با یک موضوع بسیار مهم آشنا سازیم. سماور با توجه به اینکه از جنس استیل ضد زنگ می باشد و از طرفی میزان زیادی استیل در آن به کار رفته است، قیمت بالایی دارد و شما نمی توانید با قیمت های پایین اقدام به خرید دستگاه مناسب و ایده آل کنید! از این رو برای مثال اگر مایل به خرید سماور 10 لیتری هستید باید چیزی بین 4 الی 10 میلیون تومان بودجه در نظر داشته باشید.

اما اگر شما مایل به خرید چای ساز مناسب و کیفیت متوسط هستید، باید به اطلاع شما برسانیم که از 1 میلیون تومان تا 5 میلیون تومان براساس مدل و برند ایرانی و خارجی می توانید هزینه کنید. با این وجود علیرغم هزینه باید به جوانب دیگر نیز درخصوص خرید سماور و چای ساز دقت کنید تا بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید.

4. امنیت

اگر مشغله بالایی دارید و از طرفی به نسبت فراموش کار هستید، ممکن است زمانیکه اقدام به خرید سماور می کنید و سپس اقدام به روشن کردن آن می نمایید، فراموش کنید و سماور برای ساعت روشن بماند و در نتیجه هم آب درون آن بخار خواهد شد و هم ممکن است حتی مخزن سماور به دلیل گرمای زیادی در بازه زمانی طولانی سوراخ شود و عملا دیگر نتوانید از این دستگاه استفاده کنید. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که صرفا چای ساز بخرید تا مشکلی از این بابت نداشته باشید!

امنیت

اما اگر مشغله کمی دارید و ذهن شما درگیر مسائل نیست، می توانید اقدام به خرید سماور کنید.

5. ظرفیت

در صورتی که ظرفیت برای شما یک شاخصه بسیار مهم است و معمولا تعداد نفراتی که به عنوان میهمان دعوت می کنید زیاد هستند، باید اقدام به خرید دستگاهی کنید که ظرفیت کافی دارد. به عبارتی اگر معمولا جمع شما شامل تعداد نفرات زیادی است، اگر چای ساز بخرید باید چندین دفعه بصورت پشت سر هم این دستگاه را روشن نمایید و در نتیجه دستگاه شما خراب خواهد شد و کارایی خود را از دست خواهد داد. با این وجود توصیه می شود به این موضوع هم توجه کنید.

لازم به ذکر است که سماور در ظرفیت های مختلف وجود دارد و شما تنها با یکبار جوش آمدن سماور می توانید برای تعداد زیادی میهمان چایی بریزید و از آنها پذیرایی کنید. اما چای ساز طبیعتا ظرفییت کمتری نسبت به سماور دارد و معمولا برای 4-5 نفر با لیوان سایز متوسط می تواند مناسب باشد.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214