skip to Main Content

برق داشتن بدنه ماکروفر یکی دیگر از مشکلات شایع این دستگاه است. البته این مشکل برای سایر لوازم برقی با بدنه فلزی نیز پیش می اید و تنها مختص مایکروویو نیست.

تنها پاره ای از عوامل برق گرفتگی با ماکروفر به موارد فنی ارتباط پیدا می کند. در این صورت نیاز به بهره گیری از خدمات تعمیر ماکروفر است. در بقیه موارد با رعایت نکات ایمنی و استفاده صحیح از دستگاه خود می تواند اقدام به رفع آن نماید.

لذا ما تصمیم گرفته ایم تا در این مقاله از مجله آموزشی آریابهکار شما را با این عوامل و نکات پیشگیری از آنها آشنا سازیم. در پایان خدمات آریابهکار برای رفع برق گرفتگی با ماکروفر شرح داده شده است.

بیشتر بدانید: ۷ علت صدا دادن ماکروفر

دلایل برق داشتن بدنه ماکروفر

  1. متصل نبودن سیم ارت مایکروفر
  2. تماس پوشش فلزی نزدیک درب ماکروویو
  3. سایش و از بین رفتن روکش سیم اتصال برق
  4. تماس با قسمتی که دارای بار الکتریکی بوده است
  5. وجود بار الکتریکی در کفش یا لباس شما
  6. مرطوب یا خیس بودن دست ها در هنگام تماس بدنه فلزی مایکروفر

در مورد مایکروفر شوک الکتریکی استاتیک بویژه زمانی رخ می‌دهد که شما از مبدل 3 به 2 شاخ برای کابل اتصال برق دستگاه استفاده کرده باشید.

چرا در زمان تماس بدنه فلزی مایکروفر دچار شوک الکتریکی می شویم؟

برق گرفتگی در زمان تماس بدنه فلزی ماکروفر

این اتفاق به دلیل وجود پدیده ای به نام شوک الکتریکی استاتیک است. که نه فقط برای ماکروفر بلکه سایر لوازم برقی دیگر که دارای بدنه فلزی هستند نیز رخ می دهد.

در شوک الکتریکی استاتیک بدن شما از قبل مقادیری بار الکتریکی را در خود ذخیره کرده است. زمانی که دستان شما یک سطح فلزی را لمس می‌ کند این بار الکتریکی تخلیه شده و یک شوک خفیف را به شما وارد می کند.

البته همانطور که گفته شد این شوک خفیف بوده و خطر جدی برای شما در پی ندارد. اما به هر حال باز هم برای کاربر یک تجربه ناخوشایند محسوب می شود.

کابل برق 3 شاخه ماکروفر

در مورد مایکروفر این اتفاق بویژه زمانی رخ می‌دهد که شما از مبدل 3 به 2 شاخ برای کابل برق دستگاه استفاده کنید.

چگونه در بدن ما بار الکتریکی تجمع پیدا می کند؟

شوک الکتریکی استاتیک

زمانی راه رفتن به دلیل سایشی کف پاها با سطح زمین، مقادیری الکتریسیته ساکن در بدن تجمع پیدا می کند.

لذا زمانی که پوشش فلزی لوازم برقی چون ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی و یا مایکروفر را لمس می کنید، این بار الکتریکی تخلیه شده و یک شوک الکتریکی خفیف را به شما وارد می کند.

پیشگیری از بروز مشکل برق داشتن بدنه مایکروفر

قرار دادن ماکروفر در باکس چوبی برای به حداقل رساندن مشکل برق گرفتکی
  1. حتماً از اتصال کامل سیم ارت مایکروفر به زمین اطمینان یابید. این سیم برای تخلیه بار الکتریکی تجمع یافته در بدنه فلزی مایکروفر طراحی شده است و به این ترتیب شوک وارد شده به شما را به حداقل می رساند.
  2. بهتر است تا ماکروفر را در یک باکس چوبی قرار دهید به این ترتیب بدنه فلزی آن در دسترس نخواهد بود. البته دقت کنید که طراحی این باکس باید به گونه‌ای باشد که سطح پشتی ماکروفر کاملاً بیرون بوده تا جریان هوا برای خنک سازی ماکروفر برقرار باشد و مسیر خروج هوای گرم توسط فن نیز مسدود نشود.
  3. حتما ماکروویو را روی سطوح پلاستیکی و چوبی قرار دهید. همواره از خشک بودن سطح زیرین و اطراف مایکروفر اطمینان پیدا کنید. هیچگاه مایکروفر را در کنار مکان های مرطوبی چون سینک ظرفشویی قرار ندهید.
  4. توجه کنید در هنگامی که قصد استفاده از ماکروفر را دارید لباسی که به تن شما است از جنس الیاف نخی و پنبه ای باشد. الیاف مصنوعی چون پلی استر و حتی الیاف پشمی مقادیر اندکی از جریان برق را از خود عبور می دهند.

بیشتر بدانید: بررسی ۴ علت سوختن فیوز ماکروفر

کلیه هزینه های تعمیر و تعویض قطعات یدکی ماکروفر در آریابهکار مورد تایید اتحادیه تعمیرکاران لوازم خانگی است و با فاکتور رسمی به مشتریان ارائه می شود.

تعمیرگاه تخصصی برای حل مشکل برق داشتن بدنه مایکروفر

در مواردی ممکن است که علت برق داشتن بدنه مایکروفر به نکات ایمنی و یا اشتباهات کاربر ارتباطی نداشته و ناشی از بروز نقص فنی در ماکروفر باشد.

در این صورت لازم است تا دستگاه توسط یک تعمیرکار مجرب مورد بررسی قرار بگیرد. از آنجایی که تعمیر مایکروفر با خطر برق گرفتگی شدید و تشعشع همراه است، توصیه می‌شود تا از دستکاری دستگاه توسط خود و یا افراد آماتور خودداری کنید و آن را به افراد متخصص واگذار کنید.

ماکروفر ها جزء لوازم با مکانیسم پیشرفته هستند. لذا حتما از مراکز تعمیراتی معتبر برای این کار کمک بگیرید.

آریابهکار با داشتن مجوز از سوی اتحادیه تعمیرکاران لوازم خانگی و بیش از 30 سال سابقه فعالیت در این حوزه، تعمیرگاه تخصصی مایکروویو در تهران به شمار می رود.

این مجموعه با در اختیار داشتن تکنسین های با تجربه و آموزش دیده قادر به رفع کلیه نواقص این دستگاه‌ها و از جمله مشکل برق داشتن بدنه فلزی ماکروفر است.

برای تحویل مایکروویو معیوب نیازی به مراجعه حضوری نیست و این کار شما توسط پیک شرکت انجام می شود.

خدمات تعمیر و تعویض قطعات در آریابهکار با ۹۰ روز گارانتی رسمی انجام می‌شود.

کلیه هزینه های تعمیر و تعویض قطعات یدکی ماکروفر مورد تایید اتحادیه تعمیرکاران لوازم خانگی است و با فاکتور رسمی به مشتریان ارائه می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید فرم درخواست خدمات تعمیر موجود در سایت را پر کرده و منتظر تماس همکاران بخش پذیرش بمانید.

4/5 - (3 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214