skip to Main Content

یکی از مشکلاتی که ممکن است در طول زمان برای جاروبرقی شما عزیزان رخ دهد این است که جاروبرقی روشن می شود ولی کار نمی کند! اما آیا این یک خرابی عادی و ساده در جاروبرقی است؟ بدون شک، خیر! با این وجود در صورتی که چنین مشکلی برای جاروبرقی شما در هر مدل و برند رخ داد، باید چه کرد؟ چرا جاروبرقی روشن می شود ولی کار نمی کند؟! این یک مشکل عادی نیست و شما نمی توانید این مشکل را به سادگی تعمیر نمایید. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که این مشکل توسط نمایندگی تعمیر جاروبرقی در تهران تعمیر شود!

از این رو برای ریشه یابی علت این خرابی در جاروبرقی می توان به موارد ذیل اشاره نمود که تمام موارد مذکور در این مقاله از مجموعه مقالات تعمیرات جارو برقی بایید توسط تکنسین تعمیرکار جاروبرقی مورد عیب یابی قرار گیرند تا مشکل ریشه یابی و سپس تعمیر شود. بنابراین از مهم ترین دلایل کار نکردن جاروبرقی می توان به این موارد اشاره کرد. همراه ما باشید.

1. کثیف شدن فیلترهای جاروبرقی

جاروبرقی های امروزی دارای 2 فیلتر هستند که هر یک از این فیلترها در طول زمان می توانند کثیف شوند و کارایی خود را از دست دهند. با این وجود کثیف شدن فیلترهای جاروبرقی می تواند منجر به روشن نشدن و کار نکردن جاروبرقی شما عزیزان شود. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما در صورت بروز چنین مشکلی فیلتر را بررسی کنید و اگر نیاز به شستشو داشت، اقدام به شستن فیلترهای جاروبرقی نمایید تا از این طریق مشکل دستگاه شما ریشه یابی و سپس تعمیر شود.

کثیف شدن فیلترهای جاروبرقی

همچنین اگر فیلترهای جاروبرقی شما پوسیده شده اند، توصیه می کنیم اقدام به خرید فیلترهای جدید برای جاروبرقی نمایید تا از این طریق چنین مشکلی در جاروبرقی رخ ندهد.

2. اتصالی قطعات داخلی جاروبرقی

اگر با اتصالی قطعات داخلی جاروبرقی روبرو شده اید، باید به اطلاع شما برسانیم که این اتصالی می تواند در طول زمان منجر به خرابی های گسترده در دستگاه شما شود. یکی از این مشکلات هم کار نکردن جاروبرقی می باشد! از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که در این مواقع اجازه دهید تا دستگاه توسط تکنسین های مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد و سپس رفع مشکل شود!

3. خرابی رله جاروبرقی

رله جاروبرقی به عنوان یک قطعه الکترونیکی بسیار مهم در عملکرد جاروبرقی‌ها است و وظیفه اصلی این رله، کنترل جریان برق در مدارهای جاروبرقی می باشد. با عملکرد الکترومکانیکی خود، رله جاروبرقی به عنوان یک سوئیچ عمل می‌کند و توانایی قطع و وصل کردن جریان برق را داراست. هنگامی که شما جاروبرقی را روشن می‌کنید، رله باعث می‌شود که جریان برق از منبع تغذیه به موتور جاروبرقی هدایت شده و جاروبرقی به کار خود ادامه دهد.

همچنین وقتی که جاروبرقی را خاموش می‌کنید، رله جریان را قطع می‌کند و به این ترتیب جاروبرقی خاموش می‌شود. رله جاروبرقی از جمله قطعات اساسی در جاروبرقی‌ها است که اگر به هر دلیلی دچار خرابی شود، مطمئن باشید که به هیچ وجه نمی توانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید. با این وجود اگر با خرابی رله جاروبرقی روبرو شوید، مانع روشن شدن جاروبرقی شما عزیزان خواهد شد و در نتیجه باید اقدام به عیب یابی و تعمیر این دستگاه کنید تا از این طریق مشکل دستگاه شما به بهترین شکل ممکن بر طرف شود.

توجه داشته باشید که رله جاروبرقی از آن دستگاه قطعات تخصصی می باشد که نباید به دست هر فردی تعمیر شود و صرفا باید توسط تکنسین های مجرب و متخصصی که در این زمینه دانش تعمیرات دارند، تعمیر شود؛ در غیر اینصورت هزینه قابل توجهی به شما تحمیل خواهد شد و در نتیجه نمی توانید از این دستگاه استفاده بهینه داشته باشید! به همین دلیل برای تعمیر رله جاروبرقی می توانید از خدمات تخصصی مجموعه آریابهکار استفاده کنید تا مشکل دستگاه شما به بهترین شکل ممکن بر طرف شود.

4. قطع و وصلی کابل برق جاروبرقی

اگر با مشکل قطع و وصلی کابل برق جاروبرقی روبرو شده اید، لازم به ذکر است که به هیچ وجه از این دستگاه استفاده نکنید! در صورتی که شما از این دستگاه اینگونه استفاده نمایید، باید به اطلاع شما برسانیم که این مشکل می تواند منجر به خرابی گسترده در دستگاه شما شود؛ چرا که هر گونه قطع و وصلی در حین کار کردن جاروبرقی می تواند به مرور باعث سوختن و خرابی قطعات کلیدی مانند برد و موتور جاروبرقی و… شود. از این رو توصیه می شود در این مواقع اقدام به عیب یابی و تعمیر کابل برق جاروبرقی نمایید.

مقالات مرتبط: چگونه کیسه جاروبرقی درست کنیم؟

5. خراب شدن دکمه پاور جاروبرقی

در صورتی که دکمه پاور یا همان دکمه خاموش/روشن جاروبرقی شما آسیب دیده است و بصورت خودکار خاموش و روشن می شود، می تواند منجر به بروز مشکلات زیادی در دستگاه شما شود!

خراب شدن دکمه پاور جاروبرقی

به همین دلیل توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما پروسه عیب یابی دکمه پاور جاروبرقی را توسط تکنسین های مجرب و متخصص انجام دهید تا از این طریق مانع بروز خرابی بیشتر در این دستگاه شوید. با این وجود شما می توانید از این طریق مانع بروز هر گونه خرابی بیشتر در جاروبرقی شوید.

6. پر بودن کیسه جاروبرقی

یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث کار نکردن جاروبرقی شما عزیزان شود، پر بودن کیسه جاروبرقی می باشد که این خرابی یکی از مهم ترین و اصلی ترین خرابی هایی است که به دلیل عدم تخلیه جاروبرقی برای شما رخ خواهد داد. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که هر بار پس از استفاده از جاروبرقی اقدام به تخلیه کیسه این دستگاه کنید و مطمئن شوید که کیسه جاروبرقی کاملا سالم است و هیچ گونه سوراخ و پارگی در آن وجود ندارد.

7. خرابی موتور جاروبرقی

آخرین عاملی که در صورت کار نکردن جاروبرقی باید مورد نقد و بررسی قرار دهید این است که موتور جاروبرقی کارایی خود را از دست می دهد و به همین دلیل شما نمی توانید از دستگاهی مانند جاروبرقی استفاده کنید و صرفا باید تعمیرات تخصصی صورت گیرد.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214