skip to Main Content
مرکز ارتباط سراسری مشتریان : ۹۱۰۰۶۶۷۶-۰۲۱ - ۴۵۴۳۷-۰۲۱

بوی سوختگی جاروبرقی مشکلی رایج است. دلایل زیادی برای اینکه جاروبرقی شما بوی سوختگی می دهد وجود دارد. در این مقاله راه حل هایی برای شناسایی و رفع بوی سوختگی جاروبرقی آورده ایم تا وقتی با این مشکل رو به رو شدید بتوانید اقدامات اولیه ای برای تعمیر جاروبرقی خود انجام دهید.
از آنجا که دستگاه جاروبرقی با برق سروکار دارد می تواند خط آفرین باشد. توصیه می شود اگر تجربه و تخصص کافی را در سرویس جاروبرقی ندارید، فقط در حد بررسی موارد ساده اقدام کنید.

تعمیرکاران شرکت آریابهکار با داشتن سابقه و تجربه کافی، تمام خدمات عیب یابی جاروبرقی را با 90 روز ضمانت انجام می دهند. جهت دریافت خدمات و مشاوره با شماره های شرکت در بخش تماس با ما ارتباط برقرار کنید.

♦خاموش کردن جاروبرقی در اولین قدم

اگر بوی سوختگی از جاروبرقی به مشامتان رسید، می تواند خطرناک باشد. حتما با احساس این بو بلافاصله جاروبرقی را خاموش کنید. جاروبرقی در دماهای بالا از کار می افتد تا به موتور آسیب وارد نشود.

♦مشکل در دوشاخه و سیم جاروبرقی

با دقت کابل یا همان سیم روکش دار جاروبرقی را چک کنید تا مشکلی در آن به وجود نیامده باشد . مرحله بعد، پریز دیواری، دو شاخه را چک کنید تا داغ نشده باشند. اگر هر نوع دودی را مشاهده کردید، محض احتیاط دستگاه را در فضای آزاد، بیرون از خانه ببرید.

دوشاخه و سیم جاروبرقی

♦کابل یا دو شاخه داغ شده

اگر موتور بیش از حد کار کند، کابل یا دو شاخه جاروبرقی داغ می کند. وقتی شما کیسه را خالی و فیلتر را تعویض کردید، جاروبرقی را دوباره روشن کنید. ببینید که این مشکل داغ کردن باز اتفاق می افتد یا خیر. اگر این مشکل همچنان رخ می دهد، با یک برقکار متخصص مشورت کنید.

♦گرفتگی فیلتر و پر شدن بیش از حد کیسه

فیلتر مسدود شده یا کیسه ی بیش از حد پر شده می تواند فشار زیادی بر موتور اعمال کند. این امر باعث گرم شدن بیش از حد موتور می شود و در بعضی مواقع باعث می شود بوی سوختگی ار جاروبرقی خارج شود. برای رفع این مشکل، کیسه را خالی کنید و فیلتر را تمیز یا تعویض کنید.

گرفتگی فیلتر و پر شدن کیسه

♦تسمه متحرک

در قسمت پایین لوله جاروبرقی، تسمه ی متحرک ممکن است از جای خود در آمده یا جمع شده باشد، که این موضوع باعث ایجاد بوی سوختگی از جاروبرقی می شود. برای رفع این مشکل، تسمه متحرک را تعویض یا جمع شدگی آن را باز و به درستی در جای خود قرار دهید. شما همچنین باید برس چرخشی را چک کرده تا مانعی برای حرکت آزادانه ی آن وجود نداشته باشد.

 
5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top