skip to Main Content

برای آنکه بتوانید از قابلیت های ماشین لباسشویی سامسونگ استفاده کنید، باید درب این دستگاه به‌صورت کامل بسته شود تا قابلیت های این دستگاه قابل استفاده باشد. با این وجود اگر شما هر کاری انجام دادید و باز هم متوجه بسته نشدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ شدید، ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که چرا درب ماشین لباسشویی سامسونگ بسته نمی شود؟ بدون شک این یک مشکل عادی نیست و رخ دادن آن می تواند منجر به مشکلات زیادی در زندگی روزمره شما عزیزان شود. با این وجود راهکار چیست؟

اگر به هر دلیلی این مشکل برای دستگاه شما رخ داده است، باید به اطلاع شما برسانیم که این خرابی می تواند بنابر دلایل مختلفی رخ دهد و برای ریشه یابی علت این خرابی نیز می توانید از موارد مذکور در بخش ذیل اقدام کنید و مشکل دستگاه شما ریشه یابی و سپس تعمیر شود. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که موارد ذیل را مطالعه کنید تا با دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ در این مقاله از نمایندگی لباسشویی سامسونگ آشنا شوید. همراه ما باشید.

1. خرابی قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ

قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ، به منظور افزایش امنیت در هنگام استفاده، درب را قفل می‌کند و شما در حین استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ نمی توانید اقدام به باز کردن درب این دستگاه کنید. این قفل دارای دو حالت عمل است: قفل مکانیکی و قفل الکترونیکی. در پایان برنامه شستشو، قفل مکانیکی فعال می‌شود و جلوی باز شدن ناخواسته درب را می‌گیرد. این نوع قفل با استفاده از جک‌های مکانیکی و قفل‌های درب کار مربوطه را انجام می دهد.

همچنین لازم به ذکر است که برخی از ماشین‌های لباسشویی سامسونگ دارای قفل الکترونیکی هستند که با استفاده از سنسورها و قفل‌های الکترونیکی درب کنترل می‌شوند. این سنسورها در حین اجرای برنامه، تشخیص می‌دهند که آیا درب به درستی بسته شده است یا خیر. اگر درب به درستی بسته نشود، قفل الکترونیکی فعال می‌شود و جلوی باز شدن درب را می‌گیرد. استفاده از این قفل درب، از وقوع حوادث و صدمات جلوگیری می‌کند و امنیت کاربر را بهبود می‌بخشد.

با این وجود اگر به هر دلیلی قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ آسیب ببیند، مانع بسته شدن درب این دستگاه خواهد شد و باید توسط تکنسین مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد.

2. وجود مانع در ماشین لباسشویی سامسونگ

گاهی اوقات ممکن است که در حین قرار دادن و ریختن البسه به درون دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ بصورت ناخواسته قسمتی از یک لباس بین درب و دستگاه قرار بگیرد و با بستن درب این دستگاه منجر به عدم بسته شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ شود. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما این موضوع را بررسی کنید و اگر مشکل بر طرف نشد موارد دیگر را در این گزارش بخوانید.

3. خراب شدن میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ، خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ است که این خرابی می تواند بصورت مستقیم مانع بسته شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ شود. لازم به ذکر است که اگر درب ماشین لباسشویی سامسونگ بسته شود، میکروسوئیچ ماشین لباسشویی سامسونگ به برد پیغامی مبنی بر بسته شدن درب ارسال خواهد کرد و سپس برد اقدام به روشن کردن ماشین لباسشویی سامسونگ خواهد کرد.

بنابراین اگر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ به هر دلیلی آسیب دیده باشد، مطمئن باشید که خرابی گسترده ای در این دستگاه شکل خواهد گرفت و صرفا باید این قطعه توسط تکنسین های مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد. لازم به ذکر است که میکروسوئیچ هم قابل تعمیر و هم قابل تعویض می باشد.

4. پر بودن بیش از حد دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ شما بیش از حد پر می باشد، عملا مانع بسته شدن درب این دستگاه خواهد شد و به همین دلیل شما نمی توانید اقدام به بستن درب ماشین لباسشویی سامسونگ نمایید. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما از میزان پر بودن ماشین لباسشویی سامسونگ مطمئن شوید و سپس اقدام به بستن درب ماشین لباسشویی سامسونگ کنید.

مقالات مرتبط:علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ

5. آسیب دیدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ

درب ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است در طول زمان بنابر دلایل مختلفی آسیب ببیند و کارایی خود را از دست بدهد. با این وجود اگر درب ماشین لباسشویی سامسونگ شما به هر دلیلی آسیب ببنید، مطمئن باشید که به هیچ وجه نمی توانید اقدام به بستن درب ماشین لباسشویی سامسونگ نمایید! از این رو توصیه ایی که برای شما داریم این است که حتما درب ماشین لباسشویی سامسونگ را مورد بررسی قرار دهید تا مشکل بر طرف شود.

6. خرابی لاستیک عایق ماشین لباسشویی سامسونگ

لاستیکی که دور درب ماشین لباسشویی سامسونگ بکار رفته است، یک نوع لاستیک عایق است که به طور کامل از نشت آب در ماشین لباسشویی سامسونگ جلوگیری می کند. اما این لاستیک ممکن است در طول زمان فرسوده شود و کارایی خود را از دست بدهد. در این صورت، درب به درستی و به طور کامل بسته نمی شود و باید لاستیک عایق جدیدی جایگزین شود. از این رو اگر متوجه هر گونه خرابی در لاستیک عایق ماشین لباسشویی سامسونگ شدید، توصیه می کنیم اقدام به تعمیر و تعویض آن نمایید تا مشکل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ رفع شود.

آریابهکار نمایندگی تخصصی برطرف سازی مشکلات لباسشویی سامسونگ

اگر با هر گونه خرابی در ماشین لباسشویی سامسونگ روبرو شده اید و نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید، باید به اطلاع شما برسانیم که تنها راهکار پیش روی شما، استفاده از خدمات نمایندگی مرکزی آریابهکار در تهران و یا شهر محل سکونت شما است. از این رو اگر چنین مشکلی برای دستگاه شما رخ داده، می توانید از طریق شماره های مندرج با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس بگیرید تا هماهنگی های لازم صورت گیرد و مشکل شما به بهترین شکل ممکن بر طرف شود.

توجه داشته باشید که ما در نمایندگی مرکزی و مجاز آریابهکار تمام خدمات ارائه شده را به همراه گارانتی 90 روزه توسط تکنسین های مجرب انجام می دهیم.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214