skip to Main Content

قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی و دلایل آن در این مقاله، بررسی شده است. این قطعات در تعمیر ظرفشویی مورد بررسی قرار گرفته تا اگر نیاز شد تعویض گردند.

چرا درب ماشین ظرفشویی قفل نمی شود؟

بخش های زیر در بسته شدن درب ماشین ظرفشویی نقش دارند و اختلال در عملکرد و یا معیوب بودن یکی از قطعات زیر می تواند عمل قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی باشد.

اجزای مهم در قفل نشدن درب ظرفشویی

نکته اول : قبل شروع به عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی، ابتدا چک کنید تا ظروف در داخل دستگاه به صورت مرتب در کنار هم قرار گرفته باشند. جلو آمدن ظروف و یا قرار دادن حجم زیادی ظرف در داخل ماشین ظرفشویی مانع از بسته شدن درب آن می شود.

نکته دوم : بررسی کنید تا درب دستگاه هنگام باز شدن به کابینت گیر نکند و یا پیچ های درب به درستی بسته شده باشد تا بیرون زدگی آن مانع از بسته شدن درب دستگاه نشود.

قفل درب معیوب در بسته نشدن درب
قفل درب قابل تعمیر نمی باشد و اگر خراب شده بود آن را تعویض کنید. قفل درب معیوب مانع از بسته شدن دری دستگاه می شود. ابتدا به روش های مختلف قفل دستگاه را چک کنید.

قفل در ماشین ظرفشویی

چفت درب ظرفشویی
چفت درب ممکن است شکسته شده باشد و یا مشکل مکانیکی و یا الکتریکی داشته باشد. وظیفه چفت درب نگه داشتن قفل جهت خوب بسته نگه داشتن درب ظرفشویی است تا هیچ آبی از آن نشت نکند.

چفت درب را برای هر گونه خرابی چک کنید و اگر نیاز شد آن را تعویض کنید.

خمیدگی و یا شل شدگی لولای درب
لولای درب در قسمت پایینی ماشین ظرفشویی نصب می شود و وظیفه باز نگه داشتن درب ظرفشویی را دارد. ممکن است خمیدگی و یا شل شدگی در لولای درب باعث قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی شود. پسر اگر با لولای معیوب مواجه شدید آن را تعویض کنید.

لولای درب ماشین ظرفشویی

لاستیک دور درب
این لاستیک دور تا دور درب ماشین ظرفشویی نصب می شود تا وقتی دستگاه در حال کار کردن است از نشتی آب به خارج از دستگاه جلوگیری کند. چنانچه این دستگاه پاره و یا فرسوده شده باشد ممکن است یکی از دلایل بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی باشد.

لاستیک دور در ماشین ظرفشویی

فنر درب
فنر های درب ماشین ظرفشویی برای کمک به بسته شدن درب آن به کار رفته است. اگر فنر درب ماشین معیوب باشد، ممکن است یکی از علت های قفل نشدن درب ماشین ظرفشویی باشد. چک کنید که فنر های درب ماشین سالم هستند، مشکلی ندارند و به درستی عمل می کنند. فنر درب ماشین ممکن است شل شده باشد. در این صورت، آن را در جای خود برگردانید. اگر فنر ماشین ظرفشویی شکسته شده است، آن را با فنری نو تعویض کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214