skip to Main Content

ماشین ظرفشویی بدون شک یکی از بهترین اختراعات و ابزارهایی می باشد که در طی سالیان اخیر در زندگی اکثر ما اضافه شده است و مهم ترین قابلیت این دستگاه هم این است که تمام ظروف را در میزان کثیفی های مختلف می تواند به بهترین شکل ممکن بشوید و دیگر نیازی به روش های سنتی برای شستن ظروف نداشته باشید. از این رو اگر ماشین ظرفشویی شما به هر دلیلی دچار خرابی شود، روند زندگی شما را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. اما چرا ماشین ظرفشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه؟

این مشکل می تواند ناشی از موارد متعددی رخ دهد که رخ دادن هر یک از موارد می توانند منجر به چنین مشکلی در ماشین ظرفشویی شما عزیزان شوند. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که در این مواقع به هیچ وجه اجازه ندهید تا این مشکل گسترش پیدا کند و فورا اقدام به تعمیرات تخصصی آن کنید؛ در غیر اینصورت مشکل دستگاه شما گسترش خواهد یافت و نیاز به تعویض قطعات کلیدی در این دستگاه خواهید داشت.

به همین ترتیب در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ظرفشویی با این مشکل در ماشین ظرفشویی آشنا خواهید شد و اگر دانش لازم و کافی در این زمینه ندارید، بهتر است به تکنسین های مجرب و متخصص در این زمینه اعتماد کنید تا این پروسه به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

فشار پایین آب ورودی ماشین ظرفشویی

اولین عاملی که می تواند مستقیما منجر به این شود که نتوانید از ماشین ظرفشویی استفاده اصولی و صحیحی داشته باشید این است که آب ورودی دستگاه فشار پایینی دارد. به عبارتی اگر آب ورودی محل سکونت شما به هر دلیلی ضعیف باشد، به هیچ وجه نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید و در نهایت نیز با مشکل کار نکردن ماشین ظرفشویی روبرو خواهید شد. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که آب محل سکونت را بررسی کنید و اگر فشار آب پایین بود، فورا اقدام به بر طرف کردن این خرابی کنید.

فشار پایین آب ورودی ماشین ظرفشویی

اما اگر فشار آب محل سکونت شما مشکلی نداشت، به موارد بعدی مراجعه کنید تا علت کار نکردن ماشین ظرفشویی را ریشه یابی و سپس رفع کنید.

بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی

دومین عاملی که برای شما در نظر گرفته ایم این است که درب ماشین ظرفشویی شما بسته نمی شود و یا اگر بسته هم می شود، این پیغام به برد ماشین ظرفشویی شما ارجاع نمی شود! با این وجود اگر ماشین ظرفشویی شما روشن می شود و اما کار نمی کند، احتمال بروز خرابی در درب ماشین ظرفشویی وجود دارد که این خرابی یک خرابی خاص می باشد و باید توسط کارشناسان متخصص مورد عیب یابی و تعمیرات قرار گیرد. از این رو توصیه می کنیم در این مواقع به هیچ وجه تعمیرات انجام ندهید و اجازه دهید این دستگاه بصورت تخصصی عیب یابی شود.

خرابی برد ماشین ظرفشویی

سومین عاملی که برای این خرابی می توان نام برد این است که برد ماشین ظرفشویی شما آسیب دیده که در این مواقع نه تنها دستگاه شما کار نمی کند، ممکن است به هیچ وجه حتی این دستگاه روشن نشود! با این وجود اگر برد ماشین ظرفشویی شما آسیب دیده باشد، به هیچ وجه اجازه های لازم به دستگاه شما داده نخواهد شد و نمی توانید از این دستگاه استفاده کنید. از این رو برد ماشین ظرفشویی را باید به تکنسین هایی که دانش لازم و کافی ندارند بسپارید!

برد ماشین ظرفشویی یک قطعه خاص و البته پیچیده می باشد که صرفا باید توسط کارشناسان متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد و مشکل آن بر طرف گردد. اما اگر برد ماشین ظرفشویی شما آسیب دیده باشد و آنرا به افراد بی تجربه بسپارید، هر چند خرابی آن جزئی باشد اما باز هم اقدام به تعویض برد ماشین ظرفشویی خواهند کرد و در نتیجه با مشکلات بیشتری در این زمینه روبرو خواهید شد.

ارور ماشین ظرفشویی

در صورتی که ارور خاصی در ماشین ظرفشویی شما رخ داده است و این ارور در صفحه نمایش ماشین ظرفشویی شما قابل مشاهده می باشد، باید آنرا از طریق دفترچه راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی خود بررسی کنید تا متوجه علت خرابی این دستگاه شوید و آنرا بر طرف کنید. اما یک نکته مهم وجود دارد و آن هم این است که برد ماشین ظرفشویی یک قطعه حساس و کلیدی می باشد که می تواند به مرور زمان آسیب ببیند و کارایی خود را از دست بدهد.

ارور ماشین ظرفشویی

توجه داشته باشید که ارور ماشین ظرفشویی در مدل ها و برندهای مختلف فرق دارد و این گونه نیست که ارورهای ماشین ظرفشویی در مدل ها و برندهای مختلف یکسان باشد. لازم به ذکر می باشد که ارور ماشین ظرفشویی معمولا ناشی از مشکلات تخصصی و فنی هستند و باید توسط تکنسین های متخصص مورد عیب یابی و تعمیرات قرار گیرد تا تعمیرات تخصصی بر روی آن پیاده سازی شود و نیازی به تعویض قطعات و… هم نداشته باشید.

آسیب دیدن قطعه ای خاص در ماشین ظرفشویی

همچنین اگر قطعه خاصی در ماشین ظرفشویی شما آسیب دیده باشد، می تواند منجر به عدم کارکرد دستگاه شما شود. با این وجود در این مواقع به یک تکنسین متخصص و با تجربه نیاز دارید که بتواند مشکل دستگاه شما را با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا ریشه یابی و تعمیر کند. از این رو برای اینکه اقدام به عیب یابی و تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی کنید، می توانید بر روی تکنسین های متخصص و با تجربه آریابهکار حساب کنید تا این پروسه به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

مقالات مرتبط:علت خرابی میکروسوئیچ ماشین ظرفشویی

عدم استفاده از محافظ برق استاندارد

در صورتی که از محافظ برق استاندارد سر راه ماشین ظرفشویی استفاده نکنید، نوسان برق در این دستگاه ایجاد خواهد شد و این نوسان برق می تواند مانع عملکرد این دستگاه شود. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که یک محافظ برق استاندارد و معتبر به همراه گارانتی طولانی مدت را از فروشگاه های مجاز و معتبر تهیه کنید تا چنین خرابی ای در دستگاه شما رخ ندهد. بنابراین برای خرید محافظ برق استاندارد بهتر است که از فروشگاه های مجاز و معتبر اقدام کنید تا بهترین نتیجه را دریافت نمایید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214