skip to Main Content

صدا دادن ماشین ظرفشویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از دلایل رایج آن می توان به معیوب شدن پمپ تخلیه، برخورد بازوهای آب پاش با قفسه ها و ظروف و فرسوده شدن حلقه های چرخان بازو اشاره کرد.

صدا دادن ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی صدا می دهد چون پمپ آن معیوب است

پمپ وظیفه دارد تا آب را با فشار بالا به بازوهای آب پاش انتقال دهد. در بیشتر مدل ها برای تخلیه ی آب هم کاربرد دارد. معمولا شامل دو بخش جداگانه است. بخشی برای شستشو یا چرخش و بخش دیگر برای تخلیه آب و خشک کردن می باشد. یک پمپ آسیب دیده می تواند علت صدا دادن ماشین ظرفشویی شما باشد.

بخش چرخشی پمپ معمولا شامل پروانه ی شستشو و فیلتر می باشد. در حالیکه بخش تخلیه ی آن شامل پروانه تخلیه و یک تیغه ی هلی کوپتری می باشد. پروانه ها توسط یک موتور الکتریکی که در قسمت زیرین یا کناری پمپ متصل می باشد، حرکت می کنند.از یک تعمیرکار متخصص از یک شرکت معتبر درخواست کنید تا کار تعمیر ماشین ظرفشویی شما را انجام دهد.

پمپ ماشین ظرفشویی

حلقه های چرخان بازو های شستشو

این قطعات حلقه های پلاستیکی ای هستند که بازوی شستشو یا بازوی آب پاش را هدایت می کنند. این بازو ها بر روی این قطعات چرخش دارند. اگر این قطعات شل شده یا فرسوده شوند و باعث عملکرد نادرست بازوی آب فشان شود، در نتیجه موجب می شود تا ماشین ظرفشویی شما صدا دهد.

حلقه های چرخان را بررسی کرده و در صورت نیاز آن ها را تعویض کنید.

برخورد بازوهای آب پاش در صدا دادن ماشین ظرفشویی

اگر بازوهای آب پاش لق باشد و چرخش مناسبی نداشته باشد به قفسه ها و ظروف داخل ظرفشویی برخورد می کند و ایجاد سر و صدا می کند. ممکن است بخش مرکزی یا مرکز چرخش بازوی آب پاش ممکن است ساییده و آسیب ببیند و در این صورت نیاز به تعویض بازوی آب پاش باشد.

چیدمان نادرست ظروف

توصیه می شود ظروف را تا حد نرمال و توصیه شده در ماشین ظرفشویی بچینید. امکان دارد شما ظروف شیشه ای داخل ماشین ظرفشویی قرار داده باشید و در اثر بد چیده شدن پره ها به آن گیر کرده و تولید صدای نامتعارف کند.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214