skip to Main Content

یکی از سوالاتی که ممکن است پس از گذشت چندین سال استفاده از ماشین ظرفشویی برای شما ایجاد شود این است که چرا پودر ماشین ظرفشویی حل نمیشه؟ این یک سوال بسیار مهم می باشد که اگر چندین دفعه با این مشکل روبرو شدید، باید به اطلاع شما برسانیم که این یک مشکل عادی نیست و نباید برای چندین دفعه تکرار شود. با این وجود اگر با این مشکل روبرو شدید، باید اقدام به عیب یابی و تعمیر این دستگاه توسط تکنسین های مجرب و متخصص نمایید تا از این طریق مشکل دستگاه شما ریشه یابی و سپس تعمیر شود. اما علت این خرابی چیست؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که عوامل متعددی در این زمینه وجود دارند و ما صرفا نمی توانیم یک عامل را برای شما نام ببریم و شما عزیزان نیز آنرا بر طرف کنید و این مشکل حل شود! با این وجود در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیرکار ماشین ظرفشویی قصد داریم برخی از مهم ترین دلایل حل نشدن پودر ماشین ظرفشویی را برای شما نام ببریم و توضیح دهیم. همراه ما باشید.

مسدودی محفظه پودر ماشین ظرفشویی

برای آنکه پودر شونیده ظروف را به درون ماشین ظرفشویی اضافه کنید، باید آنرا در محفظه پودر ماشین ظرفشویی اضافه نمایید. با این وجود اگر این محفظه در طول زمان مسدود شده است و امکان وارد شدن پودر به سمت محفظه داخلی ماشین ظرفشویی نیست، باید به اطلاع شما برسانیم که با مشکل وارد نشدن پودر به ماشین ظرفشویی روبرو خواهید شد.

مسدودی محفظه پودر ماشین ظرفشویی

در این مواقع اگر امکان خارج کردن محفظه پودر ماشین ظرفشویی وجود دارد، باید اقدام به خارج کردن آن نمایید. اما اگر امکان خارج کردن آن وجود ندارد، بهتر است تکنسین این پروسه را انجام دهد.

خرید پودر نا مرغوب برای ماشین ظرفشویی

اگر پودر نامرغوب و بی کیفیت برای ماشین ظرفشویی خود خریداری کرده اید، مطمئن باشید که با مشکل حل نشدن پودر در ماشین ظرفشویی روبرو خواهید شد! به همین دلیل توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما برای خرید پودر ماشین ظرفشویی از فروشگاه های مجاز و معتبر اقدام کنید تا چنین مشکلی برای دستگاه شما رخ ندهد. از این رو توصیه می کنیم در وهله دوم پودر ماشین ظرفشویی را از فروشگاه مجاز و معتبر خریداری و استفاده کنید. اگر از این طریق مشکل بر طرف نشد، به مرحله بعدی مراجعه کنید.

چیدن بد ظروف در ماشین ظرفشویی

در صورتی که ظروف را به خوبی درون ماشین ظرفشویی نچیده باشید، مطمئن باشید که نه تنها ظروف به خوبی شسته نخواهند شد بلکه ممکن است با مشکل حل نشدن پودر ماشین ظرفشویی نیز روبرو شوید. به همین ترتیب توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما ظروف را به خوبی و به ترتیب درون محفظه داخلی ماشین ظرفشویی بچینید و اجازه ندهید تا چنین مشکلی در این دستگاه به وجود بیاید.

گیر کردن بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی

اگر ظروف را به نحوی چیده باشید که بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی امکان حرکت نداشته باشند، مطمئن باشید که با مشکلات مختلفی روبرو خواهید شد که یکی از این مشکلات حل نشدن پودر ماشین ظرفشویی است! البته مهم ترین خرابی که در این مواقع ایجاد خواهد شد، این است که بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی بصورت کامل کارایی خود را از دست دهند! به همین ترتیب توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما ظروف ماشین ظرفشویی را به خوبی درون دستگاه بچینید و سعی نکنید با فشار آنها را در دستگاه جای دهید.

ریختن بیش از حد پودر ماشین ظرفشویی

در صورتی که پودر ماشین ظرفشویی را بیش از حد مجاز بریزید، ممکن است با مشکل حل نشدن پودر ماشین ظرفشویی روبرو شوید. به همین دلیل توصیه می کنیم این محفظه را به میزان لازم و کافی پر کنید و به هیچ وجه اجازه ندهید تا مشکلی برای آن رخ دهد. اما اگر بیش از حد مجاز اقدام به پر کردن محفظه پودر ماشین ظرفشویی نمایید، مجددا با مشکل حل نشدن پودر روبرو می شوید.

مقالات مرتبط: تعمیر و تعویض سبد ماشین ظرفشویی

پایین بودن دمای آب ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از عواملی که می تواند منجر به حل نشدن پودر ماشین ظرفشویی شود این است که دمای آب ماشین ظرفشویی شما پایین می باشد. به عبارتی اگر دمای آب ماشین ظرفشویی پایین باشد، پودر درون این دستگاه حل نخواهد شد.

پایین بودن دمای آب ماشین ظرفشویی

به همین دلیل توصیه می کنیم در ابتدا برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی را تغییر دهید و برنامه مناسبی را انتخاب کنید. اما اگر پس از این تغییرات باز هم با این خرابی روبرو شدید، نشان دهنده خرابی فنی ماشین ظرفشویی است که باید توسط تکنسین با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا مورد عیب یابی تخصصی قرار گیرد.

از کجا پودر ماشین ظرفشویی مناسب بخریم؟

برای خرید پودر ماشین ظرفشویی مناسب و مرغوب تنها توصیه ای که برای شما داریم این است که تنها به فروشگاه های مجاز و معتبر و البته شناخته شده در محل سکونت خود مراجعه کنید از این طریق اقدام به خرید پودر ماشین ظرفشویی مرغوب نمایید و تا با چنین مشکلاتی روبرو نشوید.

نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی

آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه مستمر در زمینه تعمیرات لوازم برقی خانگی، یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین مجموعه های تعمیراتی در تهران است که یکی از مهم ترین خدمات آن، تعمیر تخصصی ماشین ظرفشویی توسط تکنسین های مجرب و متخصص با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا است. از این رو اگر شما با خرابی ماشین ظرفشویی روبرو شده اید و هنوز موفق به عیب یابی و تعمیر تخصصی آن نشده اید، باید به اطلاع شما برسانیم که این خرابی توسط تکنسین های ما قابل رفع است.

با این وجود جهت ثبت درخواست خود می توانید از طریق شماره تماس 02145437 تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید تا پروسه عیب یابی و تعمیر این دستگاه بصورت تخصصی توسط کارشناسان ما مورد عیب یابی و تعمیرات قرار گیرد. لازم به ذکر است که تکنسین های مجموعه ما توانایی عیب یابی و تعمیر تخصصی را دارند و می توانند دستگاه شما به تخصصی ترین حالت ممکن تعمیر کنند و نیازی به تعویض قطعات گران قیمت و… نداشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214