skip to Main Content

پکیج به عنوان نسل جدید آبگرمکن های دیواری، دستگاهی می باشد که هم می تواند آب گرم را برای خانه شما مهیا کند و هم اینکه می تواند سیستم گرمایش خانه شما را آماده به کار و مدیریت نماید. از این رو مهم ترین وظیفه و عملکرد پکیج، گرم کردن آب و هدایت آن به سمت شوفاژها و لوله های محل سکونت شما می باشد.

اما اگر پکیج این تنها وظیفه را نیز نتوانست بصورت صحیح و اصولی انجام دهد، آیا یک مشکل عادی است؟ یا اینکه چرا پکیج آب را گرم نمیکند؟ بدون شک چنین مشکلی عادی نیست و نشان دهنده یک هشدار جدی برای شما عزیزان است و باید آنرا جدی بگیرید. اما چگونه؟

در پاسخ به این سؤال باید بگویم که پکیج دارای یکسری وظایف می باشد و اگر این وظایف بصورت صحیح صورت نگیرد، هم نشان دهنده خرابی و هم نشان دهنده اختلال در روزمره شما می باشد که حتما باید توسط شما جدی گرفته شود تا این مشکل با کمترین هزینه در همان ابتدا شناسایی و سپس تعمیر شود.

از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که پکیج را به تعمیرگاه های مجاز و معتبر منتقل کنید تا در ابتدا توسط تکنسین های متخصص مورد عیب یابی و سپس تعمیر تخصصی قرار گیرد. با این وجود در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر پکیج آریابهکار قصد داریم شما عزیزان را دلایل اینکه پکیج آب را گرم نمی کند آشنا سازیم. همراه ما باشید.

دلایل گرم نشدن آب در پکیج چیست؟

چرا پکیج آب را گرم نمیکند؟ برای پاسخ به این سوال باید جوانب مختلفی مورد نقد و بررسی قرار گیرند تا شما بتوانید به یک پاسخ مناسب در این زمینه برسید و صرفا نمی توانیم یک علت را به شما اعلام کنیم تا حتما از طریق آن اقدام به تعمیر و رفع آن مشکل نمایید. از این رو در ادامه این مقاله قصد داریم تا دلایل گرم نشدن آب در پکیج را برای شما نام ببریم و توضیح دهیم که عبارتند از:

دلایل گرم نشدن آب در پکیج چیست؟

1. خرابی سیستم گرمایشی

یکی از اصلی ترین علل عدم گرم شدن آب در پکیج، وجود عیب یا خرابی در سیستم گرمایشی است. این مشکل می تواند به دلیل عدم عملکرد صحیح بخش های مختلف سیستم گرمایشی مانند پمپ، سوئیچ، سنسورها و شیرها رخ دهد که این مشکل باید توسط تکنسین مجرب و متخصص در ابتدا با ابزارهای تعمیراتی مورد عیب یابی و سپس تعمیر تخصصی قرار گیرد.

کاربر گرامی: جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کم کردن فشار پکیج میتوانید مقاله چگونه فشار پکیج را کم کنیم؟ را مطالعه کنید.

2. کمبود آب

اگر پکیج شما با مشکل کمبود آب مواجه شده است، احتمالاً آب کافی برای تولید حداکثر گرما در دسترس نیست. این ممکن است به دلیل خرابی در سیستم تامین آب، مسدودی لوله های اتصالی به پکیج، قطع شدن فلکه آب و یا قطع بودن جریان آب شهری رخ دهد.

3. تنظیمات نامناسب

برای آنکه پکیج شما عزیزان دمای مناسبی داشته باشد و آب گرم مدنظر شما را ارائه دهد، باید تنظیمات صحیح و مناسبی را در آن اعمال کنید. از این رو تنظیمات نادرست روی پکیج، مانند دمای تنظیم شده، سرعت هوادهی و زمان روشن بودن می تواند باعث عدم گرم شدن آب در پکیج شود. در این صورت، باید تنظیمات را بررسی کرده و به مقادیر صحیح تغییر دهید. از این رو برای تنظیم صحیح دمای پکیج باید به دفترچه راهنمای پکیج خود مراجعه نماید تا بصورت اصولی اقدام کنید و منجر به خرابی بیشتر پکیج نشوید.

4. خرابی در سیستم برقی

خرابی در سیستم برقی پکیج می تواند باعث عدم فعال شدن قسمت های مختلف پکیج و در نتیجه، عدم گرم شدن آب در پکیج شود. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است حتما پکیج را به صورت دقیق به جریان برق متصل نمایید؛ همچنین اگر در قسمت دوشاخه برق پکیج متوجه هر گونه فرسودگی شده اید، بهتر است کابل برق پکیج را تعویض نمایید.

دلایل گرم نشدن آب در پکیج چیست؟

5. نقص در عایق بندی

نقص در عایق بندی لوله ها می تواند باعث از دست رفتن حرارت و انتقال آن به محیط بشود. در نتیجه، آب به درستی در پیکج گرم نمی شود. در این صورت شخص تعمیرکار پکیج باید بررسی های لازم را در این زمینه انجام دهد و پس از آنکه مشکل را شناسایی نمود، اقدام به تعمیرات لازم و کافی نماید. بنابراین توصیه ای که برای شما داریم این است که اگر تجربه و دانش فنی در این زمینه را ندارید، به هیچ وجه اقدام به تعمیر پکیج نکنید؛ چرا که صرفا مشکلات دستگاه را بیشتر و بیشتر خواهید نمود.

نکات استفاده از پکیج

برای آنکه پکیج شما سالیان طولانی بدون هر گونه خرابی کار کند، باید یکسری نکات طلایی و مهم را در این زمینه مطلع باشید تا اشتباه نادرستی از این دستگاه نکنید. اما از کجا و چگونه این نکات را دریابیم؟ تنها منبع معتبر برای اطلاع از این نکات، دفترچه راهنمای پکیج شما عزیزان می باشد که با باز کردن این دفترچه متوجه تمام نکات خواهید شد.

اما در ادامه این مقاله از آریابهکار ما قصد داریم شما عزیزان را با یکسری نکات در این خصوص آشنا سازیم تا بتوانید استفاده بهتری از پکیج داشته باشید. این نکات عبارتند از:

نکات استفاده از پکیج

1. مطالعه دفترچه راهنمای دستگاه

اولین و مهم ترین راهکاری که ما برای شما در نظر داریم این است که در ابتدا دفترچه راهنمای پکیج را مطالعه کنید! دفترچه راهنمای محصولی که شما خریداری کرده اید، منبعی می باشد که می تواند شما را با نحوه استفاده، آموزش نصب، نکات استفاده و… آشنا سازد. از این رو توصیه می کنیم برای چند دقیقه هم که شده اقدام به مطالعه دفترچه دستگاه نمایید.

2. تنظیمات صحیح

اطمینان حاصل کنید که تنظیمات پکیج به درستی انجام شده است. اما کدام تنظیمات؟ منظور از تنظیمات مناسب و صحیح عبارتند از دمای مورد نظر، سرعت هوادهی، زمان روشن بودن و سایر تنظیمات مربوط به عملکرد پکیج است. از این رو اگر شما تنظیمات نادرستی در پکیج اعمال کنید، بدون شک پکیج عملکرد مطلوب و مناسبی برای شما نخواهد داشت.

کاربر گرامی: جهت آگاهی بیشتر درباره کارایی پکیج میتوانید مقاله کارایی پکیج چیست و چگونه می توان از پکیج محفاظت کرد را مطالعه کنید.

3. تعویض و تمیز کردن فیلتر

فیلترهای پکیج باید به طور منظم تعویض و تمیز شوند؛ چرا که فیلترهای کثیف می توانند باعث محدود شدن جریان آب یا بروز مشکلات دیگر در سیستم گرمایشی شوند که در این مواقع هزینه تعمیراتی قابل توجهی باید بپردازید.

تعویض و تمیز کردن فیلتر

4. سرویس منظم پکیج

دوستان عزیز، همانگونه که مطلع هستید پکیج یک دستگاه مصرفی می باشد که دائما به جریان برق متصل است و با هر بار باز کردن شیر آب گرم، این دستگاه شروع به کار می کند. با این وجود اگربه فکر هزینه های خود هستید و نمی خواهید مشکل قابل توجهی برای این دستگاه رخ دهد، توصیه می کنیم بصورت سالیانه اقدام به سرویس پکیج خود نمایید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214