skip to Main Content

پکیج دیواری بوتان یکی از پر فروش ترین و البته پر طرفدارترین برندهای تولید کننده پکیج دیواری در بازار ایران می باشد که محصولات با کیفیتی تاکنون توسط این برند تهیه و تولید شده اند. با این وجود پکیج دیواری بوتان همانند سایر مدل های پکیج دیواری که در بازار کشور وجود دارند، به مرور زمان می توانند آسیب ببینند و به مراتب دیگر قابلیت های اولیه خود را از دست بدهند. از این رو در صورت استفاده نادرست و اشتباه از پکیج دیواری بوتان ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا پکیج دیواری بوتان آب را گرم نمیکند؟

بدون شک این مشکل یکی از اساسی ترین مشکلاتی است که می تواند بنابر دلایل مختلفی در پکیج دیواری بوتان شما رخ دهد و معمولا در اکثر مواقع نیز نیاز به تکنسین های متخصص و با تجربه ای دارد تا به بهترین شکل ممکن این مشکل ریشه یابی و سپس تعمیر شود. از این رو در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر پکیج بوتان با دلایل اصلی این خرابی آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

1. در رسوب بستن مبدل ثانویه

مبدل ثانویه پکیج دیواری بوتان مسئولیت تأمین حرارت آب مصرفی و حفظ دمای مناسب در لوله های رادیاتور دستگاه را بر عهده دارد. با این وجودزمانی که شیر آب گرم را باز می کنید، مبدل ثانویه آب سرد را در نزدیکی آب گرم تولید شده توسط مبدل اصلی قرار داده تا دما به سطحی که شما نیاز دارید افزایش دهد. اما تجمع رسوب در مبدل ثانویه می تواند به ایجاد صدای بلند از دستگاه پکیج دیواری بوتان و جلوگیری از جریان یافتن آب سرد به درون مبدل منجر شود.

در رسوب بستن مبدل ثانویه

با این وجود این یک مسأله مهم است و باید به سرعت به آن پرداخته شود؛ زیرا می تواند به عدم گرم شدن آب و فشار زیاد به پکیج دیواری بوتان منتهی شود. با این حال حل این مشکل بسیار دشوار نیست و با انجام رسوب زدایی قابل حل است. از این رو با توجه به اینکه این یک پروسه خاص و البته مهم است، توصیه کلیدی که ما برای شما داریم این است که این پروسه توسط تکنسین های متخصص مورد عیب یابی و تعمیرات قرار گیرد تا مشکل شما با جزئی ترین هزینه تعمیراتی ممکن بر طرف گردد.

2. آسیب دیدن برد

عدم گرم شدن آب توسط پکیج دیواری بوتان می تواند ناشی از خرابی و سوختن برد الکترونیکی باشد. از این رو عوامل متعددی چون نوسانات برق، تجمع گرد و خاک و آلودگی ها به عنوان دلایل اصلی بروز نقص در برد دستگاه شناخته می شوند و در صورتی که برد دچار مشکل شود، پکیج دیواری بوتان به نظر روشن است اما عملکرد لازم را از خود نشان نمی دهد و این خرابی به نحوی نیست که حتما باید اقدام به تعویض برد پکیج دیواری بوتان کنید؛ چرا که برد پکیج دیواری بوتان توسط کارشناسان متخصص قابل تعمیر است.

به همین دلیل توصیه کلیدی که برای شما داریم این است که این قطعه توسط تکنسین های متخصص با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا مورد عیب یابی قرار گیرد تا شما بتوانید از این دستگاه همانند روز اول با یک هزینه جزئی استفاده کنید و نیازی به تعویض برد پکیج دیواری بوتان نداشته باشید. از این رو برای عیب یابی و تعمیرات برد پکیج دیواری بوتان می توانید بر روی تکنسین های متخصص و با تجربه ما در آریابهکار حساب کنید تا این پروسه به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

اما اگر این پروسه را به افراد بی تجربه بسپارید، بدون اینکه برد پکیج دیواری بوتان را مورد عیب یابی قرار دهند، آنرا کنار می گذارند و صرفا هزینه تعویض برد پکیج دیواری بوتان را از شما دریافت می کنند که این موضوع می تواند یک مشکل و یا یک معضل برای شما واقع شود. از این رو بهتر است این پروسه تماما توسط کارشناسان متخصص و با تجربه عیب یابی و تعمیر شود.

3. آسیب دیدن فلوسوئیچ

فلوسوییچ پکیج دیواری بوتان کلیدی الکترونیکی در درون پکیج دیواری بوتان است که وظیفه اش اعلام باز شدن مسیر آب گرم به سیستم کنترلی است و هنگامی که آب گرم باز می شود، نیرویی به تیغه ای که در مسیر آب داخل پکیج دیواری بوتان قرار دارد وارد می شود و این امر باعث فعال شدن کلید فلوسوییچ پکیج دیواری بوتان می گردد. از این رو با فعال شدن این کلید، برد کنترلی فرمان آغاز به کار مشعل را صادر می کند تا آب به میزان مورد نیاز گرم شود. این فرآیند آب گرم را در مدت زمان بسیار کوتاهی وارد لوله های مصرفی ساختمان می سازد.

آسیب دیدن فلوسوئیچ

در این مکانیزم، دقت فلوسوییچ پکیج دیواری بوتان در تشخیص جریان آب اهمیت زیادی دارد و هرگونه نقص یا تأخیر در عملکرد آن می تواند به تاخیر در گرم شدن آب یا عدم کارکرد صحیح پکیج دیواری بوتان منجر شود. بنابراین برای اطمینان از ادامه عملکرد مطلوب سیستم، سرویس دوره ای فلوسوییچ توسط کارشناسان مجرب و متخصص ضروری است و به خاطر داشته باشید که این پروسه را در بازه های زمانی مختلف در پکیج دیواری بوتان پیاده سازی کنید.

مقالات مرتبط: پکیج دیواری بوتان بهتر است یا ایران رادیاتور؟

4. خرابی سنسور NTC

یکی از عوامل اصلی عدم گرم کردن آب توسط پکیج دیواری بوتان می تواند خرابی سنسور NTC باشد. لازم به ذکر است این سنسور وظیفه اندازه گیری دما را در پکیج دیواری بوتان بر عهده دارد. اما اگر سنسور دمای پکیج دیواری بوتان دچار نقص شود، اطلاعات نادرستی را به برد کنترلی می فرستد که این امر می تواند منجر به خاموش شدن ناگهانی شعله و در نتیجه، سرد شدن آب شود.

در ادامه راهکاری که برای بررسی عملکرد سنسور دمای پکیج دیواری بوتان پیشنهاد می شود این است که تکنسین متخصص پکیج دیواری بوتان با استفاده از یک اهم متر، مقاومت سنسور را ببسنجد. از این رو اگر سنسور با افزایش دما تغییری در مقاومت نشان ندهد یا مقاومت آن صفر باشد، این نشانه ای واضح از خرابی سنسور دماست و قطعا نیاز به تعویض سنسور NTC خواهید داشت که برای تهیه این قطعه می توانید از فروشگاه های مجاز اقدام کنید. به منظور جلوگیری از وقوع چنین مشکلاتی، پیشنهاد می شود که سرویس های دوره ای و بررسی های منظم توسط متخصصان صورت گیرد.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214