skip to Main Content

تمام یخچال هایی که در بازار جهانی وجود دارند، دارای سیستم خنک کننده می باشند که در راست این سیستم خنک کننده، موتور یخچال قرار دارد که وظیفه بسیار مهمی در تولید هوای خنک در یخچال داراست. با این وجود موتور یخچال یا همان کمپرسور یخچال براساس مواد غذایی که در این دستگاه است اقدام به تولید سرما می کند و پس از آنکه سرمای لازم و کافی ایجاد شد، خاموش می شود و به این ترتیب اگر سرمای یخچال به دلیل باز کردن درب خارج شود، مجددا روشن می شود و سپس اتومات خواهد کرد.

به این ترتیب موتور یخچال آماده تولید هوای خنک برای مواد غذایی موجود در یخچال شما می باشد تا از این طریق مواد غذایی موجود در یخچال خنک شوند. از این رو اگر این پروسه تولید سرما در یخچال متوقف نشود و موتور یخچال بصورت دائم کار کند، یک مشکل عادی می باشد؟ یا حتی اگر یخچال تند تند اتومات می کند مشکل عادی است؟ بدون شک این یک مشکل عادی نیست و نشان دهنده این است که موتور یخچال در حال کار کردن بیش از حدی می باشد که نتیجه این خرابی، از کار افتادن موتور است.

با این وجود در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیر یخچال تهران قصد داریم تا با رایج ترین دلایل تند تند اتومات کردن یخچال آشنا شوید تا از این طریق بتوانید علت این خرابی را ریشه یابی کنید.

1. تند تند اتومات کردن یخچال به علت باز ماندن طولانی مدت درب

زمانیکه درب یخچال شما چه برای یک ثانیه و چه برای یک دقیقه باز می ماند، سرمای ایجاد شده در این دستگاه به بیرون از یخچال منتقل خواهد شد و در نتیجه سیستم خنک کننده که موتور در راس آن قرار دارد شروع به تولید سرمای لازم و کافی در یخچال می کند تا از این طریق مانع فاسد شدن مواد غذایی در این دستگاه شود. از این رو زمانیکه شما با چنین مشکلی در یخچال روبرو می شوید، مطمئن باشید یخچال تند تند اتومات خواهد کرد و در نتیجه فشار فایل توجهی به موتور این دستگاه وارد خواهد شد.

تند تند اتومات کردن یخچال به علت باز ماندن طولانی مدت درب

به همین دلیل توصیه می کنیم پس از هر بار باز کردن درب یخچال اقدام به بستن صحیح و دقیق آن نمایید تا از این طریق مشکل دستگاه شما برطرف گردد و بتوانید از این دستگاه بصورت اصولی استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید که در صورت باز ماندن درب یخچال برای بیش از یک دقیقه، با بوق زدن یخچال روبرو می شوید که باید اقدام به بستن درب دستگاه کنید تا این مشکل نیز برطرف شود.

2. تند تند اتومات کردن یخچال به علت خرابی لاستیک درب

اگر لاستیک دور درب یخچال شما خراب باشد، بدون شک سرمای ایجاد شده درون یخچال به بیرون نفوذ خواهد کرد و در نتیجه موتور به صورت دائم شروع به کار خواهد کرد تا سرمای لازم را برای خنک کردن مواد غذایی در این دستگاه ایجاد کند و مواد غذایی درون یخچال آسیب نبینند. با این وجود نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که به احتمال زیاد یخچال تند تند اتومات خواهد کرد که می تواند برای شما تبدیل به یک سوال مهم شود.

از این رو اگر مشکل از طرف لاستیک دور درب یخچال شما می باشد، باید لاستیک دور درب یخچال تعویض شود که برای تعویض این قطعه حیاتی می توانید از خدمات تخصصی مجموعه آریابهکار استفاده کنید.

3. تند تند اتومات کردن یخچال به علت خرابی برد

در راس تمام قطعات یخچال یک قطعه حیاتی وجود دارد که این قطعه دارای نقش تعیین کننده ای در این دستگاه است. اما وظیفه برد یخچال چیست؟ اصلی ترین وظیفه برد یخچال کنترل و مدیریت تمام قطعاتی می باشد که در این دستگاه وجود دارند. به عبارتی برد یخچال تمام فعالیت هایی که در این دستگاه انجام می شود را پایش می کند تا اگر خرابی و بی نظمی خاصی در این دستگاه دید، مانع روشن شدن آن شود.

تند تند اتومات کردن یخچال به علت خرابی برد

از این رو اگر برد یخچال شما خراب شود، مطمئن باشید که این دستگاه آسیب خواهد دید و نمی توانید از آن استفاده کنید و یا حتی ممکن است برخی از قطعات بدون اجازه برد شروع به کار کنند و در نتیجه خرابی گسترده ای در دستگاه ایجاد کنند. به همین ترتیب توصیه ای که برای شما داریم این است که در این مواقع یخچال را از برق بکشید و اجازه دهید تا تکنسین های ما در مجموعه آریابهکار به محل شما اعزام شوند و مشکل دستگاه شما را عیب یابی نمایند و از این طریق مشکل برطرف شود.

توجه: اکثر تعمیرکاران با توجه به اینکه آشنا به تعمیر برد یخچال نیستند، این قطعه را تعمیر نمی کنند؛ این در حالی می باشد که مشکل برد دستگاه شما شاید خیلی جزئی باشد. اما ما در مجموعه آریابهکار تمام خدمات عیب یابی و تعمیر برد یخچال را بصورت تخصصی توسط تیم تکنسین مجرب و متخصص انجام می دهیم.

مقالات مرتبط:بهترین یخچال از نظر تعمیرکاران

4. تند تند اتومات کردن یخچال به علت قرار دادن مواد غذایی گرم

زمانیکه شما مواد غذایی زیادی در دماهای مختلف را درون یخچال قرار می دهید، باید مطلع باشید که به احتمال زیاد ممکن است به موتور یخچال فشار قابل توجهی وارد شود. برای مثال تصور کنید شما یک ماده غذایی با دمای بالا (گرم) را درون یخچال قرار می دهید. موتور یخچال با استفاده از سنسورهایی که درون این دستگاه هستند تشخیص خواهد داد که مواد غذایی گرمی در این دستگاه قرار گرفته است و به همین دلیل شروع به کار خواهد کرد.

از این رو به دلیل اینکه ماده غذایی شما گرم است، انرژی بیشتری برای خنک کردن نیاز خواهد داشت و به همین دلیل موتور یخچال تند تند اتومات خواهد کرد تا این ماده غذایی را خنک کند. اما تصور کنید شما بجای یک ماده غذایی گرم، همزمان 5 یا 6 ماده غذایی گرم را درون یخچال قرار داده اید! نتیجه مشخص است و به احتمال زیاد موتور آسیب خواهد دید! به همین دلیل توصیه ای که برای شما داریم این است که از قرار دادن مواد غذایی گرم در یخچال خودداری کنید.

راهکار چیست؟ بهترین راهکاری که می توانیم به شما پیشنهاد دهیم این است که ابتدا مواد غذایی گرم را بیرون از یخچال قرار دهید تا دمای آن کاهش پیدا کند و سپس آنرا درون محفظه داخلی یخچال قرار دهید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214