skip to Main Content

اگر بخواهیم تمام قابلیت های فرعی و جانبی یخچال را کنار بگذاریم، متوجه این خواهیم شد که مهم ترین و اصلی ترین قابلیت یخچال این است که هوای خنک تولید کند تا مواد غذایی در این دستگاه به بهترین شکل ممکن نگهداری و استفاده شوند. با این وجود اگر یخچال شما نتواند به خوبی هوای خنک تولید کند، آیا یک مشکل عادی است؟ بدون شک اینگونه نیست و نشان دهنده یک مشکل اساسی در یخچال است که اگر به آن توجه نکنید، می تواند هزینه تعمیرات قابل توجهی را به شما عزیزان تحمیل نماید. با این وجود چرا یخچال خنک نمیکند؟

علتی که باید در خصوص این خرابی برای شما نام ببریم، تنها شامل یک عامل نمی شود و بلکه عوامل مختلفی را نیز در بر می گیرد که باید در صورت بروز چنین خرابی تمام موارد مذکور در بخش ذیل مورد بررسی قرار گیرند تا مشکل دستگاه شما بر طرف شود و همانند روز اول بتواند هوای خنک تولید کند. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که این خرابی را جدی بگیرید و به هیچ وجه آنرا به فراموش نسپارید. در ادامه این مقاله از نمایندگی تعمیرات یخچال آریابهکار نیز قصد داریم برخی از دلایل مهم عدم تولید هوای خنک در یخچال را نام ببریم که در این زمینه به شما کمک خواهند کرد.

علت های خنک نکردن یخچال

چرا یخچال خنک نمی کند؟ در پاسخ به این سوال قصد داریم به 7 مورد اصلی و مهم اشاره کنیم که در بین سایر موارد دیگر از بالاترین میزان اهمیت برخوردار می باشند. در واقع بالاترین میزان تاثیرگذاری خنک نکردن یخچال به این 7 دلیل گفته شده در این بخش باز می گردد که در این قسمت به بررسی هریک از آنها خواهیم پرداخت.

علت های خنک نکردن یخچال

به خاز داشته باشید که سایر موارد مرتبط با دلایل اینکه چرا یخچال خنک نمی کند، به عنوان موارد حاشیه ای شناخته می شوند و که تقریبا در این مورد بی اثر می باشند.

1. تنظیمات نادرست و اشتباه دمای یخچال

اولین و مهم ترین علتی که می تواند مانع تولید هوای خنک و سرد در یخچال شما عزیزان شود، این است که تنظیمات این دستگاه به درستی اعمال و پیاده سازی نشده است. به عبارتی اگر به هر دلیلی تنظیمات یخچال شما به درستی تنظیم نشده باشد، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه چنین چیزی رخ داده؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که دو عامل می توانند منجر به بروز چنین خرابی در یخچال شما شوند که عامل اول، تنظیم نادرست و اشتباه دمای یخچال توسط کودک بازیگوش شما و عامل دوم هم ناشی از خرابی ترموستات است!

از این رو در ابتدا توصیه می کنیم اگر فرزند بازیگوش دارید اقدام به فعال کردن قفل کودک یخچال نمایید تا از این طریق کودک بازیگوش شما نتواند اقدام به تغییرات دما کند. اما اگر در خانه کودکی ندارید که دمای یخچال را تغییر دهد، احتمالا این خرابی ناشی از ترموستات یخچال است که باید توسط تکنسین و با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا مورد عیب یابی تخصصی قرار گیرد تا اگر مشکل از این قطعه بود، عیب یابی و سپس تعمیر شود.

2. پر کردن بیش از حد یخچال

در صورتی که اقدام به پر کردن بیش از حد یخچال نمایید، ممکن است با مشکل خنک نکردن یخچال روبرو شوید. به عبارتی این یک مشکل عادی در این مواقع است و اگر شما محتویات داخلی یخچال را کمتر کنید این مشکل بر طرف خواهد شد. با این وجود اگر یخچال شما پر است و جایی برای عبور هوای خنک نیست، با مشکل خنک نکردن یخچال روبرو خواهید شد که اگر محتویات داخلی را کاهش دهید، مطمئن باشید که این مشکل برای شما وجود نخواهد داشت.

3. باز ماندن درب یخچال

اگر به اشتباه فراموش کرده اید که پس از برداشتن مواد خوراکی از یخچال اقدام به بستن درب کنید، بدون شک هم هوای خنک درون یخچال به بیرون منتقل خواهد شد و هم اینکه مواد غذایی داخلی یخچال خنک نخواهند بود. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما درب یخچال را پس از هر بار باز کردن بصورت کامل ببیندید تا چنین مشکلی برای دستگاه شما رخ ندهد. لازم به ذکر است که اگر یخچال شما نسل جدید می باشد و پس از باز کردن دستگاه فراموش کنید که درب آنرا ببندید، پس از گذشت یک دقیقه بوق یخچال را خواهید شنید.

4. خرابی لاستیک دور درب یخچال

گاهی اوقات ممکن است شما درب یخچال را ببندید و درب دستگاه بسته نشود! به عبارتی اگر چندین سال از خرید یخچال شما می گذرد و در طی سالیان اخیر حتی یکبار هم اقدام به سرویس یخچال نکرده اید، باید به اطلاع شما برسانیم که ممکن است طول عمر مفید لاستیک دور درب یخچال شما به اتمام رسیده باشد و دیگر کارایی سابق را نداشته باشد. با این وجود در این مواقع توصیه می کنیم با استفاده از تکنسین مجرب و متخصص آریابهکار اقدام به تعویض لاستیک دور درب یخچال نمایید تا از این طریق مشکل دستگاه شما بر طرف شود.

مقالات مرتبط:چرا یخچال تند تند اتومات میکند؟

5. کثیف بودن لاستیک دور درب یخچال

اما اگر لاستیک دور درب یخچال شما خراب هم نشده باشد و کاملا سالم باشد، اما اگر به میزان زیادی کثیف باشد مطمئن باشید که یخچال شما خنک نخواهد کرد!

کثیف بودن لاستیک دور درب یخچال

با این وجود توصیه می کنیم با استفاده از روش های کاربردی اقدام به تمیز کردن لاستیک دور درب یخچال نمایید تا از این طریق مشکل بر طرف شود و نیازی به تعویض این لاستیک نداشته باشید. از این رو این عامل نیز می تواند منجر به خنک نکردن یخچال شما شود.

6. تراز نبودن یخچال

در صورتی که یخچال شما عزیزان تراز نباشد، فشار قابل توجهی در طول زمان به قطعات این دستگاه وارد خواهد شد. یکی از مهم ترین قطعاتی که در این شرایط دچار خرابی خواهد شد، سیستم خنک کننده یخچال است که خود متشکل از قطعات مختلفی اعم از موتور، کندانسور و… است که اگر این سیستم دچار خرابی شود، عملا پروسه تولید سرما در این دستگاه مختل خواهد شد و نمی توانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید. با این وجود توصیه می کنیم یخچال را نسبت به سطح زیرین آن تراز نمایید.

7. قرار دادن یخچال در مقابل نور خورشید

برای نصب یخچال در خانه باید عوامل مختلف را رعایت کنید. یکی از این عوامل این است که یخچال نباید در مقابل نور خورشید قرار گرفته باشد! چرا که تابیدن نور خورشیدن به یخچال می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد این دستگاه شود و در نتیجه سیستم خنک کننده این دستگاه دچار آسیب شود. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که به هیچ وجه دستگاهی مانند یخچال را در مقابل نور خورشید قرار ندهید تا چنین مشکلی در یخچال ایجاد نشود.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214