skip to Main Content

اگر به تازگی اقدام به خرید ماشین ظرفشویی کرده اید ممکن است با نحوه استفاده از این دستگاه آشنا نباشید و نتوانید بهترین نتیجه ممکن را پیاده سازی کنید. اما در این خصوص باید به اطلاع شما برسانیم که بهترین راهکار ممکن این است که دفترچه راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی را مطالعه نمایید و بتوانید از این طریق با نحوه استفاده از این دستگاه آشنا شوید. با این وجود یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما ایجاد شود این است که چه زمانی در ماشین ظرفشویی را باز کنیم؟ در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیرکار ماشین ظرفشویی، بیشتر و بیشتر به این سوال پاسخ داده ایم.

چه زمانی در ماشین ظرفشویی را می توانیم باز کنیم؟

با پیشرفت تکنولوژی و تولید دستگاه های پیشرفته، انجام کارها برای ما انسان ها در طی چند سال اخیر بسیار آسان شده است و دیگر دردسرهای سابق در این زمینه را نداریم. برای مثال دیگر نیازی نیست وقتمان را صرف کارهای بیهوده مانند شست و شوی لباس ها یا ظروف کنیم! بدون شک این کار برای هر یک از ما در همان گذشته نیست دردسرساز بود و این گونه نبود که بتوانیم صرفا در یک بازه زمانی کوتاه هم البسه را بشوییم و هم اینکه ظروف را بشوییم!

علیرغم ماشین لباسشویی که در چند سال اخیر خیلی به فروش رفت، شاهد حضور دستگاه دیگری هستیم که همانند یک انقلاب صنعتی در زندگی هر یک از ما بوده است. از این رو یکی از دستگاه هایی که در زمینه صرفه جویی در زمان و انرژی بسیار مؤثر است، دستگاه ماشین ظرفشویی است. در دنیای امروز، این محصول به دلیل فواید بسیاری که دارد، در اکثر خانه ها یافت می شود. اما هرگاه یک محصول جدید تولید می شود، کاربران سوالاتی درباره نحوه استفاده و کارکرد آن مطرح می کنند که برای اطلاع از آن می توان به دفترچه راهنمای استفاده از این دستگاه مراجعه کرد.

چه زمانی در ماشین ظرفشویی را می توانیم باز کنیم

اما یکی از این سوالات مهم، زمان مناسب برای باز کردن درب ماشین ظرفشویی است که بدون شک برای هر یک از ما ممکن در روز اول استفاده از ماشین ظرفشویی رخ دهد و نتوانیم به پاسخ لازم و کافی برسیم.

در ابتدا، یک نکته اساسی که حتماً باید در نظر داشته باشید، این است که در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی، هنگامی که دستگاه روشن می باشد، درب را هیچ گاه باز نکنید. در غیر این صورت، آب و کف در خانه پر خواهد شد! با این وجود می توان گفت که تقریباً 10 الی 15 دقیقه پس از پایان زمان تنظیم شده در ماشین ظرفشویی، می توانید درب را کمی باز کنید تا بخار داخل محیط دستگاه به طور کامل خارج شود. بهتر است دستگاه حداقل 1 ساعت در همین حالت باشد تا ظروف به طور کامل خشک شوند، سپس می توانید ظروف را از داخل ماشین ظرفشویی خارج کنید.

بعد از استفاده از ماشین ظرفشویی چه باید کرد؟

بعد از پایان عملیات خنک سازی در ماشین ظرفشویی، ظروف دمای بالایی دارند. برای جلوگیری از احتمال سوختن یا آسیب دیدن به دست هایتان، بهتر است ظروف را برای مدتی در دستگاه بگذارید تا خنک شوند. وقتی ظروف به دمای معمولی بازگشتند، می توانید درب ماشین ظرفشویی را باز کنید و ظروف را به آرامی و با احتیاط خارج کنید. سپس درب دستگاه را دوباره ببندید تا از ورود هوا و گرد و غبار به داخل آن جلوگیری شود. این روش از دست دادن حرارت ظروف و جلوگیری از خطرات احتمالی برای کاربران ماشین ظرفشویی بسیار مؤثر است.

مقالات مرتبط: دلایل خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی

چرا ماشین ظرفشویی خشک نمی کند؟

بعد از خنک سازی ماشین ظرفشویی طبق توضیحات داده شده در قسمت بالا، گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که ظروف هنوز خشک نشده‌اند! ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که حالت خشک کن ماشین ظرفشویی فعال بوده است یا خیر؟! اگر با این مشکل روبرو شده اید، باید به اطلاع شما برسانیم که تنها یک عامل منجر به این خرابی نمی شود و بلکه دلایل دیگری نیز در این زمینه وجود دارند که در ادامه به توضیح آنها پرداخته ایم.

چرا ماشین ظرفشویی خشک نمی کند

از مهم ترین دلایل خشک نکردن ماشین ظرفشویی می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  1. در صورتی که مایع جلا دهنده یا براق کننده در دستگاه ماشین ظرفشویی شما وجود نداشته باشد، این می تواند باعث عدم خشک شدن مناسب ظروف شود. بنابراین، برای اطمینان حاصل کردن از این موضوع بهتر است مطمئن شوید که محفظه مایع جلا دهنده پر بوده و چراغ مربوط به جلا دهنده روشن است.
  2. تنظیمات نادرست ماشین ظرفشویی می تواند منجر به مشکلاتی در ماشین ظرفشویی شود؛ چرا که هر ماشین ظرفشویی برنامه های شستشوی متنوعی دارد و هر برنامه دارای فرایند خاصی است. برخی برنامه ها مرحله خشک کردن ندارند و در نتیجه ممکن است در هنگام استفاده از این برنامه ها ارور “cd” نمایش داده شود، اما دستگاه خود را به درستی خشک نکند. در اینجا باید توجه داشت که “cd” به مفهوم خنک سازی است و نه خشک کردن!
  3. ایراد در موتور فن دریچه هوای ماشین ظرفشویی می تواند باعث عدم خشک شدن مناسب ظروف شود. چرا که وظیفه این موتور فن، گردش هوا در داخل محفظه ماشین ظرفشویی است. با گردش هوا، ظروف و محفظه داخلی ماشین ظرفشویی خشک می شوند. اگر موتور فن درست عمل کند، پیام خطای “cd” روی ماشین ظرفشویی نمایش داده می شود، اما مرحله خشک کردن به درستی انجام نمی شود.
  4. یکی دیگر از علت های عدم خشک شدن مناسب ظروف، خرابی هیت پمپ ماشین ظرفشویی است. هیت پمپ ماشین ظرفشویی مسئول گرم کردن آب در ماشین ظرفشویی است و این فرایند به خشک شدن سریع تر ظروف کمک می کند. اگر هیت پمپ خراب شود یا ایرادی داشته باشد، آب به درستی گرم نمی شود و این ممکن است باعث شود مرحله خشک کردن نیز به درستی انجام نشود. در این صورت، بهتر است کار را به تعمیر یا تعویض هیت پمپ به تکنسین متخصص ماشین ظرفشویی بسپارید تا این مشکل را برطرف کند.
  5. علاوه بر تنظیمات، چیدمان صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی نیز بسیار مهم است! چیدمان نادرست می تواند باعث شود ظروف تمیز نشسته و کثیف باقی بمانند و به درستی خشک نشوند. از این رو بهتر است قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، آنها را به درستی چیده و از همدیگر جدا کنید.
امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214