skip to Main Content

اگر به تازگی اقدام به خرید بخارشوی کرده اید، بدون شک سوالاتی اعم از چگونه آب بخارشوی را خالی کنیم ممکن است برای شما در این زمینه ایجاد شود و با جستجوهایی در بستر اینترنت نتوانید موفق به دریافت این پاسخ شوید! با این وجود اصولا توصیه ابتدایی و نهایی ما به شما عزیزان این است که برای آشنایی با نحوه استفاده از بخارشوی، بهتر است به دفترچه راهنمای این دستگاه مراجعه کنید تا از این طریق بتوانید بصورت اصولی بر اساس چارچوبی که کمپانی سازنده بخارشوی برای شما در نظر گرفته است اقدام به استفاده از بخارشوی نمایید.

با این وجود اگر شما به دنبال آشنایی با نحوه استفاده صحیح و اصولی از بخارشوی در برندهای مختلف هستید، باید به اطلاع شما برسانیم که بهترین و اصلی ترین منبعی که با خیالی آسوده می توانید به آن مراجعه کنید، دفترچه راهنمای استفاده از بخارشوی می باشد که می تواند در این زمینه شما را به بهترین شکل ممکن همراهی کند. از این رو در این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیر بخارشوی تهران از آریابهکار قصد داریم تا به پاسخ سوال مهم چگونه آب بخارشوی را خالی کنیم بپردازیم. همراه ما باشید.

چگونه آب داخل مخزن بخارشوی را خالی کنیم؟

اگر آب زیادی درون بخارشوی ریخته اید و پس از اتمام فرایند تمیز کردن محیط آلوده این سوال برای شما ایجاد شده است، باید به شما بگوییم که بهتر است به دفترچه راهنمای بخارشوی خود مراجعه کنید؛ چرا که تمام نکات در زمینه نحوه استفاده از بخارشوی در آن نوشته شده است. اما اگر به این دفترچه دسترسی ندارید، در ادامه با نحوه تخلیه بخارشوی آشنا خواهید شد.

چگونه آب داخل مخزن بخارشوی را خالی کنیم

  1. بخارشوی خود را ابتدا خاموش کنید و سپس از طریق پریز برق، بصورت کامل از جریان برق جدا نمایید.
  2. اجازه دهید بخارشوی شما برای 30 دقیقه الی یک ساعت بصورت کامل خنک شود.
  3. پس از گذشت بازه زمانی مذکور، درب مخزن بخارشوی را به آرامی و بدون وارد کردن فشار زیاد، باز کنید.
  4. به آرامی بخارشوی را بلند کنید، آنرا 180 درجه بچرخانید تا سوراخ آن رو به زمین باشد.
  5. اجازه دهید آب مخزن بصورت کامل تخلیه شود.
  6. پس از تخلیه شدن مخزن بخارشوی، اقدام به بستن درب بخارشوی نمایید.
  7. اینک موفق به تخلیه کردن آب مخزن بخارشوی شدید.

آب مناسب بخارشوی کدام است؟

متاسفانه یکی از نکاتی که ممکن است خیلی کم توسط فروشندگاه بخارشوی ها به شما اعلام شود، این است که باید با چه آبی اقدام به پر کردن مخزن بخارشوی نمایید! هر چند بخارشوی شما یک یا چندین قابلیت متنوع در دل خود جای داده است و شما با استفاده از تمام چارچوب نوشته شده در دفترچه بخارشوی اقدام به استفاده از این دستگاه کنید، ممکن است یک خرابی گسترده در بخارشوی شما رخ دهد که مانع خروج بخار از آن نیز شود.

به همین دلیل مهم ترین سوال و نکته ای که توصیه می کنیم در خصوص استفاده از بخارشوی باید به آن توجه کنید این است که کدام نوع آب برای بخارشوی مناسب است؟ آیا هر آبی برای پر کدن مخزن بخارشوی مناسب می باشد؟ خیر! اکیدا می توان به این پاسخ تاکید کرد. بهترین نوع آب که می توانید با استفاده از آن اقدام به پر کردن مخزن بخارشوی نمائید، آب مقطر است. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما با آب مقطر اقدام به پر کردن مخزن بخارشوی خود نمایید.

آب مناسب بخارشوی کدام است

اما یک سوال مهم ممکن است برای شما ایجاد شود و آن هم هزینه آب مقطر است. آیا خرید آب مقطر هزینه بر می باشد؟ خیر. برای خرید آب مقطر 5 لیتری شما نهایتا 60 هزار تومان هزینه خواهید کرد و اکثرا در داروخانه ها این نوع آب وجود دارد. با این وجود اگر شما با استفاده از آب مقطر اقدام به پر کردن بخارشوی نمائید، هم طول عمر مفید بخارشوی افزایش خواهد یافت و هم اینکه رسوب بخصوصی در این دستگاه ایجاد نخواهد شد و بنابراین در طول زمان نیازی به تعمیرات بخارشوی نخواهید داشت.

آیا آب داخل بخارشوی را باید تخلیه کنیم؟

با توجه به اینکه معمولا برای پر کردن مخزن آب بخارشوی از آب شهری یا همان آب لوله کشی استفاده می شود، باید به اطلاع شما برسانیم که استفاده از این نوع آب می تواند هم در ابتدا منجر به رسوب گرفتن بخارشوی شما در هر مدل و برندی شود و زمانیکه رسوب در بخارشوی ایجاد می شود، باید در تعمیرگاه ها بصورت تخصصی اقدام به رسوب زدایی بخارشوی نمایید.

اما به سوال اصلی برگردیم! آیا آب داخل بخارشوی را باید تخلیه کنیم؟ بستگی به آب مصرفی شما دارد که اگر آب شهری استفاده کرده اید، حتما باید آب را تخلیه کنید و اگر از آب مقطر استفاده کرده اید، نیازی به تخلیه آب بخارشوی نیست! چرا؟ همان گونه که مطلع هستید آب شهری یا همان آب لوله کشی دارای املاح زیادی درون خود می باشد و به همین دلیل اگر درون مخزن بخارشوی باقی بماند، می تواند باعث بروز رسوب در کف مخزن بخارشوی شما شود.

آیا آب داخل بخارشوی را باید تخلیه کنیم

از این رو می تواند باعث رسوب گرفتن بخارشوی شما شود و دیگر نتوانید از این دستگاه استفاده کنید؛ این مشکل باید بصورت تخصصی توسط تکنسین های مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد تا مشکل بصورت اصولی بر طرف شود. توجه داشته باشید که اگر با آب مقطر اقدام به پر کردن مخزن بخارشوی نمایید، نیازی به تخلیه آب بخارشوی ندارید؛ چرا که اگر این آب برای مدت طولانی در مخزن بخارشوی شما باقی بماند، منجر به هیچ خرابی نخواهد شد.

مقالات مرتبط: نحوه هواگیری بخارشوی

مهم ترین نکته در خالی کردن آب بخارشوی

برای آنکه بتوانید آب بخارشوی را تخلیه کنید، باید نکات متعددی را رعایت کنید. اما در میان تمام این نکات، طرفا یک نکته بسیار مهم و حیاتی وجود دارد که حتما باید آنرا رعایت کنید تا از این طریق بتوانید بصورت اصولی اقدام به تخلیه آب بخارشوی نمایید. نکته ای که باید از آن مطلع شوید این است که برای تخلیه آب بخارشوی، باید حتما و حتما اقدام به خاموش کردن و کشیدن دوشاخه برق بخارشوی از پریز نمایید و پس از گذشت 30 دقیقه الی یک ساعت، اقدام به تخلیه آب بخارشوی نمایید.

از این رو اگر بصورت اصولی اقدام به تخلیه آب بخارشوی نکنید، مطمئن باشید که احتمال برق گرفتگی شما وجود دارد. به همین دلیل توصیه می کنیم اجازه دهید بخارشوی بصورت کامل خنک شود و سپس مخزن آنرا تخلیه نمایید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214