skip to Main Content

چگونه بخارشوی خود را تنظیم کنیم؟ این سوال بدون شک یکی از سوالات مهمی می باشد که پس از خرید بخارشوی در هر مدل و برندی ممکن است برای شما سوال شود. از این رو چگونه می توان به پاسخ این سوال رسید؟ در خصوص این سوال باید به اطلاع شما برسانیم که در ابتدا حین خرید بخارشوی از فروشگاه سعی کنید قابلیت های دستگاه خود را از جانب فروشنده مطلع شوید. این گونه شما متوجه این خواهید شد که بخارشوی ای که شما خریداری کرده اید دارای چه کاربردهایی است.

از این رو پس از خرید بخارشوی و انتقال آن به خانه ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که برای استفاده اصولی از بخارشوی خریداری شده باید چکار کرد؟ در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیر بخارشوی تهران از آریابهکار قصد داریم تا شما عزیزان را با این موضوع بیشتر و بیشتر آشنا سازیم. همراه ما باشید.

مطالعه دفترچه راهنما جهت تنظیم بخارشوی

اولین و مهم ترین گام برای اینکه بتوانید از بخارشوی خود در هر مدل و برندی بهترین استفاده را ببرید این است که به مهم ترین مرجع و منبع برای آشنایی با نحوه استفاده از بخارشوی آشنا شوید تا از این طریق بتوانید بدون هر گونه اشتباه جزئی و کلی از این دستگاه استفاده کنید. از این رو این منبع کجاست؟ بهترین منبعی که ما می توانیم با قاطعیت 100 درصدی به شما اعلام کنیم این است که به دفترچه راهنمای بخارشوی خود مراجعه کنید تا از این طریق با چارچوب کلی نحوه استفاده از بخارشوی آشنا شوید.

مطالعه دفترچه راهنما جهت تنظیم بخارشوی

به همین ترتیب توصیه ابتدایی ما به شما و سایر مشتریان این است که به مدت 5 الی 15 دقیقه وقت بگذارید و دفترچه کوچک بخارشوی خود را که حاوی نکات بسیار مهمی است را مطالعه کنید. لازم به ذکر است که اگر زبان فارسی در دفترچه بخارشوی نبود نیز می توانید اقدام به ترجمه بخش های مهم دفترچه کنید تا نکاتی که کمپانی سازنده برای شما در نظر گرفته است را مطلع شوید و اشتباه انجام ندهید که بتواند منجر به از کار افتادن دستگاه شما عزیزان شود.

با این وجود توصیه ما به شما این است که دفترچه راهنمای بخارشوی را مطالعه کنید و از این طریق بتوانید بصورت اصولی و بدون هر گونه اشتباهی از بخارشوی استفاده کنید.

بررسی گزینه های مندرج بر روی بخارشوی

معمولا گزینه هایی که بر روی بخارشوی درج شده اند، بیشتر جهت تنظیم دما، نشانگر دما کلی دستگاه و همچنین خاموش و روشن کردن بخارشوی هستند. با این وجود بخارشوی ها همانند اتو پرس ها دارای دکمه مخصوصی نیستند که شما بتوانید فرش، موکت، دیوار، سرامیک و… را بر روی آن تنظیم نمایید. از این رو اگر به دنبال این هستید تا بتوانید بخارشوی ای خریداری کنید که این قابلیت ها را داشته باشد باید به اطلاع شما برسانیم که چنین دستگاهی خیلی کم پیدا می شود و اگر هم پیدا شود، باید هزینه زیادی بپردازید.

بررسی گزینه های مندرج بر روی بخارشوی

با این وجود برای استفاده از بخارشوی باید در ابتدا آنرا با استفاده از دکمه پاور روشن کنید تا پس از چند دقیقه این دستگاه روشن شود و بتوانید از قابلیت های این دستگاه استفاده کنید. از این رو چگونه می توان گزینه فرش، موکت، سرامیک و… را انتخاب کنیم؟ برای انتخاب این گزینه باید سری های بخارشوی که در جعبه دستگاه در مدل های مختلف هستند را بررسی کنید تا از این طریق بتوانید سری مناسب برای تمیز کردن انتخاب کنید.

به همین ترتیب توصیه ای که برای شما داریم این است که به دفترچه راهنمای بخارشوی مراجعه کنید و از این طریق سری (نازل بخارشوی) مناسب برای تمیز کردن اجسام مختلف را شناسایی کنید. از این طریق شما می توانید با کاربرد نازل ها یا همان سری های بخارشوی خود آشنا شوید و بهترین نتیجه ممکن برای شما ایجاد گردد.

تنظیم بخارشوی جهت تمیز کردن مبل

آیا می توان با استفاده از بخارشوی اقدام به تمیز کردن مبل کرد؟ بله. یکی از مهم ترین کاربردهای بخارشوی تمیز کردن مبل می باشد که اگر شما سری و نازل مناسب را از طریق دفترچه راهنمای دستگاه خود انتخاب و نصب کنید، مطمئن باشید که به بهترین شکل ممکن می توانید مبل خود را تمیز کنید. از این رو در ابتدا باید بخارشوی را روشن کنید و اجازه دهید به میزان لازم و کافی گرم شود و سپس نازل را بر روی بخارشوی نصب کنید تا از این طریق بتوانید اقدام به تمیز کردن مبل خود نمایید.

تنظیم بخارشوی جهت تمیز کردن مبل

لازم به ذکر می باشد که برای تمیز کردن مبل با بخارشوی الزامی به این نیست که تفنگی یا همان دسته بخارشوی را با فشار بسیار زیاد به مبل فشار دهید! این یک اشتباه در صورت تمیز کردن مبل با بخارشوی می باشد. به همین دلیل توصیه ما به شما این است که به آرامی دسته بخارشوی را بر روی سطح مبل نگه دارید تا به بهترین شکل ممکن مبل شما تمیز شود و آسیبی به پارچه رویی آن وارد نشود.

تنظیم بخارشوی برای تمیز کردن فرش

اکثر بخارشوی هایی که در بازار ایران هستند، مجهز به نازل و سری مخصوص برای تمیز کردن فرش هستند که برای اطلاع از این موضوع توصیه می کنیم از فروشنده بخارشوی سوال کنید. لازم به ذکر است که تمام بخارشوی ها برای یک استفاده طراحی نشده اند و شما می توانید با هزینه ای که می کنید، بهترین استفاده از دستگاهی به نام بخارشوی ببرید. از این رو برای تمیز کردن فرش با بخارشوی در ابتدا باید سری مناسب را بر روی دستگاه بخارشوی نصب کنید و سپس اقدام به تمیز کردن فرش کنید.

تنظیم بخارشوی برای تمیز کردن فرش

توجه داشته باشید که تمیز کردن فرش با بخارشوی صرفا می تواند تمام آلودگی ها و لکه هایی که بر روی فرش هستند را از بین ببرد. از این رو سعی کنید برای تمیز کردن فرش با بخارشوی زمان زیادی بخارشوی را روشن نگه ندارید؛ چرا که می توانید منجر به آسیب بسیار زیادی به بخارشوی شما عزیزان شود. اصولا استفاده از بخارشوی باید برای بازه زمانی کوتاهی باشد و نباید این دستگاه را برای بازه زمانی طولانی مدت روشن نگه دارید.

نکته: برای تمیز کردن فرش با بخارشوی باید از قبل اقدام به جارو کردن سطح فرش با جاروبرقی نمایید تا سطح فرش کاملا تمیز باشد و ذرات ریز و درشت به سری بخارشوی نچسبند.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214