skip to Main Content

اگر جاروبرقی شما عزیزان خراب شده است و مایل هستید تا علت خرابی آنرا مطلع شوید، بدون شک تصمیم به باز کردن جاروبرقی خواهید گرفت. این در حالی است که برای باز کردن جاروبرقی و عیب یابی آن باید تجربه تعمیرات کافی داشته باشید تا پس از باز کردن دستگاه بتوانید قطعات مختلف آنرا به‌صورت تخصصی مورد عیب یابی قرار دهید تا مشکل را ریشه یابی کنید؛ بنابراین به خاطر داشته باشید که هدف از باز کردن جاروبرقی صرفا عیب یابی و تعمیر آن می باشد. از این رو برای شما سؤال پیش خواهد آمد که چگونه جاروبرقی را باز کنیم؟

یک نکته بسیار کلیدی که پیش از باز کردن جاروبرقی از آن باید مطلع باشید این است که اگر جاروبرقی شما دارای گارانتی می باشد، در صورت باز کردن دستگاه گارانتی دستگاه ملغی خواهد گردید و نمی توانید از خدمات پس از فروش دستگاه استفاده کنید.

از این رو اگر دستگاه شما گارانتی دارد نباید اقدام به باز کردن جاروبرقی نمایید و پروسه تعمیر آنرا به نمایندگی تعمیر جاروبرقی بسپارید تا به‌صورت تخصصی صورت گیرد.

با این وجود اگر مایل به باز کردن جاروبرقی هستید، در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر جاروبرقی آریابهکار با نحوه باز کردن جاروبرقی به‌صورت اصولی و گام به گام آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

علت باز کردن جاروبرقی

این یک سوال بسیار مهم است که شما عزیزان پیش از باز کردن جاروبرقی خود باید از خودتان بپرسید و طبق پاسخ این سوال تصمیم بگیرید که آیا باز کردن جاروبرقی برای شما به صرفه است یا خیر؟ اگر باز کردید می توانید خرابی دستگاه را تشخیص دهید؟ اگر خرابی دستگاه را تشخیص دادید، می توانید آنرا تعمیر کنید؟ این سوالات بصورت سلسه مراتب وجود دارند و شما می توانید خیلی ساده با استفاده از این سوالات به علت باز کردن جاروبرقی پی ببرید.

علت باز کردن جاروبرقی

توجه: در صورتی که پاسخ سوالات را بصورت منطقی دادید، می توانید تصمیم خود را بصورت 100 درصد بگیرید.

معمولا پس از آنکه جاروبرقی دچار خرابی جزئی و کلی می شود، برای آنکه مشکل دستگاه را ریشه یابی کنیم، بدون شک باید بدنه دستگاه باز شود و با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا بتوانیم مشکل دستگاه را ریشه یابی کنیم. اما چگونه؟

برای عیب یابی جاروبرقی و ریشه یابی مشکل آن، باید تمام قطعات دستگاه توسط تکنسین و ابزارهای تعمیراتی روز دنیا مورد بررسی قرار گیرند تا مشکل بصورت دقیق و بدون هر گونه حدسی شناسایی گردد. از این رو علت باز کردن جاروبرقی ناشی از خرابی در آن می باشد که توصیه می کنیم این پروسه توسط تکنسین صورت گیرد.

آموزش باز کردن جاروبرقی

چگونه جاروبرقی را باز کنیم؟ برای باز کردن جاروبرقی اگر مایل به مطالعه بهترین و معتبر ترین راهنما براساس دستگاه خود هستید، توصیه می کنیم به دفترچه راهنمای جاروبرقی خود مراجعه نمایید؛ چرا که در این دفترچه آموزش جامع و کاملی به شما داده شده است و شما می توانید بر اساس این آموزش اقدام به باز کردن جاروبرقی خود نمایید. با این وجود بهتر است در ابتدا دفترچه راهنمای استفاده از جاروبرقی خود را پیدا کنید و چند دقیقه برای مطالعه آن وقت بگذارید تا با نحوه اصولی باز کردن این دستگاه آشنا شوید.

آموزش باز کردن جاروبرقی

اگر دانش فنی تعمیرات جاروبرقی دارید و می خواهید اقدام به باز کردن جاروبرقی کنید، لازم به ذکر است که این پروسه یک پروسه کاملا تخصصی است و باید توسط تکنسین صورت گیرد و اگر دانش فنی تعمیرات دستگاه را دارید، می توانید اقدام به باز کردن و سپس عیب یابی آن نمایید.

از این رو در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با آموزش باز کردن جاروبرقی آشنا سازیم و توصیه می کنیم طبق مراحل گفته شده پیش بروید تا آسیبی در دستگاه شما رخ ندهد.

کاربر گرامی: جهت اطلاعات بیشتر درباره مشکلات مربوط به مکش نداشتن جاروبرقی میتوانید مقاله چرا جاروبرقی روشن میشه ولی مکش نداره؟ را مطالعه کنید.

اما اگر به هر دلیلی به دفترچه راهنمای استفاده از جاروبرقی دسترسی ندارید و مایل هستید اقدام به باز کردن جاروبرقی خود نمایید، باید طبق مراحل ذیل پیش بروید:

 1. جاروبرقی را از برق بکشید و اجازه دهید تا در طی 30 دقیقه جاروبرقی از حرارت و گرما بیافتد.
 2. پس از آنکه جاروبرقی خنک شد، باید اقدام به جدا کردن اتصالات آن نمایید؛ منظور از اتصالات لوله خرطومی و… می باشد.
 3. اینک قاب رویی جاروبرقی را باز کنید و کیسه دستگاه را در ابتدا خارج نمایید.
 4. می توانید پیچ های مندرج بر روی جاروبرقی را مشاهده کنید.
 5. سپس باید سیم جمع کن جاروبرقی را باز کنید و به قطعات جاروبرقی دسترسی پیدا نمایید.
 6. با دسترسی پیدا کردن به قطعات جاروبرقی باید با استفاده از ابزارهای تعمیراتی اقدام به عیب یابی دستگاه کنید.
 7. در نهایت قطعه معیوب را پیدا کنید و آنرا خارج نمایید.

مهمترین دلیل برای باز کردن جاروبرقی

آیا امکان این وجود دارد که در خانه جاروبرقی را باز کنیم؟ چگونه جاروبرقی را باز کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شما می توانید در خانه به سادگی اقدام به باز کردن جاروبرقی خود در هر مدل و هر برند نمایید. اما یک سوال مهم در این زمینه وجود دارد و آن هم این است که هدف شما از باز کردن جاروبرقی چیست؟ اگر هدف شما از باز کردن جاروبرقی این است که اقدام به عیب یابی مشکل دستگاه کنید، طبیعتا باید دانش تعمیرات جاروبرقی هم داشته باشید تا از این طریق بتوانید هم مشکل را ریشه یابی و هم تعمیر کنید.

اما اگر هدف شما از باز کردن جاروبرقی این است که مشکل را ریشه یابی کنید و اما دانش تعمیرات لازم و کافی در این زمینه را ندارید، توصیه می کنیم هم ابتدای کار تصمیم خود را تغییر دهید؛ چرا که این پروسه به نفع شما نخواهد بود و می تواند منجر به خرابی بیشتر دستگاه شما عزیزان شود. به همین دلیل توصیه می کنیم که در ابتدا پیش از آنکه هر گونه تعمیراتی در این زمینه انجام دهید، سعی کنید صرفا هدف خود را مشخص نمایید تا بتوانید با دیدگاه بهتری به جلو پیش بروید.

بهترین زمان برای باز کردن جاروبرقی

بهترین بازه زمانی برای باز کردن جاروبرقی زمانی می باشد که شما عزیزان متوجه بروز هر گونه خرابی در آن شده اید. از مهم ترین مشکلات متداولی که ممکن است برای جاروبرقی شما رخ دهد می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

بهترین زمان برای باز کردن جاروبرقی

 • روشن نشدن جاروبرقی.
 • یکسره شدن جاروبرقی.
 • مکش نداشتن جاروبرقی.
 • داغ شدن جاروبرقی.
 • صدای زیاد جاروبرقی و…

از این رو اگر با این مسائل روبرو شدید، در صورتی که دانش فنی تعمیرات جاروبرقی دارید می توانید اقدام به باز کردن جاروبرقی خود نمایید و مشکل را ریشه یابی و سپس تعمیر کنید؛ در غیر اینصورت می توانید پروسه تعمیر را به تکنسین های مجرب و متخصص مجموعه ما بسپارید.

ابزار مورد نیاز برای باز کردن جاروبرقی

پیش از آنکه شما عزیزان را با نحوه باز کردن جاروبرقی آشنا سازیم، باید به اطلاع شما برسانیم که اولین گام برای باز کردن جاروبرقی این نیست که به سراغ جاروبرقی بروید! اولین گام برای باز کردن جاروبرقی این است که شما یکسری ابزار الزامی و مهم را تهیه کنید تا با استفاده از آنها بتوانید به بهترین شکل ممکن و بدون وارد کردن فشار بیش از حدی به دستگاه اقدام به باز کردن آن کنید. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که ابتدا ابزارهای ذیل را تهیه کنید و کنار خود بگذارید و سپس اقدام به باز کردن جاروبرقی نمایید.

این ابزارهای مهم عبارتند از:

 1. انبر دست.
 2. دم باریک.
 3. پیچ گوشتی دوسو.
 4. پیچ گوشتی چهارسو.
 5. بلبرینگ کش.

در صورتی که شما این ابزارهای مهم را تهیه نکنید، مطمئن باشید که آسیب بسزایی به دستگاه شما وارد خواهد شد و یا حتی اگر ابزار نامناسبی برای باز کردن جاروبرقی تهیه کنید، می توتاند منجر به هرز شدن پیچ های این دستگاه شود. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما اولین اولویت شما این باشد که ابزارهای مذکور در قسمت بالا را تهیه نمایید.

نحوه باز کردن جاروبرقی پارس خزر

اگر جاروبرقی پارس خزر دارید و متوجه هر گونه خرابی در این دستگاه شده اید، می توانید با استفاده از روش مذکور در قسمت بالا بصورت گام به گام اقدام به باز کردن جاروبرقی نمایید و مشکل آنرا شناسایی و سپسر تعمیر کنید.

چگونه جاروبرقی بوش را باز کنیم؟

اگر مایل به باز و بسته کردن جاروبرقی بوش هستید، لازم به ذکر می باشد که می توانید با استفاده از آموزش بالا این پروسه را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. همچنین اگر مایل به آشنایی بیشتر با این پروسه هستید، باید به اطلاع شما برسانیم که می توانید از دفترچه راهنمای استفاده از جاروبرقی بوش استفاده نمایید؛ در این دفترچه نکات لازم و کافی نوشته شده است و می توانید از این طریق اقدام به باز کردن جاروبرقی بوش نمایید.

چگونه جاروبرقی سامسونگ را باز کنیم؟

همچنین برای باز کردن جاروبرقی سامسونگ می توانید از آموزش مذکور و مرحله به مرحله در قسمت بالا استفاده کنید و برای آشنایی بیشتر نیز می توانید به دفترچه جاروبرقی سامسونگ خود مراجعه کنید.

لازم به ذکر می باشد که جاروبرقی سامسونگ یکی از بروز ترین دستگاه هایی می باشد که در بازار ایران است و برای باز کردن آن باید کمی بیشتر دقت کنید.

نمایندگی تعمیر جاروبرقی

ما در مجموعه آریابهکار به عنوان نمایندگی تعمیر جاروبرقی در برندهای مختلف آماده ارائه خدمات تخصصی تعمیر جاروبرقی شما عزیزان به همراه تیم مجرب و متخصص با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا هستیم تا مشکل شما را بدون نیاز به تعویض قطعات به نحوی برطرف کنیم که حتی بتوانید از دستگاه خود بهتر از روز اول استفاده کنید.

نمایندگی تعمیر جاروبرقی

کاربر عزیز: برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با برندهای جاروبرقی موجود در بازار میتوانید مقاله جاروبرقی چی بخرم؟ را مطالعه کنید.

از این رو اگر جاروبرقی ای دارید که تحت هر شرایطی خراب شده است، به این معنا نیست که شما حتما باید دستگاه جدید خریدار کنید؛ چرا که هر گونه خرابی که برای دستگاه شما رخ داده است توسط تکنسین های باتجربه و متخصص مجموعه ما قابل تعمیر می باشد و نیازی به تعویض هم نخواهید داشت.

همچنین لازم به ذکر است هزینه تعمیراتی که شما در این خصوص پرداخت خواهید کرد، کمترین هزینه تعمیراتی ممکن می باشد؛ چرا که هزینه های اعلامی ما به شما براساس نرخ نامه مصوب اتحادیه تعمیرکاران لوازم برقی خانگی است و هیچ هزینه نامتعارفی از شما دریافت نخواهد شد.

از این رو اگر مایل به تعمیر تخصصی دستگاه خود با کمترین هزینه ممکن هستید، می توانید دستگاه خود را به تیم متخصص آریابهکار بسپارید تا پروسه تعمیر دستگاه شما به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

درضمن ساده ترین و پیچیده ترین خدماتی که ما به شما ارائه می دهیم، شامل 90 روز گارانتی رسمی می شود و این بدین معناست که اگر جاروبرقی شما در این بازه زمانی دچار خرابی قبلی شد، ما تمام پروسه تعمیر دستگاه شما را بصورت رایگان انجام می دهیم تا یک دستگاه جاروبرقی سالم و بی عیب و ایراد داشته باشید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214