skip to Main Content

یکی از مشکلاتی که ممکن است در طول زمان برای یخچال شما عزیزان رخ دهد این است که در صورت استفاده از یخچال متوجه صدای زیادی خواهید شد که این صدای زیاد را تاکنون نشنیده اید. بنابراین این مشکل یک مشکل عادی نیست و نباید احساس کنید که این مشکل یک مشکل عادی است! با این وجود در صورت بروز این خرابی ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که چگونه صدای یخچال را قطع کنیم؟ اگر این سوال برای شما ایجاد شده است، توصیه می کنیم ادامه این مقاله از نمایندگی تعمیر یخچال آریابهکار را بصورت کامل مطالعه کنید. همراه ما باشید.

توجه: مشکل صدای یخچال معمولا به دلیل مشکلات فنی است و اگر دانش لازم و کافی در این زمینه ندارید، باید به اطلاع شما برسانیم که به هیچ وجه اقدام به تعمیرات نکنید؛ صرفا خرابی دستگاه را بیشتر و بیشتر خواهید کرد.

چه مواردی موجب ایجاد صدا در یخچال می شود؟

دلایل و عوامل زیادی وجود دارند که هر یک از این عوامل به تنهایی می توانند منجر به صدای زیاد یخچال شما عزیزان شوند. اما این دلایل کدام اند؟

چه مواردی موجب ایجاد صدا در یخچال می شود

در ادامه برخی از دلایل مهم در این زمینه را برای شما نام برده ایم که عبارتند از:

 1. تراز نبودن یخچال.
 2. خرابی دمپر یخچال.
 3. عدم جایگیری صحیح ظرف تخلیه یخچال.
 4. خرابی کمپرسور یخچال.
 5. خراب شدن کندانسور یخچال.
 6. عدم ورودی جریان آب به یخچال.
 7. قرار گرفتن یخچال در مقابل نور خورشید.
 8. اتمام طول عمر مفید یخچال.
 9. اتصالی قطعات داخلی یخچال.
 10. خرابی تایمر یخچال.
 11. خراب شدن برد یخچال.
 12. خراب شدن لولای درب یخچال.
 13. عدم تنظیمات صحیح یخچال و…

بررسی علت های صدا دادن یخچال

یخچال یکی از مهم ترین دستگاه هایی می باشد که این روزها در مدل های متنوعی به بازار ایران عرضه شده است و شما می توانید در بازه های قیمتی مختلف و گوناگونی اقدام به خرید یخچال مناسب نمایید. با این وجود باید از این موضوع مطلع باشید که یخچال یک دستگاه کاربردی و البته حساس است و به همین دلیل باید در طول روز سال این دستگاه حداقل یک الی دو بار مورد سرویس دوره ای توسط تکنسین تعمیرکار مجرب و متخصص قرار گیرد تا از این طریق مانع بروز هر گونه خرابی در یخچال شوید.

با این وجود اگر از یخچال بصورت اصولی استفاده نکنید و حتی چند سال یکبار نیز اقدام به سرویس دوره ای آن نکنید، باید به اطلاع شما برسانیم که احتمال خرابی گسترده در این دستگاه وجود دارد و به همین دلیل نمی توانید از این دستگاه به مرور زمان همانند روز اول استفاده کنید. برای مثال یکی از مشکلاتی که ممکن است در طول زمان در یخچال شما عزیزان رخ دهد، صدای زیاد یخچال می باشد که اگر بصورت اصولی مورد بررسی قرار نگیرد، می تواند هزینه زیادی را به شما متحمل سازد. اما چگونه صدای یخچال را قطع کنیم؟

بررسی علت های صدا دادن یخچال

این رایج ترین سوالی می باشد که در صورت صدا دادن یخچال برای شما ایجاد خواهد شد و مطمئنا نمی توانید این مشکل را خیلی ساده و آسان بر طرف کنید. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که اگر دانش لازم و کافی در این زمینه ندارید به هیچ وجه اقدام به عیب یابی و تعمیرات دستگاه نکنید و صرفا اجازه دهید تا این دستگاه توسط تکنسین های مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد. اما در ادامه یکسری راهکارها و دلایل صدای یخچال را برای شما ذکر کرده ایم و توصیه می کنیم این موارد را حتما در این شرایط مطالعه کنید.

1. تراز بودن یخچال را بررسی کنید

اولین و مهم ترین عاملی که به سادگی تمام می تواند منجر به صدای زیاد یخچال شما عزیزان شود، تراز نبودن آن است که باید در این مواقع اقدام به تراز کردن یخچال کنید. اما منظور از تراز بودن و نبودن یخچال چیست؟ منظور از تراز نبودن یخچال این می باشد که دستگاه شما نسبت به سطح زیرین تراز نیست و برای اطلاع از این موضوع باید از یک تراز سنج استفاده کنید تا از این موضوع مطمئن شوید. با این وجود توصیه می کنیم تراز سنج مناسبی را خریداری کنید تا از این طریق بتوانید تراز بودن یخچال را بررسی کنید.

اما اگر دستگاه شما نسبت به سطح زیرین تراز نبود، باید از طریق دفترچه راهنمای استفاده از این دستگاه اقدام به تراز کردن یخچال نسبت به سطح زیرین آن نمایید.

مقالات مرتبط: جیر جیر درب یخچال به چه خاطر است؟

2. پایه های یخچال را بررسی نمایید

اگر عادت دارید که هر چند ماه یکبار یخچال را جابجا کنید و پشت آن را تمیز کنید، ممکن است در حین جابجایی این دستگاه به دلیل فشار بیش از حدی منجر به شکستن پایه های یخچال شوید و این مشکل برای شما تبدیل به یک مشکل گسترده شود. از این رو اگر پایه یخچال شما آسیب دیده است، توصیه می کنیم در اسرع زمان این مشکل را توسط تکنسین های مجرب و متخصص مورد بررسی قرار دهید و اگر نیاز به تعویض پایه یخچال بود، این پروسه صورت گیرد و مشکل دستگاه شما از این طریق بر طرف شود.

با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما این مشکل توسط تکنسین مجرب و متخصص مورد بررسی و تعمیرات تخصصی قرار گیرد.

3. آیا درب یخچال باز است؟

در صورتی که درب یخچال شما به هر دلیلی باز باشد و یا باز بماند، در بازه زمانی نسبتا کوتاهی متوجه صدای زیاد یخچال خواهید شد. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است حتما درب یخچال را در این مواقع مورد بررسی قرار دهید و اگر درب باز مانده است آنرا ببندید تا این مشکل بر طرف شود. اما اگر درب یخچال شما کلا آسیب دیده است و تحت هیچ شرایطی بسته نمی شود، به معنای خرابی این قطعه مهم از یخچال می باشد که توصیه می کنیم در این مواقع درب توسط تکنسین مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد.

لازم به ذکر است که اگر مشکل درب یخچال شما بر طرف نشود، به هیچ وجه نمی توانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید و مشکلات گسترده ای برای دستگاه رخ خواهد داد که یکی از مشکلات، سوختن موتور یخچال است. به همین ترتیب توصیه می کنیم خرابی درب یخچال را کاملا جدی بگیرید و نهایت تلاش خود را برای عیب یابی و تعمیر آن انجام دهید.

4. بررسی تنظیمات یخچال

گاهی اوقات ممکن است شما یا کودکتان بصورت اتفاقی تنظیمات یخچال را به هر دلیلی تغییر داده باشید و به همین دلیل صدای زیادی از یخچال خواهید شنید و در نهایت این دستگاه دیگر همانند سابق برای شما کار نخواهد کرد. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما تنظیمات یخچال را مورد بررسی قرار دهید و علی الخصوص دما دستگاه را به حالت اصولی براساس میزان مواد غذایی و همچنین فصلی که در آن هستید، تغییر دهید تا مشکل صدای یخچال بر طرف شود.

لازم به ذکر است که تنظیمات یخچال براساس مواردی که گفته شد، در دفترچه راهنمای استفاده از این دستگاه نوشته شده است و می توانید به دفترچه راهنمای استفاده از این دستگاه مراجعه کنید تا مشکل را از این طریق بر طرف کنید. اما اگر پس از تنظیم کردن یخچال متوجه این خرابی شدید، توصیه می کنیم در این مواقع مشکل را از طریق تکنسین های مجرب و متخصص رفع کنید.

5. سرویس دوره ای یخچال

برای آنکه از دستگاهی به نام یخچال برای چندین سال بدون هر گونه خرابی استفاده کنید، باید به اطلاع شما برسانیم که بهترین راهکار ممکن این است که در بازه های زمانی مختلف اقدام به سرویس دوره ای یخچال نمایید تا از این طریق مشکل دستگاه شما بر طرف شود و اگر مشکلی هم در حال شکل گیری است، بدون هر گونه خرابی با کمترین هزینه تعمیراتی ممکن تعمیر شود. اما هر چند وقت یکبار باید اقدام به سرویس دوره ای یخچال کرد؟ توصیه می کنیم هر 6 ماه یکبار اقدام به سرویس دوره ای یخچال توسط تکنسین های تعمیرکار یخچال نمایید.

توجه داشته باشید که سرویس دوره ای یخچال یک پروسه بسیار مهم برای استفاده از این دستگاه می باشد و به همین دلیل اگر با خرابی بخصوصی در این زمینه روبرو شده اید، باید به اطلاع شما برسانیم که حتما و حتما این پروسه را توسط تکنسین های مجرب و متخصص یخچال در نمایندگی آریابهکار انجام دهید تا به بهترین شکل ممکن و به همراه گارانتی خدمات صورت گیرد.

6. ظرف تخلیه یخچال را تنظیم کنید

درون یخچال یک ظرف تخلیه وجود دارد که ممکن است آنرا به خوبی در جای خود قرار نداده اید و به همین دلیل در صورت کار کردن موتور یخچال ممکن است صدای قابل توجهی را از خود منتشر کند و به همین دلیل کمی شوکه شوید. با این وجود توصیه می کنیم در این مرحله اقدام به بررسی ظرف تخلیه یخچال نمایید تا از این طریق مشکل رفع شود. اما اگر مشکل رفع نشد، موارد بعدی را بخوانید.

7. بررسی سلامت کندانسور

یخچال دارای یک سیستم خنک کننده متشکل از قطعات مختلف می باشد که اگر این سیستم سالم باشد، می تواند بهترین نتیجه ممکن را به شما ارائه دهد. به عبارتی اگر یکی از قطعات سیستم خنک کننده یخچال آسیب دیده باشند، بدون شک با خرابی یخچال روبرو خواهید شد. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که اگر با مشکل صدای زیاد یخچال روبرو شده اید، حتما سیستم خنک کننده یخچال مورد بررسی دقیق توسط تکنسین های مجرب قرار گیرد تا اگر مشکل از این بخش بود برطرف شود.

نکته دیگری که باید به اطلاع شما برسانیم این است که یکی از مهم ترین قطعات سیستم خنک کننده یخچال، کندانسور یخچال می باشد که اگر این قطعه خراب شود، صدای زیادی از پشت یخچال خواهید شنید. به همین ترتیب باید کندانسور نیز به عنوان یکی از حیاتی ترین قطعات یخچال مورد عیب یابی قرار گیرد تا از این طریق مشکل ریشه یابی و سپس تعمیر شود.

8. آسیب دیدن موتور یخچال

موتور یخچال یا همان کمپرسور یخچال اصلی ترین و مهم ترین بخش در یخچال می باشد که اگر به هر دلیلی این قطعه در طول زمان آسیب ببیند، عملا دستگاه شما از کار خواهد افتاد و نمی توانید از این دستگاه به عنوان یخچال استفاده کنید! با این وجود اگر متوجه سرد نکردن یخچال شدید، نشان دهنده خرابی موتور یخچال است که در این مواقع باید توسط تکنسین مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد. از این رو اگر با مشکل موتور یخچال روبرو شده اید و نمی خواهید اقدام به تعویض موتور کنید، می توانید آنرا در آریابهکار تعمیر کنید.

لازم به ذکر است که ما در آریابهکار به همراه تکنسین های مجرب و متخصص با استفاده از ابزارهای تعمیراتی روز دنیا توانایی لازم و کافی در عیب یابی و تعمیر موتور یخچال داریم تا مشکل رفع شود.

مقالات مرتبط:چرا یخچال خنک نمی کند؟

راهکار های قطع کردن صدای یخچال

راهکارهای مختلفی برای قطع کردن صدای یخچال وجود دارند که در ادامه برخی از مهم ترین راهکارها را در این زمینه برای شما عزیزان توضیح داده ایم که عبارتند از:

راهکار های قطع کردن صدای یخچال

1. صدای یخچال را گوش دهید

اولین راهکاری که می توانیم برای قطع کردن صدای یخچال به شما معرفی کنیم این است که صدای محیط خود را به صفر برسانید و صرفا به صدای یخچال گوش دهید. بدون شک از این طریق می توانید مطمئن شوید که صدای یخچال از کدام بخش است.

2. کندانسور را تمیز کنید

کندانسور و فن کندانسور در قسمت پشتی یخچال قرار دارد و به همین ترتیب این قطعه در طول زمان ممکن است مقدار زیادی گرد و غبار را به خود جذب کند. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که کندانسور یخچال را تمیز کنید تا از این طریق مانع صدای یخچال شوید. برای آشنایی با نحوه تمیز کردن کندانسور توصیه می کنیم به دفترچه راهنمای یخچال مراجعه کنید.

عیب یابی صدای یخچال توسط تعمیرکاران متخصص

همانگونه که در بالا اشاره شد، صرفا ما 13 عامل را در خصوص صدای یخچال به شما عزیزان معرفی کردیم و این در حالی است که دلایل دیگری نیز در این زمینه وجود دارند که باید توسط تکنسین مورد عیب یابی و بررسی قرار گیرد. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که به هیچ وجه اقدام به عیب یابی یخچال در صورت نداشتن دانش فنی تعمیرات نکنید؛ این اقدام شما صرفا می تواند خرابی دستگاه را بیشتر کند. اما در این مواقع دستگاه باید توسط چه شخصی عیب یابی شود؟

راهکاری که در این زمینه می توانیم به شما ارائه دهیم این است که یخچال باید توسط تکنسین تعمیرکاری که حداقل 5 سال سابقه تعمیرات تخصصی در این زمینه دارد، عیب یابی شود تا مشکل ریشه یابی و سپس تعمیر شود. از این رو برای عیب یابی صدای یخچال می توانید از تکنسین های باتجربه آریابهکار استفاده کنید.

چگونه در نمایندگی مرکزی صدای یخچال را قطع کنیم؟

منطقی ترین تصمیمی که ممکن است در صورت بروز هر گونه خرابی در یخچال اخذ کنید این است که به هیچ وجه خودتان اقدام به عیب یابی و تعمیرات دستگاه نکنید و صرفا این پروسه را توسط تکنسین های تعمیرکار مورد عیب یابی و تعمیرات قرار دهید. با این وجود از کجا اقدام به ثبت درخواست تعمیرکار متخصص نماییم؟ برای آنکه دستگاه شما توسط تکنسین های مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد، باید با نمایندگی تعمیرات آریابهکار در تهران تماس بگیرید تا از این طریق درخواست شما ثبت شود و بتوانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید.

با این وجود ما در آریابهکار به همراه تکنسین های مجرب و متخصص آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه تعمیرات یخچال هستیم تا بتوانیم مشکل شما عزیزان را از این طریق بر طرف کنید. از این رو برای تماس با نمایندگی تعمیرات در تهران می توانید از طریق شماره ثابت 02145437 اقدام کنید تا از این طریق درخواست شما بررسی و سپس ثبت شود. لازم به ذکر است که پروسه عیب یابی و تعمیر دستگاه در آریابهکار با 90 روز گارانتی رسمی و شرکتی انجام می شود تا با خیالی آسوده دستگاه خود را به تکنسین های ما بسپارید.

چگونه در نمایندگی مرکزی صدای یخچال را قطع کنیم

اما منظور از گارانتی 90 روزه تعمیرات یخچال در آریابهکار چیست؟ منظور ما از گارانتی تعمیرات یخچال در آریابهکار این است که اگر پس از تعمیرات تخصصی این دستگاه با مشکل قبلی روبرو شدید، ما آنرا بدون هر گونه محدودیتی برای شما تعمیر خواهیم کرد تا بتوانید از این دستگاه همانند روز اول استفاده کنید. همچنین این خدمات در بازه زمانی گارانتی کاملا رایگان خواهد بود! بنابراین توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما پروسه تعمیرات را در تعمیرگاهی انجام دهید که به شما گارانتی رسمی و شرکتی تعلق گیرد.

گارانتی ارائه شده توسط آریابهکار بدون هر گونه محدودیتی خواهد بود و از این طریق می توانید درخواست خود را در مجموعه ما ثبت کنید.

شماره تماس نمایندگی تعمیر یخچال در تهران

برای تماس با نمایندگی تعمیر یخچال در تهران می توانید از طریق شماره های ذیل در ارتباط باشید تا درخواست شما ثبت شما و تکنسین تعمیرکار مجموعه در اسرع زمان به محل شما اعزام شود و مشکل دستگاه شما را بر طرف کند. لازم به ذکر است که تکنسین های تعمیرکار یخچال در آریابهکار در بازه ساعتی مذکور از جانب شما اعزام خواهند شد.

 1. مرکز سراسری ارتباط مشتریان: ۴۵۴۳۷-۰۲۱
 2. شعبه مرکز تهران: ۸۶۰۷۱۷۵۱-۰۲۱
 3. شعبه شرق تهران: ۷۷۹۰۲۲۲۰–۰۲۱
 4. شعبه شمال تهران: ۲۶۱۲۴۶۹۶–۰۲۱
امتیاز post

This Post Has 2 Comments

  1. با سلام،
   کاربر گرامی مشکل دستگاه شما ممکن است به دلیل خرابی موتور دستگاه اتفاق افتاده باشد. اما این احتمال نیز وجود دارد که صدای فن گردش های دستگاه باشد که نیاز به عیب یابی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214