skip to Main Content

اگر به تازگی اقدام به خرید پکیج دیواری کرده اید، به احتمال زیاد ممکن است برای شما سوال شود که چگونه پکیج را روشن کنیم؟ آیا می توانیم این پروسه را خودمان انجام دهیم؟ این سوالات حتما یکی از سوالاتی هستند که اگر به تازگی این دستگاه را خریداری کرده اید، قطعا برای شما نیز ایجاد خواهند شد.

اما این در حالی است که ما صرفا یک برند پکیج در بازار ایران نداریم و چندین برند و مدل بصورت مستقیم در حال تولید مدل های متنوعی از پکیج هستند که ممکن است روش روشن کردن آنها متفاوت باشد.

لازم به ذکر است که هر چند طراحی و مدل دو دستگاه پکیج با یکدیگر تفاوت قابل توجهی داشته باشند، اما پروسه روشن کردن آنها برخلاف عقاید و باورهای شما متفاوت نیست و شاید جای دکمه های آنها متفاوت باشد.

از این رو اگر مایل به آشنایی با این پروسه هستید، می توانید در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر پکیج آریابهکار همراه ما باشید تا بصورت قدم به قدم با نحوه روشن کردن پکیج آشنا شوید. همراه ما باشید.

پکیج چیست؟

پکیج به یک دستگاه کاربردی و مصرفی گفته می شود که با نگاه کردن به ظاهر و طراحی این دستگاه متوجه این خواهید شد که شباهت قابل توجهی در میان پکیج و آبگرمکن دیواری وجود دارد! با این وجود لازم به ذکر است که پکیج به نسل جدید آبگرمکن های دیواری گفته می شود که علیرغم وظیفه تولید آب گرم، دارای وظیفه گرم کردن سیستم گرمایش می باشد.

پکیج چیست

از این رو شما عزیزان با خرید پکیج، هم آبگرمکن دیواری خواهید داشت و هم اینکه سیستم گرمایش شما با این دستگاه فعال خواهد شد.

بنابراین توصیه ای که برای شما داریم این است که برای خرید پکیج عجولانه تصمیم نگیرید و سعی کنید با قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای، اقدام به خرید پکیج مناسب و با برند معتبر که خدمات پس از فروش و گارانتی به شما تعلق پیدا می کند، نمایید.

مراحل نصب پکیج

در صورت خرید پکیج از فروشگاه های مجاز و معتبر، با توجه به اینکه به شما گارانتی تعلق می گیرد، از طرف نمایندگی دستگاه به محل شما تکنسینی جهت نصب دستگاه اعزام خواهد شد که هم دستگاه را جعبه گشایی می کند و هم اینکه 0 تا 100 نصب دستگاه را برای شما انجام خواهد داد.

کاربر گرامی: برای اطلاعات بیشتر درباره اطلاعات بیشتر درباره نگهداری از پکیج میتوانید مقاله کارایی پکیج چیست و چگونه می توان از پکیج محفاظت کرد را مطالعه کنید.

از این رو اگر شما دستگاه را از فروشگاه مجاز خریداری کرده اید، به هیچ وجه نباید بسته دستگاه را باز کنید؛ باید صبورانه عمل کنید تا پروسه جعبه گشایی و نصب آن توسط نمایندگی شهر شما صورت گیرد.

با این وجود توصیه می کنیم برای نصب پکیج عجولانه عمل نکنید تا از طرف نمایندگی در اسرع زمان، فردی با تجربه اعزام گردد.

چگونه پکیج را روشن کنیم؟

روشن کردن پکیج دیواری بسیار ساده تر از آن چیزی می باشد که شما عزیزان تصور می کنید. اما چگونه؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که پکیج علیرغم اینکه یک دستگاه کاربردی می باشد، به سادگی قابل روشن کردن می باشد و نیازی به تعمیرکار و… نیست و شما خودتان در خانه با کمترین دانش فنی تعمیرات می توانید این پروسه را انجام دهید.

چگونه پکیج را روشن کنیم

نکته قابل توجهی که پیش از روشن کردن پکیج باید از آن مطلع باشید این است که برای آشنایی با نحوه روشن کردن پکیج بهتر است به دفترچه راهنمای استفاده از دستگاه خریداری شده مراجعه کنید تا بصورت گام به گام براساس مراحل گفته شده در دفترچه اقدام به روشن کردن پکیج کنید؛ این روش بهترین روش و راهکار ممکن می باشد که شما از این طریق می توانید اقدام کنید.

اما اگر به دفترچه راهنمای پکیج دسترسی ندارید، در ادامه با مراحل روشن کردن پکیج دیواری آشنا خواهید شد و توصیه می کنیم بصورت گام به گام پیش بروید:

  1. در ابتدا با استفاده از راهکارهای ممکن اقدام به هواگیری شوفاژها نمایید.
  2. دستگاه را از طریق کلید 0 و 1 روشن کنید؛ برای روشن کردن دستگاه، کلید پاور باید روی 1 باشد.
  3. شیرهای رفت و برگشت شوفاژ را باز کنید.
  4. در صورتی که فشار پکیج کمتر از 1.5 بود، باید شیر پر کن را باز کنید تا فشار دستگاه بین عدد 1.5 و 2 باشد.
  5. با استفاده از ترموستات روی پکیج، دمای مدنظر خود را انتخاب کنید؛ سعی نمایید دمای دستگاه را روی ماکزیمم قرار ندهید.
  6. اینک چراغ دستگاه از رنگ قرمز به رنگ سبز تغییر خواهد کرد.
  7. شیر گاز ورودی پکیج را باید در این مرحله باز کنید؛ چراغ به رنگ نارنجی در خواهد آمد که به معنای شعله ور شدن پکیج است.
  8. مجددا چراغ به رنگ سبز تغییر خواهد کرد که این به معنای روشن بودن پکیج است.
  9. هم اکنون می توانید برحسب نیاز و دمای محیط، اقدام به تنظیم دمای پکیج نمایید.
  10. تبریک! شما موفق به روشن کردن پکیج خود شدید.

نکته: در صورت عدم موفقیت در خصوص روشن کردن پکیج، توصیه می کنیم یک اشتباه را چندین بار تکرار نکنید و سعی کنید از تعمیرکاران مجاز و مجرب در این خصوص درخواست کمک نمایید تا پروسه روشن کردن پکیج به‌صورت اصولی صورت گیرد.

نحوه روشن کردن شمعک پکیج

اگر شمعک پکیج شما خاموش است، باید اقدام به روشن کردن آن نمایید که برای روشن کردن شمعک، باید قسمت زیرین پکیج را مشاهده نمایید. یک لوله با انتهای قرمز رنگ را که به‌صورت عمودی است مشاهده خواهید نمود.

نحوه روشن کردن شمعک پکیج

با مشاهده این کلید قرمز رنگ، می توانید اقدام به روشن کردن شمعک پکیج کنید؛ چگونه؟ ترموستات یا همان ولوم پکیج که روی بدنه پکیج است را به داخل بفشارید و سپس از طریق فشردن این کلید قرمز رنگ، می توانید اقدام به روشن کردن شمعک نمایید.

نکته: برای روشن کردن شمعک پکیج ممکن است کلید شستی قرمز رنگ را چندین بار پشت سرهم بفشارید.

کاربر عزیز: برای مطالعه بیشتر درباره سرویس و تعمیر پکیج مقاله پکیج دیواری نکاتی در مورد سرویس , تعمیر و نگهداری را به شما پیشنهاد میکنیم.

نحوه روشن کردن مشعل پکیج

منظور از مشعل پکیج، میزان دمای مدنظری می باشد که شما از پکیج انتظار دارید! با این وجود پس از آنکه شما موفق به روشن کردن شمعک پکیج شدید، نوبت به روشن کردن مشعل پکیج میرسد.

از این رو شما یک ولوم را روی بدنه پکیج مشاهده خواهید نمود که با چرخاندن آن برخلاف عقربه های ساعت می توانید میزان مشعل پکیج را کم و زیاد کنید؛ هر چقدر بیشتر به سمت چپ بچرخانید، دمای دستگاه بیشتر خواهد شد.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214