skip to Main Content

یکی از جدیدترین و کاربردی ترین لوازم برقی خانگی که این روزها می توان در آشپزخانه ها پیدا کرد، گوشت کوب برقی می باشد که یک دستگاه برقی و نسخه بروز گوشت کوب های قدیمی است که قدرت بالایی در خرد کردن، له کردن، پوره کردن و… دارد و به همین دلیل به میزان قابل توجهی مورد استفاده قرار می گیرد.

از این رو اگر به دلیل استفاده نادرست منجر به خرابی این دستگاه شدید، مطمئنا به این فکر خواهید افتاد که چگونه مشکلات گوشت کوب برقی را برطرف کنیم؟ آیا گوشت کوب برقی عیب یابی و برطرف سازی است؟

اینکه گوشت کوب برقی قابلغیب یابی است یا خیر باید بگوییم که بله؛ گوشت کوب برقی خیلی ساده و البته در یک پروسه کاملا تخصصی قابل اصلاح است. اما اینکه بخواهید خودتان اقدام به برطرف سازی مشکلات گوشت کوب برقی نمایید، پاسخ قطعی نداریم! لازم به ذکر است که گوشت کوب برقی یکی از دستگاه هایی است که بدنه آن بصورت پرسی می باشد و برای باز کردن آن نیز نیاز به دستگاه مخصوص دارید؛ در غیر اینصورت ساده ترین اشتباه می تواند منجر به شکستن بدنه دستگاه شما شود.

از این رو اگر دستگاه ها و ابزارهای عیب یابی مخصوص گوشت کوب برقی را دارید و مایل به برطرف سازی مشکلات دستگاه خود در خانه هستید، در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر گوشت کوب برقی آریابهکار همراه ما باشید تا پروسه برطرف سازی و عیب یابی این دستگاه را برای شما عزیزان شرح دهیم.

علت خرابی گوشت کوب برقی

برخلاف نظر برخی مصرف کنندگان گوشت کوب برقی، این دستگاه یک دستگاه باکیفیت می باشد و می تواند چندین سال برای شما بدون آنکه کوچکترین خرابی در آن رخ دهد، کار کند. اما چرا دستگاه گوشت کوب برقی شما یک یا دو ماه پس از خرید دچار خرابی شده است؟ پاسخ این سوال کاملا واضح است!

علت خرابی گوشت کوب برقی

شما به احتمال 100 درصد به این دستگاه به دلیل عدم آشنایی با نکات استفاده از گوشت کوب برقی، فشار بیش از حد وارد کرده اید و منجر به خرابی و از کار افتادن آن شده اید.

به همین دلیل است که ما مکررا به صرف کنندگان گوشت کوب برقی تاکید می کنیم که حتما برای یکبار حداکثر 5 دقیقه وقت بگذارید و دفترچه راهنمای دستگاه خود را مطالعه کنید و با تمام نکاتی که کمپانی سازنده گوشت کوب برقی شما در نظر گرفته است آشنا شوید.

از این رو اگر این نکات را در هر بار استفاده رعایت کنید، بدون شک ارزان ترین گوشت کوب برقی ممکن برای شما تا چندین سال بدون هر گونه خرابی کار خواهد کرد! اما دلیل خرابی گوشت کوب برقی از نظر تکنسین های مجموعه آریابهکار، ناشی از مواردی می باشد که در ادامه آنها را برای شما نام خواهیم برد:

 1. استفاده نادرست از گوشت کوب برقی.
 2. عدم رعایت نکات نوشته شده در دفترچه دستگاه.
 3. اتصال مستقیم به جریان برق و عدم استفاده از محافظ برق.
 4. استفاده طولانی مدت در دور تند.
 5. خرد کردن مواد غذایی سفت و سخت.

مقالات مرتبط:آیا گوشت کوب برقی قابل تعمیر است؟

چگونه مشکلات موتور گوشت کوب برقی را برطرف کنیم؟

اگر دانش فنی عیب یابی گوشت کوب برقی را در رزومه خود دارید و می توانید با اطمینان 100 درصدی اقدام به برطرف سازی مشکلات موتور دستگاه کنید، همانگونه که گفته شد شما نیاز به برخی ابزارهای تخصصی مهم دارید تا بتوانید مشکلات موتور این دستگاه حساس را برطرف کنید. از این رو در ادامه شما را با نحوه برطرف سازی مشکلات موتور گوشت کوب بصورت گام به گام آشنا خواهیم کرد:

چگونه موتور گوشت کوب برقی را تعمیر کنیم

 1. گوشت کوب برقی را از برق بکشید و 15 دقیقه پس از آنکه از برق کشدید، سراغ مرحله دوم بیایید.
 2. با استفاده از ابزارهای مخصوص اقدام به باز کردن بدنه گوشت کوب برقی کنید.
 3. با باز کردن بدنه دستگاه می توانید موتور آنرا مشاهده کنید.
 4. اینک باید اتصالات را از موتور جدا کرده و اقدام به خارج کردن آن از دستگاه کنید.
 5. سپس با استفاده از ابزارهای عیب یابی روز دنیا باید اقدام به عیب یابی موتور گوشت کوب برقی کنید.
 6. در صورت موفقیت آمیز بودن پروسه عیب یابی، اقدام برطرف سازی موتور نمایید.
 7. پس از انجام تست سلامت نهایی پس از برطرف سازی مشکلات، موتور را سر جای خود قرار دهید.
 8. اتصالات آن را ببندید.
 9. با استفاده از ابزارهای تخصصی و مخصوص بدنه چفت کنید.
 10. با احتیاط لازم، گوشت کوب برقی را به برق متصل کنید.
 11. تست های کافی را انجام دهید.
 12. اینک شما موفق به برطرف سازی مشکلات موتور دستگاه خود شدید.

توجه: اگر پروسه عیب یابی موتور گوشت کوب برقی شما با موفقیت روبرو نشده است، به معنای انجام اشتباه و غیراصولی آن می باشد و احتمالا منجر به سوختن آن شده اید.

تعمیر برد گوشت کوب برقی

اگر با اتصال جریان برق مستقیم به گوشت کوب برقی متوجه این شدید که دستگاه روشن نمی شود، به احتمال خیلی زیاد مشکل از برد گوشت کوب برقی است! این بدین معناست که برد گوشت کوب برقی باید عیب یابی و سپس تعمیر شود تا مشکل آن بصورت دقیق برطرف گردد.

تعمیر برد گوشت کوب برقی

از این رو اگر تجربه کافی در این زمینه را دارید، می توانید با خیالی آسوده اقدام به تعمیر برد گوشت کوب برقی کنید که در ادامه با این مراحل اشنا خواهید شد و توصیه می کنیم بصورت قدم به قدم پیش بروید:

 1. دوشاخه برق گوشت کوب برقی را از برق بکشید و 15 دقیقه بعد مرحله دوم را اجرایی کنید.
 2. بدنه دستگاه را با استفاده از ابزارهای مخصوص باز کنید.
 3. برد گوشت کوب برقی قابل ملاحظه است.
 4. اینک اتصالات برد را جداسازی نمایید و اقدام به خارج کردن آن کنید.
 5. با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا اقدام به عیب یابی و بازبینی برد گوشت کوب برقی نمایید.
 6. پس از آنکه مشکل بصورت اصولی عیب یابی شد، اقدام به تعمیر آن کنید.
 7. برد گوشت کوب برقی را در جای قبلی خود قرار دهید.
 8. اتصالات برد و سایر قطعات را که جدا کرده بودید، متصل کنید.
 9. بدنه دستگاه را با ابزارهای مخصوص گوشت کوب برقی بصورت دقیق ببندید.
 10. گوشت کوب برقی را تست کنید و اگر دستگاه روشن شد، بدین معناست که شما توانستید مشکلات این قطعه را برطرف کنید.

توجه: در صورت روشن نشدن گوشت کوب برقی و یا حتی پریدن فیوز با روشن شدن گوشت کوب برقی، نشان دهنده برطرف سازی اشتباه مشکلات برد دستگاه است.

تعمیر کوبل گوشت کوب برقی

کوپل یا همان کوبل گوشت کوب برقی یک قطعه پلاستیکی و کوچکی می باشد که در قسمت انتهایی دستگاه بین موتور و میله گوشت کوب برقی قرار دارد که وظیفه مهم این قطعه انتقال نیروی تولید شده از موتور گوشت کوب برقی به سمت تیغه دستگاه است.

اما کوبل گوشت کوب برقی که از جنس پلاستیک می باشد دارای استقامت قابل توجهی است و به سختی دچار خرابی می شود. با این وجود اگر کوبل تحت سخت ترین شرایط ممکن دچار خرابی شد، آیا می توان آنرا تعمیر کرد؟ پاسخ این سوال بستگی به مرکزی دارد که شما به آن مراجعه می کنید!

تعمیر کوبل گوشت کوب برقی

مقالات مرتبط:: گوشت کوب برقی چیکار میکنه؟

چرا که اگر مرکز مجاز و قانونی باشد، به هیچ وجه آنرا تعمیر نمی کند و صرفا پروسه تعویض کوبل برای شما صورت خواهد گرفت؛ تعمیر کوبل به دلیل قیمتی که دارد ارزش اقتصادی ندارد. از این رو صرفا با تعویض یک قطعه پلاستیکی ساده مشکل شما برطرف می شود و تا چندین سال می توانید از گوشت کوب برقی بدون هر گونه خرابی استفاده کنید.

اما اگر به یک مرکز غیرقانونی و بی تجربه مراجعه کنید، با یک هزینه جزئی اقدام به تعمیر کوبل گوشت کوب برقی از طریق ابزارهایی اعم از هویه می کنند و آنرا به هر نحوی جای خود قرار می دهند. این در حالی می باشد که کوبل تعمیر شده در جای خود نمی تواند همانند قبل به دلیل سائیدگی بیش از حد بچرخد!

در نتیجه پس از چند بار استفاده از گوشت کوب برقی متوجه بوی سوختگی از آن خواهید شد و در نهایت موتور و برد دستگاه از کار خواهد افتاد و برای احیای این دستگاه باید هزینه تعویض قطعات بپردازید.

از این رو توصیه می کنیم در صورت خرابی کوبل گوشت کوب برقی، تحت هیچ شرایطی اقدام به تعمیر کوبل نکنید و صرفا با یک هزینه ناچیز و بسیار جزئی اقدام به خرید و تعویض کوبل کنید و همانند روز اول از آن استفاده نمایید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214