skip to Main Content

علت بروز مشکلات در رادیاتور برقی

دلایل مختلفی در بروز مشکل در رادیاتور برقی نقش دارند که زمینه تعمیر رادیاتور برقی را فراهم می کنند. یکی از اصلی ترین دلایل خرابی رادیاتور برقی، خرابی قطعات داخلی شوفاژ است و پس از خرابی، دستگاه عملا از کار افتاده و دیگر کار نمی کند. یکی دیگر از عوامل بروز مشکل، سوختن عناصر گرمایشی مانند ترموستات، المنت های گرمایشی و پنکه گرمایشی می باشد. گاهی سیم¬های برق و سوئیچ¬ها دچار خرابی و آسیب می شوند. رادیاتورهای پرقدرت که توان مصرفی بالایی دارند موجب آسیب دیدن کنتور برق می شوند و از این رو برق از مدار خارج می¬شود.

نحوه بررسی مشکل رادیاتور برقی توسط خدمات آریا بهکار

• بررسی جریان برق در مدار

نحوه کارکرد و عملکرد رادیاتورهای برقی بسیار آسان است ولی تعمیر رادیاتور برقی نیازمند عیب یابی می باشد. از این رو عیب یابی دستگاه رادیاتور و شوفاژ برقی، با بررسی مدار برق آغاز می شود. اگر شوفاژ برقی روشن نمی شود، باید مدار برق بررسی شود. گاهی قطع بودن برق، علت خاموشی دستگاه است.

بیشتر بخوانید : تعمیر شوفاژ برقی فلر

• بررسی کابل های برق، ترموستات و المنت های گرمایشی

پس از بررسی جریان برق، بررسی کابل های برق، ترموستات و المنت های گرمایشی باید چک شوند. در صورتی که رادیاتور برقی روشن می شود ولی گرما ندارد، باید المنت های گرمایشی بررسی شوند. در صورت خرابی، می توان قطعه سوخته و یا آسیب دیده را تعویض کرد.

بررسی مشکل رادیاتور برقی

• بررسی فن ها

در صورتی که فن های رادیاتور کار نمی کنند، باید فن ها بررسی شوند. برای تمیز کردن فن ها می توان از یک جارو برقی برای زدودن گرد و غبار استفاده کرد.

• بررسی محل رادیاتور برقی

رادیاتور برقی باید بر روی سطح صاف قرار بگیرد. لغزش رادیاتور برقی بر روی سطح غیرصاف، باعث از کار افتادن دستگاه می شود.

بیشتر بخوانید : تعمیر شوفاژ برقی گوسونیک

لوازم مورد نیاز تعمیرکاران آریا بهکار جهت تعمیر رادیاتور برقی

قطعات تعویضی به کار رفته در تعمیر رادیاتور برقی باید از یک تولیدکننده معتبر یا فروشنده مطمئن تهیه شود. مدل ها و برندهای مختلفی در بازار موجود است که هر کدام کارایی خاصی دارد و از این رو تهیه قطعه مورد نیاز با برند خوب و کارایی فوق العاده، اهمیت بالایی دارد. پس از عیب یابی و یافتن مشکل و علت خرابی رادیاتور برقی، تعمیرکاران شرکت آریا بهکار قطعه خراب را بیرون می آوردند و آن را تعمیر می کنند. از این رو، جهت تعمیر رادیاتور برقی می توان از متخصصین این زمینه بهره مند شد. ابزار مورد نیاز برای تعمیر رادیاتور برقی شامل پیچ گوشتی، انبردست قابل تنظیم، انبردست بلند و مولتی متر می شود.

تعمیر شوفاژ برقی

نحوه باز کردن قسمت های مختلف رادیاتور برقی چگونه است؟

مرحله اول: در ابتدا باید جریان برق قطع شود. پس از گذشت چند دقیقه دستگاه خنک می شود. حالا تعمیرکار، عملیات تعمیر را شروع می کند.

مرحله دوم: پیچ های موجود در لبه رادیاتور برقی باز می شوند. اولین چیزی که پس از باز کردن رادیاتور به چشم می خورد، کابل سیم ها است.

مرحله سوم: برای خارج کردن ترموستات و تعمیر رادیاتور برقی باید دسته ها کشیده شوند. ترموستات زیر موتور برقی قرار دارد، از این رو باید ابتدا موتور برقی خارج شود و سپس ترموستات بیرون آید. بهتر است محل قرارگیری موتور برقی با نوار چسب مشخص شود تا در هنگام جاگذاری مشکلی پیش نیاید. حالا می توان مهره های نگهدارنده ی ترموستات را باز کرد و سپس ترموستات را خارج کرد.

مرحله چهارم: در صورت تعمیر سوئیچ برق رادیاتور باید خطوط را برچسب گذاری کرد تا جای دقیق سوئیچ ها گم نشود چرا که اتصال نادرست سوئیچ ها، برق را در دستگاه جاری نمی دهد. توجه داشته باشید که برخی سوئیچ ها توسط کلیپس¬هایی در بالا و پایین محافظت و نگهداری می شوند و برخی دیگر با پیچ سفت و محکم می شوند.

باز کردن رادیاتور برقی

برای تعمیرات رادیاتور برقی به شیوه ای اصولی و مطمئن می توانید از خدمات مرکز آریابهکار بهره مند شوید. آریابهکار برای اطمینان خاطر مشتریان خود کلیه خدمات تعمیر و سرویس دهی خود را با ۹۰ روز گارانتی به مشتریان ارائه می دهد.

هزینه های تعمیر و تعویض قطعات جانبی رادیاتور برقی در آریابهکار مورد تایید نهادهای نظارتی بوده و با فاکتور رسمی ارائه می شود.

برای تحویل دستگاه خراب شده نیازی به مراجعه حضوری نیست و دستگاه توسط شرکت جمع آوری می‌شود.

آریابهکار برای مشتریانی که دارای کد اشتراک هستند، کدهای تخفیف دوره ای در نظر گرفته و در موارد اضطراری سرویس‌های ویژه تعمیر ۴۸ ساعته وجود دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214