skip to Main Content

اگر در خانه یا محل کار خود از آبسردکن استفاده می‌کنید و اخیرا به دلیل نامشخصی دیگر کار نمی‌کند، نشان دهنده یک خرابی می‌باشد که این خرابی معمولا فنی هست و حتما باید توسط نمایندگی تعمیر آبسردکن مورد عیب یابی و تعمیر قرار گیرد. اما اگر به دنبال علت کار نکردن آبسردکن خود هستید، در ادامه این گزارش از بلاگ آریابهکار قصد داریم تا به جوانب مختلف این مشکل بپردازیم و بتوانید مشکل را در صورت امکان رفع نمایید. همراه ما باشید.

1. خراب شدن برد آبسردکن

تمامی آبسردکن‌ها دارای یک قطعه بسیار مهم و حیاتی به نام برد هستند که وظیفه رهبری دارد و تمام دستورات شما به آبسردکن در ابتدا به این قطعه ارسال و پس از بررسی دقیق که چند صدم ثانیه طول می‌کشد، تایید یا رد خواهد شد. با این وجود اگر به هر دلیلی در طول زمان به برد آبسردکن فشار وارد شود، می‌تواند کارایی و قابلیت‌های خود را از دست بدهد و منجر به کار نکردن آبسردکن شما شود.

لازم به ذکر است که خرابی برد آبسردکن یک پروسه 2 روزه نیست؛ چرا که پروسه خراب شدن آن ممکن است بیش از 5 ماه طول بکشد! بدین معنا که اگر شما بیش از 5 ماه به دستگاه آبسردکن فشار بیاورید، برد آبسردکن تسلیم خواهد شد و کارایی خود را از دست خواهد داد. در این مواقع تنها یک راهکار دارید و آن هم خاموش کردن دستگاه می‌باشد تا خرابی دستگاه را گسترش ندهید. از این رو توصیه می‌کنیم آبسردکن را به شعب شرق و غرب آریابهکار منتقل کنید تا خدمات عیب یابی رایگان آبسردکن انجام شود.

تعمیرات برد آبسردکن

همچنین توجه داشته باشید که خرابی برد آبسردکن به معنای عدم امکان تعمیر آن نیست چرا که ما در آریابهکار با وجود تکنسین‌های متخصص، سعی می‌کنیم تا برد خراب آبسردکن شما را تعمیر کنیم و نیازی به خرید برد آبسردکن نداشته باشید.

بخوانید: نمایندگی تعمیر جاروبرقی پاناسونیک

2. خالی بودن مخزن آبسردکن

اگر به‌صورت کلی بخواهیم بگوییم، دو مدل آبسردکن مخزن دار و بدون مخزن داریم که در نسخه مخزن دار شما می‌توانید میزان آب موجود در مخزن را مشاهده کنید و در صورت اتمام آن نیز به سادگی پر نمایید. اما اگر آبسردکن شما از نوع بدون مخزن است و به آب شهری متصل می‌باشد، در صورت هر گونه قطع و وصلی در آب شهری، احتمالا با مشکل کار نکردن آبسردکن روبرو خواهید شد. از این رو توصیه‌ای که برای شما داریم این است که جریان آب ورودی دستگاه را بررسی کنید.

توجه: اگر جریان آب ورودی به آبسردکن قطع شده است و مخزن خالی می‌باشد، دستگاه را خاموش کنید تا خرابی بخصوصی در آن رخ ندهد.

3. تراز نبودن آبسردکن

معمولا این تصور در میان اکثر مصرف کنندگان آبسردکن وجود دارد که می‌توانیم آبسردکن را در هر نقطه‌ای از خانه یا اداره قرار دهیم! اما این گونه نیست و شما باید یکسری نکات بسیار مهم را در این زمینه بررسی کنید. برای مثال یکی از این نکاتی که می‌توانیم به آن اشاره کنیم، این است که حتما باید آبسردکن نسبت به سطحی که بر روی آن قرار دارد، تراز باشد؛ در غیر اینصورت حتما باید منتظر خرابی‌هایی باشید که می‌توانند اختلال قابل توجهی در دستگاه شما ایجاد کنند و یکی از این اختلالات، کار نکردن آبسردکن می‌باشد!

بخوانید: نمایندگی تعمیر جاروبرقی سامسونگ

4. سوختن موتور آبسردکن

آبسردکن همانند سایر لوازم برقی برای آنکه بتواند قابلیت‌های خود را ارائه دهد، نیاز به موتور دارد که این قطعه از آبسردکن در طول زمان نیاز به مراقبت و سرویس دارد؛ چرا که موتور آبسردکن یک قطعه حساس می‌باشد که به دلیل فشار زیاد به دستگاه، ممکن است کارایی خود را از دست بدهد. از این رو توصیه‌ای که برای شما عزیزان داریم این است که حتما هر یکسال یکبار آبسردکن را سرویس کنید تا مشکلات فنی آن رفع و پیشگیری شوند.

تعمیر و تعویض کمپرسور آبسردکن

اما اگر نسبت به خرابی موتور آبسردکن بی اهمیت هستید، هر چند در حالت خرابی می‌تواند تا 1-2 ماه برای شما کار کند، پس از گذشت بازه زمانی مذکور به‌صورت کامل خواهد سوخت و با مشکل کار نکردن آبسردکن روبرو خواهید شد. راهکاری که تکنسین‌های آریابهکار به شما عزیزان ارائه می‌کنند، عیب یابی دقیق موتور آبسردکن می‌باشد که شاید بتوان آنرا با تکنیک‌های تجربی رفع و تعمیر کرد و نیازی به خرید موتور آبسردکن نداشته باشید.

در غیر اینصورت باید اقدام به تعویض موتور آبسردکن نمایید تا این مشکل برطرف گردد.

توجه: جهت خرید موتور آبسردکن اورجینال و وارداتی براساس مدل و برند دستگاه خود می‌توانید با تیم پشتیبانی آریابهکار تماس بگیرید.

5. نوسان برق

یکی از تکنیک‌های افزایش طول عمر آبسردکن که شاید کمتر کسی به شما عزیزان بگوید، استفاده از محافظ برق استاندارد می‌باشد! چرا که در طول روز چندین بار محل سکونت و یا محل کار شما با نوسان برق روبرو می‌شود که این نوسان می‌تواند مستقیما سلامت دستگاه شما را هدف بگیرد. با این وجود توصیه‌ای که برای شما عزیزان داریم این است که حتما از محافظ برق استفاده کنید تا مشکل نوسان برق، منجر به اتصال قطعات داخلی آبسردکن و در نهایت کار نکردن آبسردکن شما نشود!

نکته: جهت خرید نوسان برق استاندارد صرفا به فروشگاه‌های مجاز و معتبر مراجعه کنید.

بخوانید: پنل ماکروفر سامسونگ

6. شل بودن پیچ تخلیه آبسردکن

برای آنکه آب موجود در مخزن ابسردکن را به هر دلیلی تخلیه کنید، نیاز به خم کردن و چرخاندن دستگاه آبسردکن ندارید چرا که با استفاده از پیچ تخلیه آبسردکن می‌توانید تمام آب موجود در آبسردکن را به سادگی تخلیه کنید. اما اگر این پیچ تخلیه به هر دلیلی خراب شده باشد، منجر به کار نکردن آبسردکن شما عزیزان خواهد شد که باید توسط تکنسین مجرب مورد بازبینی و عیب یابی قرار گیرد.

پیچ تخلیه آبسردکن چیست؟

پیچ تخلیه آبسردکن چیست؟

پیچ تخلیه آبسردکن معمولا یک پیچ نقره‌ای می‌باشد که در پشت دستگاه قرار دارد که به آرامی با استفاده از انگشت می‌توانید آنرا باز کنید. اما هدف از قرار گرفتن پیچ تخلیه آبسردکن این است که بدون هر گونه زحمت اضافی بتوانید تمام آب موجود در آبسردکن را تخلیه کنید. لازم به ذکر است که در صورت نشتی آب از پیچ تخلیه باید آب بندی شود.

توجه: جهت آب بندی پیچ تخلیه آبسردکن و هر گونه تعمیرات در این بخش می‌توانید دستگاه خود را به بدست تکنسین‌های حرفه‌ای آریابهکار بسپارید.

7. جابجایی دائم آبسردکن

یکی دیگر از نکاتی که می‌تواند عملا منجر به کار نکردن آبسردکن شما عزیزان شود، جابجایی دائم دستگاه می‌باشد چرا که در حین جابجایی ممکن است مشکلاتی به وجود آید و منجر به خرابی دستگاه شما عزیزان شود؛ چرا که در حین جابجایی احتمال وارد شدن ضربه و هر خرابی دیگر به دستگاه وجود دارد. از این رو توصیه‌ای که برای شما داریم این است که صرفا آبسردکن را در یک نقطه از محل سکونت یا محل کار خود قرار دهید تا خرابی بخصوصی در آن رخ ندهد.

بخوانید: نمایندگی تعمیر بخارشوی دلونگی

8. خرابی ترموستات آبسردکن

وظیفه ترموستات آبسردکن تنظیم و حفظ دمای دستگاه شما در محل قرار گیری آن می‌باشد که در صورت استفاده نادرست و اشتباه از دستگاه، یقینا دچار خرابی خواهد شد. خرابی ترموستات آبسردکن بدین معناست که هیچ کنترلی مبنی بر دمای دستگاه وجود ندارد و هر چند دستگاه به برق متصل است، اما باز هم با مشکل کار نکردن آبسردکن روبرو خواهید شد. لازم به ذکر است که ترموستات آبسردکن قابل تعمیر نیست و صرفا باید با قطعه جایگزین تعویض شود که قیمت آن ارزان می‌باشد.

تعمیر و تعویض ترموستات آبسردکن

توجه: تعمیر ترموستات آبسردکن برای شما کاربران صرفه اقتصادی نخواهد داشت؛ چرا که هزینه تعویض آن با قطعه جایگزین وارداتی، بسیار کمتر از هزینه تعمیر آن خواهد بود.

9. خرابی دوشاخه برق آبسردکن

در طی استفاده نادرست و اشتباه از آبسردکن ممکن است با خرابی دوشاخه برق آبسردکن نیز روبرو شوید که این خرابی معمولا به‌صورت قطع و وصلی ظاهر خواهد شد. اما زمانیکه دوشاخه برق آبسردکن دچار قطع و وصلی می‌شود، می‌تواند به بیشترین حالت ممکن به دستگاه شما آسیب وارد کند؛ بدین معنا که احتمال اتصال داخلی در میان قطعات دستگاه شما وجود دارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم در صورت قطع و وصلی دوشاخه برق آبسردکن، به هیچ وجه از آن استفاده نکنید.

ساده‌ترین راهکاری که می‌توانیم به شما پیشنهاد کنیم، تعویض دوشاخه برق آبسردکن به‌صورت کامل با کابل اورجینال توسط تکنسین مجرب صورت گیرد. با این وجود اگر دوشاخه برق آبسردکن شما به هر دلیلی دچار خرابی شده است، می‌توانید با مراجعه به شعب شرق و غرب آریابهکار اقدام به تعویض کابل برق دستگاه با قطعه جایگزین کاملا وارداتی نمایید. لازم به ذکر است که تعویض دوشاخه برق آبسردکن یک کار غیراصولی می‌باشد و صرفا کابل باید به همراه دوشاخه دستگاه تعویض شود!

بخوانید: دلایل جرقه زدن مایکروفر

علت کار نکردن آبسردکن در یک نگاه

همانگونه که در این گزارش از آریابهکار با دلایلی که می‌توانند به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم منجر به کار نکردن آبسردکن خانگی و اداری شما عزیزان شود را مورد بررسی قرار دادیم. در ادامه نیز قصد داریم این دلایل را به‌صورت مختصر و در توضیحی کوتاه شرح دهیم تا در کمترین زمان ممکن به پاسخ سؤال خود برسید.

علت کار نکردن آبسردکنراهکار
خرابی برد الکترونیک آبسردکنباید توسط تکنسین مورد بازبینی دقیق قرار گیرد و سپس تعمیرات لازمه صورت خواهد گرفت.
خالی بودن مخزن آبسردکنمخزن آبسردکن به هیچ وجه نباید خالی باشد؛ بهتر است در حین استفاده از آبسردکن، مخزن را بررسی نمایید.
تراز نبودن آبسردکندستگاه آبسردکن نسبت به سطحی که قرار دارد باید تراز شود.
سوختن موتور آبسردکنتنها راهکار این خرابی عیب یابی توسط تکنسین مجرب می‌باشد که میزان خرابی برآورد و سپس راهکار تعمیرات ارائه گردد.
نوسان برق شدیدبا استفاده از محافظ برق استاندارد قابل رفع می‌باشد.
شل بودن پیچ تخلیه آبسردکننیاز به تخصص ندارد و صرفا با یک پیچ گوشتی می‌توانید آنها را سفت کنید.
جابجایی آبسردکناگر دستگاه آبسردکن دارید، نباید آنرا به‌صورت دائم جابجا کنید و جایی که برای آن انتخاب می‌کنید باید یک جای مناسب و همیشگی باشد.
خرابی ترموستات آبسردکنارزش تعمیرات ندارد و بهتر است با قطعه جایگزین آنرا تعویض نمایید که در مجموعه ما به‌صورت کامل انجام می‌شود.
قطع و وصلی دوشاخه برق آبسردکنبه دلیل کشیده شدن بیش از حد و اتمام طول عمر مفید دو شاخه برق آبسردکن، امکان قطع و وصلی آن وجود دارد که برای رفع این خرابی باید کابل برق آبسردکن به‌صورت کامل تعویض شود.

تعمیر کار نکردن آبسردکن در تهران

اگر آبسردکن شما به هر دلیلی خراب شده است و همانند اخیر نمی‌توانید از آن استفاده صحیح داشته باشید، ما در آریابهکار بدون هر گونه محدودیتی به همراه تیم جواب و مجرب آماده ارائه خدمات تعمیر آبسردکن شما به‌صورت کاملا تخصصی هتسیم تا این مشکل را شناسایی و رفع کنیم. لازم به ذکر است که عیب یابی ابسردکن در آریابهکار به‌صورت کاملا رایگان در حضور شما توسط تکنسین مجرب با ابزارهای تعمیراتی روز دنیا انجام می‌شود تا مشکل دستگاه به‌صورت دقیق شناسایی شود.

  • ارائه گارانتی 90 روزه شرکتی برای تمامی خدمات.
  • عیب یابی رایگان آبسردکن.
  • اعلام هزینه تعمیرات براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه.
  • تعمیر تمامی آبسردکن‌های موجود در بازار کشور.
  • امکان استفاده از خدمات ویژه آریابهکار.
  • تعمیر تخصصی قطعات به‌جای تعویض آنها.

منبع: applianceanalysts

سوالات متداول

چرا آبسردکن من کار نمی کند؟

مشکل کار نکردن آبسردکن پس از گذشت چند سال از خرید آن یک مشکل متداول مبنی بر خرابی برد، عدم تراز بودن، موتور، نوسان برق، مشکل پیچ تخلیه و... رخ می دهد.

راهکار کار نکردن آبسردکن چیست؟

در این گزارش از آریابهکار مواردی را به همراه راهکار ارائه کرده ایم که از این طریق می توانید مشکل را شناسایی و برطرف نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214