skip to Main Content

کار نکردن دکمه های چای ساز، بدون شک عاملی برای تبدیل دستگاه سالم شما به یک دستگاه معیوب می باشد و از این رو می توانیم به نقش کلیدی و کاربردی دکمه های چای ساز پی ببریم که اگر تحت هر شرایطی آسیب ببینند، نمی توانیم از چای ساز خود که هیچ مشکلی فنی و برقی ندارد، استفاده کنیم. با این وجود اینک ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که چرا دکمه های چای ساز کار نمی کنند؟ در این گزارش از آریابهکار قصد داریم تا شما را با دلایل کار نکردن دکمه های چای ساز آشنا سازیم. همراه ما باشید.

علت کار نکردن دکمه های چای ساز چیست؟

همانگونه که مستحضر هستید، دکمه های چای ساز اولین قطعه ای محسوب می شوند که شما از طریق آنها می توانید اقدام به روشن کردن چای ساز و نوش جان کردن چای نمایید. اما این دکمه ها معمولا می توانند تحت یکسری عوامل بسیار ساده که شاید حتی فکر آنرا نمی کردید، دچار خرابی های گسترده ای شوند و تمام عملکرد خود را از دست بدهند. با این وجود اگر بخواهیم به دلایل کار نکردن دکمه های چای ساز بپردازیم، می توانیم این چنین بگوییم:

1. رسوب بستن دکمه های چای ساز

رایج ترین علت کار نکردن دکمه های چای ساز، رسوب بستن آنها می باشد که تحت شرایط مختلفی این اتفاق رخ می دهد. برای مثال اگر با دستان خیس از دکمه های چای ساز استفاده کنید، به مرور زمان می تواند باعث رسوب بستن دکمه ها شود و وقتی هم که این دکمه ها رسوب می بندند، عملکرد سابق را نخواهند داشت و از حالت روان خود تبدیل به دکمه هایی خواهند شد که حتی با اعمال فشار زیاد، باز هم موفق به فشردن آنها نخواهید شد!

رفع مشکل کار نکردن دکمه های چای ساز

همچنین این خرابی در مواقعی رخ می دهد که چندین سال چای ساز را بدون استفاده در یک محیط کاملا خشک یا مرطوب قرار دهید! از این رو زمانیکه این اتفاق رخ می دهد، به مرور دکمه های چای ساز شما دچار پوسیدگی و رسوب می شوند و نتیجه آن نیز کار نکردن دکمه های چای ساز خواهد بود. همچنین ممکن است با مشکل خاموش شدن چای ساز نیز روبرو شوید! لازم به ذکر است که رسوب زدایی چای ساز معمولا کار ساده ای است و می توانید به سادگی انجام دهید.

 • جهت رفع رسوب می توانید از یک سنباده مناسب به آرامی استفاده کنید.
 • اگر رسوب صرفا بر روی دکمه ها هست، به آرامی با سنباده آنرا رفع نمایید.
 • همچنین اگر رسوب گرفتگی بیش از حد می باشد، به نمایندگی تعمیر چای ساز فلر در تهران مراجعه کنید.
 • در صورت باز کردن دستگاه توسط شما، از گارانتی رسمی خارج خواهد شد.

2. اعمال فشار بیش از حدی

اگر شما جزء افرادی هستید که هم چای ساز دارید و هم سماور، معمولا از چای ساز در مواقعی که عجله زیادی دارید استفاده می کنید. با این وجود این عجله زیاد می تواند منجر به فراموش کردن نکات نگهداری و استفاده از چای ساز شود. برای مثال ممکن است در حین فشردن دکمه های چای ساز، به‌صورت اتفاقی آنها را بقدری با فشار زیاد بفشارید که احساس خورد شدن قطعات زیرین دکمه را لمس خواهید نمود! با این وجود توصیه می کنیم که از این دکمه ها در نهایت آرامش استفاده کنید.

در غیر اینصورت با مشکل کار نکردن دکمه های چای ساز روبرو خواهید شد که صرفا باید توسط تکنسین مورد تعمیر و تعویض قرار گیرد. همچنین در صورت وارد کردن فشار زیاد، ممکن است با مشکل آب دادن چای ساز روبرو شوید.

3. یکسره شدن چای ساز؛ از دلایل کار نکردن دکمه های چای ساز

یکی دیگر از عواملی که می توانند باعث کار نکردن دکمه های چای ساز شما شوند، یکسره شدن چای ساز می باشد که در این مواقع هیچ کنترلی مبنی بر این دکمه ها نخواهید داشت. اما منظور از یکسره شدن چای ساز چیست؟ یکسره شدن بدین معناست که وقتی که چای ساز را به برق متصل می کنید، روشن می شود و وقتی هم که آنرا از برق می کشید، جریان برق درون آن قطع می شود و عملا دکمه های موجود بر روی دستگاه هیچ کاربردی نخواهند داشت.

یکسره شدن چای ساز چیست؟

با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که به هیچ وجه در صورت یکسره شدن چای ساز از آن استفاده نکنید! چرا که قطعا می تواند خرابی های مختلفی را برای شما ایجاد کند. از این رو در این مواقع بهتر است به نمایندگی تعمیر چای ساز بکو در تهران یا استان محل سکونت خود مراجعه کنید تا این مشکل توسط تکنسین های مجرب رفع و تعمیر شود.

 • در صورت یکسره شدن چای ساز، به هیچ وجه از دستگاه استفاده نکنید.

4. قرار دادن چای ساز در محیط مرطوب

اصولا اگر شما هر وسیله یا ابزاری را در محیط مرطوب قرار دهید، پس از گذشت مدتی باعث پوسیدگی یا زنگ زدگی آن خواهد شد. با این وجود چای ساز را نباید در موقعیتی از خانه قرار دهید که در آن رطوبت بالایی وجود دارد! چرا که چای ساز به دلیل بدنه فلزی که دارد و همچنین وجود فلز دور دکمه های چای ساز، می تواند به مرور زمان در این موقعیت دچار رسوب گرفتگی و پوسیدگی شود. به همین دلیل بهتر است به فکر جای مناسب و اصولی برای چای ساز خود در خانه و محل کارتان باشید.

 • چای ساز را در محلی خشک قرار دهید.
 • اگر ورودی حمام شما نزدیک به چای ساز است، موقعیت چای ساز را تغییر دهید.
 • جهت اطلاع از هزینه تعمیرات چای ساز، می توانید با تیم پشتیبانی تماس بگیرید.
 • اگر رطوبت وارد چای ساز شده است، در صورت نداشتن دانش فنی آنرا باز نکنید.
 • جهت رفع رطوبت موجود در چای ساز، به نمایندگی تعمیر چای ساز مراجعه کنید.

آموزش تعمیر کلید چای ساز

همانگونه که گفته شد، چای سازها دارای گارانتی رسمی هستند و اگر شما به هر دلیلی اقدام به باز کردن قطعات چای ساز کنید، گارانتی آن ملغی می شود. اما از طرفی دیگر اگر گارانتی دستگاه شما به اتمام رسیده است و خودتان می خواهید کلید چای ساز را تعمیر کنید، به‌صورت مرحله به مرحله شما را با نحوه اصولی و صحیح آشنا کرده ایم که می توانید مشکل کار نکردن دکمه های چای ساز را شناسایی و برطرف کنید.

توجه: اگر دانش فنی تعمیرات چای ساز ندارید و چای ساز شما گران‌قیمت می باشد، توصیه می کنیم این مشکل را به تکنسین های مجرب تعمیرات چای ساز مجموعه ما بسپارید.

 1. ابتدا چای ساز را از برق بکشید و 5 دقیقه کنار بگذارید.
 2. اینک باید بدنه چای ساز را با استفاده از پیچ گوشتی باز کنید.
 3. پس از باز کردن بدنه، باید پلاتین متصل به کلید چای ساز را پیدا کنید.
 4. اینک باید این پلاتین را با استفاده از یک سنباده به آرامی تمیز نمایید تا رسوب شکل گرفته درون آن از بین برود.
 5. پس از تمیز کردن کامل این بخش، می بایست مجددا بدنه دستگاه را متصل نمایید.
 6. جهت مطمئن شدن از تعمیر کلید چای ساز، می بایست یکبار دستگاه را به برق متصل کنید و با فشردن دکمه ها، از این موضوع مطمئن شوید.

تعمیرات چای ساز در تهران

نمایندگی تعمیر چای ساز

توصیه ای که برای شما عزیزان داریم این است که پیش از باز کردن بدن چای ساز و بررسی علت کار نکردن دکمه های چای ساز، چند دقیقه وقت بگذارید و کارت گارانتی چای ساز را بررسی نمایید. از این رو اگر خرابی بخصوصی برای دستگاه شما رخ داده است، توصیه می کنیم به نمایندگی تعمیر چای ساز خود مراجعه کنید تا از طریق این کارت گارانتی به‌صورت رایگان مشکل دستگاه را برطرف نمایید.

اما اگر کارت گارانتی شما فاقد اعتبار است، توصیه می کنیم به مرکز تعمیر چای ساز در تهران یا استان محل زندگی خود مراجعه کنید تا مشکل شما از طریق تکنسین های مجرب مورد بازبینی و تعمیر قرار گیرد. لازم به ذکر است که آریابهکار به عنوان مرکز تخصصی تعمیر چای ساز در استان تهران، به همراه کادری مجرب و قطعات کاملا وارداتی براساس برندهای موجود در بازار کشور، آماده ارائه خدمات تعمیر دستگاه شما با بهترین کیفیت و ارزانترین قیمت ممکن می باشد.

از این رو جهت تماس با کارشناسان ما می توانید از طریق شماره مرکزی 02145437 تماس حاصل نمایید تا هم به‌صورت رایگان مشاوره شوید و هم اینکه سوالات خودتان را در خصوص خرابی پیش آمده بپرسید تا راهنمایی های لازم توسط تکنسین های ما صورت گیرد.

سوالات متداول

علت کار نکردن دکمه های چای ساز چیست؟

در این گزارش به 4 علت اصلی و کلیدی درخصوص کار نکردن دکمه های چای ساز پرداخته ایم.

مشکل کار نکردن دکمه های چای ساز قابل تعمیر است؟

بله. در این خصوص تکنسین مجرب با استفاده از ابزارهای تعمیراتی مشکل کار نکردن دکمه های چای ساز شما را رفع خواهد کرد.

5/5 - (3 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214