skip to Main Content

یکسره شدن جاروبرقی معمولا یکی از مشکلات رایج در جاروبرقی‌هایی می‌باشد که چندین سال از خرید آنها می‌گذرد؛ گاهی اوقات هم ممکن است برای جاروبرقی‌های جدیدی رخ هد! اما منظور از یکسره شدن جاروبرقی ال جی چیست؟ گاهی اوقات ممکن است با وصل کردن دوشاخه برق جاروبرقی به پریز برق، دستگاه روشن شود و به محض کشیدن دوشاخه از پریز، جاروبرقی خاموش خواهد شد. این یک خرابی الکتریکی می‌باشد که می‌تواند عملکرد جاروبرقی شما را مختل کند. با این وجود این یک مشکل اساسی می‌باشد.

از این رو اگر این مشکل برای جاروبرقی شما رخ داده است و موفق به ریشه یابی علت بروز این خرابی نشده اید، توصیه‌ای که در ابتدا برای شما داریم این است که در صورت نداشتن دانش فنی تعمیرات، اقدام به تعمیرات جاروبرقی نکنید. در ادامه نیز به دلایل یکسره شدن جاروبرقی پارس خزر پرداخته ایم تا بتوانید خیلی ساده این خرابی را شناسایی کنید.

توجه: علت یکسره شدن جاروبرقی در تمامی برندهای تولید کننده جاروبرقی در سطح جهان، یکسان می‌باشد.

1. استفاده نادرست؛ علت یکسره شدن جاروبرقی

اولین و کلیدی ترین عاملی که می‌تواند باعث یکسره شدن جاروبرقی شما شود، استفاده نادرست و اشتباه از جاروبرقی می‌باشد! اما ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که آیا استفاده از جاروبرقی هم نکات دارد؟ بله! اگر دفترچه راهنمای استفاده از جاروبرقی را مطالعه کنید، یقینا به نکاتی خواهید رسید که شاید حتی فکر آنرا نمی‌کردید. با این وجود توصیه می‌کنیم حتما حتی برای یکبار اقدام به مطالعه دفترچه جاروبرقی کنید و نکاتی که در آن نوشته شده است را رعایت کنید.

علت یکسره شدن جاروبرقی

لازم به ذکر است که رایج ترین علت یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ، استفاده نادرست از آن می‌باشد که همین موضوع به خودی خود تمام قطعات جاروبرقی را در بر می‌گیرد.

بخوانید: نمایندگی تعمیر جاروبرقی سامسونگ در تهران

2. داغ شدن جاروبرقی

زمانیکه شما از جاروبرقی بدون استراحت به‌صورت طولانی مدت استفاده کنید، طبیعتا فشار قابل توجهی به موتور آن اعمال خواهد شد که در نتیجه همین خرابی می‌تواند باعث داغ شدن جاروبرقی سامسونگ شما شود و در نتیجه خرابی‌هایی به بار خواهد آمد که یکی از این خرابی ها، یکسره شدن جاروبرقی ال جی می‌باشد. از این رو توصیه‌ای که برای شما عزیزان داریم این است که حتما در حین استفاده از جاروبرقی به آن استراحت کافی را بدهید تا با چنین خرابی روبرو نشوید.

  • از جارو کردن محیط‌های باز خودداری کنید.
  • هر 15 دقیقه کار، 5 دقیقه استراحت به جاروبرقی دهید.

3. پر شدن کیسه جاروبرقی؛ علت یکسره شدن جاروبرقی ال جی

همانگونه که مطلع هستید، ما دو نوع کیسه جاروبرقی داریم که عبارتند از: کیسه دائمی و کیسه یکبار مصرف. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که کیسه‌های یکبار مصرف توسط تکنسین‌های معروف و کارشناس بیشتر از کیسه‌های دائمی پیشنهاد می‌شوند و این در حالی می‌باشد که اکثر جاروبرقی‌های موجود در بازار جهانی مجهز به کیسه‌های دائمی هستند! با این وجود شما به عنوان مصرف کننده جاروبرقی، موظف هستید که پس از هر بار استفاده از جاروبرقی اقدام به تعویض یا تخلیه کیسه آن نمایید.

پر بودن کیسه جاروبرقی

اما معمولا به دلیل عجولانه بودن فرایند استفاده از جاروبرقی، ممکن است چندین هفته فراموش کنید که کیسه آنرا بررسی کنید! در نتیجه همین موضوع به مرور زمان می‌تواند تبدیل به عاملی برای یکسره شدن جاروبرقی شما شود؛ چرا که محتویات درون کیسه ممکن است به مرکز و سیم پیچی جاروبرقی منتقل شود! از این رو در این مواقع به نمایندگی تعمیر جاروبرقی زیمنس مراجعه کنید تا این مشکل خیلی ساده و آسان در کمترین زمان ممکن رفع شود.

بخوانیم: نمایندگی تعمیر جاروبرقی زیمنس

4. خرابی رله جاروبرقی

اکثر جاروبرقی‌های نسل جدید دارای قطعه‌ای به نام رله هستند که وظیفه اصلی این قطعه حساس و ظریف، قطع و وصل کردن جریان برق ورودی در ولتاژ بالا به دستگاه می‌باشد تا در مقابل هر گونه نوسان برق بایستد. اما به دلیل استفاده نادرست و طولانی مدت از جاروبرقی ممکن است رله دچار خرابی گسترده‌ای شود و با مشکل یکسره شدن جاروبرقی روبرو شوید. لازم به ذکر است که تشخیص خرابی رله جاروبرقی کار ساده‌ای نیست و حتما باید توسط تکنسین مجرب تعمیر جاروبرقی صورت گیرد.

5. خراب شدن فیوز جاروبرقی؛ علت یکسره شدن جاروبرقی پارس خزر

یکی دیگر از قطعات زیر مجموعه جاروبرقی، فیوز آن می‌باشد که تحت نوسان برق و وارد شدن فشار بیش از حدی می‌تواند دچار خرابی شود. برای تست سلامت فیوز جاروبرقی شما نیاز به یک مولتی متر دارید. از این رو اگر خرابی از طرف فیوز جاروبرقی باشد، باید تعویض شود؛ چرا که به دلیل قیمت ارزانی که دارد، ارزش تعمیر ندارد. با این وجود بهتر است خدمات تعویض فیوز جاروبرقی توسط تکنسین‌های مجرب و کاربلد در کمترین زمان ممکن انجام شود تا خیالتان از بابت نصب صحیح آن راحت باشد.

6. کثیفی فیلتر؛ علت یکسره شدن جاروبرقی

جاروبرقی‌ها اصولا دارای دو فیلتر هستند که وظیفه هر یک از این فیلترها بسیار مهم می‌باشد و در صورت کثیف شدن و یا اتمام عمر مفید این فیلترها، با مشکلات مختلفی روبرو خواهید شد. از این رو نکته‌ای که در این بین وجود دارد این است که اگر شما در طی چندین سال اخیر از فیلتر استفاده نکرده اید و با مشکل یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ روبرو شده اید، باید بگوییم که احتمالا مشکل از طرف فیلتر شما می‌باشد. از این رو بخاطر داشته باشید که فیلتر جاروبرقی باید در طی زمان به‌صورت منظم بررسی شود.

تعویض فیلتر جاروبرقی

بخوانیم: هزینه تعمیر جاروبرقی بوش

7. کشیده شدن کابل برق جاروبرقی؛ علت یکسره شدن جاروبرقی سامسونگ

اکثریت جاروبرقی‌های موجود در بازار دارای سیم جمع کن هستند که تا چندین متر کابل را درون خود جای داده اند. اما شما نباید همیشه تمام کابل برق جاروبرقی را به بیرون بکشید! چرا که اگر برای مثال کابل جاروبرقی شما 4 متر باشد، پس از کشیدن 3 متر اول، یک متر آخر را خسته خواهید شد و آنرا با قدرت بیشتری خواهید کشید که در نتیجه همین موضوع می‌تواند باعث بروز قطع و وصلی کابل برق جاروبرقی و در نتیجه یکسره شدن آن شود.

بنابراین توصیه می‌کنیم که کابل برق جاروبرقی را صرفا براساس نیاز خود بیرون بکشید و آنرا به نزدیک ترین پریز به جاروبرقی متصل کنید.

8. خرابی کلید خاموش و روشن

براساس عادتی که از گذشته تا به امروز اکثرا آنرا داریم، عادت روشن و خاموش کردن جاروبرقی با استفاده از انگشتان پا می‌باشد. اصولا این یک عادت اشتباه و نادرستی می‌باشد که معمولا آنرا انجام می‌دهیم تا آسیبی به کمر و یا ستون فقرات ما وارد نشود. با این وجود اگر شما یکی از افرادی هستید که دکمه خاموش و روشن جاروبرقی را با استفاده از انگشتان پا فشار می‌دهید، باید بگوییم که همین یک عادت می‌تواند باعث یکسره شدن جاروبرقی شما شود.

برای آنکه متوجه خراب شدن و شکستن پین داخلی کلید خاموش و روشن جاروبرقی شوید، نیازی به تکنسین تعمیر جاروبرقی ندارید و صرفا با استفاده از انگشت اشاره و چرخاندن آن به زوایای مختلف، می‌توانید متوجه شل بودن غیر عادی و حتی رها شدن آن شوید که در اینصورت باید به مراکز تعمیر جاروبرقی مراجعه کنید تا توسط تکنسین‌های مجرب، مورد بازبینی و تعمیر قرار گیرد.

بخوانید: نمایندگی تعمیر جاروبرقی کنوود در تهران

9. نیم سوز شدن موتور؛ علت یکسره شدن جاروبرقی

یکی دیگر از قطعات جاروبرقی که تحت استفاده نادرست می‌تواند دچار خرابی شود و خراب شدن آن نیز می‌تواند خیلی ساده باعث بروز خرابی در سایر قطعات دستگاه شما شود، موتور جاروبرقی می‌باشد! در ابتدا باید بگوییم که موتور جاروبرقی خود از چندین قطعه زیر مجموعه طراحی و ساخته شده است و از جمع این قطعات، یک موتور جاروبرقی شکل خواهد گرفت. با این وجود موتور جاروبرقی تحت شرایط مختلفی مانند استفاده نادرست و طولانی مدت، کارایی و توان خود را از دست دهد.

خرابی موتور جاروبرقی

در این صورت اصطلاحا موتور نیم‌سوز شده است و می‌تواند یکی از دلایل یکسره شدن جاروبرقی شما شود که اگر همینطور استفاده نادرست از دستگاه را پیش بگیرید، حداکثر تا یک هفته دیگر با سوختن موتور جاروبرقی روبرو خواهید شد. با این وجود در ابتدا توصیه می‌کنیم حتما استفاده خود را از جاروبرقی تغییر دهید و سپس در صورت بروز هر گونه خرابی ابتدایی برای جاروبرقی، آنرا جدی بگیرید و اقدام به تعمیر موتور جاروبرقی کنید.

10. مسدودی جریان هوا

جاروبرقی یکی از وسایل خانگی است که باید درون آن هوا جریان داشته باشد تا بتواند مکش خوبی از خود ارائه دهد. با این وجود اگر به هر دلیلی جریان ورودی جاروبرقی مسدود شود، خرابی‌هایی رخ خواهد داد که یکی از آنها هم یکسره شدن جاروبرقی است! اما ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که چرا و چگونه جاروبرقی مسدود می‌شود؟ در صورت کثیف شدن فیلتر و همچنین جارو کردن توده‌های بزرگ و حجیم، جریان هوا در جاروبرقی مسدود می‌شود.

از این رو توصیه‌ای که برای شما داریم این است که حتما هر هفته لوله خرطومی، زانویی و فیلتر را با دقت کافی مورد بررسی قرار دهید تا در صورت مشاهده هر گونه خرابی، آنرا رفع کنید و خرابی گسترده‌ای برای دستگاه شما رخ ندهد. حتی برای رفع این توده‌های حجیم از لوله خرطومی و زانویی می‌توانید آنها را از دستگاه جدا کنید و سپس با استفاده از آب فشار قوی، آنها را عاری از هر گونه توده‌های بزرگ و حجیم نمایید.

بخوانید: هزینه تعمیر جاروبرقی پاناسونیک

11. مسدودی برس جاروبرقی؛ علت یکسره شدن جاروبرقی بوش

یکی دیگر از قطعات جاروبرقی که ممکن است دچار مسدودی شود و از نظر ما معمولا پنهان می‌باشد، مسدودی برس جاروبرقی است که به دلیل گیر کردن مو، نخ، ذرات ریز و درشت می‌تواند به سادگی تمام مسدود شود و اجازه ورودی جریان هوا و مکش موتور جاروبرقی را سلب کند. با این وجود توصیه‌ای که برای شما داریم این است که حتما هر چند مدت یکبار هم برس جاروبرقی را بررسی کنید و در صورت دیدن چنین مشکلی، اقدام به خارج کردن ذرات گیر کرده نمایید.

تعویض برس جاروبرقی

12. عدم رعایت نکات نگهداری

تمامی جاروبرقی‌ها دارای اصول نگهداری هستند که حتما باید توسط دارندگان این دستگاه‌ها مورد توجه قرار گیرند. اما چه لزومی به رعایت نکات نگهداری از جاروبرقی داریم؟ اگر شما این نکات را به خوبی مطالعه و اجرایی کنید، عمر مفید جاروبرقی را افزایش خواهید داد و خرابی برای این دستگاه در طول زمان رخ نخواهد داد. با این وجود توصیه می‌کنیم که حتما دفترچه راهنمای استفاده از جاروبرقی بوش را مطالعه کنید تا با نکات استفاده از آن آشنا شوید.

جلوگیری از یکسره شدن جاروبرقی

در این گزارش از آریابهکار ما تمام تلاش خود را کردیم تا شما را با دلایل یکسره شدن جاروبرقی آشنا سازیم. با این وجود برای پیشگیری از یکسره شدن جاروبرقی پارس خزر و تمامی مدل‌های بازار کشور، توصیه می‌کنیم حتما 12 نکته کلیدی مذکور را مطالعه و اجرایی کنید تا نه تنها این مشکل برای دستگاه شما رخ ندهد، بلکه از سایر مشکلات احتمالی نیز خودداری نمایید و نیازی به تعمیرکار جاروبرقی نداشته باشید.

منبع: yourspares

سوالات متداول

یکسره شدن جاروبرقی قابل تعمیر است؟

بله. این خرابی باید توسط تکنسین های مجرب مورد عیب یابی قرار بگیرد و سپس خدمات تعمیر قطعه آسیب دیده آغاز شود.

علت اصلی یکسره شدن جاروبرقی چیست؟

به‌طور کلی امکان اشاره به علت اصلی یکسره شدن جاروبرقی کار سخت و دشواری می باشد. اما معمولا استفاده نادرست از جاروبرقی باعث آسیب دیدن قطعات مختلف می شود.

5/5 - (3 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214