skip to Main Content

تعمیر یخچال فریزر و نکات نگهداری از آن موضوع مورد بررسی در این مقالع است. یخچال فریزر از پر مصرفترین وسیایل آشپز خانه به شمار می رود . با نگهداری و مراقبت درست می توانید طول عمر یخچال خود را بالا ببرید و نیاز به تعمیر یخچال فریزر را کمتر کنید.

در این مقاله ۸ نکته جهت نگهداری و تعمیر یخچال فریزر را مشاهده می کنید :

۱ . نطافت لوله ها و شبکه های کندانسور یخچال را در اولویت قراردهید و حداقل سالی دوبار آن را تمیز کنید .

لوله های کندانسور ، وظیفه انتقال گرما را از یخچال و فریزر بر عهده دارند . این لوله ها ، بزرگ و همانند رادیاتور هستند. و در قسمت پشت یا زیر دستگاه قرار دارند. اگر گرد و خاک بگیرد ، وظیفه خنک کردن و انتقال گرما را از یخچال و فریزر به درستی انجام نمی دهد .

پس در صورت عدم تمیزی آنها ، موارد و مشکلات جدی پیش می آید. اینگونه هزینه های زیادی را برای تعمیر یخچال فریزر ساید بای ساید متحمل می شوید .

برای نظافت این لوله ها به جارویی دسته بلند با پرزهای ریز نیازمند هستید و یا اینکه می توانید گرد و خاک های موجود را با جاروبرقی برطرف نمایید . جهت اطمینان خاطر دفترچه ی راهنمای خود مراجعه کرده و بهترین دستورالعمل را به کاربرید .

۲ . درزگیر و لایی درب را همیشه تمیز نگهدارید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

این لایی ، درزگیر لاستیکی است. درب های یخچال و فریزر را می پوشانند. این لایی از ورود هوای گرم به داخل یخچال و همین طور خروج هوای سرد از داخل به بیرون یخچال جلوگیری می کند . خروج هوای سرد و ورود هوای گرم به داخل یخچال علاوه بر اتلاف انرژی باعث تحت فشار قرارگرفتن موتور آن می شود و در نهایت خرابی و نیاز به تعمیر یخچال فریزر را در بر خواهد داشت.

در صورتی که کثیف شده اند آن را می بایستی با تمیز کننده ی چند منظوره و یا پاک کننده ی مخصوص تمیز نمایید. و در صورتی که فرسوده شده و یا پارگی و ترک خوردگی لایی ها باید آنها را تعویض کنید. چرا که درغیر این صورت هوای گرم وارد یخچال یا فریزر شده و عملکرد خنک سازی یخچال و یا فریزر را کند می سازد و در نتیجه مشکلات جدی تری را برای شما به همراه خواهد داشت .

۳ . آب کردن برفک های یخچال یا فریزر و تاثیر آن در بهبود عملکرد آن و کم شدن نیاز به تعمیر یخچال فریزر

– از بین بردن و آب کردن برفک های یخچال و فریزر

اگر در دیواره های یخچال یا فریزر ، برفک هایی مشاهده کردید که ضخامت آنها به نیم اینچ ( هراینچ = 2/54 سانتی متر) و یا بیشتر می رسید ، مواد غذایی را از یچال یا فریزر خارج کرده ، ترموستات را خاموش نموده و یا آن را از برق بکشید و بگذارید تا تمام برفک ها به تدریج آب شوند. هنگامی که برفک ها به طور کامل آب شدند ، دستگاه را به برق وصل کنید و بگذارید تا خنک شود و به دمای مطلوب برسد . سپس مواد غذایی را به یخچال یا فریزر برگردانید .

– آب کردن برفک های یخچال و فریزر از طریق خود دستگاه

اگر یخچال و فریزر شما از سیستم آب کردن برفک ها برخوردار می باشد ، در نتیجه نیازی نیست تا شما دست به کار شوید . هر ۶ تا ۸ ساعت ، یخچال شما به صورت خودکار هر گونه برفک را آب می کند. برفک ایجاد شده به درون کفه سطحی و کم عمق زیر یخچال یا فریزر می ریزد و در آنجا تبخیر می گردد. با این حال ، شما باید هر چند وقت یک بار این کفه را تمیز کنید تا از رشد باکتری جلوگیری کرده و مانع از ایجاد هرگونه بوی بد و نامطبوعی در آن گردید .برای تمیزنمودن آن می توانید از آب گرم و مقداری پودر یا شوینده استفاده نمایید . جهت اطمینان خاطر در این زمینه به دفترچه ی راهنما مراجعه کنید و بهترین دستورالعمل را به کار ببندید .

۴ . یخچال و فریزر را در دمای مناسب و درست قرار دهید تا هم مواد غذایی بهتر نگهداری شود و هم نیاز به تعمیر یخچال فریزر نباشد

دمای مناسب یخچال بین ۳ تا ۷ درجه و فریزر را ۱۸- تا ۲۰- درجه سانتی گراد می باشد .

۵ . داخل یخچال و فریزر را هر چند وقت یکبار تمیز کنید.

سعی کنید هفته ای یک بار با پارچه ای نم دار و آب گرم ، خاک ها ، لکه ها و خرده ریز ها را از قفسه ها و دیواره های یخچال و فریز پاک کنید . برای این کار می توانید از پاک کننده ی چند منظوره نیز استفاده نمایید .

همین طور درب ها و دسته ها را نیز می توانید با این پاک کننده تمیز کنید . جهت نگهداری مواد غذایی در یخچال و یا فریزر ، آن را بسته بندی کرده و یا در ظروف هوا ناپذیر قرار دهید تا یخچال یا فریزر بو نگیرند و اینکه مواد غذایی تازه تر مانده و دیر تر خراب شوند و اگر از بسته بندی استفاده می کنید ، نشتی نداشته باشند . در ارتباط با دستگاه هایی با فولاد ضد زنگ نیز پاک کننده هایی مخصوص وجود دارند که می توانند آن ها را به خوبی جلا دهند .

۶ . یخچال و فریزر را بو زدایی کنید

رفع بوی نامطبوع یخچال و فریزر ، مخصوص آنها و طبق دستورالعمل کارخانه ای طراحی شده اند. که می توان بیش از ۵۰ بار از آنها استفاده نموده و بسیار موثر تر از جوش شیرین عمل می کنند و تا ۶ ماه ماندگاری دارند .

۷ . یخ ساز یا فیلتر مربوط به مخزن آب را تعویض نمایید

فیلتر مربوط به مخزن آب را حداقل هر ۶ ماه تعویض کنید تا موردی برای قسمت های مربوطه ی دستگاه مخصوصا شیر برق ایجاد نگردد و همین طور آب سالم تری را بدون هیچ گونه رسوبی مصرف نمایید .

۸ . یخچال را به اندازه مناسب پر نگهدارید

یخچال مقدار انرژی گرمایشی بالایی را در نگهداشتن و حفظ دمای پایین مصرف می کند که وجود مواد غذایی و نوشیدنی های خنک در جذب این گرما تاثیرگذار هستند و همین طور باز کردن بیش از اندازه درب یخچال می تواند مصرف این انرژی را بالاتر برد . بنا براین اگر یخچال بزرگی را دارا هستید و یا اگر مواد غذایی اندکی درون یخچال نگهداری می کنید ، جهت حفظ این انرژی چندین پارچ آب را در یخچال قرار دهید . بدین وسیله با رعایت این نکات مفید نیازی به متخصصین در تعمیر یخچال و فریزر پیدا نمی کنید .

تعمیر یخچال فریزر

– در نهایت در صورتی که نیاز به تعمیر یخچال و یا تعمیر لوازم منزل داشتید، با شرکت آریابهکار تماس بگیرید. و از خدمات ما جهت رفع اشکال و تعمیر استفاده کنید.

– جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نگهداری و تعمیر یخچال فریزر ساید بای ساید می توانید از دیگر مقالاتی که توسط کارشناسان شرکت آریابهکار ، در این زمینه تهیه شده است استفاده کنید:

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214