تعمیر آبسردکن :

تعمیر آبسردکن در فصل گرما یکی از مهم ترین کارهایی است که باید انجام داد. امروزه در همه مکان ها وجود آبسردکن یک مسئله مهم و البته شاید حیاتی است. تعمیر آبسردکن باید توسط تکنسین های ماهر انجام شود. دمای آب سردی که دستگاه تولید می کند باید درمناطق معتدل بین 15-10 درجه باشد و در مناطق گرمسیر بین 18-13 درجه باشد.

برای تعمیر آبسردکن ها باید انواع آنها را بشناسیم:

1 – آبسردکن مخزن دار مجهز به شناور

2 – آبسردکن های آنی (بدون مخزن)

3 – آبسردکن های دو منظوره

تعمیر آبسردکن

در تعمیرکردن آبسردکن های مخزن دار باید اجزای اصلی آنها را دقیق بشناسیم :

این آبسردکن ها به آب لوله کشی وصل می شوند و مخزن آنها توسط یک شیر که دارای شناور است همیشه پر می ماند و آب اضافی را مستقیم به مجرای فاضلاب می ریزد. تعمیر آبسردکن ها کمی پیچیده است زیرا دارای یک پمپ حرارتی برای خنک کردن آب و لوله های اواپراتور که به شکل لوله مسی دور یک مخزن فلزی جوش خورده است و با مصرف برق مدارخنک می شود.

تعمیر آبسردکن

آبسردکن های آنی:

تعمیر آبسردکن های آنی بسیار راحت است چون این آبسردکن در سال 2007 میلادی اختراع شده و سیتیم خنک کننده آن همان پمپ حرارتی یا سیکل یخچال است. و امکان ذخیره انرژی در دستگاه تعبیه شده و منبع آب آشامیدنی که منبع آلودگی هاست حذف شده.

آبسردکن های دومنظوره:

تعمیر آب سردکن های دومنظوره باید توسط تکنسین  ماهر انجام شود چون این نوع آبسردکن هم دارای آب سرد و هم دارای آب گرم است و در بیشتر شرکت ها و ارگان ها از این نوع آبسردکن استفاده می شود و انواع مختلفی دارد:

1– آبسردکن ایستاده معمولی و دیجیتالی

2 – آبسردکن ایستاده یخچال دار معمولی دیجیتالی

3 – آبسردکن رومیزی معمولی دیجیتالی

4 – آبسردکن ایستاده آب شهری

در خرید آبسردکن ها باید دقت لازم انجام شود چون علاوه بر رعایت اصول بهداشتی و سلامتی در ساخت آبسردکن ها باید به خدماتی که پس از فروش برای تعمیر آبسردکن در نظر گرفته شده توجه لازم را داشت.

تعمیر آبسردکن

- نکاتی برای نگهداری و تعمیر آبسردکن

در این بخش موارد مختلفی را که ممکن است برای آب سردکن به وجود آید و در نتیجه نیاز به تعمیر آب سردکن باشد، توضیح داده و نکات مهم برای جلوگیری از آن‌ها را مطرح می کنیم:

  • نشتی آب

در دستگاه‌های آب سردکن برخی اوقات به دلیل افزایش فشار آب و یا فشار ناشی از گرمای دستگاه تهویه‌ی مطبوع، ممکن است نشتی پیدا کرده و آب به قسمت‌های بیرونی نفوذ کند.

  • مشکلات مربوط به فشار آب

کم یا زیاد بودن فشار آب می‌تواند به تنهایی یک مشکل باشد. در قسمت آب گرم دستگاه آب سردکن، باید درجه حرارت آب را به درستی تنظیم کنید.

  • بررسی فیلترهای آب

فیلترهای آب باید هر شش ماه تا ۱۲ ماه یکبار تعویض شوند. به دلیل اینکه روزنه‌های این فیلترها و الیاف آن‌ ممکن است اشباع شده باشد و خاصیت پاکسازی خود را از دست بدهد.

  • بررسی مسائل مرتبط با دمای آب

ممکن است در بعضی اوقات آب سرد تولید نشود و یا آب داغ دمای بالایی نداشته باشد. معمولاً در این مواقع باید سیم برق را بررسی کنید. چرا که ممکن است در سیم برق اختلال و یا قطعی وجود داشته باشد و به همین خاطر برق به درستی به دستگاه نرسد.

- با رعایت نکردن هر یک از موارد بالا، ممکن است نیاز به تعمیر آبسرکن پیدا کنید و البته چنانچه این نیاز را احساس کردید ، برای تعمیر آب سردکن توصیه می شود حتما از متخصص و افراد با تجربه برای تعمیر آبسردکن خود استفاده کنید .

می توانید برای تعمیر آبسردکن خود با شرکت آریابهکار تماس بگیرید و از تجربه متخصصان و افراد کار آزموده شرکت آریابهکار استفاده کنید.

- جهت دریافت اطلاعات بیشتر برای نگهداری و تعمیر آب سردکن می توانید از مقالاتی که توسط تیم شرکت آریابهکار تهیه شده است استفاده کنید.

1 - نکاتی درباره مراقبت و تعیر آب سردکن