skip to Main Content

نگهداری و تعمیر ماشین لباسشویی و نکات مربوط به آن موضوع مورد بررسی در این مقاله است. در این مطلب علاوه بر آموزش و یادآوری مواردی برای نگهداری و مراقبت از ماشین لباسشویی، راهکارهایی جهت بهبود وضعیت و عملکرد ماشین لباسشویی و کمتر شدن نیاز شما به تعمیر ماشین لباسشویی ارائه می گردد.

امیدواریم با مطالعه و رعایت این نکات علاوه بر بهبود وضعیت و کارایی ماشین لباسشویی خود ، نیاز کمتری به تعمیر لباسشویی پیدا کنید.

فهرست

1- لوله ها و شیلنگ های لاستیکی و خرطومی مخصوص آبپاش را هر چند وقت یکبار کنترل کنید.

لوله ها و اتصالات و شیلنگ های لاستیکی

لوله ها و شیلنگ های لاستیکی و خرطومی مخصوص آبپاش را هر سال از لحاظ پوسیدگی و یا وجود عیب و نقص بررسی نمایید. اگر هرگونه ترک خوردگی و یا زنگ زدگی مشاهده نمودید، آن ها را تعویض کنید. وجود این موارد منجر به ایجاد نشتی و یا ترکیدن می گردد. و در نتیجه خانه را آب برداشته و هزینه هنگفتی را متحمل می شوید. می بایست بلافاصله با متخصص در تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید. برخی کارخانه ها بر این امر تاکید دارند که این لوله ها و شیلنگ ها را هر ۵ سال یک بار تعویض نمایید. برای اینکه خیالتان از این جهت راحت شود، بهتر است که از لوله ها و شیلنگ های با کیفیت بالا و یا فولاد ضد زنگ استفاده کنید.

۲_ از آب راه افتادن و یا نشتی ماشین لباسشویی جلوگیری نمائید

ماشین لباسشویی شما به دلایلی که ذکر گردید ممکن است دچار این موارد شود و شما را نیازمند تعمیر ماشین لباسشویی سازد.

با رعایت موارد مذکور در ذیل می توانید از این مشکل جلوگیری کنید:

سیستم مسدودسازی و قطع آب:
هنگامی که چنین نقصی برای ماشین لباسشویی پدید می آید، این سیستم می تواند به صورت خودکار آب را قطع کند. نصب این سیستم تنها ۵ دقیقه به طول می انجامد و هیچگونه ابزار خاصی برای آن مورد نیاز نمی باشد.

قرار دادن کفه ای جهت سرریز شدن آب از ماشین لباسشویی:

تکات نگهداری از ماشین لباسشویی


در رابطه با نشتی ها و قطرات اندک آب از ماشین لباسشویی، قرار دادن کفه ای پلاستیکی در زیر ماشین لباسشویی می تواند از خیس گشتن زمین جلوگیری نماید. که این کفه پلاستیکی متناسب با ماشین لباسشویی می باشد. اما برای بزرگ نشدن مشکل می بایستی حتما با متخصص در تعمیر ماشین لباسشویی تماس حاصل فرمائید.

۳_ ماشین لباسشویی را بیش از حد پر نکنید

ماشین لباسشویی را با توجه به نکات در دفترچه راهنما پر کنید و بیش از اندازه معمول در آن لباس نگذارید. در غیر این صورت، ماشین لباسشویی از حالت تعادل خارج می شود. و ایجاد مشکل می کند که همین مشکل تاثیر بسزایی در خرابی آن دارد و تعمیر ماشین لباسشویی را می طلبد.

۴- ماشین لباسشویی را به صورت تراز با زمین قرار دهید

نگهداری و تعمیر ماشین لباسشویی

لرزیدن زمین و یا دیوارها هنگام کار ماشین لباسشویی، امری غیرطبیعی است. اگر ماشین لباسشویی شما با زمین همسطح نباشد، هنگام کار به عقب و جلو حرکت کرده و می لرزد. پس تا جای ممکن سعی کنید تا آن را نزدیک به زمین قرار دهید تا کمتر به لرزش درآید همین مورد باعث خرابی می گردد و لرزش های زیاد ممکن است نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی را بیشتر کند.

پایه های جلویی با مهره قفل شو (مهره ای که وقتی به دور پیچ پیچانده می شود، قفل می گردد) قابل تنظیم هستند. پایه ها را در ارتفاع مناسب قرار دهید و مهره قفل شو را در برابر ماشین لباسشویی محکم نمایید تا پایه ها نتوانند بچرخند. برخی از مدل های ماشین لباسشویی از پایه های قابل تنظیم نیز به سمت عقب برخوردارند، که در بیشتر مدل ها این حالت به چشم می خورد.

برای این کار از فردی بخواهید تا در این زمینه به شما کمک کند. ماشین لباسشویی را به سمت جلو و بر روی پایه های جلویی اش خم کرده تا پایه های عقبی آن سه تا چهار اینچ از سطح زمین بلند شوند. هنگامی که ماشین را سر جایش برگرداندید، باید پایه ها به صورت خودکار تنظیم شوند. در حالت ترازنبودن پایه ها، دوباره ماشین لباسشویی را به سمت جلو خم کرده و با دسته چکش، ضربه آهسته ای به پایه های عقبی وارد کنید تا آن ها را نرم و شل نمایید. راه حل دیگر برای این مسئله، خرید لایی هایی برای تراز پایه می باشد تا از سروصدای اضافی ماشین لباسشویی هنگام کار جلوگیری کند و اگر نتوانستید آن را تعمیر نمایید، می توانید از متخصص در تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

۵_ به مقدار مناسبی از پودر یا شوینده ماشین لباسشویی استفاده کنید

صرف نظر از دستور روی بسته پودر و یا شوینده، به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود مراجعه نمایید. تا از مقدار درست پودر و یا شوینده اطمینان حاصل کنید . اگر از آب نرم برخوردارید، از مقدار صابون کمتری برای شستشو استفاده نمایید. چرا که لایه نازکی از کف صابون در چرخه شستشو قرار می گیرد. اگر مقدار این کف های صابون زیاد گردد، در چرخه شستشو به طور کامل بیرون رانده نمی شوند. و ایجاد جرم می نمایند.

۶_ حداقل هر ماه یکبار فضای داخل ماشین لباسشویی را نظافت کنید

باقی ماندن پس مانده های حاصل از شوینده ها در ماشین لباسشویی امری طبیعی است. جهت رفع این مسئله سعی کنید تا ماهی یکبار از پاک کننده و جرم گیری با تاثیرگذاری بالا و بدون بو استفاده نمایید تا مشکل بزرگتری در این زمینه پیش نیاید.

۷_ مخزنی که نرم کننده را در آن می ریزید، تمیز کنید

مایع نرم کننده

مایع نرم کننده پارچه به طور طبیعی از حالت چسبندگی برخوردار می باشد. بنابراین پس از هر بار شستشو، با پارچه نم دار و آب داغ، مخزن را تمیز کنید. برای کم کردن چسبندگی مایع نرم کننده می توانید قبل از ریختن در مخزن، آن را با مقداری آب مخلوط کنید. و سپس در مخزن بریزید. توجه داشته باشید که نباید آن را داخل مخزن اسپری کنید.

۸_ سطح بیرون ماشین لباسشویی را تمیز کنید

وجود لکه های حاصل از شوینده و نرم کننده های ماشین لباسشویی، باعث می شود تا سطح بیرونی ماشین از نمای خوبی برخوردار نباشد. برای تمیز کردن سطح بیرون ماشین لباسشویی از پاک کننده چندمنظوره به همراه یک دستمال پارچه ای استفاده نمایید.

۹_ خراش ها و بریدگی ها را با رنگ بگیرید و اصلاح کنید

خراش ها و بریدگی های موجود در سطح ماشین لباسشویی را با رنگ بگیرید و اصلاح کنید تا دستگاه شما از نمای خوبی برخوردار باشد.

۱۰_ ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید

گاهی اوقات از خود می پرسید که چرا ماشین لباسشویی بو می دهد. بدیهی است که ماشین لباسشویی شما نیاز به تمیزکردن دارد. سه بخش مهم در ماشین لباسشویی وجود دارند که می بایستی همیشه کنترل و تمیز گردند.

فیلتر، محلی که پودر یا شوینده را در آن می ریزند و گردونه استوانه ای داخل ماشین لباسشویی. کشویی که در آن پودر و یا شوینده را قرار می دهید، با پارچه نم دار و آب داغ تمیز کنید و یا اینکه آن را درآورده و به طور کامل در زیر آب و یا در ماشین ظرفشویی شستشو دهید. فیلتر را نیز با آب تمیز کنید تا به مشکل جدی تری برنخورید.

هر ماه و یا هر دو ماه برای تمیزکردن گردونه استوانه ای و لوله ها از جرم گیر ماشین لباسشویی استفاده نمایید تا پس مانده ها و جرم ها به طول کامل تمیز شوند. به طوری که جرم گیر را در محل مربوطه قرار دهید و بگذارید تا ماشین لباسشویی با دمای گرم حدود یک ساعت (معمولا روی برنامه مربوط به پارچه و لباس های کتان) خالی کار کند. بدین ترتیب از مشکلات بسیاری در ارتباط با ماشین لباسشویی جلوگیری کرده و نیازی به متخصص در تعمیر ماشین لباسشویی پیدا نمی کنید.

– در صورتی که هنوز نیاز به راهنمایی بیشتر و یا نگهداری و تعمیر ماشین لباسشویی خود دارد می توانید با شرکت آریابهکار تماس بگیرید و برای تعمیر ماشین لباسشویی خود از متخصصین و مهندسین حرفه ای شرکت آریابهکار استفاده نمایید.

– برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه نگهداری و تعمیر ماشین لباسشویی از مقالات و مطالب دیگری که در این زمینه است استفاده نمایید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214