skip to Main Content

روشن نشدن بخارشوی نشان دهنده معمولا نشان دهنده یک هشدار جدی مبنی بر خراب شدن و از کار افتادن قطعات بخارشوی می باشد که حتما باید توسط تکنسین تعمیرات بخارشوی مورد بازبینی و بررسی قرار گیرد. با این وجود چرا بخارشوی من روشن نمی شود؟ اگر به دنبال این پاسخ هستید باید بگوییم که بخارشوی همانند سایر لوازم الکتریکی از چندین قطعه ریز و درشت تشکیل شده است که خراب شدن هر یک از این قطعات می تواند در عملکرد سایر قطعات مؤثر واقع شود.

بنابراین یک علت کلی را نمی توانیم به عنوان علت روشن نشدن بخارشوی کنوود و سایر برندها به شما عزیزان معرفی کرد! اما یک نکته حائز اهمیت می باشد و آن هم قابل تعمیر بودن مشکل روشن نشدن بخارشور در محیط خانه بدون نیاز به تکنسین است؛ چراکه برخی از دلایل این خرابی خیلی ساده در محیط خانه قابل رفع هستند. با این وجود در ادامه این گزارش از آریابهکار به دلایل روشن نشدن بخارشو پرداخته ایم تا در صورت بروز این خرابی، خیلی ساده ریشه یابی کنید.

توجه: علت روشن نشدن بخارشوی دلونگی، کارچر، کنوود، ویداس، فیشر، رادکس و… یکسان است. بنابراین محتویات بررسی شده در این گزارش پاسخگوی مشکل دستگاه بخارشوی شما هستند.

1. مشکل در برق رسانی

اولین موردی که باید در صورت روشن نشدن بخارشوی بررسی کنید، برق رسانی محل سکونتتان می باشد! چرا که اگر شما ساکن کلانشهرها هستید، روزانه برق محل سکونت شما با نوسان برق روبرو می شود که این نوسان برق می تواند منجر به وارد شدن آسیب های جدی به لوازم الکتریکی موجود در خانه شما شود. با این وجود اگر با مشکل روشن نشدن بخارشوی روبرو شده اید، توصیه می کنیم در ابتدا برق رسانی را بررسی کنید. ترجیحا دوشاخه برق بخارشوی را به پریز دیگر متصل نمایید تا مطمئن شوید.

همچنین توصیه می کنیم از محافظ برق استاندارد برای حفظ سلامت بخارشوی و سایر لوازم برقی خانگی خود استفاده کنید تا آسیبی به دستگاه وارد نشود؛ این نکته بسیار مهم و ضروری است، اما با این وجود برای اکثر ما ساده بنظر میرسد و به همین دلیل به هیچ وجه از محافظ برق استفاده نمی کنیم.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات بخارشوی دلونگی

2. قطع و وصلی دوشاخه برق بخارشوی

دوشاخه برق بخارشوی دارای عمر مفید استفاده می باشد و اگر در طی این بازه زمانی به درستی از آن استفاده نکنید، مطمئنا طول عمر مفید نه تنها افزایش نخواهد یافت، بلکه کاهشی خواهد شد. با این وجود اگر چندین سال است که از بخارشوی استفاده می کنید و در طی این زمان به خوبی از دوشاخه برق استفاده نکرده اید، یقینا دچار فرسودگی و قطع و وصلی خواهد شد که در نتیجه باعث روشن نشدن بخارشوی می شود.

خرابی دوشاخه برق بخارشوی

با این وجود اگر از قطع و وصلی و همچنین فرسودگی دوشاخه برق بخارشوی مطلع هستید و اما باز هم از این دستگاه به‌صورت روزمره استفاده می کنید، باید بگوییم که این تصمیم شما می تواند مستقیما برد و عملکرد کلی دستگاه را هدف بگیرد که با هزینه جزئی قابل تعمیر نخواهد بود. بنابراین تحت هیچ شرایطی تا پیش از تعمیر/تعویض دوشاخه برق بخارشوی از آن استفاده نکنید.

توجه: اگر ساکن استان تهران هستید، هم بصورت حضوری و هم با هماهنگی قبلی پیک رایگان جهت دریافت بخارشوی شما اعزام خواهد شد.

3. رسوب گرفتن بخارشوی

اگر از آب لوله کشی برای پر کردن مخزن بخارشوی استفاده می کنید، مطمئنا با گذشت 2 الی 3 ماه براساس استفاده متوسط با مشکل رسوب گرفتن بخارشوی روبرو خواهید شد که در صورت مشاهده این خرابی باید اقدام به رسوب گیری بخارشوی نمایید. اما معمولا به این نکته نیز بی اهمیتی می کنیم و آنرا جدی نمی گیریم و نتیجه آن هم بروز یکسری اتفاقات جدی برای دستگاه می باشد که رایج ترین آن، روشن نشدن بخارشوی و بخار ندادن بخارشوی است.

با این وجود اگر به هر دلیلی با این مشکل روبرو شده اید، توصیه می کنیم اقدام به رسوب زدایی بخارشوی نمایید. لازم به ذکر است که اگر تجربه قبلی برای انجام این کار را ندارید، ممکن است بخارشوی را به‌صورت کامل از کار بیندازید. از این رو بهتر است به نمایندگی تعمیر بخارشوی در غرب تهران یا محل سکونت خود مراجعه کنید تا با یک هزینه جزئی، مشکل شما مرتفع شود.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات بخارشوی کارچر

4. خالی شدن منبع آب بخارشوی

یکی دیگر از دلایل احتمالی روشن نشدن بخارشوی، خالی شدن مخزن آب دستگاه در حین استفاده می باشد! تصور کنید شما مخزن را تا قسمت میانی پر کرده اید و حدودا 30 الی 40 دقیقه است که از بخارشوی استفاده می کنید. با این وجود طبیعی است که در این بازه زمانی آب مخزن خالی شود و با انجام هر کار و ترفندی نتوانید مشکل بخارشوی را برطرف کنید. با این وجود توصیه می کنیم در حین استفاده از بخارشوی، از میزان آب موجود در مخزن مطمئن شوید و اجازه ندهید آب تمام شود!

پر کردن مخزن بخارشوی

5. خراب شدن برد بخارشوی

بخارشوی ها همانند سایر لوازم برقی دارای قطعه راهبردی به نام برد هستند که میزان حساسیت آنها بالاست و در صورت تکرار اشتباهات در حین استفاده از دستگاه، با خرابی برد بخارشوی روبرو خواهید شد که می تواند دردسر ساز شود! اما جای نگرانی وجود ندارد چرا که تیم تکنسین آریابهکار آماده عیب یابی دقیق و تعمیر برد بخارشوی شما با کمترین هزینه ممکن هستند تا در شرایط اقتصادی فعلی نیازی به خرید چای ساز جدید و یا خرید برد نداشته باشید.

با این وجود اگر برد بخارشوی به هر دلیلی خراب شود، مطمئنا با مشکل روشن نشدن بخارشوی روبرو می شوید که باید توسط مجرب ترین تکنسین ها مورد بازبینی و تعمیر قرار گیرد.

پروسه عیب یابی بخارشوی در آریابهکار بصورت کاملا رایگان توسط تکنسین های مجرب انجام می شود.

6. خرابی دکمه خاموش/روشن

اگر تمام قطعات بخارشوی سالم هستند و به‌درستی در جای خود قرار دارند، اما دکمه خاموش/روشن یا همان دکمه پاور بخارشوی دچار خرابی شده است، می تواند به تنهایی عامل روشن نشدن بخارشوی شما باشد! اما این در حالی است که احساس می کنید این مشکل به دلیل خرابی برد، شیر برقی و… رخ داده است و حتما باید هزینه زیادی برای رفع این خرابی کنید. با این وجود توصیه می کنیم سریع تصمیم نگیرید و اجازه دهید در ابتدا عیب یابی بخارشوی شما توسط تکنسین های ما صورت گیرد.

  • تمام خدمات عیب یابی بخارشوی در آریابهکار رایگان می باشد.
  • با دستان خیس اقدام به فشردن دکمه بخارشوی نکنید.
  • با انگشتان پا دکمه بخارشوی را نفشارید.

بخوانید: نمایندگی تعمیرات بخارشوی فیشر

7. خراب شدن تسمه

تسمه بخارشوی دارای وظیفه برقراری اتصال میان قطعات داخلی را برعهده دارد که طبیعتا این تسمه دارای طول عمر مفید می باشد و طبیعتا پس از گذشت یک بازه زمانی دچار سائیدگی بسیار زیاد و در نهایت پارگی شود. بنابراین زمانیکه تسمه پاره شود، اتصال میان قطعات بخارشوی قطع شده و با مشکل روشن نشدن بخارشوی روبرو شوید. جهت بررسی و تعویض تسمه بخارشوی، می توانید به شعب شرق و غرب ما مراجعه کنید و درخواست تعویض تسمه بخارشوی دهید.

پاره شدن تسمه بخارشوی

8. استفاده طولانی مدت

بدون شک هر دستگاه و ابزاری که خریداری می کنید، دارای محدودیت زمانی می باشد که اگر این محدودیت زمانی را رعایت کنید، مشکلی برای آن رخ نخواهد داد! اما اگر این محدودیت زمانی را رعایت نکنید، با مشکل داغ شدن بخارشوی روبرو خواهید شد که به مرور زمان هم می تواند عاملی مبنی بر روشن نشدن بخارشوی شما شود. با این وجود توصیه می کنیم نکات استفاده از بخارشوی را با دقت کافی مطالعه و اجرا کنید و اجازه ندهید این خرابی بتواند منجر به خرابی گسترده گردد.

بخوانید: علت نشتی آب بخارشوی

9. مسدودی اتصالات

در حین استفاده از بخارشوی در طی چندین سال ممکن است اتصالات آن زیر وسایل سنگینی بمانند و یا اینکه اگر آب شهری استفاده می کنید، یقینا رسوبات به مرور زمان به بدنه داخلی اتصالات برخورد می کنند و باعث مسدودی اتصالات می شوند. از این رو اگر مشکل روشن نشدن بخارشوی برای شما رخ داده است، توصیه می کنیم نگاهی به اتصالات بخارشوی بیندازید و در صورت مسدودی آنها، در ابتدا با آب فشار قوی بشویید و اما اگر رفع نشد، ناچار به خرید قطعه مورد نظر خود خواهید بود.

  • جهت رفع رسوبات درون اتصالات بخارشوی، باید آنها را از دستگاه جدا کنید.

بخوانید: علت باز نشدن درب بخارشوی

10. فعال بودن قفل کودک

یکی دیگر از قابلیت هایی که در طی چند سال اخیر به بخارشوی های جدید اضافه شده است، قابلیت قفل کودک بخارشوی می باشد که از این طریق می توانید مانع دسترسی کودکان به بخارشوی شوید. لازم به ذکر است که این قابلیت بر روی بدنه قرار نگرفته و صرفا باید از طریق گزینه قرار گرفته بر روی دسته بخارشوی اقدام به روشن/خاموش کردن قفل کودک نمایید. با این وجود اگر به هر دلیلی این قفل روشن باشد، با مشکل روشن نشدن بخارشوی روبرو خواهید شد؛ هر چند که تمام قطعات سالم هستند!

  • سعی کنید قفل کودک را در حالتی که بخارشوی خاموش است فعال کنید تا فشار زیادی به دستگاه وارد نشود.
  • صرفا در مواقع نیاز آنرا فعال کنید.

قفل کودک/ایمنی بخارشوی

رفع مشکل روشن نشدن بخارشوی با گارانتی در تهران

در صورتی که بخارشوی شما روشن نمی شود و با انجام تکنیک های مختلف هنوز موفق به رفع این مشکل نشده اید، می توانید دستگاه خود را به ما در آریابهکار بسپارید تا با بهترین کیفیت و ارزانترین قیمت در اسرع وقت مشکل شما را برطرف کنیم. لازم به ذکر است که آریابهکار به عنوان یکی از قدیمی ترین مجموعه های تعمیرات لوازم برقی خانگی در استان تهران می باشد که 86 برند را مستقیما بدون هیچ محدودیتی تعمیر می کند.

همچنین تمامی خدمات ما دارای 90 روز گارانتی رسمی و یک هفته مهلت تست رایگان می باشند تا با خیالی راحت دستگاه خود را به ما بسپارید. هزینه تعمیر بخارشوی شما در آریابهکار براساس نرخ‌نامه مصوب اتحادیه می باشد و به همین دلیل هیچ هزینه غیرمنصفانه ای از شما دریافت نخواهد شد. جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره های مندرج بر روی سایت اقدام به تماس نمایید. تیم پشتیبانی و تکنسین های ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند.

منبع: espares

سوالات متداول

علت روشن نشدن بخارشوی چیست؟

مشکل در برق رسانی به دستگاه ، رسوب گرفتن بخارشور، خالی شدن منبع آب، خرابی دکمه روشن/خاموش، خرابی تسمه و استفاده طولانی مدت و مداوم از بخارشو از علل روشن نشدن دستگاه است.

آیا تعمیر بخارشوی در آریابهکار داری گارانتی است؟

آریابهکار کلیه خدمات تعمیر و تعویض قطعات را با گارانتی ۹۰ روزه به مشتریان ارائه می دهد.

4.4/5 - (7 امتیاز)

This Post Has 2 Comments

  1. سلام/ شهرستان همدان هستیم. بعید میدونم اینجا تعمیرکار باشه. آدرس تهران لطف میکنید برا مراجعه حضوری؟

    1. با سلام . کاربر گرامی شما می توانید جهت مراجعه حضوری به آدرس خیابان دکتر آیت، پایین تر از چهار راه تلفن خانه، نرسیده به خیابان دماوند، شماره ۶۸ ، واحد ۱ مراجعه نمایید. لطفا برای هماهنگی های لازم با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214