ستون ساز


تعمیر بخار شور

شرکت تعمیرات آریا بهکار
تقدیم می کند:

روش های زیادی برای تمیز کردن خانه و آشپزخانه وجود دارد که بخارشور یکی از انواع آن است. این وسیله کم کم دارد جای خود را در کنار دیگر لوازم خانگی باز می کند و برای نظافت و تمیزی اغلب سطوح صاف و صیقلی فلزی ،سرامیکی ، چوبی ، سنگی و شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

با کمک این وسیله با توانایی قدرت بالا می توانید ظرف مدت چند دقیقه آب را به بخار تبدیل کرده و تمام کثیفی ها و جرم ها را از سطوح بردارید. استفاده از نیروی بخار (100 درجه سانتیگراد) در میکروب کشی و پاکیزگی بیشتر نفش مهمی را ایفا می کند. همچنین این وسیله باعث می شود برای تمیز کردن سطوح زیاد خم و راست نشوید و به مفاصل دستتان فشار زیادی  وارد نشود و عضلات شما دچار خستگی نشود و پوست دست و ناخنهایتان که معمولا در این گونه کارها دچار آسیب و صدمه می شوند سالم بماند.

بخارشور معمولا در سه مدل (دستی ، تی بخار و چند منظوره ) تولید می شود.

برخی از انواع بخارشورها  از ترکیب بخار و مواد شوینده و مکش برای تمیز کردن فرش ،مبلمان ،لوازم و اثاثیه و فضای داخل خودرو بکار می روند.این بخارشورها کثیفی فرش را از بین می برد و کرک های خوابیده فرش را احیا می کند و به فرش جلای زیبایی می دهد همانند روزی که از قالیشویی آورده شده است !

بخارشور یک وسیله بی نظیر و همه کاره است که برای هزاران کار تمیزسازی خانه شما می تواند مورد استفاده قرار گیرد. دمای بالای بخار برای پاکیزه کردن سطوح و تمیز کردن گریس و دوده عالی می باشد. همچنین تمیز کردن با آب خالی بدون نیاز به شوینده هم از لحاظ اقتصادی و هم از لحاظ آلودگی محیط زیست ارزشمند است. موارد زیر بیش ترین استفاده بخارشور در منزل می باشد:

تمیز کردن اجاق گاز

تمیز کردن باربیکیو

برفکزدایی فریز

تمیز کرن پنجره ها

تمیز کردن سرامیک

پاک کردن مبل و صندلی

تمیز پرده ها

تمیز کردن فرش و قالیچه

تمیز کردن تشک

تمیز کردن شیر آلات حمام و دستشویی

 

بخارشور ها به زبان ساده مانند یک کتری عمل می کنند.آب درون بخارشور توسط یک گرمکن به دمای بهینه برای بخار برده می شود و در این زمان بخارشور آماده استفاده است.

برای انتقال بخار از مخزن آب به سطح مورد نظر برای پاکسازی معمولا یک ماشه  وجود دارد که به شما کنترل کامل برای تنظیم پخش بخار می دهد.

اما این ابزار ویژه نیز مانند سایر لوازم خانگی در صورت استفاده نادرست دچار مشکلاتی می شود.

یکی از مشکلات رایج بخارشور ها بخار ندادن از خروجی بخارشور می باشد، در ادامه دلایل احتمالی این مشکل را توضیح می دهیم.

 

مخزن آب بخارشور را بررسی کنید،ساده ترین مشکل ممکن است نبود آب کافی درون مخزن باشد. در ابتدا تشخیص میزان آب مورد نیاز برای تمیز کردن کمی سخت است. دقت کنید که از استفاده از بخارشور به صورت خشک جدا خودداری نمایید.همیشه بخارشور را قبل از درآوردن مخزن برای پر کردن دوباره ، خاموش کنید و تا سرد شدن آن کمی صبر کنید. به یاد داشته باشید که نیاز به پر کردن کامل مخزن برای تمیز کردن یک سط کوچک ندارید.

برخی مدل های بخارشور یک درجه قابل تنظیم برای فشار بخار خروجی وجود دارد. مطمئن شوید که درجه بخارشور روی آخرین حد خود می باشد،اگر بخار خارج شد می توانید فشار آن را کم کنید.

مطمئن شوید که کلاهک مخزن آب به خوبی بسته شده. درب اکثر بخارشورها برای تامین فشار بخار و هچنین جلوگیری از خروج بخار کمک می کند ، بنابرین باید با اطمینان بسته شوند. درب مدل های مختلف متفاوت است اما اکثر مدل ها درب را باید کمی فشار دهید و سپس بچرخانید تا محکم شود. درست مثل درب بعضی از قوطی های قرص.

بیشتر مدل ها برای ایمنی قابلیت قفل کودک دارند.مطمئن شوید که قفل کودک به حالت ایمنی و فعال نیست. عموما در حالت ایمنی (فعال بودن قفل کودک) ماشه بخارشور را نمی توانید حرکت دهید.

 بخارشور خود را برای گرفتگی بررسی نمایید. در مدل های مختلف قسمت های متفاوتی باید چک شود ، اما معمولا از قسمت جارویی پایین بخارشور می توان محل خروج بخار را بررسی نمایید. در بعضی مدل ها امکان بررسی خرطومی نیز وجود دارد. در هنگام بررسی حتما بخارشور را از دو شاخه دربیاورید. دلیل این گرفتگی ها معمولا وجود رسوبات آب است که باعث گرفتگی فیلتر بخارشور می شود.

در نهایت در صورت برطرف نشدن مشکل دستگاه خود را برای تعمیری مطمئن به ما بسپارید.

در نظر داشته باشید شرکت آریا بهکار تمامی خدمات خود را با گارانتی سه ماهه ارائه می دهد.