skip to Main Content

ماشین ظرفشویی یکی از مهمترین وسایل آشپزخانه است و نگهداری و افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی برای مصرف کنندگان این دستگاه بسیار با اهمیت است. چرا که در صورت خرابی آن ممکن است شستن ظرف ها برای مصرف کنندگان سخت تر شود و به مشکل بر بخورند.
افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی به استفاده مناسب و کارهایی که در طول زمان برای این دستگاه انجام میدهید مانند تمیز کردن فضای داخلی ماشین ظرفشویی، تمیز کردن فیلتر، خشک کردن واشر و … بستگی دارد.
ممکن است اکثر افراد از نحوه صحیح نگهداری از ماشین ظرفشویی آگاهی نداشته باشند، اگر شما جز این دسته از افراد هستید این مقاله را به خوبی مطالعه و از نکات مهم آن استفاد کنید.
در این مقاله از مجموعه مقالات تعمیر ماشین ظرفشویی آریابهکار، به بررسی نکات مهم و تاثیرگذار در افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی خواهیم پرداخت. پس همراه ما باشید.

راهکار های افزایش طول عمر مفید ماشین ظرفشویی

از آنجایی که ماشین ظرفشویی جز وسایل پرکاربرد آشپزخانه است باید در نگهداری از آن هر چه بیشتر کوشا باشید و برای سلامت و سرویس این دستگاه با ارزش اهمیت قائل شوید، چرا که ماشین ظرفشویی از آن دسته وسایلی است که کار های روزمره ی خانه را بسیار آسان تر میکند.
برای نگهداری از ماشین ظرفشویی و افزایش طول عمر این دستگاه باید مواردی را رعایت کنید تا بتوانید سالهای طولانی از ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید.

راهکار های افزایش طول عمر مفید ماشین ظرفشویی


• تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی
• رسوب زدایی ماشین ظرفشویی
• استفاده از آب گرم برای شستشوی ظروف
• عدم استفاده از ژل شوینده
• شستشوی بازوهای آبپاش
• قرار دادن صحیح ظروف در ماشین ظرفشویی
• قرار دادن تعداد مناسبی از ظروف در ماشین ظرفشویی
• قرار ندادن برخی ظروف خاص در دستگاه
• اهمیت دادن به جمع شدن آب در کف دستگاه
• انتخاب چرخه های مناسب و صحیح شستشو
• ضد عفونی کردن فضای داخلی دستگاه
• تمیز کردن درز و لبه های درب دستگاه
• عدم استفاده از مواد شوینده مانند وایتکس
• تنظیم صحیح درجه آب
• کاهش میزان زمان شستشو دستگاه
• استفاده از مواد شوینده با کیفیت
• عدم قرار دادن وسایلی به جز ظروف در دستگاه
• اهمیت به سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی
• اهمیت دادن به کوچک ترین مشکلات
• تعمیر به موقع دستگاه حتی برای مشکلات و خرابی های کوچک
در ادامه به بررسی موارد بسیار با اهمیت و تاثیر گذار در افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی میپردازیم.

کاربر گرامی: جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کدر شدن ظروف پس از شستشو در ماشین ظرفشویی مقاله بررسی علت کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی و رفع آن را به شما پیشنهاد میکنیم.

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

تمیز کردن فیلتر ها یکی از مهم ترین کار هایی است که باید برای افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی انجام شود. مخصوصا که با انجام این کار به تمیز تر شدن ظروف و عدم بوی بد آنها نیز کمک میکنید.
فیلتر در سینی کف دستگاه قرار دارد و از آن برای جلوگیری از ورود تکه های غذا به داخل پمپ و لوله تخلیه استفاده میشود. این فیلتر را باید به صورت حداقل ماهانه تمیز کرده و پسماند های غذا را از آن پاکسازی کنید.

رسوب زدایی ماشین ظرفشویی

با توجه به اینکه کیفیت آب شهری در همه جا یکسان نیست و در بعضی مناطق از کیفیت پایین تری برخوردار است و دارای رسوب و املاح اضافه و زیاد است، باعث میشود ماشین ظرفشویی نیز دچار رسوب گرفتگی شده و نیاز به رسوب زدایی داشته باشد.

رسوب زدایی ماشین ظرفشویی


در این شرایط استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی به شما کمک میکند تا از تجمع آهک و رسوب در دستگاه جلوگیری شود. در صورت روشن شدن چراغ نشانگر باید مخزن را پر از نمک کنید تا هر چه زودتر جلوی رسوب را بگیرد و عمر دستگاه شما را افزایش دهد.

شستشوی بازوهای آبپاش

شستشوی بازوهای آبپاش نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. ممکن است در زیر این بازوها باقی مانده های غذا گیر کند و به آن چسبیده باشد، پس باید با استفاده از اسفنج یا خلال دندان بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی را تمیز کنید و با این کار نیز به افزایش طول عمر دستگاه کمک کنید.

شستشو و خشک کردن واشر درب ماشین ظرفشویی

واشر درب مایشین ظرفشویی به دلیل ساختار و قرار گرفتن در محلی که با آب برخورد بسیاری دارد میتواند محل بسیار مناسبی برای رشد انواع قارچ و باکتری باشد.
پس باید به صورت منظم و بعد از هر بار شستشو واشر درب دستگاه را نیز تمیز کنید و با باز گذاشتن درب ماشین ظرفشویی به خشک شدن سریع تر دستگاه و واشر درب دستگاه به آن کمک کنید.

ضدعفونی کردن فضای داخل دستگاه

تمیز و ضدعفونی کردن فضای داخل دستگاه یکی از عوامل مهم در بهداشت و افزایش طول عمر دستگاه است که باید به صورت منظم هر چند مدت یکبار انجام شود.
بهترین روش برای ضدعفونی کردن داخل ماشین ظرفشویی استفاده از مواد طبیعی مانند سرکه است. همچنین سرکه به از بین بردن رسوب روی سینی ماشین ظرفشویی نیز کمک میکند.

ضدعفونی کردن فضای داخل دستگاه


نکته: هرگز سرکه و مواد سفیدکننده کلر دار را با یکدیگر ترکیب نکنید گاز آزاد شده از این ترکیب بسیار سمی است و میتواند باعث مسمومیت شدید شود.

استفاده صحیح از ظرفیت ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی باتوجه به برند و نوع مدل جنس بدنه، ظرفیت ها و روش های شستشوی متفاوتی دارند. باید با توجه به مدل ماشین ظرفشویی خود از آن استفاده کنید و نکات مهم مربوط به ظرفیت مناسب دستگاه را رعایت کنید تا با این کار به افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی خود کمک کنید.
میتوانید به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کرده و از نکات مهمی که برای استفاده صحیح از دستگاه، ظرفیت ماشین ظرفشویی برای قرار دادن ظروف، تعداد و حتی جنس آنها ارائه داده است کمک بگیرید.
رعایت ظرفیت دستگاه یکی از نکات پر اهمیت در نگهداری و افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی است. ممکن است فکر کنید برای استفاده کمتر انرژی و صرفه جویی در زمان از حجم کمتری از ظروف در هر بار شستشو استفاده کنید بهتر است، اما این کار اشتباه است و در طولانی مدت به ماشین ظرفشویی شما آسیب میرساند.
در مقابل از استفاده بیش از حد تعداد ظروف در هر بار شستشو نیز باید پرهیز کرده و به تعداد مناسبی ظرف در دستگاه قرار دهید.

شستشوی صحیح عامل افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی

شستشوی دستگاه از اهمیت بسیار بالایی در افزایش طول عمر آن دارد. حتی بیشتر کارشناسان تاکید دارند باید حتما ماهی یکبار دستگاه و فیلتر آن را تمیز کنید و پسماند های غذا و چربی ها را از آنها بزدایید.
چرا که ممکن است چربی ها و باقی مانده های غذا ها در بین چرخ دنده ها یا بازویی های درون دستگاه گیر کرده و باعث اختلال در عملکرد ماشین ظرفشویی شود. حتی در طولانی مدت ممکن است باعث ایجاد بوی های نامطبوع در ماشین ظرفشویی شده و ظروف تمیز شده نیز بو بگیرند.

سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی و نمایندگی آن

از آنجا که ماشین ظرفشویی از آن دسته دستگاه هایی است که در طول روز استفاده زیادی از آن میشود در طولانی مدت ممکن است به دلیل این استفاده زیاد دچار فرسودگی شود، یا با مشکلات کوچکی که ممکن است به راحتی متوجه آنها نشوید به تعمیراتی نیاز داشته باشد که اگر این تعمیرات انجام نشود در آینده ای نچندان دور نیاز به تعمیرات جدی تر و هزینه های سنگین تری برای دستگاه خود داشته باشید.
پس بهتر است با سرویس دوره ای دستگاه و با کمک تعمیرکاران با تجربه از هزینه های سنگین و تعمیرات زیاد دستگاه جلوگیری کنید و با این کار به افزایش طول عمر ماشین ظرفشویی خود نیز کمک کنید.

سرویس دوره ای ماشین ظرفشویی و نمایندگی آن


آریابهکار نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی است که بیش از 30 سال است در زمینه تعمیر لوازم خانگی سابقه دارد. این مجموعه با کمک تعمیرکاران با تجربه و تکنسین های ماهری که دارد میتواند ماشین ظرفشویی شما را عیب یابی کرده و به سرویس و یا تعمیر آن بپردازد.
همچنین خدماتی که آریابهکار ارائه میدهد شامل خدمات پس از فروش به مدت 90 روز و تحویل فاکتور با جزئیات ریز پس از اتمام کار به شما عزیزان است.
برای برقراری ارتباط با آریابهکار و درخواست تعمیر کار میتوانید با شماره ۴۵۴۳۷ -۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

کاربر گرامی: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی میتوانید مقاله دلیل تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی را مطالعه کنید.

کلام آخر

طول عمر ماشین ظرفشویی به طور میانگین 10 سال است اما برای افزایش طول عمر ماشین لباسشویی باید مواردی مانند شستشوی فیلتر، خشک کردن واشر، تعمیر به موقع دستگاه و … را رعایت کنید تا بتوانید سالها از این دستگاه ارزشمند استفاده کنید.
همچنین باید به سرویس دوره ای دستگاه نیز اهمیت زیادی بدهید تا دچار مشکلات و خرابی های بزرگی نشود که برای شما دردسر ساز شود. رعایت نکاتی که در این مقاله به آنها اشاره شد برای حفظ سلامت بیشتر دستگاه واجب است و به افزایش طول عمر آن کمک میکند.

1/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214