skip to Main Content
تعمیر ماکروفر زانوسی (Zanussi)
شماره تماس نمایندگی تعمیر ماکروفر زانوسی

یکی از برندهای مطرح ماکروفر در کشور، برند زانوسی می‌باشد که با گشت و گذار در بازار می‌توانید مدل‌های متنوعی از این ماکروفر را مشاهده و خریداری کنید. با این وجود مایکروفر زانوسی دارای کیفیت نسبتا خوبی است که می‌توانید با هزینه مقرون به صرفه‌ای یکی از آنها را خریداری کنید. از این رو کیفیت این دستگاه و تمامی ماکروفرها نیازمند نگهداری اصولی است تا مانع بروز هر گونه خرابی ماکروفر شود و نیازی به تعمیرات مایکروفر نداشته باشید. به همین دلیل در ادامه این گزارش با مشکلات رایج و نحوه تعمیر ماکروفر زانوسی (Zanussi) آشنا خواهید شد.

نمایندگی تعمیر ماکروفر زانوسی

بدون ذره‌ای درنگ لازم است بگوییم اصلی ترین راه حل در زمان خرابی ماکروفر زانوسی، استفاده از خدمات پس از فروش ماکروفر زانوسی می‌باشد! برای استفاده از این خدمات باید کارت گارانتی ماکروفر زانوسی را بررسی کنید و در صورت داشتن اعتبار کافی، به نمایندگی تعمیرات ماکروفر زانوسی مراجعه نمایید و اجازه دهید تا خرابی پیش آمده برای مایکروفر شما توسط نمایندگی و بدون هر گونه هزینه‌ای از سمت شما انجام شود؛ باید این وجود توصیه می‌کنیم کارت گارانتی را بررسی کنید!

اما اگر به هر دلیلی به کارت گارانتی دسترسی ندارید و یا اگر اعتبار گارانتی به سر آمده است، صرفا یک راه حل دارید و آن هم مراجعه به مراکز تخصصی تعمیر ماکروفر زانوسی (Zanussi) می‌باشد تا مشکل شما توسط تکنسین‌ها بصورت تخصصی رفع گردد.

تعمیرگاه ماکروفر زانوسی

ما در آریابهکار به عنوان مرکز تخصصی تعمیر ماکروفر زانوسی با 30 سال سابقه درخشان آماده ارائه خدمات تعمیر ماکروفر شما بدون هر گونه محدودیتی با قطعات کاملا وارداتی و تکنسین‌های مجرب هستیم. جهت درخواست تعمیر و انجام هماهنگی‌های لازم می‌توانید با تیم پشتیبانی ما تماس حاصل نمایید تا راهنمایی‌های لازم صورت گیرند.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر پاناسونیک

خاموش شدن ماکروفر زانوسی

توجه داشته باشید تا زمانیکه که علت خاموش شدن ماکروفر زانوسی در حین کار به موقع و به درستی تشخیص داده نشود، بدون شک منجر به خرابی و مشکلات متععدی خواهد شد که صرفا متحمل پرداخت هزینه‌های تعمیرات و تعویض قطعات اصلی ماکروفر خواهید شد. از این رو در همان ابتدا سعی کنید این خرابی را بررسی کنید. اما چگونه؟ در ادامه رایج ترین دلایلی که می‌توانند باعث خاموش شدن ماکروفر شوند را ذکر کرده ایم:

1. خرابی محافظ حرارتی

محافظ حرارتی ماکروفر زانوسی یا همان ترموستات ماکروفر زانوسی به منظور جلوگیری از بالا رفتن دمای داخلی ماکروفر کاربرد دارد و اگر این قطعه معیوب شود، دمای ماکروفر به درستی تشخیص داده نمی‌شود و ماکروفر در حین کار به صورت ناگهانی خاموش می‌شود! اغلب این قطعه به دلیل استفاده‌های مکرر و غیر اصولی دچار خرابی می‌شود و به همین دلیل توصیه می‌شود در هنگام کار با دستگاه حتما به میزان کافی استراحت دهید.

2. خرابی ترانس

ترانس ماکروفر زانوسی به طور کلی وظیفه بالا بردن ولتاژ برق ورودی دستگاه را بر عهده دارد که در صورت خرابی آن، ولتاژ وارده به ماکروفر با ولتاژ مورد نیاز ماکروفر برابر نبوده و به همین منظور سبب خاموش شدن ماکروفر زانوسی پس از چند ثانیه می‌شود. با این حال پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی حتما سر راه مایکروویو از محافظ برق استاندارد استفاده نمایید.

برای تعمیر یا تعویض ترانس ماکروفر زانوسی توصیه می‌کنیم به مرکز تعمیر ماکروفر زانوسی در تهران و یا سایر استان‌های کشور مراجعه نمایید.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر ناسیونال

3. مسدود شدن هواکش

هواکش ماکروفر زانوسی امکان دارد در اثر گذر زمان به شدت آلوده شود و تکه‌های زیادی از چربی و غذا روی آن را پوشانده باشند؛ به همین منظور هواکش به صورت کلی مسدود شده و همین موضوع سبب می‌شود تا فشار زیادی به دستگاه وارد شود. از این رو توصیه می‌شود پس از هر بار استفاده از ماکروفر آن را به صورت کامل از هرگونه چربی و تکه‌های غذا پاک نمایید و اجازه ندهید تا کمترین ذرات ممکن نیز درون ماکروفر جا بمانند.

4. خرابی برد

برد ماکروفر زانوسی یکی از مهم ترین و کلیدی ترین قطعات موجود در ماکروفر است که از حساسیت بالایی نیز بر خوردار می‌باشد و هرگونه اشتباه در فرآیند تعمیر آن، می‌تواند باعث سوختن و از کار افتادن آن برای همیشه شود و در اینصورت نیز باید اقدام به خرید برد جدید با هزینه بیشتری نمایید. از این رو توصیه‌ای که برای شما داریم این است که اجازه ندهید این قطعه توسط افراد بی تجربه تعمیر شود و صرفا با مراجعه به مرکز تعمیر ماکروفر زانوسی (Zanussi) توسط تکنسین مجرب تعمیر شود.

تعمیر برد ماکروفر زانوسی

نچرخیدن سینی ماکروفر زانوسی

از جمله مشکلاتی که اکثر مصرف کنندگان ماکروفرها ممکن است در طول زمان با آن مواجه شوند، نچرخیدن سینی ماکروفر زانوسی است. در واقع سینی ماکروفر در گرم کردن مواد غذایی موجود در ماکروفر نقش مهم و اساسی دارد و با خراب شدن آن، یک قسمت از غذا گرم و قسمتی دیگر از غذا نیز بصورت کامل سرد خواهد شد. با این وجود این یک مشکل ساده نیست و باید در اسرع وقت آنرا رفع کنید. از این رو توصیه‌ای که برای شما داریم این است که این مشکل را ریشه یابی و رفع کنید.

خوشبختانه برخی از دلایل این خرابی بدون نیاز به تکنسین خیلی ساده در خانه قابل رفع هستند و برخی دیگر نیز صرفا توسط تکنسین تعمیرات ماکروفر زانوسی (Zanussi) قابل رفع و تعمیر هستند. در ادامه این گزارش قصد داریم تا شما را با دلایل نچرخیدن سینی مایکروفر آشنا سازیم که عبارتند از:

1. خرابی سینی ماکروفر

خرابی سینی ماکروفر از آن دسته مشکلات می‌باشد که درصد رخ دادن آن 1% می‌باشد! گاهی اوقات امکان دارد در اثر استفاده‌های نادرست یا وارد شدن ضربه‌های شدید، شیار‌های زیر سینی دچار شکستگی شده و به همین دلیل سینی به درستی بر روی کوپلینگ چفت نشده و عملکرد درستی از خود ارائه نخواهد داد. در این مواقع لازم است تا سینی جدید را تهیه نمایید تا مشکل پیش آمده رفع گردد.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر بوش

2. خرابی کوپلینگ یا کوپلار

کوپلار یا کوپلینگ ماکروفر زانوسی قطعه‌ای پلاستیکی است که به شفت موتور و موتور گردان متصل می‌باشد و وظیفه آن منتقل کردن نیروی تولید شده موتور گردان به سینی ماکروفر است که اغلب به دلیل استفاده‌های نادرست یا وارد شدن فشار بیش از حد دچار شکستگی یا ترک خوردگی خواهد شد. با این حال در صورت خرابی این قطعه، سینی به درستی در جای خود قرار نگرفته و درنتیجه به چرخش در نمی‌آید.

تعویض کوپلینگ ماکروفر زانوسی

تنها راهکار شما خرید کوپلینگ ماکروفر زانوسی می‌باشد که برای نصب آن نیز نیازی به تکنسین تعمیر ماکروفر زانوسی نخواهید داشت.

3. خرابی موتورگردان

از اصلی ترین قطعات در به حرکت در آوردن سینی ماکروفر، می‌توان به موتور گردان ماکروفر زانوسی اشاه نمود که به وسیله فرمان برد الکترونیکی، شروع به کار کرده و سبب به چرخش در آمدن سینی می‌شود. موتور گردان توسط کوپلار به سینی متصل است و در صورت خرابی این قطعه به طور کل کارایی سینی ماکروفر مختل شده و می‌بایست سریعا اقدام به تعمیر یا تعویض این قطعه نمایید.

ما در آریابهکار خدمات تعمیر یا تعویض موتور گردان ماکروفر زانوسی را انجام می‌دهیم؛ لازم به ذکر است که خدمات تعمیر این قطعه بستگی به میزان خرابی آن دارد.

جرقه زدن ماکروفر زانوسی

جرقه زدن ماکروفر زانوسی یکی دیگر از مشکلاتی می‌باشد که اگر آشنایی بخصوصی با ماکروفرها نداشته باشید، می‌تواند برای شما رخ دهد! اما چگونه؟ جرقه زدن مایکروفر از مشکلاتی می‌باشد که می‌تواند بیشتر به دلیل اشتباه یا عجله ما رخ دهد که برای تعمیر آن نیز نیازی به تکنسین تعمیرات نخواهید داشت. با این وجود در صورت دیدن این مشکل، توصیه می‌کنیم در همان ابتدا ماکروفر را از برق بکشید و دلایل جرقه زدن مایکروفر را مطالعه نمایید که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است:

1. خرابی کاور میکا یا هدایت

درون محفظه داخلی تمام ماکروفرها، یک قطعه مستطیلی شکل وجود دارد که به آن کاور هدایت یا کاور میکا ماکروفر زانوسی گفته می‌شود. در واقع این قطعه در بالای مگنترون ماکروفر زانوسی قرار دارد و وظیفه دارد تا گرمای درون دستگاه را به نواحی مرکزی مواد غذایی درون دستگاه هدایت کند. به طور کلی ورقه میکا از پرتاب شدن مواد غذایی به مگنترون جلوگیری می‌کند. با این وجود اگر با بررسی محفظه داخلی متوجه خرابی این قطعه شدید، صرفا باید کاور جدیدی را خریداری کنید.

تعویض کاور میکا ماکروفر زانوسی

2. وجود ظروف فلزی در ماکروفر

وجود هر گونه قطعه فلزی حتی یک تکه فویل سبب جرقه زدن ماکروفر زانوسی می‌شود. توجه داشته باشید اگر از ظروف مخصوص ماکروفر استفاده کنید، به هیچ عنوان با این چنین مشکلاتی مواجه نخواهید شد؛ چرا که ظروف یا قطعات فلزی امواج را از خود عبور نداده و فقط امواج را به خود ماکروفر منعکس می‌کنند و در نتیجه با مشکل جرقه زدن ماکروفر مواجه می‌شوید. از این رو تنها راهکار شما برای این مشکل، استفاده از ظروف مناسب می‌باشد.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر دوو

3. کثیفی محیط داخلی

بدون شک در هنگام استفاده از ماکروفرها، ممکن است مقداری از غذای موجود در دستگاه به محیط داخلی پرتاب شود که اگر محیط داخلی را تمیز نکنید، این ذرات می‌توانند به مرور زمان بسوزند و با هربار استفاده از دستگاه متوجه جرقه‌های متعددی خواهید شد که صرفا توصیه می‌کنیم پس از هر بار استفاده از دستگاه با یک دستمال تنها برای یک دققه محفظه داخلی ماکروفر تمیز کنید تا چنین مشکلی برای شما رخ ندهد.

4. سوختن دیود ماکروفر

دیود ماکروفر زانوسی با کمک گرفتن از خازن و ترانس، ولتاژ مورد نیاز دستگاه را تولید می‌کند که این ولتاژ به مگنترون برای ایجاد گرمای لازم منتقل می‌شود. از این رو در صورت خرابی این قطعه، ولتاژ کافی به دستگاه شما نخواهد رسید و در نتیجه غذای شما گرم نخواهد شد. در صورت خرابی این قطعه، امکان تعمیر آن وجود ندارد و صرفا باید آنرا تعویض کنید که در صورت نداشتن دانش کافی، بهتر است اجازه دهید تا توسط تکنسین تعمیر ماکروفر زانوسی (Zanussi) انجام شود.

تعمیر و تعویض مگنترون ماکروفر زانوسی

همچنین بخوانید: علت جرقه زدن مایکروفر دوو

سر و صدای زیاد ماکروفر زانوسی

معمولا تمامی دستگاه‌هایی که دارای موتور هستند، هنگام کار مقدار صدایی را از خود تولید می‌کنند و این صدا کاملا طبیعی است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد! با این وجود اگر این میزان صدا به مرور زمان افزایش یافت و آزار دهنده واقع شد، نشان دهنده یک مشکل و هشدار جدی می‌باشد که باید آنرا سریعا شناسایی و رفع نمایید تا مانع خرابی‌های بیشتر شوید. اما چگونه؟ در ادامه یکسری نکات را آورده ایم که می‌توانید از طریق این نکات مشکل را ریشه یابی نمایید:

1. خرابی ریل زیر سینی

غالبا در زیر سینی ماکروفر زانوسی یک غلتک پلاستیکی شکلی وجود دارد که جهت حفظ تعادل سینی قرار گرفته است. اما غلتک زیر سینی ماکروفر زانوسی نیز دارای یک عمر مفید می‌باشد که به مرور زمان یا به دلیل استفاده نادرست دچار شکستگی یا ترک خوردگی می‌شود؛ به همین دلیل سینی در هنگام چرخش به دلیل عدم تعادل کافی، به دیواره‌ها برخورد می‌کند و صدای بیش از اندازه‌ای تولید می‌کند.

2. خرابی خازن ماکروفر زانوسی

خازن ماکروفر زانوسی، نگهدارنده ولتاژ برای راه اندازه ی مگنترون ماکروفر است و خرابی آن، در واقع می‌تواند به ساده ترین حالت ممکن باعث صدای زیاد ماکروفر زانوسی شود. با این وجود تشخیص خرابی این قطعه توسط شما امکان پذیر نیست و صرفا باید اجازه دهید تا توسط تکنسین عیب یابی شود؛ اما اگر صدای زیاد مایکروویو ناشی از این قطعه باشد، امکان تعمیر آن وجود ندارد و با هزینه جزئی باید آنرا تعویض کنید.

3. خرابی فن تهویه

فن تهویه ماکروفر زانوسی، در واقع وظیفه خنک کردن مگنترون را بر عهده دارد و جزء مهم ترین قطعات ماکروفر زانوسی است که وظیفه خنک سازی دستگاه را بر عهده دارد. این قطعه معمولا به دلیل استفاده طولانی مدت ممکن است شل شود و با هر بار روشن کردن دستگاه، صدای زیادی را تولید خواهد کرد. با این وجود توصیه‌ای که برای شما داریم این است که این فن را در حین روشن کردن ماکروفر بررسی کنید و اگر صدا از این بخش بود باید اجازه دهید تا توسط تکنسین تعمیر شود.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر بایترون

نکات نگهداری از ماکروفر زانوسی

ماکروفر زانوسی نیز همانند دیگر لوازم خانگی، برای حفظ کیفیت و عملکرد درست در طی چندین سال، نیاز به مراقبت و نگهداری صحیحی دارد و هرچه این موضوع را جدی تر در نظر داشته باشیم، هم عمر مفید دستگاه بیشتر خواهد شد و هم نیازی به تعمیر ماکروفر زانوسی (Zanussi) پیدا نخواهید کرد. با این وجود اصلی ترین منبعی که می‌توانیم به شما معرفی کنیم، دفترچه راهنمای استفاده از ماکروفر زانوسی می‌باشد که می‌توانید تمامی این نکات را در این دفترچه مطالعه نمایید.

اما اگر تحت هر شرایطی به این دفترچه دسترسی ندارید، در ادامه این بخش نکاتی را جمع آوری کرده ایم که می‌توانید با استفاده از این نکات، برای چندین سال بدون هر گونه خرابی از ماکروفر استفاده کنید. این نکات عبارتند از:

 1. هنگام کار کردن ماکروفر به هیچ عنوان تلاش به باز کردن درب نکنید.
 2. از برنامه‌های پخت از پیش تعیین شده استفاده نمایید.
 3. ماکروفر را چه از نظر نمای بیرونی و چه از نمای داخلی بصورت کامل و دوره‌ای تمیز نمایید.
 4. سیم برق را از سطوح داغ مانند اجاق گاز دور نگه دارید.
 5. درب را به درستی باز و بسته نمایید و مراقب باشید ضربه ‌ای به درب ماکروفر وارد نشود.
 6. هنگام تمیز کردن دستگاه، حتما آن را از برق یکشید.
 7. برای محافظت از غذا حتما از درپوش‌های مخصوص ماکروفر استفاده نمایید.
 8. از ماکروفر زانوسی برای آب پز کردن تخم مرغ استفاده نشود.
 9. به هیچ عنوان ماکروفر را هنگامی که خالی است، روشن نکنید.
 10. در زمان استفاده کردن از دستگاه، محدودیت‌های وزنی را رعایت نمایید.
 11. دستگاه را در محیط مناسب و به دور از رطوبت و وسایل گرمازا قرار دهید.
 12. به هیچ عنوان برای گرم کردن انواع مایعات از ماکروفر استفاده نکنید.
 13. بهترین ظروف برای استفاده در ماکروفر، ظروف شیشه ‌ای و سرامیکی هستند.
 14. از محافظ برق استاندارد استفاده نمایید.

راهنمای استفاده از ماکروفر زانوسی

عیب یابی ماکروفر زانوسی

مهم ترین بخش پیش از تعمیر ماکروفر زانوسی، عیب یابی ماکروفر زانوسی با استفاده از بروز ترین ابزارهای روز دنیا می‌باشد تا مشکل پیش آمده برای ماکروفر شما بصورت دقیق عیب یابی و شناسایی شوند و نیازی به تعویض قطعات نداشته باشید. از این رو توصیه می‌کنیم برای عیب یابی ماکروفر زانوسی به مراکز تخصصی تعمیر مایکروفر مراجعه کنید تا این مشکل از نزدیک توسط تکنسین‌های مجرب عیب یابی شود و با هزینه مقرون به صرفه‌ای مشکل شما برطرف گردد.

اما اگر به مراکز غیر مجاز مراجعه کنید، نه تنها مشکل شما رفع نمی‌شود بلکه باید هزینه زیادی را صرف تعویض قطعات نمایید.

ما در آریابهکار به عنوان مرکز تخصصی تعمیر ماکروفر زانوسی آماده عیب یابی و بازبینی دستگاه شما با بروز ترین ابزارهای دنیا و مجرب ترین تکنسین‌ها بصورت کاملا رایگان هستیم تا با کمترین هزینه ممکن مشکل شما برطرف گردد.

 • ارائه فاکتور پس از تعمیر ماکروفر زانوسی در مجموعه.
 • استفاده از قطعات وارداتی ماکروفر زانوسی.
 • تعمیر و تعویض تمامی قطعات ماکروفر زانوسی.
 • انجام عیب یابی ماکروفر زانوسی بصورت رایگان.
 • اعلام هزینه براساس نرخ مصوب اتحادیه انجام می‌شود.

همچنین بخوانید: تعمیر ماکروفر فلر

هزینه تعمیر ماکروفر زانوسی

از جمله سوالاتی که بدون شک در هنگام خرابی ماکروفر زانوسی (Zanussi) ممکن است برای شما ایجاد شود، هزینه تعمیر ماکروفر زانوسی می‌باشد؛ چرا که به دلیل نوسان ارز امکان ریسک وجود ندارد و به دنبال شرایطی خواهید بود که بتوانید از طریق آن با کمترین هزینه ممکن خرابی را رفع کنید. از این رو توصیه می‌کنیم صرفا به مراکز تعمیر ماکروفر زانوسی مراجعه کنید تا این مشکل با هزینه کاملا به صرفه انجام شود.

همانگونه که در قسمت بالا گفته شد، مهم ترین بخش برای تعمیر ماکروفر زانوسی، عیب یابی صحیح آن است و صرفا نمی‌توان با یک نگاه خرابی را پیش بینی کرد و اعلام هزینه نمود. از این رو ما در آریابهکار در ابتدا پیش از پذیرش دستگاه شما جهت تعمیر، آنرا بصورت دقیق عیب یابی می‌کنیم و پس از عیب یابی، برحسب خرابی دستگاه و نرخ‌نامه مصوب اتحادیه، اعلام هزینه تعمیرات خواهیم کرد که در صورت تایید شما، فرایند تعمیر آغاز خواهد شد.

 • هزینه تعمیر ماکروفر زانوسی بر اساس نرخ مصوب اتحادیه.
 • گارانتی رسمی 90 روزه برای تمامی خدمات.

تعمیر ماکروفر زانوسی در تهران

آریابهکار با بیش از 30 سال سابقه درخشان در زمینه تعمیر لوازم برقی خانگی از جمله تعمیر ماکروفر زانوسی، آماده ارائه هر گونه خدمات تعمیر هستیم که در این خصوص نیز دو شعبه در شرق و غرب تهران درنظر گرفته ایم تا در صورت بروز هر گونه خرابی برای مایکروفر زانوسی، به نزدیک ترین مرکز تعمیر ماکروفر زانوسی (Zanussi) مراجعه کنید تا در ابتدا دستگاه شما عیب یابی و سپس برحسب خرابی پیش آمده برآورد و اعلام هزینه شود. از این رو در ادامه آدرس شعب آریابهکار را درج نموده ایم:

 • شعبه نارمک: خیابان دکتر آیت، پایین تر از چهار راه تلفن خانه، نرسیده به خیابان دماوند، شماره ۶۸ ، واحد اول.

تعمیرگاه ماکروفر زانوسی در تهران

همچنین اگر محدودیت زمانی دارید و نمی‌توانید به شعب ما مراجعه کنید، مشکلی ندارد! چرا که ما خدمات پیک رفت و برگشت رایگان برای شما در نظر گرفته ایم که از این طریق در ابتدا باید با تیم پشتیبانی آریابهکار به شماره 02145437 تماس بگیرید و هماهنگی‌های لازم را جهت اعزام پیک به محل مدنظرتان انجام شود. لازم به ذکر است که راننده پیک پیش از تحویل دستگاه، قبض دریافت دستگاه را به شما ارائه خواهد کرد.

آریابهکار هیچ گونه محدودیتی در خصوص تعمیر ماکروفر زانوسی ندارد و تمام خدمات تعمیر با 90 روز گارانتی و قطعات وارداتی ماکروفر زانوسی انجام می‌شوند.

 • 90 روز گارانتی رسمی و معتبر همراه با یک هفته تست رایگان.
 • تعمیر 86 نوع برند مطرح دنیا.
 • تست دستگاه توسط واحد کنترل کیفیت پیش از تحویل دستگاه.
 • ارائه قبض شرکت آریابهکار توسط راننده پیک جهت دریافت دستگاه.

مشکلات رایج ماکروفر زانوسی در یک نگاه

مشکلاتی که ممکن است برای ماکروفر زانوسی (Zanussi) رخ دهند، دقیقا مشکلاتی هستند که می‌توانند برای تمامی برندهای مایکروویو در بازار اتفاق بیافتند. با این وجود در این گزارش ما سعی کردیم مشکلات متداول و رایجی که به هر نحوی ممکن است برای ماکروفر شما رخ دهند را به همراه تمام نکات آن بررسی کنیم. در این بخش نیز می‌خواهیم این مشکلات را بصورت مختصر به شما معرفی کنیم.

جرقه زدن ماکروفر زانوسیرایج ترین مشکل ماکروفر زانوسی می‌باشد که معمولا به دلیل استفاده از ظروف فلزی درون مایکروفر رخ می‌دهد.
تعویض لامپ ماکروفردر صورت سوختن لامپ، خدمات تعویض آن انجام می‌شود.
موتور گردان ماکروفر زانوسیبه دلیل عدم رعایت محدودیت وزنی و همچنین استفاده نادرست از ماکروفر خراب می‌شود و طبق نظر تکنسین تعمیر یا تعویض خواهد شد.
خرابی میکروسوئیچ ماکروفرمانع روشن شدن ماکروفر خواهد شد که به هیچ وجه تعمیر نمی‌شود و صرفا باید آنرا تعویض کنید.
مگنترون ماکروفر زانوسیمعمولا به دلیل استفاده طولانی مدت و نادرست از ماکروفر رخ می‌دهد که نسبت به خرابی آن، هم قابل تعمیر و هم قابل تعویض می‌باشد.
کوپلینگ ماکروفربه دلیل استفاده طولانی مدت از ماکروفر و همچنین عدم رعایت محدودیت وزنی رخ می‌دهد.
نچرخیدن سینی ماکروفر زانوسیمعمولا به دلیل خرابی موتور گردان و کوپلینگ رخ می‌دهد که باید توسط تکنسین بازبینی شود.
روشن نشدن ماکروفردلایل متعددی برای این خرابی وجود دارند که رایج ترین آن، از کار افتادن ترانس، خرابی میکروسوئیچ و خرابی برد می‌باشد.
خرابی پنل ماکروفر زانوسیبه دلیل وارد شدن ضربه سنگین به پنل این خرابی رخ می‌دهد که قابل رفع می‌باشد.
بلند شدن دود از ماکروفراگر ذرات روغن درون ماکروفر وجود داشته باشند، این خرابی رخ می‌دهد و توصیه می‌کنیم محفظه داخلی ماکروفر را تمیز نمایید.

سوالات متداول تعمیر ماکروفر زانوسی

در ادامه این بخش نیز به سوالات رایج شما در خصوص تعمیر ماکروفر زانوسی (Zanussi) در آریابهکار پرداخته ایم:

تعمیر ماکروفر زانوسی در آریابهکار شامل گارانتی می شود؟

بله تمامی خدمات تعمیر ماکروفر زانوسی در آریابهکار شامل یک هفته تست رایگان و 3 ماه گارانتی شرکتی می باشد.

علت روشن نشدن ماکروفر زانوسی چیست؟

معمولا خرابی برد و ترانس مانع روشن شدن ماکروفر زانوسی خواهند شد که باید توسط تکنسین به‌صورت دقیق عیب یابی و بازبینی شوند.

موتور گردان ماکروفر زانوسی قابل تعمیر است؟

بله. امکان تعمیر موتور گردان بستگی به میزان خرابی آن دارد که طبق نظر تکنسین انجام وظیفه خواهد شد.

امتیاز page

This Post Has 4 Comments

 1. سلام، وقت بخیر، ماکروفر من هرچند وقت یکبار خاموش میکنه و دوباره اتومات شروع به کار میکنه، صدای فنش هم میاد، مشکلش چیه، آیا نیاز به تعمیر داره؟

  1. باسلام
   علل مختلفی برای مشکل روشن نشدن ماکروفر وجود دارد برای مثال بایستی فیوزها، دیود، ترانس و خازن دستگاه بررسی شود. این کار نیاز به ارزیابی توسط تعمیرکار ماهر را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214