skip to Main Content

ماشین ظرفشویی سامسونگ یکی از پر فروش ترین و محبوب ترین برندهای ماشین ظرفشویی در بازار ایران و جهان است که در بازار کشور عزیزمان نیز به میزان قابل توجهی طرفدار دارد و به همین دلیل مدل های متنوعی از این برند در بازار فعلی کشور وجود دارد و شما می توانید به بهترین شکل ممکن اقدام به خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ نمایید. اما اگر شما از ماشین ظرفشویی سامسونگ بصورت صحیح استفاده نکنید، به مرور خراب خواهد شد. یکی از این خرابی ها نشت آب ماشین ظرفشویی سامسونگ است!

این مشکل ممکن است پس از گذشت چندین سال استفاده نادرست و اشتباه برای دستگاه شما رخ دهد و رخ دادن آن نیز می تواند منجر به خرابی های گسترده شود و به همین دلیل توصیه می کنیم در صورتی که با این خرابی روبرو شده اید و نمی توانید همانند گذشته از ماشین ظرفشویی سامسونگ استفاده کنید، حتما اقدام به عیب یابی و تعمیر این دستگاه کنید تا مانع بروز هر گونه خرابی بیشتر شوید.

با این وجود در ادامه این مقاله از نمایندگی ظرفشویی سامسونگ در تهران از آریابهکار قصد داریم تا شما عزیزان را با 6 علت اصلی و کلیدی نشت آب ماشین ظرفشویی سامسونگ آشنا سازیم تا بتوانید از این طریق مشکل دستگاه خود را بر طرف کنید. همراه ما باشید.

1. شل بودن اتصالات پشتی ماشین ظرفشویی سامسونگ

رایج ترین علل نشتی آب در ماشین ظرفشویی سامسونگ، شل شدن بست های پشتی ماشین ظرفشویی سامسونگ و اتصالات است. پس اگر با مشکل نشتی آب مواجه شدید، سفت کردن بست های شل اولین گامی است که می توانید بردارید. همچنین قطعاتی مثل هیت پمپ، پمپ تخلیه چاهک و برخی قطعات پلاستیکی نیز دارای آب بندی هستند.

شل بودن اتصالات پشتی ماشین ظرفشویی سامسونگ

این قطعات، به دلیل تماس مداوم با آب و همچنین دمای بالای آب، ممکن است به مرور دفرمه شوند. در صورتی که این قطعات پوسیده شوند، باعث بروز نشتی در ماشین خواهند شد.

2. خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ

یکی از مشکلات اصلی که می تواند منجر به نشت آب در ماشین ظرفشویی سامسونگ شود این است که پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ شما خراب شده است و توانایی خود را از دست داده. با این وجود تنها راهکاری که در این زمینه داریم این است که پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ شما مورد عیب یابی تخصصی قرار گیرد تا از این طریق مشکل دستگاه شما ریشه یابی و سپس تعمیر شود.

لازم به ذکر است که پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ قابل تعمیر می باشد و این گونه نیست که شما صرفا باید اقدام به تعویض این قطعه کلیدی و گران قیمت نمایید. بنابراین برای عیب یابی و تعمیر پمپ تخلیه این دستگاه صرفا توصیه می کنیم پروسه تعمیرات را در نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ انجام دهید تا با خیالی آسوده پروسه تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی سامسونگ شما صورت گیرد.

3. آسیب دیدن بازوهای آبپاش ماشین ظرفشویی سامسونگ

نشتی یکی از مشکلات مهم در ماشین ظرفشویی سامسونگ است که عمدتاً ناشی از مشکلات بازوی آبپاش می باشد. این بازو وظیفه سرازیر کردن آب بر روی ظرف ها را بر عهده دارد و به همین دلیل، نقش مهمی در تمیز کردن ظرف ها ایفا می کند. برخی از این بازوها از فلز ساخته شده اند که ممکن است بیشتر در معرض خرابی و پوسیدگی قرار گیرند.

همچنین وجود بیش از حد ظرف در ماشین ظرفشویی سامسونگ یا چیدمان نادرست ظرف ها در داخل دستگاه می تواند باعث شود بازوی آبپاش به درستی حرکت نکند و حتی شکسته شود. از طرفی اگر لبه های بازوی آبپاش باز باشند، فشار اسپری آب افزایش یافته و ممکن است به بازو آسیب برساند. در صورت بروز هرگونه مشکل، این موارد باید توسط افراد متخصص بررسی و رفع شوند.

پروسه عیب یابی و تعمیر بازوهای آبپاشماشین ظرفشویی سامسونگ توسط تکنسین های مجرب و متخصص آریابهکار به بهترین شکل ممکن انجام می شود تا مشکل رفع گردد.

4. خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ

شیر برقی در ماشین های ظرفشویی یکی از قطعات بسیار حیاتی است که وظیفه رساندن آب به داخل دستگاه را بر عهده دارد. به همین دلیل نقش بسیار مهمی در کارکرد صحیح ظرفشویی ایفا می کند و هرگونه خرابی در آن می تواند به اختلال در عملکرد کلی دستگاه منجر شود. با توجه به اینکه ماشین های ظرفشویی از تعداد زیادی قطعه تشکیل شده اند، تشخیص خرابی هر یک از این قطعات می تواند چالش برانگیز باشد.

با این وجود اگر خرابی ناشی از شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ باشد باید توسط کارشناسان مجرب و متخصص مورد عیب یابی قرار گیرد تا مشکل یکبار برای همیشه بر طرف شود.

5. مشکل در آب ورودی محل سکونت

همچنین اگر مشکل از آب ورودی محل سکونت شما عزیزان است، باید در ابتدا فشار آب محل سکونت خود را چک کنید تا اگر مشکل از این بخش بود مرتفع شود. از این رو این مشکل نیازی به تکنسین تعمیرکار ندارد و خودتان می توانید مشکل را رفع کنید. همچنین اگر مشکل از لوله کشی محل سکونت شما است، ممکن است نیاز به لوله کش داشته باشید.

مشکل در آب ورودی محل سکونت

مقالات مرتبط:دلایل کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی سامسونگ

6. خرابی و پوسیدگی شلنگ های پشتی ماشین ظرفشویی سامسونگ

ممکن است دلایل متعددی برای نشت آب از ماشین ظرفشویی سامسونگ وجود داشته باشد، از جمله پوسیدگی شلنگ ها. با توجه به فشار بالا و استفاده مکرر، شلنگ ها ممکن است به مرور پوسیده شوند و در این مواقع تنها راهکار ممکن پیش روی شما، تعویض شلنگ ماشین ظرفشویی سامسونگ می باشد.

اما چگونه شلنگ تخلیه می تواند منجر به نشت آب شود؟ آب از طریق شلنگ تخلیه به سمت پمپ تخلیه و فاضلاب جابجا می شود. برای بررسی نشت آب ناشی از پوسیدگی این قسمت، باید پس از برداشتن پنل زیر درب ظرفشویی سامسونگ، دستگاه را روشن کرده و وضعیت زیر دستگاه و شلنگ را مورد بررسی قرار دهید. در صورت شل بودن اتصالات، اقدام به محکم کردن آن ها کنید. اگر نشت آب ناشی از پوسیدگی شلنگ باشد، مشاهده خواهید کرد که آب از زیر دستگاه نشت می کند.

در مورد شلنگ ورودی آب، چگونه می تواند منجر به نشت آب شود؟ شیر ورودی آب در پشت ظرفشویی سامسونگ قرار دارد و یک شلنگ به آکواستاپ یا شیربرقی متصل است.

5/5 - (1 امتیاز)

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214