skip to Main Content

علیرغم تمام قابلیت هایی که بر روی ماشین لباسشویی شما وجود دارد، اما گاهی اوقات بنابر دلایلی مختلفی اعم از وارد کردن فشار بیش از حد به ماشین لباسشویی، وارد شدن ضربه سنگین، نوسان برق، عدم استفاده از محافظ برق استاندارد و… ممکن است یک خرابی در این دستگاه رخ دهد که مانع استفاده آن توسط شما عزیزان شود. از این رو طبیعی است که وقتی فشار زیادی به یک دستگاه وارد کنید، آسیب جدی به آن وارد شود و نتوانید همانند روز اول از آن استفاده نمایید. از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که حتما ساده‌ترین خرابی ها و مشکلات ماشین لباسشویی را جدی بگیرید و در اسرع زمان اقدام به تعمیر آن نمایید. یکی از این خرابی هایی که می تواند برای دستگاه شما به هر دلیلی رخ دهد، باز نشدن قفل ماشین لباسشویی است و با مشاهده این خرابی به این فکر خواهید افتاد که چگونه قفل ماشین لباسشویی را باز کنیم؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که در ابتدا نباید به فکر راهکار برای باز کردن قفل ماشین لباسشویی باشید؛ در ابتدا باید علت را پیگیری کنید و براساس خرابی که رخ داده به دنبال یک راهکار متناسب با خرابی باشید و سپس اقدام به باز کردن قفل ماشین لباسشویی نمایید. از این رو در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات تعمیرات ماشین لباسشویی از آریابهکار قصد داریم تا شما عزیزان را با عوامل تاثیرگذار و راهکار نحوه باز کردن قفل ماشین لباسشویی آشنا سازیم تا بتوانید این مشکل را به بهترین حالت ممکن رفع کنید. همراه ما باشید.

چرا درب ماشین لباسشویی قفل نمی شود؟

چرا درب ماشین لباسشویی قفل نمی شود؟

گاهی اوقات ممکن است با روشن کردن دستگاه و پر کردن دیگ ماشین لباسشویی، برنامه مدنظر خود را برای شستشو در ماشین لباسشویی انتخاب نمایید و با فشردن دکمه Start متوجه این شوید که قفل ماشین لباسشویی فعال می شود و با گذشت 2 یا 3 ثانیه مجددا قفل باز می شود. از این رو ممکن است برای شما سؤال شود که چرا درب ماشین لباسشویی قفل نمی شود؟ بدون شک این یک خرابی می باشد که حتما باید بررسی و رفع گردد که موارد سطحی توسط شما و موارد فنی نیز باید توسط تعمیرکار متخصص تعمیر شود. در ادامه نیز رایج ترین دلایل قفل نشدن درب ماشین لباسشویی را معرفی خواهیم کرد:
  1. خرابی قفل درب ماشین لباسشویی.
  2. خرابی برد ماشین لباسشویی.
  3. گیر کردن لباس در میان درب و دیگ ماشین لباسشویی و…

علت های باز نشدن درب ماشین لباسشویی

دلایل متعددی در خصوص باز نشدن درب ماشین لباسشویی وجود دارند که در ادامه این گزارش از آریابهکار ما قصد داریم تا مهمترین دلایل و علت های باز نشدن درب ماشین لباسشویی را برای شما شرح دهیم تا بهتر با این مشکل آشنا شوید و در صورت بروز این خرابی از دلایل این خرابی آشنا شوید.

1. خرابی قفل درب ماشین لباسشویی

برای بسته نگه داشتن درب ماشین لباسشویی در حین کار، یک عدد میکروسوئیچ به‌صورت دقیق درب دستگاه را می بندد که به هیچ امکان نمی توانید درب دستگاه را باز کنید؛ مگر آنکه با استفاده از فشار بیش از حد اقدام به باز کردن درب کنید! از این رو اولین عامل مبنی بر باز نشدن درب ماشین لباسشویی، خرابی میکروسوئیچ یا قفل درب ماشین لباسشویی می باشد که باید توسط تکنسین مورد عیب یابی قرار گیرد.

2. خرابی لولای درب ماشین لباسشویی

دومین عاملی که ما قصد معرفی آنرا در این زمینه برای شما داریم، خرابی لولای پلاستیک درب ماشین لباسشویی می باشد که وظیفه چفت نگه داشتن درب با بدنه دستگاه را برعهده دارد. از این رو اگر چندین سال از خرید ماشین لباسشویی شما عزیزان می گذرد و این لولا پوسیده شده است، می تواند مانع باز نشدن درب ماشین لباسشویی شما عزیزان شود.

3. تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

پس از آنکه پروسه شستشوی البسه درون ماشین لباسشویی به اتمام رسید، باید آب موجود درون دیگ طبق برنامه از دستگاه خارج و به سمت لوله فاضلاب متصل به دستگاه منتقل شود. از این رو اگر آب موجود درون ماشین لباسشویی تخلیه نشود، به احتمال زیاد با خرابی و باز نشدن درب ماشین لباسشویی روبرو خواهید شد که برای شما یک نتیجه مطلوب نخواهد بود. اما این خرابی را چگونه برطرف کنیم؟ برای رفع این خرابی باید در ابتدا با تکنسین های مجرب ارتباط بگیرید تا تکنسین تعمیرکار در اسرع زمان به محل شما اعزام شود و مشکل دستگاه را به‌صورت تخصص تعمیر کند. همچنین یک راهکار وجود دارد و آن هم این است که فیلتر ماشین لباسشویی را بررسی و باز کنید؛ توجه داشته باشید که به آرامی این فیلتر را باز کنید و سعی کنید یک تشت در مسیر خروجی فیلتر قرار دهید.

4. فعال بودن قفل کودک ماشین لباسشویی

یکی از قابلیت های ماشین های لباسشویی جدید این است که قفل کودک در تمام مدل های تولید شده وجود دارد و هدف از این قفل این است که کودکان نتوانند این قفل را باز کنند. از این رو اگر قفل کودک ماشین لباسشویی شما عزیزان فعال باشد، یا آیکون قفل بر روی پنل ظاهر خواهد شد و یا اینکه ارور CL به معنای Child lock ظاهر می شود که باید اقدام به غیرفعال کردن این قفل در ماشین لباسشویی نمایید تا مشکل باز نشدن درب ماشین لباسشویی رفع گردد. برای کسب اطلاعات کامل می توانید از مقاله “چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی را باز کنیم؟” بازدید نمایید

اگر در ماشین لباسشویی باز نشد چه کنیم؟

در صورت باز نشدن درب ماشین لباسشویی سعی کنید در ابتدا خودتان را کنترل کنید و تحت هیچ شرایطی به درب ماشین لباسشویی فشار وارد نکنید! در صورت وارد کردن فشار به درب ماشین لباسشویی، مشکل شما از 1 عدد به 2 عدد تغییر خواهد کرد چرا که باید درب جدید برای ماشین لباسشویی خود خریداری کنید! به همین ترتیب توصیه می کنیم ماشین لباسشویی را خاموش کنید و پس از گذشت 10 دقیقه به سراغ ماشین لباسشویی بیاید و درب را باز کنید؛ اگر درب باز نشد از طریق شماره های مندرج با تیم پشتیبانی آریابهکار جهت اعزام تکنسین تماس بگیرید.

مراحل تعویض قفل درب ماشین لباسشویی

برای تعویض قفل درب ماشین لباسشویی نیاز به دانش فنی تعمیرات دارید و اگر این دانش فنی تعمیرات را دارید و تاکنون حداقل چندین تعمیر تخصصی انجام داده اید، می توانید براساس مراحل ذیل اقدام به تعویض قفل درب ماشین لباسشویی نمایید؛ اما اگر دانش فنی تعمیرات ندارید، از تکنسین های آریابهکار در این خصوص استفاده کنید تا با کمترین هزینه ممکن این پروسه صورت گیرد. همراه ما باشید.

  1. ماشین لباسشویی را از برقی بکشید.
  2. پس از گذشت 30 دقیقه، باید پنل جلوی ماشین لباسشویی را جدا نمایید.
  3. اینک باید لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را خارج کنید.
  4. پیچ های موجود را با استفاده از پیچ گوشتی مناسب باز نمایید.
  5. قفل را مشاهده خواهید کرد و باید با استفاده از قفل جایگزین، اقدام به تعویض قفل دستگاه نمایید.
  6. در نهایت قطعات باز شده را باید مجددا بر روی ماشین لباسشویی نصب کنید.
  7. یک تست انجام دهید تا از تعویض صحیح قفل درب ماشین لباسشویی مطمئن شوید.

نحوه باز کردن قفل ماشین لباسشویی بوش

اگر در ماشین لباسشویی باز نشد چه کنیم؟

طبق مراحل گفته شده در قسمت بالا می توانید اقدام به باز کردن قفل ماشین لباسشویی بوش خود نمایید؛ از این رو توصیه مهمی که در این زمینه برای شما داریم این است که به هیچ وجه در صورت عدم آشنایی با ساختار و طراحی ماشین لباسشویی خود، به هیچ وجه اقدام به چنین کاری نکنید.

نحوه باز کردن قفل ماشین لباسشویی کندی

پروسه نحوه باز کردن قفل ماشین لباسشویی کندی نیز همانند پروسه قبلی است که باید پنل جلویی را به همراه لاستیک دور درب ماشین لباسشویی باز نمایید و سپس از طریق پیچ گوشتی مناسب، قفل ماشین لباسشویی کندی را پیدا کنید و سپس اقدام به تعویض آن نمایید.

نحوه باز کردن قفل ماشین لباسشویی هاردستون

برای باز کردن قفل ماشین لباسشویی هاردستون و تعویض آن باید در ابتدا قفل ماشین لباسشویی هاردستون را از فروشگاه مجاز و معتبر خریداری کنید و سپس طبق مراحل گفته شده در قسمت بالا اقدام به تعویض قفل درب ماشین لباسشویی هاردستون نمایید.

امتیاز post

This Post Has 0 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top
بازگشت
تماس ۰۲۱۴۵۴۳۷
واتساپ آریابهکار
تلگرام
موبایل: 09190111214